İstenmeyen Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin Elma Büyüsü

Jasminum

Kayıtlı Üye
İstenmeyen Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin Elma Büyüsü:

Ay döngüsünün 25. ile 28. günleri arasında, yani yeni aya geçmeden önce yapılmalıdır.

Malzemeler:
Bir adet elma,
Keskin bir alet (büyük bir çivi olabilir),
Tuz (herhangi bir tür),
Kürek (toprağı kazabileceğiniz başka bir alet de olabilir)

Yapılışı:
Elmayı iki eliniz arasında sıkıca tutun ve artık hayatınızda olmasını istemediğiniz alışkanlığınıza odaklanın. Bu geç saatlere kadar uyumamak olabilir, sigara olabilir, fazla yemek olabilir vb...
Kurtulmayı istediğiniz şey her ne ise buna iyice odaklandıktan sonra elmanın üzerine kesikler atmaya başlayın. Majikal uygulamalar sırasında kullandığınız bir sembolünüz varsa yapabilirsiniz, kişisel bir sembolünüz varsa yapabilirsiniz, veya sadece hissettiklerinizi yansıtacak gelişi güzel kesikler de atabilirsiniz. Önemli olan rahatça kendinizi ve duygularınızı elmaya yansıtmanızdır. Bitirdikten sonra elmayı tekrar iki elinizle tutun ve bu sefer bırakmak istediğiniz alışkanlığınızın size hissettirdiği kötü ne varsa derinlemesine konsantre olun. Eğer geç yatmaksa sorununuz sabah hissettiğiniz bitkinliğe, sigaraysa hızlı hareket etmede çektiğiniz zorluklara odaklanabilirsiniz. Kurtulmak istediğiniz bütün kötü duygular şimdi ellerinizden elmaya akıyor ve vücudunuz temizleniyor. Tamamen temizlendiğinizi hissedinceye kadar devam edin. Ardından, eğer yapabiliyorsanız yaşam alanınıza yakın bir yerde, yoksa herhangi bir yerde, toprağa fazla derin olmayan bir çukur açın. Kürek veya uygun hangi alet elinizde varsa kullanabilirsiniz. Çukurun dibine önce biraz tuz serpin sonra elmayı koyun ve çukuru kapatın. Çukuru kapatırken kürek kullanmayın. Bu noktada toprağı hissetmeniz gerekiyor. Elmanın üzerine toprağı ellerinizle atıp bastırarak çukuru kapatın. Yüzeyini düzleyin ve üzerine elinizi saat yönünün tersi yönde çevirerek tuz serpin. Elma yavaş yavaş toprakta çözünecek ve serptiğiniz tuz yüklediğiniz negatif enerjiyi nötralize edecektir. Bu bir toprak büyüsüdür ve toprak büyüleri diğer elementlerinkilere oranla daha yavaştır. Örneğin bir parça kağıt alıp tutuşturduğumuzda bir anda yanacaktır. Elmanınsa çözünmesi zaman alacaktır. Özellikle uzun süreli alışkanlıkların değiştirilmesi gibi konularda hızlı elementlerle büyü yapıması etkili sonuçlar oluşturmaz. Hemen etki görülür fakat çok kısa bir süre sonra alışkanlık geri gelebilir. Toprak elementiyle yaptığınız bu büyüden sonraysa açıkçası ilk günler hiç bir fark göremeyeceksiniz. Elmanız çözünmeye başladıkça canınızın pek sigara içmek istemediğini, uykunuzun daha erken geldiğini veya eskisinden daha az yediğinizi farkedecek; tamamen çözündüğündeyse bir daha geri gelmemek üzere kötü alışkanlığınızdan kurtulmuş olacaksınız. :)

Kendi çevirimdir. Denediğim ve etkisini gördüğüm bir büyüdür.

Sevgilerimle...

Jasminum

Kayıtlı Üye
Hep okurdum "paylaşımımı başka sitelerde görüyorum, alıntıdır diye bile yazmamışlar" şeklinde yakınmaları. Şu dk itibariyle nasıl bir duygu olduğunu anlamış oldum :D Başlık tanıdık geldi "İstenmeyen alışkanlık".. "elma büyüsü".. Açtım bir de ne göreyim! :D

Bilgi paylaşımıdır, daha çok insan okur, daha çok insana faydam dokunur şeklinde avunmak lazım artık :)

Bu arada arkadaşlar bu ayın 6'sıyla 9'u arası bu büyü için uygun hatırlatmış da olayım :)

dreamy

Kayıtlı Üye
denemek lazım ama şu toprağı kazma olayına üşenirim ben :D

darkkanqel

Kayıtlı Üye
teşekkürler ayın uygun olduğu ilk gün deniyeceğim

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Ben bugün yaptım ama toprak çok setti bahçeye kazayım dedim de kuruydu yani zor kazdım elmayı gömdüm aynı denildiği gibi tuzları serptim ama emin değilim o toprak kum gibiydi sorun olur mu ki? başka yere de gidemedim garip görünür diye ve o gömdüğüm yere su filan dökülse tuz gitse birşey olur mu?

Şey birde saksıya gömsem elmayı tutar mı yeniden yapacağım galiba çünkü bahçede çocuklar bulmuşlar dışarıda da uygun yer yok:(

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ben bugün yaptım ama toprak çok setti bahçeye kazayım dedim de kuruydu yani zor kazdım elmayı gömdüm aynı denildiği gibi tuzları serptim ama emin değilim o toprak kum gibiydi sorun olur mu ki? başka yere de gidemedim garip görünür diye ve o gömdüğüm yere su filan dökülse tuz gitse birşey olur mu?

Zaten tuz da elma da normal şartlarda toprakta çözüneceğinden bir şey olmaz. Br daha öyle bir toprakla çalışırken toprağı kazmadan ve kazarken biraz su dökün ki yumuşasın toprak hatta o toprağı kullanmadan 1-2 gün önce yapın bunu,rahat kazarsınız hem de yaptığınız uygulama daha çabuk çözünmeye başlayacağından etkisi biraz daha çabuk görülür.Bir ormana kıra gidin gömün illa evinize yakın olması gerekmiyor,tam aksine evden ve sizden ne kadar uzaklaşırsa o kadar iyi,neticede bir elmaya olumsuz alışkalığımızı hapsedip tuzla alttan üstten mühürlüyor ve zamanla çözündükçe aktifleşsin diye gömüyoruz.O gömdüğünüz negatif şeyi neden yakınınızda tutasınız?Bir de saksıya gömeyim diyorsunuz :Dn Çok daha zor çözünür saksıda.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Zaten tuz da elma da normal şartlarda toprakta çözüneceğinden bir şey olmaz. Br daha öyle bir toprakla çalışırken toprağı kazmadan ve kazarken biraz su dökün ki yumuşasın toprak hatta o toprağı kullanmadan 1-2 gün önce yapın bunu,rahat kazarsınız hem de yaptığınız uygulama daha çabuk çözünmeye başlayacağından etkisi biraz daha çabuk görülür.Bir ormana kıra gidin gömün illa evinize yakın olması gerekmiyor,tam aksine evden ve sizden ne kadar uzaklaşırsa o kadar iyi,neticede bir elmaya olumsuz alışkalığımızı hapsedip tuzla alttan üstten mühürlüyor ve zamanla çözündükçe aktifleşsin diye gömüyoruz.O gömdüğünüz negatif şeyi neden yakınınızda tutasınız?Bir de saksıya gömeyim diyorsunuz :Dn Çok daha zor çözünür saksıda.
Burda ormanlık alan yok ki bende baktım aşağıdaki olmadı elma kaybolmuş aldım saksıyı suladım yumuşattım tekrar yaptım büyülü elma :D içine gömdüm tuzları serptim aslında uzun süreli bir alışkanlığım olduğu için geç çözünsede fark etmez ben beklerim yeter ki işe yarasın :) saksıyı da sakladım kimse bulamasın diye burda ormanlık alan buldum diyelim çok kedi köpek olduğu için onlar eşeler kesin saksı benim tek çarem maalesef :)

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Fazla yemek olabilir vb demişsiniz. Bende denemek istiyorum bunu, ama umarım başarılı olabilirim. Daha evvel hiç bu tür bir uygulama yapmadım. İnanmadığımdan yapmak istemedim sanırım. Ama bu çok fazla yeme isteğimi ve beni hazırlıksız yakalayan yeme ataklarından bıktım artık. Yedikten sonrada pişman olup hoş olmayan şeyler yapıyorum. Bulimia'ya doğru gidiyorum sanırım.