Bitki Büyüsü

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Büyüyü yapacağınız zamanı ve yeri dikkatle seçip, söz konusu sorunu iyice düşünüp hangi bitkiyi kullanacağınıza karar verdikten sonra, ihtiyaç duyacağınız malzemeleri hazır etmelisiniz. “Maji araçlarınız’ın arasında toprak,saksı,küçük bir kürek ya da bahçe gereçleri,su bulundurmayı unutmayın. Ben bu iş için ayrı bir “bahçe gereci” takımı edindim, çünkü çoğu büyümü başkalarına vereceğim küçük bitkiler olarak yaparım ve bu durum için olağan bahçe gereçleri kullanışsızdır. Bu takım, ikinci el eşya satan bir mağazadan satın aldığım bir çay kaşığı,tatlı kaşığı ve çataldan oluşur. Bunlara ek olarak, bitkinin yaprak ve çiçeklerini ıslatmadan toprağını sulamaya yarayan bir de çek-it kapaklı, küçük plastik bir su şişem var.

Rahat edeceğiniz bir pozisyonda oturun ve kendinizi toparlamanız için birkaç derin nefes alın. Gözlerinizi kapatıp, sırayla Elementleri çağırmak için onları zihninizde canlandırırken şöyle söyleyin:

“Hava (Ateş,Su,Toprak) Elementine sesleniyorum, bugün yanımda ol ve bana gücünü ödünç ver.”

Çağırdığınız elementin geldiğini hissettiğinizde şöyle deyin:

“Kutlu olsun.”

Şimdi zihninizde Tanrıça ile Tanrıyı canlandırın:

“Tanrıça ile Tanrıya sesleniyorum. Tüm canlıların Annesi ve Babası, doğanın sahipleri,yanımda olun ve …’e(kişinin adını söyleyin) yardım edebilmem için bana gücünüzü ödünç verin”

Yine, onları yanınızda hissettiğinizde şunu söyleyin:

“Kutlu Olsun.”

Şimdi, birkaç dakikanızı ayırıp, üzerinde çalıştığınız kişiye, sorunun özüne ve istediğiniz sonuca odaklanın. Bitkiyi içinde bulunduğu saksıdan çıkarın, yeni saksının dibine biraz toprak koyun ve bitkiyi yerleştirmeden hemen önce şöyle deyin:

“Narin rüzgarlar …’e(kişinin adı) yardım edip …..(istediğiniz sonucu söyleyin) için .…’e(bitkinin adı) üfleyerek hayat versin. Kutlu olsun.

“Güneşin ışığı ve sıcaklığı …’e(kişinin adı) yardım edip …..(istediğiniz sonucu söyleyin) için ….’e(bitkinin adı) hayat versin. Kutlu olsun.

“Narin yağmurlar …’e(kişinin adı) yardım edip …..(istediğiniz sonucu söyleyin) için ….’e(bitkinin adı) su serperek hayat versin. Kutlu olsun

“Toprağın kendisi …’e(kişinin adı) yardım edip …..(istediğiniz sonucu söyleyin) için ….’i(bitkinin adı) besleyerek hayat versin. Kutlu olsun.”

Bitkiyi yeni saksının içine yerleştirip, kenarlarını iyice desteklemek için gerekli miktarda toprak ekleyin ve ardından sulayın. Bitkinin saksı değiştirme işlemi bittikten sonra, saksının dış yüzeyini silerek temizleyin. Bitkiyi iki elinizin arasına alarak, Tanrıça ve Tanrıyı zihninizde canlandırın ve şöyle deyin:

“…’e(bitkinin adı) hayat ve sağlık vermeleri için Tanrıça ve Tanrıya sesleniyorum. Onun serpilip büyümesini sağlayın. …’e(kişinin adı) şifa ve mutluluk versin. Kutlu Olsun.”

Bitkiyi elinizde tutmayı sürdürerek,Elementlerin,Tanrıça ile Tanrının enerjilerinin dört bir yanınızdan bitkiye aktığını zihninizde güçlü bir biçimde canlandırın. Bitkinin altın ve gümüş yaşam zerrecikleriyle dolduğunu hayal edin. İyice dolup daha fazla alamayacağını hissettiğinizde, bitkiyi yere koyun.

Yeniden tüm elementleri zihninizde canlandırın ve şunu söyleyin:

“Hava (Ateş,Su,Toprak) Elementine bugünkü yardımın ve dünyadaki yaşamında süregelen etkin için sana teşekkür ederim. Kutlu olsun.”

Tanrıça ile Tanrıyı zihninizde canlandırın ve şöyle deyin:

“Tüm canlıların ve yaşamın merhametli Annesi ve Babası, bana gücünüzü ödünç verdiğiniz ve bu toprağın sonsuz yenilenen yaşamını sürdüren ölüm ve yeniden doğuş yaşam döngüleri için size teşekkür ederim. Kutlu olsun.”

Bitkiyi duracağı yere koyun ve eşyalarınızı toplayın.

Alıntıdır.