PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İskambil falı (Çingene usulu) ve derin açıklamalarıAngel777
16.04.2010, 17:50
Bundan böyle yetiştirebildikçe sizlerle çeşitli fal tekniklerini paylaşacağım. Eğer hayatınızda hiç fal bakmamışsanız size iskanbilden başlamayı öneririm. Nasıl bakacağınızı da size ben anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle karton bir iskanbil destesi alın. Plastik olmasın. Bu desteden 2;3;4;5; joker kartlarını ayırıp çıkartın. Destede sadece 6;7;8;9;10; J; kız, papaz ve as kalacak.
Desteyi elinizde sıkın ve o destenin sadece sizin olduğunu güçlü bir şekilde imajine edin. O deste artık sizindir... O desteyle hiçbir şekilde oyun oynamayın, kimseye dokundurtmayın (fal bakarken birinin karıştırması gerekebilir, o istisnadır).
Şimdi de fal bakmaya başlamadan önce geçelim anlamlarına.
6 kupa- Kısa ve sonu iyi yerlere gelen bir yol demek. Genelde işe ve ya okula yol demek olabilir.
6 Karo- Misafirliğe ve ya bir buluşmaya giden yol demektir.
6 sinek- Resmi devlet daireleri gibi yerlere giden yol demektir. Bir çok durumda uzun yol olarak yorumlanır.
6 Maça- Bu kart çok uzun seyahatlar anlamına gelir.
(Bu 4 kartın dördü de fal baktığınız kişinin belirleyici kartının sembolü ile alakalı ise, onun yolu demektir. Mesela, eğer esmer birine bakıyorsanız, belirleyici kart Sinek papazıdır. Dolayısıyla, papaz altılı onun gideceği yol demektir.)
7 Kupa- Sohbet demektir. Hoş, arkadaşça, ve ya aşıkların sohbeti olarak yorumlanır.
7 Karo- Arkadaşça ve daha resmi bir sohbetdir.
7 sinek- Resmi dairelerde, mahkeme sohbeti vs demektir.
7 maça- kavgalı, tartışmalı, kalpkırıcı sohbet demektir.
7 maça ters anlamı- Gözyaşı, ağlamak demektir.
(Bu 4 kartın dördü de fal baktığınız kişinin belirleyici kartının sembolü ile alakalı ise, onun yolu demektir. Mesela, eğer esmer birine bakıyorsanız, belirleyici kart Sinek papazıdır. Dolayısıyla, papaz yedili onun sohbeti demektir.)
8 kupa- Görüşme demektir. Genelde aşıkları görüşmesi olarak yorumlanır.
8 Karo- Arkadaşça bir görüşmedir.
8 Sinek- Resmi bir iş görüşmesi, soğuk ve resmi bir buluşma demektir.
8 Maça- Kavgalı bir görüşme, tartışmadır.
9 Kupa- Aşk demektir
9 Karo- Anne sevgisi, arkadaş sevgisi, aile sevgisi demektir.
9 Sinek- Saygı ve hoşgörü gibi anlamları vardır. Patronuna ve iş arkadaşlarına saygı olarak yorumlanabilir.
9 Maça- Hastalık demektir.
10 Kupa- Eğer belirleyici kart kupalı ise, 10 kupa belirleyici kartın hayatı, zevkleri demektir. Niyyete göre her tür belirleyici kartın hayatı anlamında yorumlayabilirsiniz. Tercih sizin.
10 Karo- Küçük paralar demektir.
10 Sinek- Büyük paralar demektir.
10 Maça- Beklenilmeyenler, değişiklikler demektir.

Kupa valesi- Aşk hayatındaki zorlukları, eziyyetleri temsil eder.
Karo valesi- İş ve arkadaşlık hayatındaki zorlukları temsil eder.
Sinek valesi: Genç erkeklerin belirleyici kartıdır. Genç birine bakıyorsanız, belirleyici kart bu olmalıdır.
Maça valesi: Boşluk, “Herşey boşuna” demektir.

Kupa kızı: Evli kadının belirleyici kartıdır. Duruma göre aşık kadın olarak da yorumlanabilir.
Karo kızı: Bekar ve genç kasın demektir.
Sinek kızı: Dul ve ya yaşlı kadın demektir.
Maça kızı: Büyü, lanet, cin musallatı gibi anlamları vardır. Bazen tehlike anlamında da yorumlanabilir.

Kupa papaz: Genellikle açık deri tonlu ve sarışın erkeklerin belirlerici kartıdır. Aşık erkek olarak da yorumlanabilir.
Karo papaz- Kahverengi saçlı, daha koyu tonlu erkeklerin belirleyici kartıdır.
Sinek papaz- Esmer, kumral erkeklerin belirleyici kartıdır.
Maça papazı: Bu kart iyiliksever, yardımınıza koşacak erkek demektir. Bir nevi kurtarıcıdır.
Kupa ası: Ev demektir.
Karo ası: Haber demektir.
Sinek ası: Bu kart resmi daire ve ya sizin, ve ya belirleyici kartın sevmediği ev demektir. Eğer belirleyici kart sinek ise, onun evidir.
Maça ası: Kutlama, bir masa başında yemekli içkili kutlama demektir. Davet demektir.
Ters anlamı: Darbe, beklemediğiniz biriniden tokat demektir.

Şimdilik ezberlemeye çalışın, açılımları da döküman olarak hazırlayıp yayınlayacağım. Olabildiğince basit anlatmaya çalıştım. Kendi yazım, hiç bir yerden alıntı değill, Rus çingenelerinin fal tekniği ile anlatacağım. Yani kesin güvenilirdir.

Angel777
17.04.2010, 22:48
Eğer anlamları ezberlediyseniz basitinden başlayarak açılımlara geçelim.

http://s02.radikal.ru/i175/1004/1c/ab0d08bec9e5.jpg
Destenizi iyice karıştırın ve sorunuza niyyet edin. Desteyi ikiye bölün ve açık şekilde iki yarıyı koyun. Sadece iki kart görünecek, biri sağda, biri ise solda. Bu iki belirleyici kart olacaktır. Yani yapacağınız açılımlar bu iki kart ile ilgili olacak. Not: Eğer kupa 9 ve kuap ası birlikte çıkarsa, niyyetiniz tam yerine gelecek, bu konu hakkında bir daha açılım yapmayın demektir. Eğer ters maça ası ve maça 9-u birlikte çıkarsa, açılıma devam etmeyin, sizi kötü etkileyecek demektir.


http://s004.radikal.ru/i208/1004/21/7c0ede34308a.jpg

Şimdi geçelim devamına... Kime fal baktığınıza konsantre olun ve belirleyici kartını seçin. Bir önceki derste anlattığım şekilde kişinin kartını seçin ve artık ona ne zaman fal bakarsanız, belirleyici kartı o olacaktır. Diyelim ki, belirleyici kart sinek papazı, o zaman o kartı çıkarana kadar desdteden üçer üçer kart çıkarın. Üç kart çıkarın üstten açık şekilde, eğer sinek papazı orada çıkmazsa, bir üçlük daha, bir üçlük daha... Çıkınca üç kartdan birinde, papaz ortada çıkmışsa yerini değiştirmeyin, sağda çıkmazsa sola kaydırın, solda çıkmışsa sağa kaydırın. Yani papazı ortaya getirin. Ve şimdi o üç kart dışında diğer kartları alın ve karıştırın.

http://s003.radikal.ru/i204/1004/58/669922a542af.jpg
Karıştırırken niyyetnize konsantre olun. Şimdi onun kalbinin altındakilere konsantre olun. Ve bir kart çıkarıp, kapalı şekilde papazın altına koyun. Kalbinin üstünde gizli olanlara niyyet edin ve destenin içinden beş kartı kapalı şekilde papazın üzerine yerleştirin. Kalbinde sizden saklamadıklarına niyet edip, destenin içinden bir kart çıkartın ve açık şekilde papazın üstündeki kartların üzerine koyun.
Şimdi onun düşündüklerine niyet edin ve destenin içinden üç kartı açık şekilde papazın ÜSTÜNE koyun.
Şimdi de iyi düşüncelerine gelelim. En başta çıkardığımız üç karttan sağdaki onun iyi düşünceleridir. Niyyet edin ve o sağdaki kartın yanlarına iki kart daha koyun.
Kötü düşüncelerine niyyet edin ve aynı şekilde başta sol tarafta çıkardığımız kartın yanlarına iki kart koyun.
Dikkate almadığı konular için üç kart çekin desteden ve papazın ALTINA yerleştirin.
Eğer her şeyi yaptıysanız, okumaya geçebiliriz. Papaz kartının altındaki, ve üstündeki kapalı kartları açıp okuyun önce. Eğer çıkan kartıarın altında belirleyici kartlardan her hangi biri (kız, papaz, vale vs) çıkarsa, mesela aklındaki, kalbindeki odur demektir. Sonra da sağ ve sol tarafdaki kartlara geçin. Derin derin yorumlamanıza gerek yok. Bu açılımda kesin bilgiler almaya çalışırız. O yüzden yorumlamayı öğrenene kadar yorumlamak için kendinizi kasmayın.

Şimdi de o açılımda kullandığınız kartların hepsini toplayın (17-21 kart olması lazım) ve karıştırın. O kartları birer birer açık şekilde çıkartın. Rakamları çıft olanları eleyin. Mesela, diyelim siz çıkarırken iki tane altılı oldu, o iki altılının ikisini de eleyin. Ve ya başta bir as çıktı, ondan bir kaç kart sonra bir as daha çıktı, asların ikisini de eleyin. Unutmayın ki, biz sinek papazı isimli kişiye bakıyoruz. Bu durumda elerken, sinek papazı ve başka bir papaz kartı çıkarsa, o kartları elemeyin. Her durumda sinek papazı sona kadar kalmalı. Eledik bitti diyelim. Kartlar anlamlı bir srayla dizilmiş kalacak. Çok şaşıracağınız bir şekilde bir anlam ifade edecek. Eğer 7 kart kalırsa bu onun hayatında iyi olaylara habercidir.
Eğer doğru yaptıysak, yine devam edelim. Karların hepsini (36 kartı) alıp karıştırın. Ve birer birer kartları çıkarmaya başlayın. Çıkarazağınız her kartın bir zikri var. Kartı çık şekilde çıkarın ama çıkarmadan önce gerekli zikri söyleyin. İlk kartı çıkarmadan “ Ne ile” deyin ve kartları zikirleri ile çıkarmaya başlayın
Ne ile:
1. İnliyor
2. Sızlıyor
3. Kapı açıyor
4. Sakinleşiyor
Ve şimdi hiç ara vermeden “Ne” deyip zikirlere devam ediyoruz.("Ne ile" demiştik ya, şimdi de "Ne" diyoruz)
5. Şimdi
6. Bir saat sonra
7. Akşama
8. Bütün geceye
9. Ne oldu
10. Ne olacak
11. Ne bekliyor
12. Ne ile kalbi rahatlayacak
13. Ne ile kalacak
13 kartlık bu açılım gördüğünüz gibi bir çok sorunuza yanıt verecek mükemmel bir açılımdır. Zikirleri duyabileceğiniz ses tonu ile söyleyin. Zikr değil; fakat zikr en uygun kelime gibime geliyor.
Her kartı açar açmaz okuyun. 13 kartı da açtıktan sonra, kartları birlikte okuyun ve yorumlayın.

Sıradaki açılımda onu düşünerek 7 kart çıkartın. Sadece çıkartın ve onu düşünün. Yorumlamak için kendinizi kasmayın, öylesine okuyun. Bu açılımı yapmak şart değil, sadece rahatlamak için yapabilirsiniz.

http://s45.radikal.ru/i108/1004/bc/f75fc9088074.jpg
Şimdi de Onu son kez niyyet ederek, üçer üçer kart çekmeye başlayın. Ve her üçlükte Gerekli zikri söyleyin.
İlk üçlük: Kalbine
İkinci üçlük: Evine
Üçüncü üçlük: Kendine
Dördüncü üçlük: Ne oldu
Beşinci üçlük: Ne olacak
Altıncı üçlük: Ne bekliyor
Yedinci üçlük: Kalbi ne ile rahatlayacak
Sekizinci üçlük: Ne ile kalacak.
Bunları yorumlamak çok zordur. Dikkat ederek yorumlamak gerekir. Mesela; grektiğinde yukardan aşağıya da yorumlamalısınız, çapraz da, soldan sağa ve sağdan sola da. Her şekilde yorumlamaya alışmalısınız. Şöyle bir örnek vereyim:
Diyelim ki evine üçlüğünde maça kızı çıktı (Büyü anlamına geliyor). Nendine üçlüğünde kendisi çıktı.(Sinek Papazı).Ve sinek papazı tam da maça kızının altına denk geliyor. Bu demek oluyor ki: Büyü onun hem evine, hem de kendisine yapılmıştır. Bu benim şahsi yorum tekniğimdir. Nasıl yorum yapılacağını size ben öğretemem, pratik yaptıkça kendiniz bulacaksınız zaten.
Ne ile kalacak üçlüğünde isteğe göre üç değil; tek kart çıkarabilirsiniz.
Şimdilik bu kadar, bir sonraki sefere yorumlamayı özetleyeceğim. Siz şimdilik bu açılımlarla bol bol pratik yapın. Bunlar en basit açılımlar, devamı da gelecektir.
Sevgi ve ışıkla kalın...

AphraeL
17.04.2010, 23:07
Harikasınız.. Çok da güzel bir açılıma benziyor oldukça da ayrıntılı.. Tarot bakıyor musunuz bilmiyorum ama böyle bildiğiniz orijinal tarot açılımlarınız da var mı?

Saygılar,
AphraeL

Angel777
17.04.2010, 23:10
Tarot bakarken bile bu açılımları kullanırım çoğu zaman. :)
Genelde Kelt haçı, Ankh, Yıllık açılım ve önceki konularımda paylaştığım " Özel tarot açma yöntemi" ile bakıyorum. Tarot için çok orjinal bir yöntem vereyim.
http://gizlimabet.com/showthread.php?t=11561
İskanbili anlatmayı bitirince tarotu anlatmaya başlayacağım zaten :)
Saygılar...

AphraeL
17.04.2010, 23:17
İskanbili anlatmayı bitirince tarotu anlatmaya başlayacağım zaten :)
Saygılar...

Harikasınız demiş miydim :D

Evet bu açılımı okumuştum hatta kullanıyorum ara ara.. Cidden orijinal bir açılım yöntemi ama kartlarınızla baya bir sıkıfıkı olmanız gerek sağlıklı sonuçlar alabilmek için.. O açıdan zor ama kaliteli bir açılım.. Teşekkürler paylaşımlarınız için..İyi geceler

Saygılar,
AphraeL

Angel777
17.04.2010, 23:19
Ne demek, rica ederim. :)
İyi geceler... :)

Jasminum
17.04.2010, 23:53
Deste alıp uygulayacağım Angel777 ama sanırım soracağım çok şey çıkacak biraz yoracağım seni sanırım :)

Angel777
17.04.2010, 23:57
Ne yorulması, öğretmek için bu yazıları hazırladım, tabi ki soracaksınız. :)
Sevgi ve ışıkla kalın...

Amethyst
18.04.2010, 01:15
Paylaşım için çok teşekkürler angel777 ...
İskambil kartları görünce , çoook uzun zaman önce gördüğüm bir rüyayı hatırlattı bana ... rüyamda iskambil falı bakmıştım ..uyandığımda sanki yıllardır fal bakıyormuşum gibi bakmaya başladım...o kartlara benden başka kimse dokunmasına izin vermiyordum ..yaşım küçüktü , o zamana kadar ne fal deneyimim oldu ne de fal hakkında herhangi bişey biliyordum...
Sadece paylaşım için değil bu rüyayı onca yıl sonra bana tekrar hatırlattığın için teşekkürler
Sevgiler

Angel777
18.04.2010, 11:02
Açılımlarla da pratik yaptıysanız, yorum örneklerine geçebiliriz. Daha önce de dediğim gibi, yorumu kendiniz yapacaksınız, yorum tekniği sadece size aittir. Ben en genel tekniikle anlatacağım.
Öncelikle desteyi ikiye böldüğümüzde yorumlama:
İki karttan ikisi de aynı yetkiyi taşıyıp, biri diğerini anlatır. Bu sıfat ile isim arasındaki bağ gibidir. Ama hangisi sıfat, hangisi isim, bunu siz anlayacaksınız. Mesela yukarıdaki resimdeki örnek: Sinek vale ve karo onluk. Sinek vale burada bir kişidir. 10 karo ufak paralardır. Bu ufak paralar sinek valeden gelmektedir. Yani fal baktığınız kişi birinden ufak bir miktarda para alacak demektir.
Şimdi geçelim bir sonraki açılıma: Sinek papazı maça valesi ve kupa valesi arasındadır. Kupa valesi zorluklardır. Yani sinek papazın çektiği zorlukları anlatır. Fakat maça valesi boşluk ve “Her şey boşuna”-dır. Bu da çektiği zorlukları bo.una olduğunu gösterir. En başta sinek valeden gelen parayı unutmayalım. Bu ise sinek valeden para alma sebebinin emeklerinin boşa gitmesi ve para kaybıdır. Kartları yerleştirdikten sonra dikkat edersek papazın başında sinek vale, karo 9 ve ters maça ası var. Bu onun kafasında sinek valenin saygısının yalan olduğunu ve ondan darbe alma korkusunun olduğunu gösterir.
Sol tarafında kupa 9, maça vale ve maça 9-u var. Bu onun kötü fikirleri ve kötü hissleridir. Kupa 9 aşk demektir. Maça valesi ile birlikte boş aşk, yalancı aşk ve ya sahte aşk demektir. Maça 9-u da hastalıklardır. Fakat ikisinin arasında maça valesi olduğu için, bu iki kartın da boş olduğunu gösterir.
Sağ tarafında iyi düşünceleri vardır. Sinek 9, kupa valesi ve kupa altılısı. Sinek 9-u saygı, kupa valesi emek, kupa altılısı kısa bir yol demektir. Bunu yorumlamanın çeşitli yolları vardır fakat ben bunu saygı duyuduğu birine emeklerinin karşılığını almak için yolculuk olarak yorumlarım.
Alttaki 3 kart yolculukları ve gideceği yerlerdir. Kupa ası, maça onlusu ve maça kıızı var. Kupa ası ev demektir. Maça onlusu beklenmeyen haber ve ya olay demektir. Maça kızı ise büyü demektir. Bir eve girmek istiyor ve o evde beklenmeyen bir haber alacak. Fakat onu o eve çeken de yine büyüdür. Yani bu onun büyü altında olduğunu gösterir. Sinek papazın altında olan kartlar kalbinin altındakileri, üstündeki kapalı kartlar kalbindeki sırları, üstündeki açık kart kalbinde saklamadıklarını gösterir. Kapalı kartları göremiyoruz resimden. O yüzden sadece kalbinin üstündekileri yorumlayayım. Sinek yedilisi- Biriyle konuşmak istiyor. Bir görüşme ayarlamayı düşünüyor.
Bu sadece bir örnekti ve baktığım kişinin durumuna göre yorumladım. Kime baktığınıza göre değişir falın yorumu. İllaha da benim gibi yorumlamak zorunda değilsiniz; kendiniz anlamlara göre yorum tekniği geliştirmelisiniz. Kendi yorumunuz hep en doğru olanıdır, bunu da unutmayın...
Bir dahaki yazımda diğer açılımlardaki yorumları, ve kartların birlikte(yanyana) çıkardığı anlamları anlatacağım.

Engin63
18.04.2010, 13:25
paylaşımın için teşekür inşallah becerbileceğim

Angel777
23.04.2010, 18:20
Kartları ilişkilendirme:
Bu belki de en zor olanıdır. İki kartın arasındaki bağlantıyı sadece yorum yeteneğinizi geliştirerek kurabilirsiniz. Ben size kısaca anlatayım:
7 kartlık sade açılımı yapıyoruz diyelim ki. Bu zaman 7 kartın hepsini bir birleriyle ilişkilendirmeden sonuca ulaşamazsınız. Önce ilk iki kartı ayrı ayrı yorumlayın. Sonra yorumları birleştirin. Fazla ve uyumsuz kısımları çıkarın. İki kartın ortak yorumunu elde etmiş olacaksınız. Şimdi de elinizdeki yorumu üçüncü kartla ilişkilendirin ama bu sefer başka bir şekilde: Üçüncü kartı da yorumladıktan sonra ilk yorumun devamıymış gibi okuyun. Yani sonuç şöyle: Gerekli yerlerde yorumları birleştirip, gerekli yerlerde o yoruma bir sonraki kartla devam edin. Ana fikir budur. Şimdi geçelim asıl anlatıma:
Açılımınızı yapın (hangisi olduğu önemli değil). Kartlara dikkatlice bakın ve kartları canlıymışlar gibi olarak düşünün. Konsantre olun ve dikkat edin: Aralarında ne konuşuyorlar? Aralarında bir irtibat var, o irtibatı odaklanarak çözmeye çalışın. Örnek:
Karşınızda üç kart var, sinek papazı, kupa 9-u ve kupa kızı. Sinek papazı esmer erkek, kupa 9-u aşk, kupa kızı evli kadın. Eğer sinek papazı kupa kızının eşi ise, evlilikteki aşkı anlatır bu üç kart. Fakat eğer kupa kızı başka bir ile evli ise, evli bir kadın ile başka bir erkeğin arasındaki yasak aşkı anlatır. Eğer evlilik için bakılıyorsa bu, aldatma olarak da yorumlanabilir.
Geçelim daha zoruna: Kupa valesi, maça kızı, maça 9-u, sinek 10-lusu, maça papazı, kupa altılısı ve karo ası.
Kupa valesi- Zorluk; Maça kızı- Büyü; Maça 9-u- hastalık; Sinek 10-lusu- Büyük para; Maça papazı- Yardımsever erkek; Kupa altılısı- Kısa yol; Karo ası- Haber.
Öncelikle hangi kartların yorumlarını alakalandırabiliriz, bir ona bakalım. Zorluk ile büyü, ve hastalık. Üçü alakalı- Büyünün etkisi ile birine zorluklar ve hastalıklar verilmiş. Sinek 10-su- Ortada büyük paralar var, belki de büyü için kullanılan,verilen paralardır bunlar. Maça papazı ise bu büyüyü yaptıran ve ya yapan kişidir. Yardımsever erkek olarak çıkmasının sebebi, sizin onu iyi biri olarak tanımanızdır. Kısa yol- Kısa yolda yaptırdığı bir büyüdür. Kısa yol hem de kısa, yani etkisiz olarak yorumlanabilir. Yani büyünün etkisi kısa olacaktır. Haber ise bu büyü hakkında haber alacağınızı simgeler. Şimdi gelelim sonuca.
“Yardımsever olarak tanıdığınız bir yalancının sizi hastalandırmak ve size zarar vermek için büyük paralar karşılığında yaptırdığı bu kısa etkili büyü hakkında haber alacaksınız.”
Ve işte, 7 kartın yorumunu tek bir cümlede birleştirdik ve tek bir yorum, tek bir anlam çıkardık. Bu kendi tekniğime dayalı olduğu için yorumlar birleştiriliyor. Siz yorumları ayrı ayrı değerlendiriyorsanız o zaman durum farklı olur. Şöyle yorumlanır:
“Zorluklarınız var. Size büyü yapılmış. Çok yakında hastalık sizi bulacak. Büyük paralar da kaderinizde sizi bekliyor. Yardımsever birinin yardımlarını göreceksiniz. Kısa bir yola çıkacaksınız. Bir haber alacaksınız.”
Şimdi neye açılım yaptığınıza göre durum değişiyor. Eğer tek bir soru için bakacaksanız birinci yöntem, eğer genel olarak kader ve gelecek, ya da geçmiş için bakacaksanız ikinci yöntemi uygulayın. Ben şahsen gerektikçe her iki yöntemi uygulamaya çalışıyorum. Biliyorum, biraz zor, o yüzdün şimdilik sadece iki kartla deneyin. Ondan sonraki gün üç kartla bakıp, yorumları birleştirin. Her gün bir kart arttırın. En sonunda 7 karta kadar ulaşın. Bu tıpkı yabancı bir dil öğrenirken cümle kurmayı öğrenmek gibi. Önce özne ve yüklemden oluşan cümleler, sonra daha geniş ve daha kapsamlı cümleler kurarsınız. Şimdilik bu kadar, umarım hepinize yardımcı olabilmişimdir. Sevgi ve ışıkla kalın...

enki
23.04.2010, 19:45
Emeklerine sağlık, ellerin dert görmesin ne kadar güzel anlatmışsın valla heveslendim.

Angel777
23.04.2010, 19:54
Rica ederim, sizin öğrenmeniz için hazırlıyorum zaten bunları. :)

enki
23.04.2010, 19:57
Duru olmak gerek, bu kadar zihnimde ses varken yapabileceğimi sanmıyorum ama... Yine de kendi kendime deneyeceğim kısmetse :) Tekrar teşekkürler.

Angel777
27.04.2010, 18:44
Çok özel bir tekniği yine paylaşmak istiyorum. Kartlarla bağınız belirli bir seviyye geldikten sonra onlarla konuşabilirsiniz.
Destenizi karıştırın ve sorunuza konsantre olun. Sorunuza iyice niyyet edip kartlarınıza akıtın. Kartlara enerji akıtıyorsunuz. Bu enerji kartların yaşam enerjisi olacak. Ve artık kartlarınız canlı. Buna kendinizi iyice inandırın. Kartlarınızla bağınızı kimse bozamaz. Desteden üç kart çıkartın ve kartları yorumlayın. Kartlar bir şey söylüyorlar, iyice bir kulak verin. İlk sefer bir şey duyamazayacaksınız; fakat zamanla 3. Gözünüz bu sesleri algılayacaktır. Kartlarla böyle 3-er 3-er açılım yapmaya devam edin. Ve artık kartların sesi tükeniyor, enerjileri bitiyor, sorunuzu unutuyorlar. Kartları dinlenmeleri için bir saat kadar bırakın, sonra yeniden aynı şekilde enerji yükleyerek bir açılım yapabilirsiniz. Şimdi de örneğine geçelim.
Desteye enerjisi sorularınızla birlikte yolladınız ve açılımlara başladınız. 3 kart çektiniz. Sorunuz da şu: Bu yaz yapacağım yolculukların ve yapacağım ziyaretlerin bana ne gibi bir etkisi olacak?
Burada dikkat edilmesi gereken şey, sorunun olumlu bir şekilde verilmesidir. Olumsuz soruları evren yine “Evet” , yani olumlu şekilde algılayacaktır. Yani sorunuzun tam tersi olarak. Soru yüzeysel olmamalı, mümkün olduğu kadar kesin olsun bu teknikte.
Sinek altılısı; maça onlusu; ters maça yedilisi. Önce yüzeysel bir şekilde yorumlayalım.
Sinek altılısı- Uzun yolculuk; Maça onlusu- İnanılmaz gelişmeler; Ters maça yedilisi- Keder ve gözyaşı
Yorumu: Yapacağınız yolculuk sırasında kötü gelişmeler sizi bekliyor. Bu gelişmeler sizi çok üzecek ve göz yaşından başka bir şey vermeyecek.
Şimdi yorumu, kartları ve gönderdiğiniz enerjinin frekansına konsantre olarak sesleri duymaya çalışın.
“ Şanssızlık, uğursuzluk, lanet...” gibi kesik kesik kelimeler de olabilir, “ Bu yolculuğa çıkma!” gibi kesin emirler de olabilir, “Kavga edeceksin” gibi gelecekten haberler de olabilir.
Bu tekniği herkes yapabilir mi?
Hayır, psişik yetenekleri açığa çıkmamış insanlar, enerjiyi yönlendirmeyi bilmeyen insanlar, enerjiyi imajine edemeyen insanlar bu saydıklarımı öğrenene kadar bu teknikte başarıya ulaşamazlar. Fakat çalışmakla başarılmayacak şey yoktur, bunu da unutmayın ;) .
Bu bir çingene tekniği değildir, bir kitaptan okuduğum tekniktir. Nadiren kullanmama rağmen denenmiş olduğunu bilmenizi isterim.

AphraeL
28.04.2010, 21:15
En sonunda az önce denedim açılımları.. Çok ilginç süreklilikler vardı açılımlarda ve aynı şeyleri tekrar tekrar hatırlattı kartlar. Hatta şuan, 1 saat sonra kısmında baya ilginç şeyler çıktı. Etkilendiğimi söylemeliyim. Teşekkürler emekleriniz için..

Bir şey eklemek istiyorum yalnız. 2, 3,4,5,6 ve jokerleri çıkarıyoruz demişsiniz ama sonra 6,7,8,.. kalacak demişsiniz. Ben ilk cümleye bakıp 6ları da çıkarmıştım. Daha sonra saydım 36yı bulmayınca 6ların olduğunu farkettim ama çoktan oraya kadar olan açılımları yapmıştım :) Eğer düzeltirseniz diğerleri de benim hatama düşmeyeceklerdir :)

Saygılar,
AphraeL

Angel777
28.04.2010, 21:16
Evet sanırım orada yanlış olmuş,düzeltiyorum hemen.

AphraeL
28.04.2010, 21:56
Bu falın ağırlık yapması mümkün müdür, başağrısı ve yorgunluk gibi? Yoksa benim hüsnü kuruntum mu?

Angel777
28.04.2010, 22:04
Aslında fal faldır diyeceğim, yapıyorsa hepsi yapar. Enerji harcarsınız fal bakarken. Başlarda yorumlarken de yorulabilirsiniz. Ona göre fazla yüklenmeyin kendinize.

AphraeL
28.04.2010, 22:08
Aslında fal faldır diyeceğim, yapıyorsa hepsi yapar. Enerji harcarsınız fal bakarken. Başlarda yorumlarken de yorulabilirsiniz. Ona göre fazla yüklenmeyin kendinize.

İlk kez baktığım için yoruldum sanırım..Normalde diğer fallara bakarken böyle olmam çok zorlamadığım sürece.. Teşekkürler.. İyi forumlar..

gulchn
28.04.2010, 22:42
Çok güzel bi paylaşım, ben de eskiden iskanbil kartlarıyla bakım yapardım ama bu kadar ayrıntılı değildi. Sadece sayılara bir anlam yüklemiştim, tarot bakıyorum normalde ama o kadar güzel açıklamışsın ki özendim. Gidip bir deste mi alsam ne :)

NeFReT696
30.04.2010, 00:59
Süper, çok sağolun.

1melek
30.04.2010, 13:17
Teşekkürler Angel777 ne kadar güzel açıklamışsın diğer açıklamalarınıda büyük bir keyfile takip edeceğimizden emin olabilirsin.Yalnız merek ettiğim bir konuyu soracağım ,İskambilde kartların hangi harfleri temsil ettiğinide bize anlatabilir misin? Tekrar teşekkürler.

Angel777
03.05.2010, 16:48
Piyasa bulacağınız destedeki harfler:
1. J- Vale
2-Q-Kız
3.K- Papaz
4.A- As

Resimdeki destede harfler rusça, onları da açıklayayım.
1. В- Vale
2. Д- Kız
3. К- Papaz
4. Т- As

Angel777
03.05.2010, 17:20
Eğer artık belirli bir seviyye geldiğinizi düşünüyorsanız, size kartların kombinasyon anlamlarını öğretebilirim.
Tarotta İmparator kartı ile imparatoriçe kartının birlikte evliliği ve düöünü simgelemesi gibi, iskanbilde de bir takım kombinasyonlar vardır. En basitlerden anlatmaya başlıyorum:
Peş peşe 4 as dileğinizin ve isteğinizin tutması anlamına gelir. Hatta fala başlarken desteyi ikiye bölünce, eğer ki, Kupa ası ve 9 karo ve ya Kupa ası ve 9 ası bir arada çıkarsa o falı bakmayın çünkü sonuç inanılmamz şekilde iyi olacaktır. Bu da dileğinizin ve hayatınızın iyi olacağı anlamına gelir.
Bunun bir de ters anlamı vardır. 9 maça ve Maça ası birlikte ölüm demektir. Eğer ki, fala başlarken bu iki kart çıkarsa, o falı bırakın. Hatta bir takım inançlar o desteyi yakmanız gerektiğini savunur. Fakat ben destemi bana kötü bir haber verdiği için yakmazdım. Maça asının ters ve ya düz olması burada bir anlam teşkil etmez. Aynı zamanda Maça 7-si(ters) ve Maça ası; Maça 7-si ve Maça dokuzu da uğursuz kombinasyonlardır. Başlarda bu iki kombunasyondan biri çıkarsa, falın negatif süreceğini ve fal baktığınız kişinin başında belaların dolaştığını anlatır.
Maça kızı ve maça dokuzu hastalık büyüsü demektir. Maça dokuzu; maça ası ve maça kızı ölüm büyüsü demektir.
Maça kızı ve kupa dokuzu aşk büyüsü demektir. Maça kızı ve maça yedilisi ayrılık büyüsü demektir.
Üç asın yan yana çıkması hayatta olacak büyük değişiklikleri simgeler. Eğer bu üç asın yanında maça kızı çıkarsa büyünün etkisi ile olan değişiklerdir. Eğer bu üç asın yanında maça valesi çıkarsa, bu değişikliklerin anlamsız olduğu demektir. Yani değişiklikler hayatınıza doğrudan yansımayacak.
Fal bakılan iki kişinin arasında bir kişi kartı ( Sinek valesi, kupa kızı, karo kızı, sinek kızı, kupa papazı, karo papazı, sinek papazı ve maça papazı) çıkarsa, bu çıkan kişinin iki kişinin arasına girdiği anlamına gelir. Eğer iki kişinin arasında bu kişilik kartı ve ya kupa 9-u çıkarsa, o aradakinin iki kişiden birine aşık olduğuna işaretdir.
Kupa 9-u ve ters maça 7-si kara sevda, imkansız aşk demektir. Bu aşka tutulanlar büyük acılar çeker.
Aklıma gelenler şimdilik bunlar, çünkü sayısız kombinasyon yapılabilir. Tanımadığınız kombinasyoonları artık buradan sorabilirsiniz.

1melek
05.05.2010, 09:13
sevgili angel777 benim harflerden kastım isim çıkarmaya çalışmaktı mesela her kart alfabede bir harfe tekabül ediyormuş ona göre falına bakılan kişiye şu harfleri içeren kimse falan denilebiliyormuş.

okshar
06.05.2010, 00:55
sayın angel777 benim bi sorunum var fala bakarken açtıgımız kartları topladıgımda 17 degil 20 kart oluo nerde hata yapıyorum acaba
kişi kartı altına 1 kart üstünü 5 kapalı kart ve onlarında üstüne 1 açık kart daha sonra kiişi kartının sagında solunda altında ve üstünde 3 er kart.toplam 20 yapıyo nerde hata yaptıgıımı sölerseniz çok sevinirim

1melek
06.05.2010, 12:02
aaaa benimde 20 kart kaldı neden oluyor acaba?nerde hata yaptığımı çözemedim bende.

NeFReT696
06.05.2010, 12:06
evet benimde öle oldu ya :( nerede yanlış yapıyorum?

Angel777
07.05.2010, 18:00
Her şey doğru fakat ben bir şeyi belirtmeyi unutmuşum. 3 ve ya 5 kart koymak şart değil; eğer sorunuz netse sadece bir kart bile yeter. Bazıları 5 değil 7 koyar vs. Yani her şeyi doğru yapıyorsunuz, merak etmeyin. Çok afedersiniz bu hata için. :(

1melek
10.05.2010, 14:07
Angel777 nerdesin yeni bilgiler bekliyoruz senden bize açılımlarda yorumlar yapmayı öğretirmisin açıkcası bu kadar bilgi yetmedi bize:)))

Angel777
10.05.2010, 14:13
Yazının bu kadar sevildiğini bilmiyordum. :)
Ana teknikler bunlar, istediğiniz konular için farklı yorumlama teknikleri vereyim isterseniz. Ama yani iskanbil falı ve ana yorumlanması budur, gerisi size kalmış, kemdi yorum tekniğinizi kendiniz geliştireceksiniz. Elimde bir kaç tane açılım var, onları da çevirip bugün paylaşmaya çalışacağım.

1melek
10.05.2010, 14:27
Hergün bakıyorum angel ne ekledi bugün diye.:)evet tabiki takip ediyorum yorumlama stilini çok beğeniyorum.Her zaman takipteyim yazılarını beğeniyorum.

Angel777
10.05.2010, 14:28
Takip ettiğiniz için çok teşekkürler. Yazıların devamı gelecektir. :)

1melek
10.05.2010, 14:33
Asıl ben teşekkür ederim görüşmek üzere sevgiler.

Angel777
10.05.2010, 15:54
Açılım: Çingenenin Cevabı
http://s004.radikal.ru/i205/1005/54/f251f5786aca.jpg
Bu açılım çingenelerin Geçmiş ve geleceğe göz atmak için kullandıkları açılımdır. Resimde gösterildiği şekilde açılımı yapınız. Belirleyici kartı kendiniz seçiniz. Kalan kartları şansa doğaçlama çıkarınız ve sonra bir bir açınız. 1 kısmındaki 4 kart uzak, eski geçmişle, 2 kısmındaki 5 kart sevinç, Gerçek zaman, Yakın geçmiş, Yakın gelecek ve en altta duran kendi seçeceğiniz belirleyici kart. Sağ tarafta ise uzak gelecek, uzun zaman sonrasıdır.
Yorumlanışı: Geçmişten başlıyoruz. Geçmişte çıkan kartları sırayla (üst, sol, sağ, alt) yorumluyoruz. Çıkan sonucun gerçek olması durumunda çingenenin size yalan söylemediğini, ve geçmişi bildiğini anlarız. Şimdi gelelim 2 kısmına. Sevinç kartı bu olayın güzel tarafı ve ya fal baktığınız kişinin sevincidir. Mesela kupa 9 çıkarsa, kişinin hayat sevinci aşktır, ve aşk istiyordur vs. Gerçek zaman kartında şu anda (geniş zaman olarak düşününüz) kişinin ve ya olayın durumu söz konusudur . Hemen altta soldaki kart çok yakın geçmiş, kişinin başına en son gelen olayları temsil eder. Bazen şimdiki zamanla çok alakalıdır. Hemen sağındaki kart yakın geleceği temsil eder. Şimdiki zaman kartıyla nadiren alakalıdır, genelde 3. Bölümdeki 4 kart ile daha çok alakalıdır.
Şimdi geçelim 3. Kart grubuna, gelecek grubuna. Bu grupta gelecek, yani olayın sonu, bitişi anlatılır. Gelişme süreci ile olayın sonunu bu üç kartı yorumlayarak anlayabilirsiniz. Sırasıyla yorumlayın. Ve önceki derslerde de anlattığım gibi 4 kartı da birlikte okuyun. Tek cümle olarak. Burayı da doğru yaptıysanız şimdi asıl sonuç için çingenenin cevabına ihtiyacınız var. Cevabınızı aldınız mı? Almadıysanız bir de bütün kartları bir arada okuyun. Eğer cevabı alamadıysanız, bu fal geçersizdir. Bu konuda bir daha bu açılım ile fal bakmayınız... (en azından uzunca bir süre)
Kartları çıkarırken destenin içinden çıkarın, üstünden değil, bu çok önemli bir ayrıntı, iskanbille yapacağınız her açılımda bu kuralı göz ardı etmeyiniz.

AphraeL
10.05.2010, 16:19
Çok teşekkürler Syn angel777 cömert paylaşımlarınız için.. İlgilenmediğimizi sanmayın, hevesle bekliyoruz devamını.. Hatta özellikle tarota geçeceğiniz zamanı iple çekiyorum.. Ellerinize sağlık..

Saygılar,
AphraeL

Angel777
10.05.2010, 16:25
Isaknbil konusunda gerekli açılımları paylaştığımı düşünüyorum. Kalan açılımlar yazıyla öğretilmeyecek cinsten oldukları için paylaşamayacağım.
Ama bir kaç iskanbil açılımı paylaştıktan sonra tarota geçeceğim. Hatta talebe göre su falı hakkında da yüzeysel bir ders verebilirim.

1melek
11.05.2010, 07:52
Angel777 çok teşekkürler iskambil falı için yazdığın her kelimeyi ayrı bir özenle takip ediyorum ve seni bu falı bizlerede öğretme çabandan dolayı tebrik ediyorum ,sorularımız oldukça senden yardım isteriz valla çok şanslıyız:)))

1melek
11.05.2010, 15:29
Angel777 anlamadığım birşey var kendim için sorduğum sorunun cevabı değilde yaşanacak başka şeylerin cevabı çıkıyor hep.Mesela şu kişi beni seviyormu diyorum cevap kişi kartı çıkıyor ve uzun yola gideceksin diyor(bu doğru çünkü haftaya uzun yola gideceğim) ama sorumun cevabı değil bu acaba neden böyle oluyor ?Geçmişle alakalı açılım kartlarındada hep başıma gelecekleri açıklıyor şaştım kaldım neden böyle oluyor?

Angel777
11.05.2010, 19:00
Açılım: Mutluluk Çarkı.
Bu açılım yine belirleyici bir kartla yapılır. Geçmiş ve geleceğe bakmak içindir. Burada belirleyici kart kişi değil; sorun ve ya olaydır. Para, aşk, yol, buluşma, haber, ev vs vs. Desteden belirleyici kartı seçelim. Mesela para için bakacağımızı farzedelim. Sinek 10lusunu bir kenara ayıralım. Önce o kartın sol tarafına saat akrebi yönünde 7 kart diziyoruz (resimdeki gibi). Bu 7 kart geçmişi sembolize eder. Ayrıca olay sıralaması 1-den 7-ye doğru ilerler. Okurken ve kartları açarken de saat yönünde açın.
Gelecek için de aynı şekilde saat yönünde sağ tarafta kartları diziniz. Aynı şekilde, saat yönünde okunacak.

http://s002.radikal.ru/i197/1005/d5/b8e1823ec0e7.jpg
Şimdi geçelim yorumlanmasına... Yorumlarken burada biraz farklı. Yani kartları birlikte okumayacaksınız. Her kart bir olayı belirtir. Bu da okurken size bir kolaylık sağlayacak. Bakın size bir örnek:
Para için bakım yapıyorsunuz, soldaki kartlar da bunlar:
6 maça-Uzun yol
8 kupa- İyi bir görüşme ve sohbet
Karo ası- Haber
Ters maça 7- Gözyaşı
9 maça- Hastalık
6 kupa- Kısa yol
Kupa kızı- Evli kadın
Uzun yola çıkılmış para için. Biri ile konuşulmuş ve para talep edilmiş. Haber alınmış para ile ilgili. İyi haber değilmiş ve para için falına bakılan kişi gözyaşına boğulmuş ve hastalanmış. Evli bir kadına kısa bir yolculuk yapılmış.
Bu kadar, hepsini bir arada okumak zorunda değilsiniz. 
Şimdi de gelecek kısmında çıkanlara bakalım:
7 kupa
Ters maça ası
10 karo
Kupa ası
9 karo
9 sinek
10 maça
Okunuşu: Biriyle görüşülmüş. Bir masa başında yemek yenilmiş ve malum kişiden ufak miktarda para alınmış. Bundan sonra ev alınmış ve ya eve para getirilmiş . Ev kiralanmış, ev tamir edilmiş, eve bir şey alınmış da olabilir. Arkadaşlık ve sevgi daha yüksek seviyelere yükselmiş. Evin içindeki saygı ve kişiye saygı artmış. Hayatta büyük değişiklikler olmuş. Şimdi geçmiş ile geleceği birleştirirsek, malum görüşmenin ve masa başındaki yemeğin 7. Kartta çıkan evli kadınla olduğunu anlarız. Yani gerekli yardımları ona evli kadın yapacaktır.
Bu örneğe göre bir kaç kişiye açılım yapın, pratik yapın. Artık gerekli ve genel iskanbil açılımlarını öğrettiğimi düşünüyorum. Diğer açılımlar yazıyla anlatılamayacak kadar karışık ve detaylı oldukları için anlatmıyorum. Gerekli dersleri verdim ve bu haftasonundan itibaren Tarot anlatmaya başlayacağım.
Hepinize iskanbil falında yüksek seviyelere ulaşmanızı dilerim...

Angel777
11.05.2010, 19:31
Angel777 anlamadığım birşey var kendim için sorduğum sorunun cevabı değilde yaşanacak başka şeylerin cevabı çıkıyor hep.Mesela şu kişi beni seviyormu diyorum cevap kişi kartı çıkıyor ve uzun yola gideceksin diyor(bu doğru çünkü haftaya uzun yola gideceğim) ama sorumun cevabı değil bu acaba neden böyle oluyor ?Geçmişle alakalı açılım kartlarındada hep başıma gelecekleri açıklıyor şaştım kaldım neden böyle oluyor?
Bazen kartlar bazı şeyleri gizler. Mesela kişiye fal bakıyorsanız, ve kişi kendini kilitlemiş ise göremezsiniz. Kilitlemesi için parapsikoloji ile ilgilenmesi şart değil; bilinçsiz olarak da kilitlenebilir. Cevabı alamadıysanız, 10 kere baksanız bile, cevabı alamazsınız. Fakat kişinin kartının çıkmasını "Evet" olarak, yani "Evet, o" olarak yorumlayabilirsiniz.
Geçmiş kısmında geleceğin çıkması nadiren görülür. Kartlara bol bol enerji yükleyin. Evrensel enerjilere uyumlu iseniz enerji yollayın.
Ay ışığnda da şarj etmek alternatif bir çözümdür ama kendimin yapmadığım için garanti edemem. Zamanla bol bol pratik yaptıkça doğru şeyler çıkacak. Not: Eğer geçmişe bakarken konsantrasyonunuz dağılırsa ve tek bir saniyeliğine de olsa, geleceğiniz aklınıza gelirse anlattığınız olay gayet normaldir. Açılım yaparken konsantre olun ve dikkatinizi hiç bir şeyin dağıtmasına izin vermeyin.

enki
12.05.2010, 01:58
angel emeğine saglık çok iyisin :)

1melek
12.05.2010, 08:04
Sevgili angel777 yardımların ve paylaşımların için teşekkürler açıklamaların çok güzel ve senden öğreneceğimiz çok şey var tarota geçipte sakın bizi bırkamayasın haa:) herşeyden önce bize yorumlamadakş bilgilerinide aktarman gerekiyor çünlü yardım almadan yorum yapmak klolay bişey gibi görünmüyor mesela bana çıkan kişi kartına kızıp duruyordum dün ''niye beni çıkarıp duruyor bu diye''evet manası taşıyabileceği aklımın ucuna bile gelmedi.

Kartların ana manaları yanında sakladıkları manalarda var ki sanırım bu daha önemli ve sen bu püf noktalarını çok iyi biliyorsun bizlerede öğretmen temennisiyle...teşekkürler sevgiler.

************
İskambilsever arkadaşlar bir önerim var biz madem bu falı öğrenmeye çalışıyoruz

yardımlaşalım en azından yaptığımız açılımları buraya yazıp yorumumuzuda yapıp

sonrada fikir alışverişi yapsak nasıl olur hem beraber pratik yaparsak daha

verimli olur daha güzel öğreniriz ne dersiniz?

Angel777
12.05.2010, 18:26
O nasıl laf, unutur muyum ben hiç sizi. :)
Size daha derinleri öğretmek isterdim ama her kartın her kombinasyonunu yazmak gerçekten imkansız gibi bir şey. Çok fazla anlam çıkabilir çünkü. Tabi, sorabilirsiniz bana da, elimden geldiğince detaylara kadar da öğreteceğim. Çünkü bir çok kişi tarot bakarken iskanbil bakan çok az kişi kaldı (bakanlar var bir kaç kişi ama bu tekniği kullanan başka birini daha görmedim). Evet tabi bir başlık açacağım şimdi, o başlıkta istediğiniz yorumları sorabilirsiniz, yardımcı olacağım.

AphraeL
12.05.2010, 18:33
O nasıl laf, unutur muyum ben hiç sizi. :)
Size daha derinleri öğretmek isterdim ama her kartın her kombinasyonunu yazmak gerçekten imkansız gibi bir şey. Çok fazla anlam çıkabilir çünkü. Tabi, sorabilirsiniz bana da, elimden geldiğince detaylara kadar da öğreteceğim. Çünkü bir çok kişi tarot bakarken iskanbil bakan çok az kişi kaldı (bakanlar var bir kaç kişi ama bu tekniği kullanan başka birini daha görmedim). Evet tabi bir başlık açacağım şimdi, o başlıkta istediğiniz yorumları sorabilirsiniz, yardımcı olacağım.

Benim bir süredir gittiğim bir falcım var. İskambille bakıyor dikkat ettim açılımlarına ama çok da benzemiyor sanki burdakilere..

Angel777
12.05.2010, 18:45
Benim bir süredir gittiğim bir falcım var. İskambille bakıyor dikkat ettim açılımlarına ama çok da benzemiyor sanki burdakilere..

Hangi teknik ile baktığını sorunuz. Ben de merak ettim.

AphraeL
12.05.2010, 19:01
Hangi teknik ile baktığını sorunuz. Ben de merak ettim.

Sorarım tabi :) Umarım söyler.. Çok da iyi bakıyor geçmiş konusunda hiç yanılmadı şimdiye kadar, genel cümleler de kurmuyor neden bahsettiğini direk anlıyorsunuz. Gelecek konusunda da 2 yıldır giden bir arkadaşım var 2 yıl önce söyledikleri bugün bir bir çıkıyor diyor.

Angel777
12.05.2010, 19:58
İlminde çok başarılı biri demekki. :) Söylemez bence, çünkü açılımlar paylaşılınca, açılımı öğreten kişi bir kaç şeyden fedakarlık etmiş olur.

AphraeL
12.05.2010, 20:57
İlminde çok başarılı biri demekki. :) Söylemez bence, çünkü açılımlar paylaşılınca, açılımı öğreten kişi bir kaç şeyden fedakarlık etmiş olur.

Bakalım ben de söyleyeceğini sanmıyorum. Gidince mutlaka soracağım.. Bir daha gitmek için can atıyorum ama şu sıralar hayatımda bariz bir değişiklik olmadığı için gitmiyorum bakmıyor zaten gitsenizde :)

kontessa
27.07.2010, 21:36
Bazen kartlar bazı şeyleri gizler. Mesela kişiye fal bakıyorsanız, ve kişi kendini kilitlemiş ise göremezsiniz. Kilitlemesi için parapsikoloji ile ilgilenmesi şart değil; bilinçsiz olarak da kilitlenebilir. Cevabı alamadıysanız, 10 kere baksanız bile, cevabı alamazsınız. Fakat kişinin kartının çıkmasını "Evet" olarak, yani "Evet, o" olarak yorumlayabilirsiniz.
Geçmiş kısmında geleceğin çıkması nadiren görülür. Kartlara bol bol enerji yükleyin. Evrensel enerjilere uyumlu iseniz enerji yollayın.
Ay ışığnda da şarj etmek alternatif bir çözümdür ama kendimin yapmadığım için garanti edemem. Zamanla bol bol pratik yaptıkça doğru şeyler çıkacak. Not: Eğer geçmişe bakarken konsantrasyonunuz dağılırsa ve tek bir saniyeliğine de olsa, geleceğiniz aklınıza gelirse anlattığınız olay gayet normaldir. Açılım yaparken konsantre olun ve dikkatinizi hiç bir şeyin dağıtmasına izin vermeyin.
siz iyi bir iskambil falı bakıcısınız. bende yıllardır bakıyorum nerdeyse 20 senedir ve bu yazıda yazdıklarınız kesinlikle doğru ayrıca açılımınızıda beğendim.bazı kişilerin enerjileri yüzünden fal yani kartlar kişinin düşünceleri yada hayatıyla ilgili şeylere kendini kitliyebiliyor aynen dediğiniz gibi.
açılımınızla ilgili şunu sormak istiyorum;
bakılan kişiyle ilgili seçtiğimiz bir belirleyici kart falda evet var. adamımızı seçtik diyelim peki fal içerisinde bakn kişide tanımlayan bir beliryeci kart sembolik olarak belirliceğimizi birisi olmicak mı ?adamın bizi düşünüp düşünmediği yada sevip sevmediğini bu falda nasıl anlarız,şayet tüm bayanlar başkasını temsil ediyorsa(maça kadını hariç)

Angel777
27.07.2010, 23:54
Şöyle ki, faldan önce niyet edersiniz. Mesela karo kızı benim denir bakımadan önce. Kart çekersiniz beni düşünüyor mu ve ya kimi düşünüyor gibi. Karo kızı dışındaki kızlar çıkarsa onu düşünmüyor, kafasında başka biri var demektir. Bu durumda düşündüğü kişinin bekar evli ve ya dul olup olmamasını başka bir açılımla soracaksınız.

kontessa
21.09.2010, 19:06
İlminde çok başarılı biri demekki. :) Söylemez bence, çünkü açılımlar paylaşılınca, açılımı öğreten kişi bir kaç şeyden fedakarlık etmiş olur.

ilminden fedakarlık etmiş olur ne demek?herkes kağıt açılımlarını birilerinden öğreniyor. neticede kağıdı yaratnda üretende insan+fal açılımlarınıda..

emyy
13.12.2010, 12:01
emeğinee sağlıkkk çok güsell anlatmışsın. Yeni üyeyim senin için üye oldum ablacımm :)

sewalim
29.12.2010, 14:51
Angel777 sorularla bu kadar ilgilendiğin için çok teşekkür ederiz.Müsade edersen birkaç sorum olacak?
İlk açılım daha detaylı bi açılım ama orada bazı kavramlar var onlara aklım takıldı.Mesela kalbimin altında yada üstünde nedemek bunu nasıl yorumlamalıyız.?
iyi düşünceleri,kötü düşünceleri vs bu gruptaki kartları geçmiş mi gelecek mi neye göre konuşmalıyız.?

Birde ne ileinliyor,sızlıyor vs bunlar da kafamı karıştırdı...

Son olarak da daha önce iskanbil falı baktırdığımda evli yada sevgililer için kız ve vale secilirdi aynı gruptan ve bakılacak kişiye niyet edilmesi söylenirdi.ve bu kartlar destenin içine konurdu. Açılım ise düz bir açılımdı ve üç kez açardı bütün kağıtları. bu konu hakkında bilginiz var mı acaba? yada ben bunu kendime göre ilk açılım geçmiş,2.si şimdiki zmn,3.sü ise gelecek olarak yorumlayabilir miyim?

Çok soru sordum biliyorum lütfen kusura bakmayın... Ama çok güzel anlatıyorsunuz :)

raine
06.03.2011, 13:04
İlk olarak paylaşım için teşekkürler : ) Kartların anlamlarını da paylaşmışsınız. Benim bu konuda bir sorum olucak .Acaba kartların anlamlarını baz alarak değil de kendi düşüncelerimi ve kartın benim için ifade ettiklerini baz alarak yorumlamak doğru olur mu?

nimsa
03.05.2011, 16:07
merhaba, burda maça kızını büyü veye felaket gibi anlamlarla yorumlamışsınız falda maça kızı çıkma ihtimali çok yüksek her defasında çıkarsa her defa büyü mü var diye yorumlayacaz? bir de kartları açarken üç üç açtığımızda mesela kalbine kendine evine vs. bunlar okunurken geçmiş ya da gelecek nasıl anlayacaz mesela iş arkadaşınla bir yol görünse yola çıkacak mı çıkmış mı nasıl ayırt edecez cvp yazarsanız çok sevinirim

Golden11
04.05.2011, 23:28
İyi hoş da bunu paylaşan arkadaş yasaklı... Benim de sorum olacak ama kim cevaplayacak:)) Ben yazayım da belki bu açılımı bilen biri yanıtlar... 17_21 kart alıp içinde çiftleri çıkarıyoruz, onu anladım ama 3 tane as çıktı peki hangi ikisini alacağız.. Yani sıra nasıll.. Çünkü açılımı yaptıktan sonra kartları toplayıp çiftleri çıkar kalanları yorumla diyor... Karışık toplanıyor yerden yani bir sıra vermemiş.. Eee o zaman nasıl olacak..

1melek
05.05.2011, 07:47
merhaba, burda maça kızını büyü veye felaket gibi anlamlarla yorumlamışsınız falda maça kızı çıkma ihtimali çok yüksek her defasında çıkarsa her defa büyü mü var diye yorumlayacaz? bir de kartları açarken üç üç açtığımızda mesela kalbine kendine evine vs. bunlar okunurken geçmiş ya da gelecek nasıl anlayacaz mesela iş arkadaşınla bir yol görünse yola çıkacak mı çıkmış mı nasıl ayırt edecez cvp yazarsanız çok sevinirim

Maça kızının çıkma ihtimali yüksek diye birşey yoktur ki falınızda varsa vardır yoksa zaten çıkmaz.Çıkıyorsada iyi bir şeye alamet olmadığını söyleyebilrim.Sıralamayı asıl anlayacaksınız kısmına gelince;anlatımın ilk başlarında açıklanmış zaten kalbine diyorsunuz 3 kart açıp kalbinizden düşüncenizden geçenleri açıklıyor.Geçmiş ve gelecek kısmında yine aynı şekilde 3 kart var.mesela ne oldu diyorsunuz 3 kart ne olacak diyorsunuz 3 kart.Zaten ne olacak gelecek zamanın ne oldu geçmişi ifade ediyor.Son çekilen 3 kart ise sonuç yani ilerleyen zaman diliminde neyle meşgul olacağı ve neyle uzun yada kısa zaman uğraşmak zorunda kalacağını ifade ediyor.

nimsa
05.05.2011, 17:52
teşekkür ederim 1melek sanırım biraz kafam karışmış üzerinde daha çoookkk çalışmam lazım anlamları söyleyip duruyorum yorum yapamıyorum fazla

raksvale
19.05.2011, 23:31
Merhaba bu falda takıldığım bir konu oldu .Şimdi kalbimdeki kişiye bakıyorum onun için sinek papazı belirleyici kart seçtim aslında yaşlı değil sinek valesini mi seçmeliyim, genç erkek için bilememdim .Açılım yaptığımda üçlü altalta açılımda kendine diye seçtiğim üç kart kupa sekizi karo onu ve sinek valesi çıktı yorum yapamadım onun kart sinek papazı buradaki sinek valesi başka birsinimi temsil ediyor ?yardımcı olabilirmisiniz

1melek
30.05.2011, 12:49
Merhaba bu falda takıldığım bir konu oldu .Şimdi kalbimdeki kişiye bakıyorum onun için sinek papazı belirleyici kart seçtim aslında yaşlı değil sinek valesini mi seçmeliyim, genç erkek için bilememdim .Açılım yaptığımda üçlü altalta açılımda kendine diye seçtiğim üç kart kupa sekizi karo onu ve sinek valesi çıktı yorum yapamadım onun kart sinek papazı buradaki sinek valesi başka birsinimi temsil ediyor ?yardımcı olabilirmisiniz

Benim düşünceme göre yani şimdiye kadar ki anladığıma göre sinek papazı genelde 40 yaş ve üzeri için çıkıyor daha alt yaşlardaysa sinek vale çıkar yada seçilir.Yanlış kart seçtiğiniz için size doğru cevabı vermiş olabilir bence yeniden kartları karıştırıp yeniden açılım yaparsanız daha iyi cevaplar alabilirsiniz.

Azize
18.07.2011, 05:50
Elime iskambil kartlarını aldım, direktifleri yaparken defalarca takılmama neden oldu anlatım. Kusura bakmayın ama belirtmek istedim. Çok karmaşık.

xtina
18.07.2011, 10:02
ben bu yöntemle çok fal baktım çoğuda doğru çıktı sonra tarota geçtim

perilous
28.07.2011, 14:13
benim anlamadığım yerler var ya yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

ZindaNkaLe__
14.04.2012, 19:30
ben biirinci sayfadaki belirleyici kartı seçmeyi anlayamadım

pispisi
19.12.2012, 17:12
paylaşım için teşekkür ederim uzun zamandır çingeleri araştıryorum baktıkları fallar ve bilgilerine ulaştıkça lütfen paylaşalım. Bu açılımın farklı bir türünü bir yakınım sayesinde tanıdım ilk onda bazı kartların anlamları farklıydı mesela aşık olunan kişiye bakarken yatakları ve haneyi görebiliyordu veya açlık acı hissi gibi hisleri bu anlamları kartlardan nasıl çıkarabiliriz?

Samara.
18.07.2013, 12:06
Özür dilerim, ben daha cok yeniyim bu konuda, daha önce hiç fal bakmadım. Açıklamaları okudum fakat kafam karıştı. Bir sorum olacaktı; belirleyici kartı açıklamalarına göre mi seçiyoruz? Yoksa sadece içimizden gelen bir kartı mı seçiyoruz? :s

Keira
18.07.2013, 12:18
Kişinin ten rengine göre seçmeniz gerekiyor.

Samara.
18.07.2013, 12:27
Çok teşekkürler... :)

Keira
18.07.2013, 12:35
Konunun son paragrafında zaten kişinin tenine, yaşına ve medeni haline göre hangi kartları seçmeniz gerektiği detaylı yazıyor.

Samara.
18.07.2013, 12:50
Kartların anlamları verilmiş evet, fakat belirliyici kartı nasıl seçmemiz gerektiği konusunda kafam karışmıştı cevabımı aldım. Teşekkür ederim...:)

intelcore
20.01.2014, 23:11
ben sevgilimin beni dusundugunu hangi kart ile anliya bilirim erkeyin dusuncesini veya fikrini hangi karta ogrene bilirim birde kartlarin kominasyonlari hangisi mesela kupa onlusu ve maca onlu yan yana gelirlerse ne ifade ediyorlar bunlari yazarmisin lutfen rica etsem

birde bugun icin yani tumgun beni neler bekliyor fal acilimi hangisi lutfen cevap yazarsaniz sevinirim

lutfen daha vazla kombinasyon yaziniz

meraklibil
04.01.2018, 17:17
Ben de anlattığınız yöntemle iskambil falı bakmayı denedim. Daha çok acemiyim, o yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim. Benden ayrılan sevgilim benim için doğru kişi mi niyetiyle baktım. Çok uzun olmasın diye sadece son 3lü fal kısmını yorumumla paylaşıyorum. (Sinek valesi o, kupa kızını ben varsaydım.)
Kalbine
Maça ası-Kupa valesi-Karo 9
Aşk hayatındaki zorluklar(ayrılığımız) nedeniyle arkadaş sevgisiyle kalbini rahatlatmak için yılbaşında davet verdi.
Evine
Sinek 6- Karo ası- Maça 10
Uzun bir yola gittikten sonra kendisine bir haber gelecek ve beklenilmeyen değişiklikler olacak.
Kendine
Maça 9- Karo valesi- Maça 6
Çok uzun seyahatler ve iş-arkadaşlık konuları onu yorup hasta edecek.
Ne oldu
Sinek 10- Kupa 8- Kupa6
Aşıklar (biz) görüşürken çok para harcandı. Kısa ama iyi zamanlardı.
Ne olacak
Maça kızı- Maça papazı- Sinek papazı
Büyük bir tehlikeden esmer ve iyi iki erkek tarafından kurtarılacak
Ne bekliyor
Sinek 9- Maça8- Kupa kızı
Kavgalı bir görüşmenin ardından hala benden saygı bekliyor.
Kalbi ne ile rahatlayacak
Karo papazı- Karo 7- Sinek kızı
Koyu tenli bir erkek ve yaşlı bir kadınla sohbet edince (bence ailesi)
Ne ile kalacak
Sinek valesi(kendisi)- Kupa ası- Maça 7
Kendisiyle evde baş başa, kendisiyle kavga ederek

Ada79
19.01.2018, 13:34
Çift gelen kısmı çözemiyorum video ile gosteremeznisiniz

Ada79
21.01.2018, 20:21
Benim kartlarımın tersi dizi yok nasil anlicam