Azizenin Sırrı açılımı

AphraeL

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Azizenin Sırrı açılımını öğrenmek istiyorum ancak okuduğum kaynaklardaki bir şeyi anlamadım. Bu açılımı bilenleriniz varsa yardımcı olabilir mi?

Anlamadığım şey son kartla alakalı.. "Eğer bu bir koz kartıysa Azize sırrını bu kartta taşıyor demektir. Kart açılır. Eğer koz kartı değilse açılmaz" ne demek. Birincisi koz kartı ne demek. İkincisi açmadan o kartın koz kartı olup olmadığını nerden bileceğim ki. Başka bir yerde de şöyle demiş: "en son açtığınız bu kartın Azize Kartı çıkma olaslığı fazladır. Eğer bu kartsa, Azize sırrını bu kartta taşıyor demektir. Kart açılır. Bu kart bize «Neden?» ve «Niçin»in arkasındaki derin noktaları gösterir. Önemli ipuçları alırız . Eğer Azize kartı değilse, kart açılmaz." Bu nasıl bir anlatımdır :) Açmadan o kartın azize olup olmadığını nerden bilicem :D Özetle son kartı açıp açmayacağıma nasıl karar vereceğim :D Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın..

Saygılar,
AphraeL

oshi

Kayıtlı Üye
koz kartları büyük arkana kartları olmayan kartlardır mesela kılıç 5 lisi falan, eğer son kart koz kartlarından biri çıkarsa azize bu sırrı saklıyor demektir, fakat büyük arkana kartlarından biri çıkarsa sır açılmış demektir.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim.. Şimdi baktım koz kartları için büyük arkana kartları denmiş internette.. Kafam karıştı..

oshi

Kayıtlı Üye
evet bende baktım sen öyle söyleyince, doğru diyorsun koz kartları büyük arkana kartları. eğer 22 büyük arkana kartlarından biri çıkarsa sır çözülmüş demektir. kendi notlarımda da karışıklık olmuş kusura bakma..

oshi

Kayıtlı Üye
ayrıca eklemek istediğim bir şeyler daha var, yorumlarken 1ve 2 ile başlayıp, sonra 5,4,3,6,7,9,4,8 le devam edilmeliymiş iyi yorumlanabilmesi için:)

oshi

Kayıtlı Üye
rica ederim yardım edebildiysem ne güzel..