yasakların cazibesi

livemocha

Kayıtlı Üye
Ben de son dönem de dikkatimi çeken bir hal var.Normalde asi yada yasaklara karşı sempati besleyen bir tip olmama rağmen benim için faydalı olabilecek herşeyin tam tersini yapıyorum.Beni bir şeyden vazgeçirmek için onun ne kadar yararlı olduğundan bahsetmeniz yeterli.Şimdi uzun uzun yazmayayım ama tek bir örnek suyun ne kadar yararlı olduğunu bilmediğim zamanlarda daha çok su tüketirdim cola yı hiç tercih etmezdim ki o dönem cola nın zararlı olduğunu bilmezdim.birinin yararlı birinin zararlı olduğunu kanıksadıkdan beri hala suyu sevmeme rağmen içemiyorum ve muazzam cola tüketiyorum.Neden?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ben de son dönem de dikkatimi çeken bir hal var.Normalde asi yada yasaklara karşı sempati besleyen bi tip olmama rağmen benim için faydalı olabilecek herşeyin tam tersini yapıyorum.Beni bir şeyden vazgeçirmek için onun ne kadar yararlı olduğundan bahsetmeniz yeterli.Şimdi uzun uzun yazmayayım ama tek bir örnek suyun ne kadar yararlı olduğunu bilmediğim zamanlarda daha çok su tüketirdim cola yı hiç tercih etmezdim ki o dönem cola nın zararlı olduğunu bilmezdim.birinin yararlı birinin zararlı olduğunu kanıksadıkdan beri hala suyu sevmeme rağmen içemiyorum ve muazzam cola tüketiyorum.neden?
Kendi kendinizi sabote ediyorsunuz. Bir çok nedeni olabilir. Kendinizi önce her konuda affedin. Elbette bu kadar değil ama özü bu. Benim uzmanlık alanıma girmese de, ana fikir budur.

livemocha

Kayıtlı Üye
Bunu tam olarak yapamıyorum kendini affetmeyi yani hergün yenilemeye çalışıyorum kendimi ama birşeyler var sanki beni hep geri çekiyor.sanki kendi kötülüğümü istiyorum

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bunu tam olarak yapamıyorum kendini affetmeyi yani hergün yenilemeye çalışıyorum kendimi ama birşeyler var sanki beni hep geri çekiyor.sanki kendi kötülüğümü istiyorum
Çünkü bir veya birden fazla konuda kendinizi suçladığınız noktalar var. Bunu da cezalandırma eğilimindesiniz. 'İnsanım, hata yapabilirim, gereken şeye gereken biçimde davranmamış olabilir, ben insanım.'
Bunu bilinçaltına anlatmak ve her konuda affetmesi gerekir insanın kendisini.

livemocha

Kayıtlı Üye
özeti sanırım söylediğiniz gibi olsa gerek kafamda kıvılcımlar çaktı şuan teşekkürler :)