Sigara ve Bedenszi varlıklar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dreamwave

Kayıtlı Üye
İş
ingilizce ogretmeni
Tasavvuf ehli olduğunu söyleyen sayısız insan ve onların süper mürşidleri SİGARA içmeden duramamaktadırlar!..

Bir SİGARAya karşı nefis mücahedesi olmayan kişi, nerede kaldı, daha hassas konularda mücahede yapacak ve veli olacaktır...

CİNlerle ilgili pek çok eserde yazılı olduğu gibi CİNlerin gıdası kokudur!.. CİNlerin en çok sevdikleri koku da SİGARA kokusudur...

Sigara içen bir kişiyi buldukları zaman, artık kolay kolay onun yanından ayrılmazlar ve onun peşini de bırakmazlar. Kişinin sigara bağımlılığının artmasında en büyük faktör CİNlerdir.

CİNler, sigaraya yönelik bir kişi buldularmı, hemen onun içine sıkıntı verecek şekilde beynine bir sinyal yollarlar... Kişi bu sıkıntı ile hemen bir SİGARA yakar!..

Dumanlarını üflemeye başladıktan kısa bir süre sonra içindeki sıkıntı kesilir!.. Çünkü, yanındaki CİN, o dumandan gıdalanmaya başlamış ve onun içine sıkıntı veren etkileri göndermeyi kesmiştir... Böylece o kişi sigarasını bitirir ve bir süre rahatlar...

Sonra yanındaki CİN tekrar SİGARA kokusu istedi mi gene beynine içinde sıkıntı oluşturacak bir impuls yollar ve o kişi de elinde olmayarak tekrar bir sigara yakar... Ve bu durum böylece devam edip gider...

Eğer, böyle devamlı SİGARA içen bir hoca veya mürşit, Gavs(!) yanına giderseniz, hemen Kur`ân-ı Kerim`in Sâd sûresinin 41, Mü`minun sûresinin 98,99 ve Saffat sûresinin 7`inci âyetlerindeki dualara devam ediniz...

Göreceksiniz ki, bu duaya devam suretiyle beyninizin yayacağı belli dalgalar o kişinin ilişkide olduğu CİN ile ilişkisinde kopukluk oluşturacak ve bu yüzden karşınızdaki kişide bazı dengesiz söz ve davranışlar ortaya çıkacaktır.

Ayrıca, Ruh çağırma celselerinde, CİNci, falcı hocaların yanında da bu duayı okursanız, bunun böyle olduğunu görerek söylediklerimize kesinlikle inanabilirsiniz. Evet bu âyetleri okunuşu gibi yazıyorum:

v
"Rabbiy enniy messeniyeş şeytânu binusbin ve azâb. Rabbi euzübike min hemazâtiş şeyâtıyni ve eûzübike rabbi en yahdurun... Ve hifzan min külli şeytanin marid."

v

"Evliyaullah`ın asla SİGARA içmediğini" asırlar önce yazmış olduğu "EL İBRİZ" (saf altın) isimli kitabında anlatan Seyyid Abdulaziz Ed Debbağ; mânevi yöneticiler topluluğu olan "DİVAN ehlinin" de kesinlikle SİGARA içmediklerini açıklamaktadır.

"RİCAL-İ GAYB" denen evliyaullah`ın asla SİGARA içmemesine karşın, CİNNİ olan kişilerin hemen tamamının SİGARA müptelâsı oldukları, gözlemlerimiz arasındadır.

Bu sebepledir ki, "CİN" adıyla anılan bu görünmez varlıklardan uzak kalmanın en başta gelen tedbiri SİGARAdan uzak durmaktır...

Kaynak: İnternet

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Verdiğiniz internet sitesi forum sitesi değil, şahıs sitesidir, reklam yapmak yasaktır. Ayrıca bu yazının da hiçbir değeri yoktur çünkü manipülasyon yapılmış. Ha sigara zararlıdır, içmeyin, içirmeyin diye dini unsurları sömürdüm diye yazsaydı bunu yazan kişi evet derdim en azından açık sözlüdür. Size demiyorum, alıntı yaptığınız yazı kime aitse ona söyüyorum. Bir de bu şekilde reklam yapmak siteden süresiz uzaklaştırılma sebebidir, bilginize.

dreamwave

Kayıtlı Üye
İş
ingilizce ogretmeni
Verdiğiniz internet sitesi forum sitesi değil, şahıs sitesidir, reklam yapmak yasaktır. Ayrıca bu yazının da hiçbir değeri yoktur çünkü manipülasyon yapılmış. Ha sigara zararlıdır, içmeyin, içirmeyin diye dini unsurları sömürdüm diye yazsaydı bunu yazan kişi evet derdim en azından açık sözlüdür. Size demiyorum, alıntı yaptığınız yazı kime aitse ona söyüyorum. Bir de bu şekilde reklam yapmak siteden süresiz uzaklaştırılma sebebidir, bilginize.
amacım reklam yapmak falan degildi.forumda okudugum bazı yerlerde kaynak gosterın dıye yazılmıs.hatta ustune basa basa.bende kaynagınımı yazdım.art nıyetım yoktu.:hang:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
amacım reklam yapmak falan degildi.forumda okudugum bazı yerlerde kaynak gosterın dıye yazılmıs.hatta ustune basa basa.bende kaynagınımı yazdım.art nıyetım yoktu.:hang:
Şöyle bir durum var, örneğin kaynak Tübitak olsa sorun yok fakat bir kişiye özel, hem de benzeri bir konuda olan ve ticari kar amacıyla hazırlanan bir sitenin reklamı uygun olmaz. Biz site olarak fark ettiyseniz normal reklam bile almıyoruz. Yani oradan para gelmesin, üyelerin de gözleri yorulmasın, sitenin kalitesi düşmesin diye. Haliyle paralı reklamı bile almadığımız sitede bir başkasının reklamı gibi olacak birşeyi kabul etmiyoruz. Mesele bu yani. Alakanız için de teşekkür ederiz.

dreamwave

Kayıtlı Üye
İş
ingilizce ogretmeni
Şöyle bir durum var, örneğin kaynak Tübitak olsa sorun yok fakat bir kişiye özel, hem de benzeri bir konuda olan ve ticari kar amacıyla hazırlanan bir sitenin reklamı uygun olmaz. Biz site olarak fark ettiyseniz normal reklam bile almıyoruz. Yani oradan para gelmesin, üyelerin de gözleri yorulmasın, sitenin kalitesi düşmesin diye. Haliyle paralı reklamı bile almadığımız sitede bir başkasının reklamı gibi olacak birşeyi kabul etmiyoruz. Mesele bu yani. Alakanız için de teşekkür ederiz.
farkında olmadan yaptıgım bır seydı.uyarınız ıcın tesekkurler bundan sonra daha dıkkatlı olurum.

repece

Kayıtlı Üye
Yazı çok ilginçti aklıma taklan bir konuydu sigara içmek o halde bağımlılık değil yönlendirme.Yönlendirene resti çekebilme gücüne bağlı birşey.

Azize

Kayıtlı Üye
"Sıkıntıya bağlı olarak" sigara yaktığımız; yani cinlerin beyne sinyal göndermesi sonucu sigara yaktığımız söylenmekte bu yazıda.
Ancak araştırmalara göre tam tersi, stres sigara içmeye itmediği gibi, her içilen sigara sonrası insan stres olmaktadır.
Gereksiz ve saçma.

La-edri

Kayıtlı Üye
Sigara ve cin,ben inanmiyorum bu iddaya, din konusuna gelince,demisya arkadasimiz nefs terbiyesinde sigaraya hayir diyemeyen nasil nefsini terbiye eder.. Nefs olayi bir sigaraya baksa idi cok kolay olurdu, sigara haram degilki,icildigi taktirde cezasini bu hayatta bir takim rahatsizliklar ile cekiyoruz zaten, sigaranin ahiret hayati ile ne alakasi olabilir?
Cok luzumsuz bilgiler var ortalikta, insan da benim gibi cahil olunca arastirmayinca. Büyükler demis ise dogrudur deyib uyguluyor bu cok yanlis..
Düsünün gecen yil Mescid-i Nebevviye ye gitik,hocalar sigara icenler ziyaret öncesi bir kac saat bari icmesin dediler, Efendimiz (sav) rahatsiz olurmus, elbette bu bir adab meselesidir ben icilsin yada icilmesin demiyorum, ama bir insan düsünelim günahindan sirkinden dolayi manevi kokusu ayyuka cikmis,sigaranin kokusu nedirki?? Insanin manevi kokusunun cirkinligi Cinleri ceker deseler idi daha kabul edilir olurdu...

meylan

Kayıtlı Üye
katılıyorum benden önceki yoruma ....sigara gerçekten pis kokulu bir yaşamdır...ama bunun içine u tür varlıkları da sokmak gereksiz bir görüş...ama iyide bir yanı var kişi korkuyorsa hemen bırakabilir...:)

Athena55

Kayıtlı Üye
ben bu yazıya katılıyorum , en sevdikleri sigara kokusuymuş

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bilgi kirliliği yaratan, gerçekleri yansıtmayan bu konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...