Evlilik için

dünyalı

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, evlenmek istediğiniz aranızda daha önce ciddi düşündüğünüz.
fakat zamanla çeşitli sebeplerden dolayı evlenme fikrinden soğuyan ve bizden şehir olarak daha uzakta olan birisi için nasıl bir terkip izlenilmelidir?

bu kişi benimle gerçekten evlenmek istemekteydi. fakat şuan bendende
evlilik fikrindende soğumuş vaziyette....

onu gerçekten de çok seviyorum ve onunla evlenmek istiyorum.bana bu dileğim için ciddi manada ayrdımcı oalbilecek birileri varmı acaba:(:eek:fftopic:

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Arkadaşlar, evlenmek istediğiniz aranızda daha önce ciddi düşündüğünüz.
fakat zamanla çeşitli sebeplerden dolayı evlenme fikrinden soğuyan ve bizden şehir olarak daha uzakta olan birisi için nasıl bir terkip izlenilmelidir?

bu kişi benimle gerçekten evlenmek istemekteydi. fakat şuan bendende
evlilik fikrindende soğumuş vaziyette....

onu gerçekten de çok seviyorum ve onunla evlenmek istiyorum.bana bu dileğim için ciddi manada ayrdımcı oalbilecek birileri varmı acaba:(:eek:fftopic:
Kişi iradesini kontrol altına alıcak mühürlerle ve birtakım ayet destekli yazmalarla bu mümkün olur.. Uzun bir çalışma dönemi gerekir bu tür uygulama için, izlenmesi gereken yol; öncelikle kişinin genel ruhsal tereddütlerini temizleyerek saf bir ruh hazırlamalı, sonra size ona begeni gösterecek sizin üzerinizde çalışma yapılmalı, son olarak begeni aşk ve sadakate dönrülerek kişinin evlilik teklifinde bulunması varlıklarla telkin edilmeli...

dünyalı

Kayıtlı Üye
bu konularda pek bir bilgim yok. bana yardımcı oalbilecemisiniz acaba?

Amonkar

Kayıtlı Üye
''Evlilik bir kaleye benzer; dışardakiler içine girmek, içindekiler dışarı çıkmak ister.'' diye bir söz duymuştum. Sokrates de şöyle buyurmuş evlilik hakkında; ''Her halikarda evlenin; eşiniz iyi çıkarsa mutlu, kötü çıkarsa filozof olursunuz'' diye.
Kolay gelsin, saf kalple istemeye devam et olur bir gün....

Meyra

Banlı Kullanıcı
ıstemıyorsa ben ce sızde ugrasmayın bırak gitsin.. siz ugrastıkca sız yıpranırsınız sıtemeyen bırını ıkna etmek bence yanlıs..

keleb

Kayıtlı Üye
Aynı durum bende de var yanlız bırak gitsin demekle olmuyor zaten bırakabilmiş olsaydık çözüm aramak bile istemezdik :(

dünyalı

Kayıtlı Üye
önceden benimle nasıl evlenmek istediğini bilmesem. zaten bende uğraşmam bu kadar.

etki eden birşeylerin oldugunu düşünüyorum ve yardıma ihtiyacım var sadece.

hüzün1

Kayıtlı Üye
Allahim yardimcimiz olsun arkadasim sevdigimle evlenmek icin 3 yildir gereksiz yere bekliyoruz babam sacma sapan neden yuzunden karsi evlenmemize bilmiyorum nasil ikna edcez banada ciddi anlamda yardim gerekiyor arkadaslar lutfen konunun ehli kisilerden yardim istiyorum babami ikna etmeyim guzelikle olsun isiyoruz :(:(:(

dünyalı

Kayıtlı Üye
valla benim görüştüğüm kişi ailesini ikna edemedi sonrada soğudu gitti napsın:(

Meyra

Banlı Kullanıcı
Aynı durum bende de var yanlız bırak gitsin demekle olmuyor zaten bırakabilmiş olsaydık çözüm aramak bile istemezdik :(

Bu konu daha önce açılmış ve ben aynı şeyleri söylediğimde bazı kişiler tepki göstermişti. sizlerin düşüncelerine saygı duyuyorum.
sizleri anlamadığımı söyleyemezsiniz. benimde yaşadığım şeyler bunlar
herkes aynı yaşamak tabiki herkesin yaşadıkları mutlaka farklıdır yaşanlar farklıda olsa yaşan kişileri yaşadığın şeylerden dolayı anlarsın.dışardan bakıldığında bırak gitsin demek kolay diye bilirsiniz
şuan yaşadığınız şeyler yeni olduğu içinde bulunduğunuz durumuda tahmin edebiliyorum. bende yaşadım bu seneleri çok zor geçen seneler oldu halimi gören bir arkadaş yardım etmek bile istedi onu bana çevirmek düşüncelerini eski den olduğu hatta senden başkasını görmez tek düşüncesi aklı sende olur diye. ama ben istemedim benimle evlenmek isteyen kişi ben istiyorum diye değil kendi istiyor olmalı. ben istiyor olmam beni ne kadar mutlu ederdi. ne kadar huzur verirdi. onun düşüncelerine mudahele edip kendime cevirmek doğru gibi gelmedi..istemiyorsa gitsin dedim ve bıraktım inanın bir süre sonra bana döndü ama bendeki o sevgisi bana yaptıkları ile öldürdü.sevgiyi onla tattım ben. çokta şeyler yaşadım şuan onu hatırladığımda bana kalan sadece göz yaşları oluyor.zaman herşeyi ilaçı arkadaşlar..size değer vermiyorsa sizde ona değer vermeyin..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
bizim isteklerimiz doğrultusunda Yardımcı oalbilecek çözüm arıyoruz arkadaşlar.

Herkesin düşündüğü kadar bizde aç çok düşünebiliyoruz.
Mesajınızı tam anlayamadım sitem içeriyor sanırım... Herkesin düşündügü kadar sizde evet düşünebiliyorsunuz kimse bunun aksini iddia etmiyor, üyelerimiz sadece kendi deneyimlerini ifade ederek tavsiyelerde bulunuyorlar, yüzlerce gelebilecek fikir yeni ufuklar açabilir size bu yüzden her fikri benimsemeniz şart degil ama üzerinde düşünmeniz menfaatinize olacaktır...
selam ile

dünyalı

Kayıtlı Üye
farkındayım ama. zaten çok düşündüm bu konula ilgili ben. başkalarınıda dinledim yeterince... kafamın iyice karışmasını istemiyorum. sadece , yapılabilinecek terkipler konusund ayardım almak istiyorum bilgili kişilerden.

Meyra

Banlı Kullanıcı
farkındayım ama. zaten çok düşündüm bu konula ilgili ben. başkalarınıda dinledim yeterince... kafamın iyice karışmasını istemiyorum. sadece , yapılabilinecek terkipler konusund ayardım almak istiyorum bilgili kişilerden.

:) size değer vermeyen birini istemek ne kadar dinlemek oluyor acaba..

dünyalı

Kayıtlı Üye
:) size değer vermeyen birini istemek ne kadar dinlemek oluyor acaba..

Çünkü o insanı tanıyıp tanımayan herkesin kendimce yorumları olabilir.
Çünkü ben o insanın benimle nasıl evlenmek istediğini gören ve o insanı tanıyan biriyim.

evet dışarıdan şuan için beni istemiyor olarak görünen bir kişi var.
işin içinde başka şeylerin olduğu kanısındayım . aramıza fitne koymak sokmak gibi yapılan çalışmalardan bahsediyorum.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Çünkü ben o insanın benimle nasıl evlenmek istediğini gören ve o insanı tanıyan biriyim.

işin içinde başka şeylerin olduğu kanısındayım . aramıza fitne koymak sokmak gibi yapılan çalışmalardan bahsediyorum.

çünkü ailesi beni istememişti.

Meyra

Banlı Kullanıcı

sizi çok iyi anlıyorum çünkü yaşadınız şeyleri bende yaşadım..
şuan ne dense sizin için değişmeyecek. kaybetmemek için uğraşacaksınız.. hakkınızda hayırlısı olsun başka ne denir bu duruma...

esinder

Kayıtlı Üye
ailesı ıstemıyormus hadı basarılı oldun evlendın dıyelım hayatın boyunca o kısının aılesıylem mı ugrasacaksın cunku ugrasmaya devam edecekler..bende buyu falan oldugunu sanmıyorum.cocuk aılesını ıkna edemedı vazgectı bence..

Meyra

Banlı Kullanıcı
Erkek evlenmek istemiyorsa ne derseniz deyin ne yaparsanız yapın sonuç
değişmez.. eğer isteseydi ailesini bir şekilde ikna ederdi.. acı olsa bile
gerçekleri görmeniz gerekiyor..

zalim

Kayıtlı Üye

Kusura bakmayin ama size Allah'tan baska kimse yardim edemez.Ancak O yazdigi kaderi degistirebilir.Yaparim ederim diyenlerin hicbiri bir sey yapamaz ve olan sizin zamaniniza paraniza olur.Cunku bende cok ugrastim kendim icin anladim ki kimse bir sey yapamaz biraktim artik ucunu.Olan parama ve zamanima oldu umutlarima oldu.Allah size kolaylik versin.