marifetname

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

livemocha

Kayıtlı Üye
marifetname hakkında bir şeyler bilen var mı? ben netten çok araştırdım ama hep benzer şeyler çıkıyor karşıma

schutze07

Kayıtlı Üye
bende var bu kitap.Siz kitapla ilgili neyi öğrenmek istiyorsunuz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yıldızname iki çeşittir. Bir tanesi modern astroloji gibi,yıldızların konumlarına hesaplama üzerine kuruludur. Modern astrolojinin bu gene ulaşmasında pek çok kültürün ortak mirası vardır. Yıldızname öğreten kalmadığı ve programlar modern astrolojiye göre hazırlandığı için bu türe bakan çok az kişi kalmıştır. Bu konuda olan yıldızname kitaplarında nasıl hesaplama ve yorum yapılacağı öğretilir. Diğer türü ise hazırdır. Kişinin yıldızı bulunur. kitaptan o yıldız ile ile ilgili bölüm okunur.

Yıldızname bakıyorum diyen pek çok kişi Arapça yazan bir şey alıyor okuyormuş gibi yapıp herkese aynı şeyi söylüyor maalesef en sinir olduğum ise, kuran-i kerim açıp yıldızname bakıyorum diyen kişiler var. bazıları buna kitap açma diyor. bir medyum kendine elbetteki herhangi bir aracı seçebilir. bu araç ile medyumik bağlantı kurup kehanet de bulunabilir. Mesele yıldızname bakıyorum ya da başka bir şey yapıyorum diye herkse aynı masalları okuyan insanların varlığı. Bunları niye yazıyorum bu türlü kişilere gittiğinizde lütfen dikkat edin. Eski usul hesap üzerine yıldızname bakan kişileri tercih edin.

Marifetname bir ilim kitabıdır. Pek çok konuda okuyucuya bilgi sunar. Zamanının fen bilimi kitabıdır. Astronomi hakkında geniş bilgi verir. Yıldızname hesaplayıcıları içinde kitap değerli bilgiler içerir. Hakkında bilgi bulamıyorum demek bana tuhaf geldi. Kitaplar piyasada var. Pdf olarakta indirebilirsiniz. Özetleri ya da akademik incelemeleri de mevcut. Biraz araştırma ve okuma yeterli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...