Güneş yanığı için..

Meyra

Banlı Kullanıcı
merhaba arkadaslar...
kısa bir tatil maalesef güneş yanığı ile bitti benım için..

1 ci derece güneş yanığı olduğu söyledi doktor... yüzüm daha çok olmak üzere boynumda ve kollarımda var... krem ve ilaç verdi sabah ve askam kullanıyorum arada yüzüm çok kuruyor soyulmaya başladı izde kalıcak diye de korkuyorum.. iz kalmaması için ne yapmam lazım.. bileniz var mı.

KENT

Kayıtlı Üye
İz kalmaması için kayısı yağı kullanmanızı tavsiye ederim. Bende de oluşan lekeleri geçirdi.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
ve adaçayı tonik olarak kullanırsan hatta birkaç gün yüzünü adaçayı ile yıkayabilirsin ...leke bırakmaz

schutze07

Kayıtlı Üye
aloe vera içeren kremleri kullanın.hatta aloe vera bitkisini ikiye kırıp onun suyunu bile direkt yüzünüze veya her yerinize uygulayabilirsiniz.yanıkların acısınıda geçiriyor rahatlatıyor.

alize

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun. Doktor söylemiştir ama yinede hatırlatayım, soyulan deri kendiliğinden soyulup dökülsün kendiniz kopartmayın. İyileşene kadar dışarı çıkmamaya çalışın, güneşe kesinlikle çıkmayın taze deride leke yapabilir.

Meyra

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederım arkadaşlar... soyulmaya başladı ve ben ellemeye çalıyorum
dışarı çıkmıyorum güneş gürurse tekrarlaya bilir diye.. insanın morali bozuyor hali ile..

kayısı yağını ve ada çayını denıcem..

İrwağ

Kayıtlı Üye
Bende de 1. dereceden güneş yanığı oldu soyuldu kızarıklıklar vardı ben tekrar güneşe cıktım ve alnım ve sağ yanağımda güneş lekeleri kaldı.
Cildiyeciye gittim şuan ilaç yazamam hala yanık yüzün tedavi etmemiz lazım uvb ışınları yüzünden evde bile 50 faktörlü güneş kremi sürüyorum.
15 gün sonra gel dedi bakalım gidicem ama yüzüm biraz açıldı lekelr az bi oranda gitti gibi.
Doktor internette yazan o maskeleri kullanma o lekeleri geçirir o anlık ama başka lekelere yol açar demişti bende bir şey sürmüorum majyaj vs yapmıorum 3 haftdr umarım lekelerimden kurtulabilirim.

miracles

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederım arkadaşlar... soyulmaya başladı ve ben ellemeye çalıyorum
dışarı çıkmıyorum güneş gürurse tekrarlaya bilir diye.. insanın morali bozuyor hali ile..

kayısı yağını ve ada çayını denıcem..

Kayısı yağını akşam deneyin. Aksi takdirde lekeleri daha kötü yapar. Aloea vera bu konuda çok başarılı. Ayrıca yumurta akı içindeki kolajen maddesinin yoğunluğundan dolayı cildi yenileyici özelliğe sahip. Maske olarak denemenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Meyra

Banlı Kullanıcı
Kayısı yağını akşam deneyin. Aksi takdirde lekeleri daha kötü yapar. Aloea vera bu konuda çok başarılı. Ayrıca yumurta akı içindeki kolajen maddesinin yoğunluğundan dolayı cildi yenileyici özelliğe sahip. Maske olarak denemenizi tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

tşk.ederim artık normale döndüm. :) ben susam yağı kullandım
ve halen ara ara kullanıyorum.. cevremdeki insanlar ne yapıyorsunuz
yüzüne diye de soruyor. bana iyi geldi. denemenizi tavsiye ederim..

gulberk

Kayıtlı Üye
Uzun yıllardır her türlü yanığa karşı bepanthen ve hameten merhemlerini kullanıyorum ve olaki ileri derece yanıksa ağrıyı kesmek için bepanthen ve anestol karıştırıp sürüyorum.Anestol ağrı dindirici, açık yara olmayan bölgede uyuşturucu bir etki bırakıp cildi rahatlatıyor..
Tatilimiz azaba dönüşmeden önce güneş koruma faktörü yüksek kaliteli güneş kremlerini kullanmayı ihmal etmemeyi ve yanıklarımız ağrı verici düzeyde olmasa dahi duşun ardından cildin fazla suyunu almadan nemlendiricinizi uygulamanızı öneriririm.Böylece, şu anınızda cildinizin kurumasını , yarınınız için de yaşlanmasını önlemiş olursunuz...:nopity:

aswang

Kayıtlı Üye
Bende şu anda çok olmasada yanıyorum ve herzamanki gibi gölgede yandım:biggrinjester:
Bepanthen kesinlikle çok etkili.
Birde Ambre Soler'in cilt ferahlatıcı spreyi var. Bu sadece cildi rahatlatmak için kullanılıyor.
Bütün eczanelerde satılıyor bildiğim kadarıyla ama gerçekten etkili, yanan yerlerinize spreyi sıkınca klima hissi veriyor ve belli bir sürede olsa çok iyi geliyor.

miracles

Kayıtlı Üye
tşk.ederim artık normale döndüm. :) ben susam yağı kullandım
ve halen ara ara kullanıyorum.. cevremdeki insanlar ne yapıyorsunuz
yüzüne diye de soruyor. bana iyi geldi. denemenizi tavsiye ederim..
Susam yağının etkisi tartışılmaz. Yıllardır kullanırım. İçine diğer aromatik yağlardan ekleyerek çeşitli kullanımlara uygun hale getirebilirsiniz. Cildi yeniler hatta yurtdışında yapılan bazı araştırmalar cilt kanserini iyileştirdiğini de gösteriyor. Ağrıyan yerinize sürdüğünüzde özellikle diğer aroma yağlarıyla birlikte ağrı kesici olarak da kullanabilirsiniz. Ama güneşe çıkmamanız gerekir sürdükten sonra içinde E vitamini olduğundan leke yapabilir:)

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Yanıklarınızın üzerine taze sıkılmış limon suyu sürerseniz hem acınızı alacaktır,ayrıca yanıklarınıza iyi geldiğini göreceksiniz.

origanum

Yönetici
Uzun yıllardır her türlü yanığa karşı bepanthen ve hameten merhemlerini kullanıyorum ve olaki ileri derece yanıksa ağrıyı kesmek için bepanthen ve anestol karıştırıp sürüyorum.Anestol ağrı dindirici, açık yara olmayan bölgede uyuşturucu bir etki bırakıp cildi rahatlatıyor..
Tatilimiz azaba dönüşmeden önce güneş koruma faktörü yüksek kaliteli güneş kremlerini kullanmayı ihmal etmemeyi ve yanıklarımız ağrı verici düzeyde olmasa dahi duşun ardından cildin fazla suyunu almadan nemlendiricinizi uygulamanızı öneriririm.Böylece, şu anınızda cildinizin kurumasını , yarınınız için de yaşlanmasını önlemiş olursunuz...:nopity:

En doğrusu:beta1:
Ama illa bitkisel olsun denirse Aloe yaprağını kırıp özsuyunu direk cilde sürün. Jel gibidir zaten.