İslami ilimleri majinin içine atmak?

stok19

Kayıtlı Üye
S.A
İlmin kaynağını bir konu başlığı altına atmak bence Hiçte iyi olmamiş. Ben tüm inanışlara ve yöntemlere saygı duyuyor ve çoğu sayfaya giriyorum ve bu sayfadaki bilgileri havvas dua ve farkındalık başlıkları altında o yol doğrultusunda değerlendiriyorum.

Lütfen Bu konular Ayrı bir Bölümde tekrar oluşturulsun. Allah ın Selam eti İlmi İnayeti Merhameti Üzerinize olsun (Amin)

Acai

Banlı Kullanıcı
Haklılık payı var kanaatimce.Değerlendirilmeli.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Havvas islami büyüdür. Dualar büyü dışıdır.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Sadece uygulamalar tek başlıkta toplandı çünkü, ileride belki o bölümü şifreli yapacağız. Belli değil ama, tüm uygulamalar artık tek başlık altında olacak. Dualar değil, büyüler.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Aslında islami ilimler nedir bunu ele almak gerekir... Ahmed bin Hanbel, imam bin Şafi, Ebu Hanife, Beyazıd Bistami, Gavs-ı azam, gibi büyük islam ögretmenleri önderleri, medreselerinde hangi dersleri verdiler, hangi konuları islam ilimleri olarak nitelendirdiler???
Kuran-Tefsir-hadis-icma kıyas-fıkıh ve akaid-islam tarihi gibi konular ve bunların alt başlıkları islam ilimleri arasındadır. Havas gibi ledünni ilimler, islami ilim degil sadece islamdan beslenen ilimlerdir, oysa budizmde, Hristiyanlıkta Musevilikte'de birtakım yazmalar okumalar tılsımlar vs kullanılmaktadır, bu ilim islama ait degildir, ancak ışıgını dinlerden kutsallıklardan alır...Asıl kaynagı Kutsi merciidir...
Harut ve Marut ilmi ögrettiklerinde bir din adına degil Yaratıcının bizatihi ilmi ile ögrettiler..