''erlkonig'' rüya göremiyorum.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar ben rüya göremiyorum. Bence bu normal bir şey değil. Yaklaşık 2 yıldır hiç rüya görmüyorum. Hatta kabus bile... Bende bir problem mi var? :S Varsa nasıl giderebilirim?

Konuyu nereye açmam gerektiği hakkında bir fikrim yok. Yanlış yerdeyse moderatör arkadaşlardan özür dilerim.

Angel777

Kayıtlı Üye
Hayır, korkmayın. Bunda anormal bir şey yok. Bilinçaltınız dolu değil, yani beyninizde sorunları biriktirmiyorsunuz. Haberci olmayan rüyaları görmeme sebebiniz budur.
Haberci rüyaları görmeme sebebiniz ise görü yeteneğinizin düşük olmasıdır.
Ben hayatında hiç rüya görmeyip, rüyanın ne olduğunu bilmeyen insanlar gördüm.
Yine de rüya görmek istiyorsanız bir konuda istihareye yatabilir, sadece niyyet ederek uzanıp, uyuyana kadar görmek istediğiniz konuyu düşünebilir, hatta zikredebilirsiniz. Bilinçaltınızda birikecek olan bu zikr ve düşünceler siz uykuya dalar dalmaz ortaya çıkacatır ve rüyanıza girecektir.

Ori

Kayıtlı Üye
Bende kabus gördüğüm zaman yastığımın altına ekmek koyuyorum ekmeği kaldırdıktan sonra bayağı bir süre rüya göremiyorum neden?

Angel777

Kayıtlı Üye
Psikolojik de olabilir, gerçekten etkisi olmuş da olabilir. Makas koymak da kabusları "Keser"...

Adramelech

Kayıtlı Üye
Rüya görememe bir hastalık diye biliyorum ben. Bir psikoloğa danışmanızda fayda var ama emin olmak için bir araştırın isterseniz.

Adramelech

Kayıtlı Üye
Ayrıca eklemek istedim, bahsettiğim durum rüyayı hatırlayamamadan da kaynaklanıyor olabilir. Tam bir bilgim yok.

Necromancer

Kayıtlı Üye
Aslına bakarsanız rüya görememe gibi bir durum yok.Dört saatten fazla bir uykuda mutlaka rüya görmüşsünüzdür.Ram uykusunu geçtikten sonra benim bildiğim rüya görme işlevi gerçekleşiyor.Ram uykusunada iki saat uykudan sonra geçiliyor sanırım.Sadece rüyanızı hatırlayamama gibi bir durum olabilir...

AphraeL

Kayıtlı Üye
Evet bence de öyle biliyorum. Rüya görmemek değil de hatırlayamama durumu olabiliyor. Psikoloji kitaplarında yazdığı kadarıyla, bir insanın gerçekten rüya görmeme durumunda çok büyük psikolojik rahatsızlıklar ortaya çıkıyor.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Genelde rüyamı hatırlayamasam bile rüya gördüğümü hatırlayabiliyorum. Tedirgin bir şekilde yattığım için olabilir mi? Hep alarm çaldığında uyanamama korkusuyla yatıyorum sürekli yarı uyanık haldeyim. Bunun bir etkisi var mıdır?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Muhteşem ve sorunsuz bilinç-bilinç altı iletişimi ile rüya görmemek mümkün olabilir. Ciddi bir soun yok. Ömrü boyunca görmemişse bir sorun var denebilir. Siz iki senedir görmüyorsunuz. Görüp de hatırlamıyor da olabilirsiniz. Korkulacak bir durum yok.

sabahh

Kayıtlı Üye
Uyanıkken bir çok duyumsama ve algıyı düzenli olarak unutuyoruz, çünkü zihinsel uyarılma çok hafiftir aynı şey rüya içinde geçerli uyarılma etkisi hafif oldugu için hemen unutabiliriz büyük ihtimal bu sebeplerden hatırlamadıgınız kanısındayım ama uyku etkisi yapan bir ilaç kullanıyorsanız rüya görmemeniz mümkün.

breathe

Kayıtlı Üye
Peki rüyaları tamamen hatırlamanın bir formülü yok mu?
Ben çok rüya görüyorum ve neredeyse hiçbirini hatırlayamıyorum.Sabah uyandığımda rüyamın yarısını hatırlıyorum öğlene doğru çoğunu unutuyorum ve bu çok sinir bozucu oluyor.

Voy

Kayıtlı Üye
Ben uyandığımda yataktan kalkmadan önce düşünüyorum ve kendi kendime anlatıyorum.

breathe

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim Voy bu yöntemi deneyeceğim ama bazı rüyalarımı hiç hatırlayamıyorum bunun için ne yapmalıyım?

paranoise

Kayıtlı Üye
Genelde rüyamı hatırlayamasam bile rüya gördüğümü hatırlayabiliyorum. Tedirgin bir şekilde yattığım için olabilir mi? Hep alarm çaldığında uyanamama korkusuyla yatıyorum sürekli yarı uyanık haldeyim. Bunun bir etkisi var mıdır?

Aslında tedirgin yattığınızda rüya görme olasılığınız daha yüksektir diye düşünüyorum. Tamamen rahat ve sade bir bilinç altıyla yatanlar rüya görmeyebilirler. Çünkü ne zaman bütün stresimi boşaltsam yada kendimi yeteri kadar huzurlu hissetsem rüya görmüyorum. Kendinize telkinlerde bulunarak bu durumu aşabilirsiniz. Bencede bir anormallik yok.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tarotlarla yaptığım meditasyonlar sonucu zaten artık rüya görmeye başladım :)

Almora

Kayıtlı Üye
bende tam tersi..her gün çok garip rüyalar görüyorum..ve o rüyalarda sürekli insanlara zarar verdiğimi görüyorum:S neden acaba?? şimdiden tesekkür ederim