rahat uyku

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
Arkadaşlar yeni konu açıp açmama konusunda kararsız kaldım ama artık dayanamıyorum lütfen biri yardım etsin uykusu gelip uyuyamayan varmı aranızda saga sola dönüp asla uyuyamak arada sallahnmadığınız halde sallanmak huzursuzlanmak her gece lusid rüya görmek 10 da yatağa girim en az 12 1 gibi uyumak .anlım uyuşuyo artık azıcık derinleşsem son bir kaç aydır böyleyim.

Ben dertlerimle oyalamak istemezdim ama artık baş ağrısından ölme seviyesine geldim lütfen yardım edin şimdiden sağolun

Wortex

Banlı Kullanıcı
Dostum sen ya yatağının üstünde yemek kırıntıları var yada 3 harfli sana musallat oluyor. Bir Ayetel kursu oku herşeyi hallet. Şahsen ben öyle yapıyorum, Ayetel okumadan yatamıyorum........

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
Yapıyorum. Uykusuzluk nasıl birşey anlatamam. :(:(:)(

hüzün1

Kayıtlı Üye
Estafrullah arkadaşım ne demek dertlerimle oyalamak burada dertlerimizi sıkıntılarımızı bilgilerimizi ve bilmediklerimizi paylaşmak için burada değil miyiz? Sürekli artık zaman geçtikçe alışmış olduğum halimi anlatın sanki bana..Gün geliyor 1 hafta 10 gün gözüme hiç uyku girmiyor uyumak nedir bilmiyorum. Dua okumak için acizlik çöküyor bu da daha beter oluyor benim için. Son bir haftadır yatağa geçtiğim zaman forumda bulunan bulunmayan dualar okuyorum, Yasini Şerif okuyorum, tespih, salavat getirip çok rahat uykuya daldığımı ve sabahın olduğunu görüyorum. Sana tavsiyem mümkün olduğu kadar geceleri dua oku dua et bildiğin sureleri oku. Allah'ın izniyle bu sorunun çözüldüğünü göreceksin. Selam ve Dua ile.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
ya uyuduğumu anlamıyorum desem bir uyanıyorum hemen sabah olmuş hadi okula ya zaten gece sağ sol yapmışım lusid rüyalar görmüşüm kafam çatlıyor akşama kadar onu geçtim en ufak yoğunlaşmada anlım uyuşuyor sinirlerim alt üst oluyor küçücük sıkıntıda çok zor durumda kalmasam yazmazdım ben şu an kafamı vurup dindireceksin deseler vururdum şu ağrıyı zaten migrenim

Mermaid

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yeni konu açıp açmama konusunda kararsız kaldım ama artık dayanamıyorum lütfen biri yardım etsin uykusu gelip uyuyamayan varmı aranızda saga sola dönüp asla uyuyamak arada sallahnmadığınız halde sallanmak huzursuzlanmak her gece lusid rüya görmek 10 da yatağa girim en az 12 1 gibi uyumak .anlım uyuşuyo artık azıcık derinleşsem son bir kaç aydır böyleyim.

Ben dertlerimle oyalamak istemezdim ama artık baş ağrısından ölme seviyesine geldim lütfen yardım edin şimdiden sağolun

Geçmiş olsun diyeyim size, ancak bir şeyi merak ettim. Bu uykusuzluk sorunundan kurtulmak için birşeyler yapıyor musunuz? Sizi rahatlatacak bazı dualar, meditasyon, yatıştırıcı bitki çayları gibi.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
Zaten bitki meraklısıyım. Her türlü çayı severim, içerim meditasyon da alnım acayip karıncalaşıyor. Dua deseniz kesinlikle uymadan duamı ederim asla unutmam başucumda Kuranı kerim bulunur.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Yatığın yer negatif bir akıma ya da akımın tersine konulmuş olabilir ..bu sadece bir ihtimal .ama başı kuzeyde olduğu zaman rahat uykuya dalınıyor diye biliyorum ben ...ya da baş kısmı banyo duvarın bitişiğinde olmayacak...Bilmiyorum , yatağının yeri değiştir ya da bir süre için başını diğer uca koy öyle yat ... mavi ışık yatıştırıcıdır onu da dene , yatağa uzanarak kitap oku ...ya da arasıra çıplak ayaklarla çimlere toprağa bas..bu işe yarıyor olabilir :)

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
bilgiler için sağolun yatağım kuzeyden güneye bakıyor ama güney tarafı kıble olduğu için başımı güney tarafa koyuyorum çok sağol yeniden

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Ama yanlış bence...başın kıblede olacak diye bir şey yok ..yani denizlerin dalgaları tepenize vuruyo ...uyuyamazsınız :) ya da yorgun uyanırsınız kısacası rahat edemezsiniz....hani bir laf var başın serin ayakların sıcak bu da aynı şey baş kuzey ayaklar güneyde ...ya da chakraları düşünün...kök chakra başınızdadır tepe chakra da kök chakranın yerine ..Bu korkunç olmalı

Voy

Kayıtlı Üye
Beyin dalgalarınızı deltaya inmesine yardımcı olucak ses programlarını kullanabilirsiniz.Tabiki çaylara devam edin yardımcı olucaktır.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
İlginç bir yaklaşım. Emin ol deneyeceğim. Yeniden sağol.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
zaten bitki meraklısıyım hertürlü çayı severim içerim meditasyon da anlım acayip karıncalaşıyor dua deseniz kesinlikle uymadan duamı ederim asla unutmam başucumda Kuranı kerim bulunur
Bildigime göre yattıgın oda da Kuran ı Kerim in olması sakıncalı onun oldugu odada ayak bile uzatılmaz saygısızlık diye bilirim bence ya sen odanı degiştir yada Kuran ı Kerim i başka bir odaya koy birde öyle dene

Angel777

Kayıtlı Üye
Odayı tam olarak karartın. Perdeleri tam çekin. Uyumadan önce kendinizi yorun, ufak bir antreman, daha sonra ılık bir duş alın, bir bardak serin süt içip uzanın. Bu uyumanıza yardım edecek. Tabi runik sembolleri, duaları ve meditasyonları aksatmayın.

schutze07

Kayıtlı Üye
Bence migreniniz olduğu için onu tedavi ettirin benimde var ve aynı sorunları bende yaşıyorum. Sizin de derdiniz sanırım migren. Melissa çayı içip menekşe ve yasemin yağını şakaklara sürerseniz rahat uyuyabilirisiniz. Bunu migren ataklarında yada baş ağrılarında da uygulayabilirisniz.
Yatmadan önce üç dal adaçayını sıcak suya koyup bardağın üstüne de bir tabak koyup havayla temasını kesip fazla kararmadan tam sarı haldeyken yatmadan evvel içerseniz bu da çok iyi gelecektir.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bildigime göre yattıgın oda da Kuran ı Kerim in olması sakıncalı onun oldugu odada ayak bile uzatılmaz saygısızlık diye bilirim bence ya sen odanı degiştir yada Kuran ı Kerim i başka bir odaya koy birde öyle dene

Benim odamda 3 kutsal kitap da mevcut. Gayet güzel uyuyorum. O dolabımın üstüne dururken benim yatağımda uzanmam neden saygısızlık olsun ki. =)

oshi

Kayıtlı Üye
bende bir aralar uykusuzluk çekmiştim. Bunun için melisa çayı içmiştim ve işe yaramıştı. Bende migren yok ama bir arkadaşım da var ve yeni bir şey deniyordu,artık sıkılmıştı ilaçlardan. Şimdi migren için çin yağı kullanıyor ve çok işe yaradığını söyledi. Belki bu işe yarayabilir.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Benim odamda 3 kutsal kitap da mevcut. Gayet güzel uyuyorum. O dolabımın üstüne dururken benim yatağımda uzanmam neden saygısızlık olsun ki. =)
Benim bildigim ve inancım bu arkadaşada belki diyerek bir seçenek sundum olabilir diye çünki bizde böyledir saygısızlık olarak görürüz Kuran ı kerim olan bir oda yatmayı,uzanmayı hatta kötü söz bile söylemeyi bizede böyle ögretildi iyi geceler arkadaşım...

gecenin_sesi

Kayıtlı Üye
ya uyuduğumu anlamıyorum desem bir uyanıyorum hemen sabah olmuş hadi okula ya zaten gece sağ sol yapmışım lusid rüyalar görmüşüm kafam çatlıyor akşama kadar onu geçtim en ufak yoğunlaşmada anlım uyuşuyor
bence problem alın çakranızda,bedeninizde bir enerji dengesizliği var anladığım kadarıyla,dikkat ettim yoğunlaştığınızda,dua ettiğinizde ve normal meditasyon yaptığınızda hep alnımda kasılmalar oluyor diyorsunuz.bence bir çakra meditasyonu ile enerji dengelemesi yaparak sorunu halledebilirsiniz(diye düşünüyorum)
selametle kalın

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
sevgili arkadaşım. uyku slorununa sebep olan onlarca şey var. öncelikle sizdeki olan sorunu bulmak gerekiyor ki ona göre ne yapılabilir onu bulalım.

bu tür çalışmalar için. bir uzmandan yardım almak daha doğru olur. buda bir iki cümle ile çözüme kavuşturulacak bişey değil. yaşadığınız şehirde kişisel gelişim uzmanlarından yardım alınız.