İskambil falı (Çingene usulu) ve derin açıklamaları

Angel777

Kayıtlı Üye
Bundan böyle yetiştirebildikçe sizlerle çeşitli fal tekniklerini paylaşacağım. Eğer hayatınızda hiç fal bakmamışsanız size iskanbilden başlamayı öneririm. Nasıl bakacağınızı da size ben anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle karton bir iskanbil destesi alın. Plastik olmasın. Bu desteden 2;3;4;5; joker kartlarını ayırıp çıkartın. Destede sadece 6;7;8;9;10; J; kız, papaz ve as kalacak.
Desteyi elinizde sıkın ve o destenin sadece sizin olduğunu güçlü bir şekilde imajine edin. O deste artık sizindir... O desteyle hiçbir şekilde oyun oynamayın, kimseye dokundurtmayın (fal bakarken birinin karıştırması gerekebilir, o istisnadır).
Şimdi de fal bakmaya başlamadan önce geçelim anlamlarına.
6 kupa- Kısa ve sonu iyi yerlere gelen bir yol demek. Genelde işe ve ya okula yol demek olabilir.
6 Karo- Misafirliğe ve ya bir buluşmaya giden yol demektir.
6 sinek- Resmi devlet daireleri gibi yerlere giden yol demektir. Bir çok durumda uzun yol olarak yorumlanır.
6 Maça- Bu kart çok uzun seyahatlar anlamına gelir.
(Bu 4 kartın dördü de fal baktığınız kişinin belirleyici kartının sembolü ile alakalı ise, onun yolu demektir. Mesela, eğer esmer birine bakıyorsanız, belirleyici kart Sinek papazıdır. Dolayısıyla, papaz altılı onun gideceği yol demektir.)
7 Kupa- Sohbet demektir. Hoş, arkadaşça, ve ya aşıkların sohbeti olarak yorumlanır.
7 Karo- Arkadaşça ve daha resmi bir sohbetdir.
7 sinek- Resmi dairelerde, mahkeme sohbeti vs demektir.
7 maça- kavgalı, tartışmalı, kalpkırıcı sohbet demektir.
7 maça ters anlamı- Gözyaşı, ağlamak demektir.
(Bu 4 kartın dördü de fal baktığınız kişinin belirleyici kartının sembolü ile alakalı ise, onun yolu demektir. Mesela, eğer esmer birine bakıyorsanız, belirleyici kart Sinek papazıdır. Dolayısıyla, papaz yedili onun sohbeti demektir.)
8 kupa- Görüşme demektir. Genelde aşıkları görüşmesi olarak yorumlanır.
8 Karo- Arkadaşça bir görüşmedir.
8 Sinek- Resmi bir iş görüşmesi, soğuk ve resmi bir buluşma demektir.
8 Maça- Kavgalı bir görüşme, tartışmadır.
9 Kupa- Aşk demektir
9 Karo- Anne sevgisi, arkadaş sevgisi, aile sevgisi demektir.
9 Sinek- Saygı ve hoşgörü gibi anlamları vardır. Patronuna ve iş arkadaşlarına saygı olarak yorumlanabilir.
9 Maça- Hastalık demektir.
10 Kupa- Eğer belirleyici kart kupalı ise, 10 kupa belirleyici kartın hayatı, zevkleri demektir. Niyyete göre her tür belirleyici kartın hayatı anlamında yorumlayabilirsiniz. Tercih sizin.
10 Karo- Küçük paralar demektir.
10 Sinek- Büyük paralar demektir.
10 Maça- Beklenilmeyenler, değişiklikler demektir.

Kupa valesi- Aşk hayatındaki zorlukları, eziyyetleri temsil eder.
Karo valesi- İş ve arkadaşlık hayatındaki zorlukları temsil eder.
Sinek valesi: Genç erkeklerin belirleyici kartıdır. Genç birine bakıyorsanız, belirleyici kart bu olmalıdır.
Maça valesi: Boşluk, “Herşey boşuna” demektir.

Kupa kızı: Evli kadının belirleyici kartıdır. Duruma göre aşık kadın olarak da yorumlanabilir.
Karo kızı: Bekar ve genç kasın demektir.
Sinek kızı: Dul ve ya yaşlı kadın demektir.
Maça kızı: Büyü, lanet, cin musallatı gibi anlamları vardır. Bazen tehlike anlamında da yorumlanabilir.

Kupa papaz: Genellikle açık deri tonlu ve sarışın erkeklerin belirlerici kartıdır. Aşık erkek olarak da yorumlanabilir.
Karo papaz- Kahverengi saçlı, daha koyu tonlu erkeklerin belirleyici kartıdır.
Sinek papaz- Esmer, kumral erkeklerin belirleyici kartıdır.
Maça papazı: Bu kart iyiliksever, yardımınıza koşacak erkek demektir. Bir nevi kurtarıcıdır.
Kupa ası: Ev demektir.
Karo ası: Haber demektir.
Sinek ası: Bu kart resmi daire ve ya sizin, ve ya belirleyici kartın sevmediği ev demektir. Eğer belirleyici kart sinek ise, onun evidir.
Maça ası: Kutlama, bir masa başında yemekli içkili kutlama demektir. Davet demektir.
Ters anlamı: Darbe, beklemediğiniz biriniden tokat demektir.

Şimdilik ezberlemeye çalışın, açılımları da döküman olarak hazırlayıp yayınlayacağım. Olabildiğince basit anlatmaya çalıştım. Kendi yazım, hiç bir yerden alıntı değill, Rus çingenelerinin fal tekniği ile anlatacağım. Yani kesin güvenilirdir.

Angel777

Kayıtlı Üye
Eğer anlamları ezberlediyseniz basitinden başlayarak açılımlara geçelim.
ab0d08bec9e5.jpg
Destenizi iyice karıştırın ve sorunuza niyyet edin. Desteyi ikiye bölün ve açık şekilde iki yarıyı koyun. Sadece iki kart görünecek, biri sağda, biri ise solda. Bu iki belirleyici kart olacaktır. Yani yapacağınız açılımlar bu iki kart ile ilgili olacak. Not: Eğer kupa 9 ve kuap ası birlikte çıkarsa, niyyetiniz tam yerine gelecek, bu konu hakkında bir daha açılım yapmayın demektir. Eğer ters maça ası ve maça 9-u birlikte çıkarsa, açılıma devam etmeyin, sizi kötü etkileyecek demektir.

7c0ede34308a.jpg

Şimdi geçelim devamına... Kime fal baktığınıza konsantre olun ve belirleyici kartını seçin. Bir önceki derste anlattığım şekilde kişinin kartını seçin ve artık ona ne zaman fal bakarsanız, belirleyici kartı o olacaktır. Diyelim ki, belirleyici kart sinek papazı, o zaman o kartı çıkarana kadar desdteden üçer üçer kart çıkarın. Üç kart çıkarın üstten açık şekilde, eğer sinek papazı orada çıkmazsa, bir üçlük daha, bir üçlük daha... Çıkınca üç kartdan birinde, papaz ortada çıkmışsa yerini değiştirmeyin, sağda çıkmazsa sola kaydırın, solda çıkmışsa sağa kaydırın. Yani papazı ortaya getirin. Ve şimdi o üç kart dışında diğer kartları alın ve karıştırın.
669922a542af.jpg
Karıştırırken niyyetnize konsantre olun. Şimdi onun kalbinin altındakilere konsantre olun. Ve bir kart çıkarıp, kapalı şekilde papazın altına koyun. Kalbinin üstünde gizli olanlara niyyet edin ve destenin içinden beş kartı kapalı şekilde papazın üzerine yerleştirin. Kalbinde sizden saklamadıklarına niyet edip, destenin içinden bir kart çıkartın ve açık şekilde papazın üstündeki kartların üzerine koyun.
Şimdi onun düşündüklerine niyet edin ve destenin içinden üç kartı açık şekilde papazın ÜSTÜNE koyun.
Şimdi de iyi düşüncelerine gelelim. En başta çıkardığımız üç karttan sağdaki onun iyi düşünceleridir. Niyyet edin ve o sağdaki kartın yanlarına iki kart daha koyun.
Kötü düşüncelerine niyyet edin ve aynı şekilde başta sol tarafta çıkardığımız kartın yanlarına iki kart koyun.
Dikkate almadığı konular için üç kart çekin desteden ve papazın ALTINA yerleştirin.
Eğer her şeyi yaptıysanız, okumaya geçebiliriz. Papaz kartının altındaki, ve üstündeki kapalı kartları açıp okuyun önce. Eğer çıkan kartıarın altında belirleyici kartlardan her hangi biri (kız, papaz, vale vs) çıkarsa, mesela aklındaki, kalbindeki odur demektir. Sonra da sağ ve sol tarafdaki kartlara geçin. Derin derin yorumlamanıza gerek yok. Bu açılımda kesin bilgiler almaya çalışırız. O yüzden yorumlamayı öğrenene kadar yorumlamak için kendinizi kasmayın.

Şimdi de o açılımda kullandığınız kartların hepsini toplayın (17-21 kart olması lazım) ve karıştırın. O kartları birer birer açık şekilde çıkartın. Rakamları çıft olanları eleyin. Mesela, diyelim siz çıkarırken iki tane altılı oldu, o iki altılının ikisini de eleyin. Ve ya başta bir as çıktı, ondan bir kaç kart sonra bir as daha çıktı, asların ikisini de eleyin. Unutmayın ki, biz sinek papazı isimli kişiye bakıyoruz. Bu durumda elerken, sinek papazı ve başka bir papaz kartı çıkarsa, o kartları elemeyin. Her durumda sinek papazı sona kadar kalmalı. Eledik bitti diyelim. Kartlar anlamlı bir srayla dizilmiş kalacak. Çok şaşıracağınız bir şekilde bir anlam ifade edecek. Eğer 7 kart kalırsa bu onun hayatında iyi olaylara habercidir.
Eğer doğru yaptıysak, yine devam edelim. Karların hepsini (36 kartı) alıp karıştırın. Ve birer birer kartları çıkarmaya başlayın. Çıkarazağınız her kartın bir zikri var. Kartı çık şekilde çıkarın ama çıkarmadan önce gerekli zikri söyleyin. İlk kartı çıkarmadan “ Ne ile” deyin ve kartları zikirleri ile çıkarmaya başlayın
Ne ile:
1. İnliyor
2. Sızlıyor
3. Kapı açıyor
4. Sakinleşiyor
Ve şimdi hiç ara vermeden “Ne” deyip zikirlere devam ediyoruz.("Ne ile" demiştik ya, şimdi de "Ne" diyoruz)
5. Şimdi
6. Bir saat sonra
7. Akşama
8. Bütün geceye
9. Ne oldu
10. Ne olacak
11. Ne bekliyor
12. Ne ile kalbi rahatlayacak
13. Ne ile kalacak
13 kartlık bu açılım gördüğünüz gibi bir çok sorunuza yanıt verecek mükemmel bir açılımdır. Zikirleri duyabileceğiniz ses tonu ile söyleyin. Zikr değil; fakat zikr en uygun kelime gibime geliyor.
Her kartı açar açmaz okuyun. 13 kartı da açtıktan sonra, kartları birlikte okuyun ve yorumlayın.

Sıradaki açılımda onu düşünerek 7 kart çıkartın. Sadece çıkartın ve onu düşünün. Yorumlamak için kendinizi kasmayın, öylesine okuyun. Bu açılımı yapmak şart değil, sadece rahatlamak için yapabilirsiniz.
f75fc9088074.jpg
Şimdi de Onu son kez niyyet ederek, üçer üçer kart çekmeye başlayın. Ve her üçlükte Gerekli zikri söyleyin.
İlk üçlük: Kalbine
İkinci üçlük: Evine
Üçüncü üçlük: Kendine
Dördüncü üçlük: Ne oldu
Beşinci üçlük: Ne olacak
Altıncı üçlük: Ne bekliyor
Yedinci üçlük: Kalbi ne ile rahatlayacak
Sekizinci üçlük: Ne ile kalacak.
Bunları yorumlamak çok zordur. Dikkat ederek yorumlamak gerekir. Mesela; grektiğinde yukardan aşağıya da yorumlamalısınız, çapraz da, soldan sağa ve sağdan sola da. Her şekilde yorumlamaya alışmalısınız. Şöyle bir örnek vereyim:
Diyelim ki evine üçlüğünde maça kızı çıktı (Büyü anlamına geliyor). Nendine üçlüğünde kendisi çıktı.(Sinek Papazı).Ve sinek papazı tam da maça kızının altına denk geliyor. Bu demek oluyor ki: Büyü onun hem evine, hem de kendisine yapılmıştır. Bu benim şahsi yorum tekniğimdir. Nasıl yorum yapılacağını size ben öğretemem, pratik yaptıkça kendiniz bulacaksınız zaten.
Ne ile kalacak üçlüğünde isteğe göre üç değil; tek kart çıkarabilirsiniz.
Şimdilik bu kadar, bir sonraki sefere yorumlamayı özetleyeceğim. Siz şimdilik bu açılımlarla bol bol pratik yapın. Bunlar en basit açılımlar, devamı da gelecektir.
Sevgi ve ışıkla kalın...

AphraeL

Kayıtlı Üye
Harikasınız.. Çok da güzel bir açılıma benziyor oldukça da ayrıntılı.. Tarot bakıyor musunuz bilmiyorum ama böyle bildiğiniz orijinal tarot açılımlarınız da var mı?

Saygılar,
AphraeL

Angel777

Kayıtlı Üye
Tarot bakarken bile bu açılımları kullanırım çoğu zaman. :)
Genelde Kelt haçı, Ankh, Yıllık açılım ve önceki konularımda paylaştığım " Özel tarot açma yöntemi" ile bakıyorum. Tarot için çok orjinal bir yöntem vereyim.
http://gizlimabet.com/showthread.php?t=11561
İskanbili anlatmayı bitirince tarotu anlatmaya başlayacağım zaten :)
Saygılar...

AphraeL

Kayıtlı Üye
İskanbili anlatmayı bitirince tarotu anlatmaya başlayacağım zaten :)
Saygılar...

Harikasınız demiş miydim :D

Evet bu açılımı okumuştum hatta kullanıyorum ara ara.. Cidden orijinal bir açılım yöntemi ama kartlarınızla baya bir sıkıfıkı olmanız gerek sağlıklı sonuçlar alabilmek için.. O açıdan zor ama kaliteli bir açılım.. Teşekkürler paylaşımlarınız için..İyi geceler

Saygılar,
AphraeL

Jasminum

Kayıtlı Üye
Deste alıp uygulayacağım Angel777 ama sanırım soracağım çok şey çıkacak biraz yoracağım seni sanırım :)

Angel777

Kayıtlı Üye
Ne yorulması, öğretmek için bu yazıları hazırladım, tabi ki soracaksınız. :)
Sevgi ve ışıkla kalın...

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Paylaşım için çok teşekkürler angel777 ...
İskambil kartları görünce , çoook uzun zaman önce gördüğüm bir rüyayı hatırlattı bana ... rüyamda iskambil falı bakmıştım ..uyandığımda sanki yıllardır fal bakıyormuşum gibi bakmaya başladım...o kartlara benden başka kimse dokunmasına izin vermiyordum ..yaşım küçüktü , o zamana kadar ne fal deneyimim oldu ne de fal hakkında herhangi bişey biliyordum...
Sadece paylaşım için değil bu rüyayı onca yıl sonra bana tekrar hatırlattığın için teşekkürler
Sevgiler

Angel777

Kayıtlı Üye
Açılımlarla da pratik yaptıysanız, yorum örneklerine geçebiliriz. Daha önce de dediğim gibi, yorumu kendiniz yapacaksınız, yorum tekniği sadece size aittir. Ben en genel tekniikle anlatacağım.
Öncelikle desteyi ikiye böldüğümüzde yorumlama:
İki karttan ikisi de aynı yetkiyi taşıyıp, biri diğerini anlatır. Bu sıfat ile isim arasındaki bağ gibidir. Ama hangisi sıfat, hangisi isim, bunu siz anlayacaksınız. Mesela yukarıdaki resimdeki örnek: Sinek vale ve karo onluk. Sinek vale burada bir kişidir. 10 karo ufak paralardır. Bu ufak paralar sinek valeden gelmektedir. Yani fal baktığınız kişi birinden ufak bir miktarda para alacak demektir.
Şimdi geçelim bir sonraki açılıma: Sinek papazı maça valesi ve kupa valesi arasındadır. Kupa valesi zorluklardır. Yani sinek papazın çektiği zorlukları anlatır. Fakat maça valesi boşluk ve “Her şey boşuna”-dır. Bu da çektiği zorlukları bo.una olduğunu gösterir. En başta sinek valeden gelen parayı unutmayalım. Bu ise sinek valeden para alma sebebinin emeklerinin boşa gitmesi ve para kaybıdır. Kartları yerleştirdikten sonra dikkat edersek papazın başında sinek vale, karo 9 ve ters maça ası var. Bu onun kafasında sinek valenin saygısının yalan olduğunu ve ondan darbe alma korkusunun olduğunu gösterir.
Sol tarafında kupa 9, maça vale ve maça 9-u var. Bu onun kötü fikirleri ve kötü hissleridir. Kupa 9 aşk demektir. Maça valesi ile birlikte boş aşk, yalancı aşk ve ya sahte aşk demektir. Maça 9-u da hastalıklardır. Fakat ikisinin arasında maça valesi olduğu için, bu iki kartın da boş olduğunu gösterir.
Sağ tarafında iyi düşünceleri vardır. Sinek 9, kupa valesi ve kupa altılısı. Sinek 9-u saygı, kupa valesi emek, kupa altılısı kısa bir yol demektir. Bunu yorumlamanın çeşitli yolları vardır fakat ben bunu saygı duyuduğu birine emeklerinin karşılığını almak için yolculuk olarak yorumlarım.
Alttaki 3 kart yolculukları ve gideceği yerlerdir. Kupa ası, maça onlusu ve maça kıızı var. Kupa ası ev demektir. Maça onlusu beklenmeyen haber ve ya olay demektir. Maça kızı ise büyü demektir. Bir eve girmek istiyor ve o evde beklenmeyen bir haber alacak. Fakat onu o eve çeken de yine büyüdür. Yani bu onun büyü altında olduğunu gösterir. Sinek papazın altında olan kartlar kalbinin altındakileri, üstündeki kapalı kartlar kalbindeki sırları, üstündeki açık kart kalbinde saklamadıklarını gösterir. Kapalı kartları göremiyoruz resimden. O yüzden sadece kalbinin üstündekileri yorumlayayım. Sinek yedilisi- Biriyle konuşmak istiyor. Bir görüşme ayarlamayı düşünüyor.
Bu sadece bir örnekti ve baktığım kişinin durumuna göre yorumladım. Kime baktığınıza göre değişir falın yorumu. İllaha da benim gibi yorumlamak zorunda değilsiniz; kendiniz anlamlara göre yorum tekniği geliştirmelisiniz. Kendi yorumunuz hep en doğru olanıdır, bunu da unutmayın...
Bir dahaki yazımda diğer açılımlardaki yorumları, ve kartların birlikte(yanyana) çıkardığı anlamları anlatacağım.

Engin63

Kayıtlı Üye
paylaşımın için teşekür inşallah becerbileceğim

Angel777

Kayıtlı Üye
Kartları ilişkilendirme:
Bu belki de en zor olanıdır. İki kartın arasındaki bağlantıyı sadece yorum yeteneğinizi geliştirerek kurabilirsiniz. Ben size kısaca anlatayım:
7 kartlık sade açılımı yapıyoruz diyelim ki. Bu zaman 7 kartın hepsini bir birleriyle ilişkilendirmeden sonuca ulaşamazsınız. Önce ilk iki kartı ayrı ayrı yorumlayın. Sonra yorumları birleştirin. Fazla ve uyumsuz kısımları çıkarın. İki kartın ortak yorumunu elde etmiş olacaksınız. Şimdi de elinizdeki yorumu üçüncü kartla ilişkilendirin ama bu sefer başka bir şekilde: Üçüncü kartı da yorumladıktan sonra ilk yorumun devamıymış gibi okuyun. Yani sonuç şöyle: Gerekli yerlerde yorumları birleştirip, gerekli yerlerde o yoruma bir sonraki kartla devam edin. Ana fikir budur. Şimdi geçelim asıl anlatıma:
Açılımınızı yapın (hangisi olduğu önemli değil). Kartlara dikkatlice bakın ve kartları canlıymışlar gibi olarak düşünün. Konsantre olun ve dikkat edin: Aralarında ne konuşuyorlar? Aralarında bir irtibat var, o irtibatı odaklanarak çözmeye çalışın. Örnek:
Karşınızda üç kart var, sinek papazı, kupa 9-u ve kupa kızı. Sinek papazı esmer erkek, kupa 9-u aşk, kupa kızı evli kadın. Eğer sinek papazı kupa kızının eşi ise, evlilikteki aşkı anlatır bu üç kart. Fakat eğer kupa kızı başka bir ile evli ise, evli bir kadın ile başka bir erkeğin arasındaki yasak aşkı anlatır. Eğer evlilik için bakılıyorsa bu, aldatma olarak da yorumlanabilir.
Geçelim daha zoruna: Kupa valesi, maça kızı, maça 9-u, sinek 10-lusu, maça papazı, kupa altılısı ve karo ası.
Kupa valesi- Zorluk; Maça kızı- Büyü; Maça 9-u- hastalık; Sinek 10-lusu- Büyük para; Maça papazı- Yardımsever erkek; Kupa altılısı- Kısa yol; Karo ası- Haber.
Öncelikle hangi kartların yorumlarını alakalandırabiliriz, bir ona bakalım. Zorluk ile büyü, ve hastalık. Üçü alakalı- Büyünün etkisi ile birine zorluklar ve hastalıklar verilmiş. Sinek 10-su- Ortada büyük paralar var, belki de büyü için kullanılan,verilen paralardır bunlar. Maça papazı ise bu büyüyü yaptıran ve ya yapan kişidir. Yardımsever erkek olarak çıkmasının sebebi, sizin onu iyi biri olarak tanımanızdır. Kısa yol- Kısa yolda yaptırdığı bir büyüdür. Kısa yol hem de kısa, yani etkisiz olarak yorumlanabilir. Yani büyünün etkisi kısa olacaktır. Haber ise bu büyü hakkında haber alacağınızı simgeler. Şimdi gelelim sonuca.
“Yardımsever olarak tanıdığınız bir yalancının sizi hastalandırmak ve size zarar vermek için büyük paralar karşılığında yaptırdığı bu kısa etkili büyü hakkında haber alacaksınız.”
Ve işte, 7 kartın yorumunu tek bir cümlede birleştirdik ve tek bir yorum, tek bir anlam çıkardık. Bu kendi tekniğime dayalı olduğu için yorumlar birleştiriliyor. Siz yorumları ayrı ayrı değerlendiriyorsanız o zaman durum farklı olur. Şöyle yorumlanır:
“Zorluklarınız var. Size büyü yapılmış. Çok yakında hastalık sizi bulacak. Büyük paralar da kaderinizde sizi bekliyor. Yardımsever birinin yardımlarını göreceksiniz. Kısa bir yola çıkacaksınız. Bir haber alacaksınız.”
Şimdi neye açılım yaptığınıza göre durum değişiyor. Eğer tek bir soru için bakacaksanız birinci yöntem, eğer genel olarak kader ve gelecek, ya da geçmiş için bakacaksanız ikinci yöntemi uygulayın. Ben şahsen gerektikçe her iki yöntemi uygulamaya çalışıyorum. Biliyorum, biraz zor, o yüzdün şimdilik sadece iki kartla deneyin. Ondan sonraki gün üç kartla bakıp, yorumları birleştirin. Her gün bir kart arttırın. En sonunda 7 karta kadar ulaşın. Bu tıpkı yabancı bir dil öğrenirken cümle kurmayı öğrenmek gibi. Önce özne ve yüklemden oluşan cümleler, sonra daha geniş ve daha kapsamlı cümleler kurarsınız. Şimdilik bu kadar, umarım hepinize yardımcı olabilmişimdir. Sevgi ve ışıkla kalın...

enki

Kayıtlı Üye
Emeklerine sağlık, ellerin dert görmesin ne kadar güzel anlatmışsın valla heveslendim.

enki

Kayıtlı Üye
Duru olmak gerek, bu kadar zihnimde ses varken yapabileceğimi sanmıyorum ama... Yine de kendi kendime deneyeceğim kısmetse :) Tekrar teşekkürler.

Angel777

Kayıtlı Üye
Çok özel bir tekniği yine paylaşmak istiyorum. Kartlarla bağınız belirli bir seviyye geldikten sonra onlarla konuşabilirsiniz.
Destenizi karıştırın ve sorunuza konsantre olun. Sorunuza iyice niyyet edip kartlarınıza akıtın. Kartlara enerji akıtıyorsunuz. Bu enerji kartların yaşam enerjisi olacak. Ve artık kartlarınız canlı. Buna kendinizi iyice inandırın. Kartlarınızla bağınızı kimse bozamaz. Desteden üç kart çıkartın ve kartları yorumlayın. Kartlar bir şey söylüyorlar, iyice bir kulak verin. İlk sefer bir şey duyamazayacaksınız; fakat zamanla 3. Gözünüz bu sesleri algılayacaktır. Kartlarla böyle 3-er 3-er açılım yapmaya devam edin. Ve artık kartların sesi tükeniyor, enerjileri bitiyor, sorunuzu unutuyorlar. Kartları dinlenmeleri için bir saat kadar bırakın, sonra yeniden aynı şekilde enerji yükleyerek bir açılım yapabilirsiniz. Şimdi de örneğine geçelim.
Desteye enerjisi sorularınızla birlikte yolladınız ve açılımlara başladınız. 3 kart çektiniz. Sorunuz da şu: Bu yaz yapacağım yolculukların ve yapacağım ziyaretlerin bana ne gibi bir etkisi olacak?
Burada dikkat edilmesi gereken şey, sorunun olumlu bir şekilde verilmesidir. Olumsuz soruları evren yine “Evet” , yani olumlu şekilde algılayacaktır. Yani sorunuzun tam tersi olarak. Soru yüzeysel olmamalı, mümkün olduğu kadar kesin olsun bu teknikte.
Sinek altılısı; maça onlusu; ters maça yedilisi. Önce yüzeysel bir şekilde yorumlayalım.
Sinek altılısı- Uzun yolculuk; Maça onlusu- İnanılmaz gelişmeler; Ters maça yedilisi- Keder ve gözyaşı
Yorumu: Yapacağınız yolculuk sırasında kötü gelişmeler sizi bekliyor. Bu gelişmeler sizi çok üzecek ve göz yaşından başka bir şey vermeyecek.
Şimdi yorumu, kartları ve gönderdiğiniz enerjinin frekansına konsantre olarak sesleri duymaya çalışın.
“ Şanssızlık, uğursuzluk, lanet...” gibi kesik kesik kelimeler de olabilir, “ Bu yolculuğa çıkma!” gibi kesin emirler de olabilir, “Kavga edeceksin” gibi gelecekten haberler de olabilir.
Bu tekniği herkes yapabilir mi?
Hayır, psişik yetenekleri açığa çıkmamış insanlar, enerjiyi yönlendirmeyi bilmeyen insanlar, enerjiyi imajine edemeyen insanlar bu saydıklarımı öğrenene kadar bu teknikte başarıya ulaşamazlar. Fakat çalışmakla başarılmayacak şey yoktur, bunu da unutmayın ;) .
Bu bir çingene tekniği değildir, bir kitaptan okuduğum tekniktir. Nadiren kullanmama rağmen denenmiş olduğunu bilmenizi isterim.

AphraeL

Kayıtlı Üye
En sonunda az önce denedim açılımları.. Çok ilginç süreklilikler vardı açılımlarda ve aynı şeyleri tekrar tekrar hatırlattı kartlar. Hatta şuan, 1 saat sonra kısmında baya ilginç şeyler çıktı. Etkilendiğimi söylemeliyim. Teşekkürler emekleriniz için..

Bir şey eklemek istiyorum yalnız. 2, 3,4,5,6 ve jokerleri çıkarıyoruz demişsiniz ama sonra 6,7,8,.. kalacak demişsiniz. Ben ilk cümleye bakıp 6ları da çıkarmıştım. Daha sonra saydım 36yı bulmayınca 6ların olduğunu farkettim ama çoktan oraya kadar olan açılımları yapmıştım :) Eğer düzeltirseniz diğerleri de benim hatama düşmeyeceklerdir :)

Saygılar,
AphraeL

AphraeL

Kayıtlı Üye
Bu falın ağırlık yapması mümkün müdür, başağrısı ve yorgunluk gibi? Yoksa benim hüsnü kuruntum mu?

Angel777

Kayıtlı Üye
Aslında fal faldır diyeceğim, yapıyorsa hepsi yapar. Enerji harcarsınız fal bakarken. Başlarda yorumlarken de yorulabilirsiniz. Ona göre fazla yüklenmeyin kendinize.