Hasbünellahü Ve Ni Mel Vekil

aris

Kayıtlı Üye
*islam alemi arasinda cok kiymetli bir ayeti kerimeyi sizlerle payalsmak istedim..isi gucu bagli olanlar..gecim darligi cekenler..haksizliga zulme ugrayanlar..isi gucu bagli olanlar..maddi ve manev i sorunlari olan insanlar bu ayeti kerimeye devam ettikleri surece tarif ettigimiz sekilde insallah kisa zamanda umduklarina nail olurlar..ALLAH C;C makaminda yapilan dualarimizi kabul buyursun..efendimiz hz.muhammede s.a.s selam olsun hayir ve dua ile. okumaya baslamadan once abdestli olmak gerekir...butun yapilan dualarda mekan ve beden temizligi onemlidir,istigfar edilmeli (10);kelimei tevhid(10); Tekbir(7),salavat-i (10)serife okunduktan sonra besmele-i serife ilebir defa asagidaki dua okunur

*[Ellezine kale lehümün nasü innen nase kad cemeu leküm fahsevhüm fe zadehüm imanen ve kalu hasbünellahü ve nimel vekil(450defa okunur)ve bitiminde bir kere Fenkalebu bi nimetin minellahi ve fadlin lem yemseshüm suün vettebeu ridvanellah,vellahü zu fadlin aziym.....hasbünellahu ve ni mel vekil ayeti kerimesini surekli zikir edenlerin kisa zamanda yasamlarinda duzelmeler olur.... rabbim her daim yar ve yardimcimiz vekilimiz olsun....
alıntı

rudolf

Kayıtlı Üye
O dua yı bir kere mi , 450 kere mi okuyacağız?

biologist55

Kayıtlı Üye
Teşekkürler aris kardeş ama duanın türkçe okunuşunu verirken arapçasını da verseniz daha güzel olur.Takdir edersiniz ki latin alfabesi seslerin çıkış yerleri yani mahreçlerine göre arapça harflere tam karşılık gelmiyor.Arapça okumayı bilmeyen arkadaşlara okunuşunun verilmesi güzel ama arapça okumayı öğrenerek doğru telaffuz etmek daha güzel kanaatindeyim.Teşekkür ederim.

yorgunana

Kayıtlı Üye
Biologist arkadaşımız arapçasını istemiş bende tam tersi anlamını öğrenmek istedim. Arapça bilmiyorum. Öğrenmem de çok zor Ettiğim dualarda ne demek istediğimi de öğrenmek istiyorum.