İllüminati Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Necromancer

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkeze selam arkadaşlar, illüminati hakkında biraz araştırma yaptım.Sizinde görüşlerinizi, fikirlerinizi merak ediyorum.

Kısaca İLLÜMİNATİ;
Matrix filmini izlemeyeniniz varmı? İşte illuminati açık seçik matrixte anlatılıyor...Ne yaptığı,ne için uğraş verdiği,aslında neye hizmet ettiği tabi bunların hepsi bu filmde subliminal olarak veriliyor...
İlluminati onlara göre kölelikten kurtuluş biçimidir.Bu sebepten kurallı bir dünyadan kurtulup kendi kurallarını yazabilecekleri bir dünya...İlluminati (aydınlanma)...Nasıl bir aydınlanma aslında öyle bir şeyki bilmek için vakit harcamak gerekiyor,fakat ne yazıkki insanların hiçbirinin bu konuda bilgilenmesine izin verilmiyor.Herkes bir piyon,dünya onların ve onların kurallarına göre yaşamalısınız.Bunu araştırırsanız aslında herşeyin burada onlar için yapıldığını anlarsınız.Bütün kurallar onların kuralları bizler kuklayız.

Film mi izlemek istiyorsunuz? Hadi Hollywood'dan bir film izleyelim,farketmez paramount yada warner bros yada başka bir firma.
Yemek mi yemek istiyorsunuz? Burger King,McDonalds?Kentucky? ne yemek istiyorsanız tatlısına kadar onlar sizi besler.
Arabamı alıcaksınız? Şuan piyasadaki bütün markalar onların malı...Fiat,Ford,Opel,Peugeot ve diğerleri..
İnternette bişey izlemek yada bir pdf açmak için bile onların programlarını kullanmalısınız,hatta şu bilgisayarınızın açılması için sürüm bile onların...
Biraz kafanızı boşaltıp müzikmi dinliceksiniz...Madonna,Justin Timberlake,Beyonce,Shakira,Jay Z, HADİ BİR KONSERE gidelim, RİHANNA istanbula geliyormuş.UMBRELLA şarkısını dinleyin,şarkı tam bir sanat eseri..inanılmaz...
Tv izlemek istiyorsanız ona zaten bişey diyemem...

Hee diyorsunuzki burası Türkiye ... Her birimizin başında ayrı kuklalar var...onlarda bizleri yönetiyor...

Diyorsunki Dünyada başkanlar,krallar,başbakanlar var kardeşim bunlarda kim...Internette kısa bir tur at ve hepsinin aslında aynı soydan geldiğini gör...Peki hala bunlar kime hizmet ediyorlar...?
Bunun yanıtını izleyin ROGER MORNEAU eski bir üye,internette yazmanız yeterli ingilizce ama türkçe tercüme istiyorsanız Arrivals belgeseli türkçe tercümeli 28-31. bölümleri izleyin.

İnsan bir an Kuranda geçen bazı konularda özellikle anlatımlarda diyorki bu firavun ne yapmışki bu hale gelmiş diyiveriyor.Sadece Allaha mı inanmamış?Sanmıyorum...Çünkü şuan ona inanmayan milyarlar var ama o bağışlıyor.Ozaman bu adam ne yapmış.İşte her yeni çağda yeniden planlanan ve onun soyunun devamı olanlar bugün ne yapıyorsa onu...
Öğrenmek istiyorsan araştır…Uyanmak istediğine emin misin?Burada hap filan yok…

Çeşitli yorumlardan ve konulardan alıntı yaptım.Umarım işinize yaramıştır.Hepinize iyi forumlar dilerim…

arkhe93

Kayıtlı Üye
Düşünüyorum ama aklıma gelmiyor. Peki ne yapmış.. Bu yazıyı yazan kişi cevabı ver(E)memiş mi ?

arkhe93

Kayıtlı Üye
Yani diyorya firavun sadece Allah'ı inkar ettiğinden o hale gelmemiş. Farklı birşey olmuş diyor. Peki ne yapmış ve biz şu anda ne yapıyoruz... Bunlar hakkında birşey de söylemiş mi caba ?

Necromancer

Kayıtlı Üye
Orada anlatmak istediği bu tarikatın kurucularının çok eskiye dayandığıdır.Firavunda bunların bir parçasıdır.Allah' a inanmadığından değil şeytanın emirlerini gerçekleştirdiği ve böyle bir tarikata hizmet ettiklerinden dolayı Allah' ın gazabını hak etmiştir.Yani geçmişteki yaşanan kötü olayların ve yaşanmakta olan kötü olayların sorumluları bu tarikattır.Anlatabildiysem ne mutlu bana...

arkhe93

Kayıtlı Üye
Aydınlattığın için teşekkür ederim... Anlıyorum. Fakat bizler adeta bunların esiri gibiyiz. Belki çoğu kişi bana karşı çıkabilir. Ama fikir özgürlüğümü kullanıyorum. Siz hiç kaliteli Türk Malına rastlayabilmiş misiniz ? Ben bu güne kadar nadir karşılaşıyorum. O da çoğunda arıza çıkıyor problem oluyor. Yabancı ürünler tercih edilir genelde.

Ve bunun bir nedeni daha var. Başımızdakiler. Eğer sen malına sahip çıkmazsan elbette başkaları sahip çıkacaktır. Yani sen elinde olan kaynakları kullanmasını bilmiyorsan başkalarıda o kaynakları kullanır ve sana kat kat fazla paraya satar. Bu işler böyledir... Ne yazık ki :(

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Neden geçmişte yaşanan kötü olayların, şu anda yaşanmakta olan olayların ya da gelecekte yaşanan kötü olayların sorumluları bu insanlar olsun ki? Herkes kendi iradesine ve seçim hakkına sahiptir. Bir toplum tamamen kontrolden çıkmış ve günaha boğulmuşsa, topluma bir haberci gönderilir ve inananlar uzaklaşır. Herkes kendi başına gelen felaketlerden sorumludur. Ayağımın takıldığı taşı oraya koyana hakaret etmek bir çözüm değil, bundan sonra taşa takılmamak için dikkatli yürümem ve dikkatle bakmam çözümdür. Başkalarını bir şeylerden sorumlu kılmak, kendi sorumluluklarımızdan ve hatalarımızdan kaçmaktan başka bir şey değildir.

arkhe93

Kayıtlı Üye
GrizzlyBear sana katılıyorum fakat Türkoğlu üretmemeye devam ederse o adamlara mahkumuz! Acı ama gerçek.

Necromancer

Kayıtlı Üye
Neden geçmişte yaşanan kötü olayların, şu anda yaşanmakta olan olayların ya da gelecekte yaşanan kötü olayların sorumluları bu insanlar olsun ki? Herkes kendi iradesine ve seçim hakkına sahiptir. Bir toplum tamamen kontrolden çıkmış ve günaha boğulmuşsa, topluma bir haberci gönderilir ve inananlar uzaklaşır. Herkes kendi başına gelen felaketlerden sorumludur. Ayağımın takıldığı taşı oraya koyana hakaret etmek bir çözüm değil, bundan sonra taşa takılmamak için dikkatli yürümem ve dikkatle bakmam çözümdür. Başkalarını bir şeylerden sorumlu kılmak, kendi sorumluluklarımızdan ve hatalarımızdan kaçmaktan başka bir şey değildir.
Bugün her yorumumu yanlış anladınız.Ben bizim yaşadığımız kötü olayları onlara bağlamıyorum.Evrensel olarak yaşanan kaosları anlatmaya çalıştım.Ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım...

arkhe93

Kayıtlı Üye
tabiki anlatmak istediğinizi anladım fakat bende farklı bir noktayı ele aldım. Özür dilerim...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Öncelikle, İlluminati ile Firavunların bir alakası yoktur. İlluminati'yi Şeytan ile birleştirmek uygun mudur değil midir onu tartışamam, kimine göre evet, kimine göre hayırdır bu. Firavun = Şeytan olayına da katılmıyorum zira Şeytan ile Eski Mısır bağdaştırması yanlış olur, bunu tartışabilirim. Dünyada İlluminati tek değildir. Benzeri bir çok kapalı zümre ve oluşum mevcuttur ve var olmaya devam edecektir. Bazıları yaşayacak, bazıları dönüşecek ve bazıları da yıkılacaktır. Dönem dönem her biri kuvvet sahibi olacak ve bahsettiğim değişim veya yeni grupların destek veya engelleriyle güç dengeleri de değişime uğrayacaktır.

arkhe93

Kayıtlı Üye
Bu daha açıklayıcı oldu sanırım. Aslında bu konular hakkında hiç bir bilgim yok. Zaten önceki yorumumda da istemeden konuyu çarptırdım :( Üzgünüm...

borderline

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
Illuminati,şu an itibariyle amacından sapmış gibi gözükse de kuruluş amacı şu anki amacından tamamen farklıdır.

Illuminati,aslında,on bilim adamının 1400 lü yılların sonu-1500 lü yılların başında,katolik kilisesine karşı kurulan bir oluşumdur.Katalok kilisesinin bağnazlığı sebebiyle(ki o dönemler kilise devletten üstündü ve her türlü yetki tekelindeydi) bilim ve teknolojide ilerlemeye gidilemeyeceği düşünüldü ve bu oluşum meydana geldi.Satanist olarak bilinen örgüt aslında hem din hem de bilimden faydalanılarak bir ilerleme ''aydınlanma'' yapılabileceğini savunuyordu.Bu sebeple çoğu tarikat üyesi zaten o dönemde kilise tarafından katledildi...

arkhe93

Kayıtlı Üye
İLLUMİNATİ

1776 yılında Almanya'nın Münih kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir Hukuk Profesörü ve Baron von Knigge ile diğerlerinin yardımıyla kurulan gizli topluluk. Illuminati, "Aydınlanmış Olanlar" anlamına gelmektedir. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.
Münih'te kurulup, o yörede (Bavyera) hızla gelişen İlluminati'nin üye kayıtları büyük bir gizlilik içinde saklanıyordu. Öyle ki, üyelerin her birinin takma isimleri vardı ve yazışmalarda bunlar kullanılır, üyelerin gerçek isimleri ve kimlikleri asla kullanılmazdı. Örneğin, topluluğun kurucusu Adam Weishaupt'un kod adı Spartacus idi. Illuminati üyeleriyle ilgili bilinen tek şey, tüm üyelerinin Cermen kökenli beyazlardan oluştuğudur.

KURULUŞU

12 kişi ile kurulan İlluminati topluluğu, gelişmelerini Mason Localarından kendilerine uygun üyeler kazanarak sağlamaya çalışmışlar, ilk sene sonunda 80 üyeye çıkmışlardır. Daha önceden 22 Haziran 1784'te tüm Bavyera'da Masonluk ile birlikte İlluminati de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklanmıştı. Masonluğun, tarih boyunca kendisine yönelen tüm baskı ve yasaklamaların altından hiçbir zarar almadan çıkması gibi yine zararsız çıktığı bu süre Illuminati'ye pek yaramamış ve büyük ölçüde gücünü ve varlığını yitirmişti.
19. yüzyılın başlarında ünlü Alman filozof Hegel'in katılımıyla canlanan ve eski parlak günlerine dönen İlluminati, bu yıllarda, üyesi olan Hegel'in tez-antitez kuramlarıyla Yeni Dünya Düzeni düşüncesinin geliştiği bir ütopya topluluğu haline gelmişti. Dünya üzerindeki çeşitli toplulukları etkileyen bu düşüncenin mirasçıları bugün halen çalışmalarını sürdürdüğüne dair komplo teorileri vardır.

Alıntıdır. Umarım işinize yarar.

borderline

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
12 kişiyle kurulması olayı,Leonardo da vinci'nin ''havariler'' tablosunda ki 12 havariden çıkmıştır.Da vincinin de illuminati oluşumunun içinde bulunmasından ötürü.Yanlış bir bilgidir ve aslen 10 dur.Bu 10 aile halen soyları devam etmekte ve dünyada ki en zengin 10 ailedir.Küçük bir araştırmayla kimler olduğu bulunabilir,hatta tahmin bile edilebilir :)

İlluminati kelimesi ve düşüncesi tam olarak 1492 yılında ortaya çıkmış olsada,resmi kuruluş ve prosedüre geçiş tarihi 1776 dır.

arkhe93

Kayıtlı Üye
Onlar teferruat bence. Burada asıl vurgulanmak istenen resmi kuruluş tarihi. Kim tarafından kurulduğu ve neye hizmet ettiği. Elbette doğru bilgilerden şaşılabilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...