kırklanmak

greengrass

Kayıtlı Üye
üzerinizdeki nazar ağırlık (hasta veya başsalığı ziyaretlerinden sonra çöken halsizlik) için 7 farklı çiçek yada ağaçtan koparılan yapraklar bir kova suya konulur. bu su ile banyo yapılır ve boy abdesti alınır. inanılmaz etkilidir. denedim..

yunixlaw

Kayıtlı Üye
agaclar derken hangı agaclar fark rdermı

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Teşekkür ederim paylaşım için ... etkili olduğuna inanıyorum

evet "kırklanmak" kelimesinin uygulama karşılığı böyledir. fakat ağırlık alındığında nazar edildiğinde yada ziyarete gidilen yerden (hasta ziyareti, başsağlığı) olumsuz enerji aldığında yapılan bir uygulamadan bahsettim. ailemde bu uygulamaya kırklanmak deniliyor. kısa zaman önce uygulamıştım. yataktan kalkamaz halde iken uygulama sonrası hiç bir şey kalmadı.

agaclar derken hangı agaclar fark rdermı
hayır farkermez. 7 farklı ağaç yada çiçek olmalı. ben balkondaki çiçek yapraklarından yapmıştım.

Teşekkür ederim paylaşım için ... etkili olduğuna inanıyorum
rica ederim. gerçekten çok etkili.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
su tek başına negatif enerjiyi alma özelliğine sahiptir. ama kırklanmak dediğiniz şey bu değildir. kırklanmak hamam kültürü zamanında vardı. kırklanmak isteyen kişi (erkeklerin kırklandığı görülmemiştir.) banyosunu yapar. sonra başına tas ile su dökmeye başlar burda yıkanmaz sadece tas ile başından aşağıya su döker. su kesinlikle sıcak olmalıdır. niyet edilir. af dilenir. bazı kimseler 40 tas süresi boyunca yasin okur ezbere biliyorsa. bazıları her tasta fatiha suresi okur. bazıları ayet el kürsü okur. bazıları 1 fariha 3 ihlas okur. 40 defa okumuş olur böylece ve kırklanmış olur.
kırklanmanın asıl amacı tövbe etmektir.

karışık

Kayıtlı Üye
Kırklanmada niyet nasıl ediliyor? Her tasda mı dua ediliyor...Hemen cevap alırsam sevinirim
:) teşekkürler

greengrass

Kayıtlı Üye
annemin namazı bitsin hemen sorucam. dualarını o kumuştu çünkü. :)

baştan eksik yazmışım.. :( kırk tane farklı bitkinin yaprağı toplanıp iple bağlanıyor makas varsa altın yüzük veya takı konuluyor. belli bi duası yok yinede bildiğin dualardan bir kaç tane okumak faydalı olabliri. tabi duayı içi su ile dolu kovaya mevcut materyalleri koyarken okuyorsun. eğer kırklanacak kişi bedenen zayıfsa. kazan taşından bir parça kırılıp koyuluyor suya. (kazan taşı dışarda eteş yakıp su ısıtırken kazanın altına konulan taş) annemin söylediğine göre yaprakların kırk tane olması çok iyi olur ama bulamazsan kırk tane olması şart değildir. su bitene kadar yıkanılacak. kovada kalmayacak. ben denenedim gerçekten çok etkili. inanılmaz kötüydüm. arkadaşının kardeşi ölmüştü. başsağlığına gitmiştim.malum dönemde olduğum için ağırlık almışım üstüme. günlerce baş ağrısı mide bulantısı halsizlik çektim. sonra bu formülü denedim. sonra da andest aldım hiç bişeyim kalmadı. hatta kırk tane yeşillik bulmadık suta sadece 7 tane farklı ağaçtan yaprak aldık. çok etkili ve yörüklerin (yani bizim :) ) uyguladığı bir yöntemdir.

fakat herşeyde olduğu gibi niyet önemli. şifalanmak için niyet edelirse amaca ulaşılır.. :)