Tezahür ettirmenin kaybolan sırrı

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Ders 1:

İsteyin verilecektir. İsteyin verilecektir. Bunu milyonlarca kez duyduğunuza eminim. Bunun sadece hikâyelerde ve filmlerde doğru olduğunu ve hiçbir zaman size olmayacağını düşünebilirsiniz fakat bunun sizin de içinde olduğunuz herkes için çalışan evrensel bir gerçek olduğunu söyleyebilirim. Bugün size bu gerçeğin gerçek anlamını açıklayacağım ve bu kullanabileceğiniz adım adım bir yöntemle bu prensiple yaşayacaksınız. Size tekniği sunmadan önce bu evrensel kanunun neden mükemmel bir şekilde çalıştığını ve neden bunun mutlak gerçek olduğunu konusu üzerinde konuşacağım.

Bilim adamları yüzyıllardır insan beyni üzerinde çalışmaktadırlar. Onlar beynin anatomisini çok iyi biliyorlar fakat beynimizde düşüncelerin geldiği yerin neresi olduğunu bulmakta başarısız oldular. Muhtemelen hiçbir zamanda başarılı olmayacaklar; çünkü düşünceler beynimiz sayesinde gelmektedir fakat beynimizde üretilmezler. Öyleyse gerçekten nereden geliyor bu düşünceler? Onlar her şeyin tezahür ettiği saf birleşik zihin alanından gelmektedir. Bazı insanlar bu alana evrensel zihin veya kozmik zihin derler. Bazıları da Tanrı veya kaynak enerji der. Temel olarak hepsi aynı şeydir. Bu düşüncelerin kaynağı olan benim ve sizin kaynağınız olan ve bu dünyadaki her şeyin kaynağı olan birleşmiş alandır. Biz hepimiz bu alanın uzantılarıyız ve hepimiz bu alanla biriz. Okyanusları ve dalgaları düşünün dalgaları gördüğümüzde milyonlarca farklı örnek görürüz ve onların farklı olduğunu ve birbirinden ayrı fakat gerçekte hepsi okyanusun uzantılarıdır; olduğunu düşünürüz. Aynı şekilde bizlerde birleşik alanın uzantılarıyız. Madem biz ve birleşik alan ya da Tanrı ile bir isek öyleyse bizim düşüncelerimiz Tanrı’nın düşünceleridir; Tanrı’nın arzularıdır. Tanrı’nın kendi arzularını yerine getirmekte başarısız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tabiî ki hayır. öyleyse neden arzularımız hakkında endişeleniyoruz? Ne istersek o verilecektir. Öyleyse mantıklı bir soru: Neden hala hayatım zahmet içinde geçiyor? Neden hala endişe ve mutsuzluk deneyimliyorum? Cevap çok basit. Şu an ne deneyimliyorsanız, geçmişte bir noktada onu istediniz veya davet ettiniz. Ne zaman endişe ve kaygı düşünceniz varsa endişeye neden olan olayların fazlasını istiyorsunuz demektir. Bizler her zaman bilinçsiz olarak negatif şeyler isteriz. Bizler negatif bir dünyada yaşıyoruz. Birçok insan her zaman negatif düşünüyor. Kimseyi suçlayamayız; bu hayatın çalışma şeklidir. Bu negatif düşüncelerin üstesinden gelmedikçe büyüyemeyiz; aynı yer çekimi kanununu yenmedikçe dağa tırmanacağımız gibi. Öyleyse soru şudur? Bu negatif düşüncelerin ve negatif güçlerin üstesinden nasıl gelebiliriz? Bu negatif düşüncelerin üstesinden onları Pozitif düşüncelerle değiştirerek yenebiliriz. Tabii söylemesi yapmaktan kolaydır; bunu çok az insanın yapabildiğini biliyorum. Yıllar geçtikçe ben dünyanın en iyi üstatlardan çok etkili ve güçlü teknikler öğrendim. Bu tekniklerin uygulaması son derece kolaydır ama son derece güçlü tekniklerdir. Bu teknikleri uyguladığınızda yararlarının bir kaç gün içinde hatta bazen hemen göreceğinize garanti veririm. Niyetleriniz açık ve belirgin olsun. Almak için önce istemelisiniz ve ne istediğiniz konusunda belirgin olmalısınız.
Her gün 60.000 düşünce düşünürüz. Hangisi önemlidir? Birçok düşüncemiz birbiri ile çatışır. Diyelim ki Londra’ya gitme düşünceniz var ama aynı anda New York’a gitme gibi bir düşünceniz de var. Öyleyse evren hangi isteğinizi yerine getirsin? Gerçekten de ikisi de yerine gelmez. Yani bir sonuç alamazsınız. Öyleyse ne istediğiniz konusunda son derece açık olmak en önemli adımdır.

Teknik no. 1: Niyet yazmak

Teknik ne istediğiniz konusunda açık olmanıza neden olan benim niyet yazma dediğim tekniktir. Bu tekniği Brian Tracy öğretmiştir. Ben onu biraz modifiye ettim böylece benim için daha iyi işlev görüyor. Her sabah uyandığınızda ve her akşam yatmadan önce niyetlerinizi şu şekilde yazın. “Şimdi şunu yapmaya ----- niyet ettim bunu veya daha iyisini kabul ediyorum. ” Eğer yeni bir BMW istiyorsunuz. Yeni bir BMW araba tezahür ettirmeye niyet ettim. (azmettim) (hedefledim) Bunu veya daha iyisini kabul ediyorum. Cümleleri değiştirmenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü bu formatın çok güçlü olduğuna inanıyorum. Bütün niyetlerinizi yazdıktan sonra şu cümleyi yazın. “ Lütfen bunları veya daha iyilerini benim ve ilgili herkesin en yüksek iyiliğine olacak şekilde gerçekleşmesini sağla. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim. Aynen söylediğim gibi yazın; cümleyi değiştirmeyin. Burada bunun nedenini anlatmaya burada pek yerim yok ama bana inanın. Kullandığınızda yararlı sonuçları göreceksiniz.

Teknik no 2: İçsel CEO’nuzla anlaşma yapın.

Bu tekniği Bob Scheinfeld’den öğrendim. Küçük bir kutu hazırlayın ve onu sizin için özel bir yere koyun. En yüksek niyetlerinizi kâğıtlara yazın ve kutunun içine koyun şimdi yüksek benliğinizle anlaşma yapmak zorundasınız. (Bob ona içsel CEO diyor.) Bu iki tekniği kullanarak ricalarınızı birleşik alana başarılı bir şekilde gönderebilirsiniz. Birleşik alanla birleşin.

Teknik no 3: 15 dakika kısa meditasyon.

Sabah ve akşam 15 dakika meditasyon yapın. Sadece solunumuz üzerine odaklanın. Zihninizin gezindiğini fark ederseniz dikkatinizi tekrar solunumunuza getirin. Bu teknik sizin birleşik alanla tekrar bağlanmanızı sağlar ve enerjinizi yeniler. Bağlantıyı hissettiğinizde birleşik alan sizin için en iyi şekilde çalışır. Bu basit teknik hayatınızda büyük bir fark yaratacaktır. Bana inanın. Sonraki iki teknik bütün negatif kalıpları temizleyecektir ve birleşik alanla uyum içinde çalışmanızı sağlayacaktır. Böylece arzularınızı tezahür etme işlemini hızlandırır.

Teknik no 4: 17 saniye değişim sağlamak.

Bu benim favori tekniğimdir. Dr. Robert Antony’den öğrendim. Benim hayatımın kalitesini çarpıcı bir şekilde değiştirdi ve sizinkini de değiştirecektir. Birçok kişisel gelişim programı başarılı olmaz çünkü kişiler anda çalışmazlar. Negatif bir duygumuz varsa onu hemen o an değiştirmeliyiz. Birikmesine izin vermeyin. Bu aynı bir şalterin çevrilmesi gibidir. Zaman zaman gün içinde en az 17 saniye güzel duygular düşünün. Sizi iyi hissettiren ve şükran duyduğunuz olayları şeyleri ve insanları düşünün. Size kendinizi iyi hissettiren şeyleri 17 saniye boyunca odaklanın. Bunu kendinizi iyi hissetmediğiniz zaman yapabilirsiniz. Ayrıca kendinizi iyi hissettiğiniz zamanda yapabilirsiniz Böylece kendinizi daha da iyi hissedersiniz. Şükran duyduğunuz ve yapmaktan zevk aldığınız şeylerin listesini yapın. Gün içinde bu listeye defalarca bakın ve 17 saniye odaklanın hayatınızda çarpıcı değişiklikler göreceksiniz.

Teknik no 5: 3 dakika güç molası.

Bu John Harrichara’nın ünlü 3 dakika güç molası tekniğidir. Bu bir tılsım gibi çalışır. Bu alıştırmayı yapmadan önce kendinizle bir anlaşma yapın ne probleminiz olursa olsun onu bir süre bırakacaksınız ve 3 dakika ne düşünmek istiyorsanız onu düşünün alıştırma 3 kademesi vardır.
1. Kademe: Problemlerinizle bağlantınızı kesin.
2. Kademe: Eğer arzunuz şu an gerçekleşmiş olsa ne hissedersiniz zihninizde gerçekten olmuş gibi deneyimleyin.
3.Kademe: Teşekkür edin ve minnettarlık duyun. Hepsi 3 dakika içinde yapıldı. Kolay değil mi? Öyleyse yapın.
Yönteme güvenin. Zaman zaman kendinizi arzularınızın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini konusunda endişelenirken bulursunuz. Böyle bir durum içinde olduğunuz zaman kendinize gerçeği hatırlatın. Bana gerçeği hatırlatmaları için kendime söylediğim şeyler: “İçimdeki yaşam ayrılamaz bir şekilde var olan bütün hayatla bağlıdır ve bütünüyle benim kişisel gelişimime adanmıştır ya da şöyle derim. Aradığım şey beni arıyor. Bana nasıl geleceği konusunda onu serbest bırakıyorum ve kalbimin arzusu üzerine odaklanıyorum. İçimdeki yüksek benliğin onun nasıl gerçekleşeceğini biliyor ben sadece gevşiyorum ve olmasına izin veriyorum. Arzumun gerçekleşmesi için gereken her şey sevgi ile ve uyumla bana kendiliğinden geliyor. Bunu veya daha iyisini kabul ediyorum. Ben hazırım alıcıyım ve müteşekkirim ve öyle olsun.” Bu teknikleri uygulayın ve bir kaç gün içinde harikulade sonuçlar alacaksınız...

Ders 2:

Gerçekten etkili onaylama teknikleri sırları. Onaylamalar yüzyıllardır başarılı insanlar tarafından kullanılmıştır. Onaylamalar birçok normal insanlara hayatlarında mükemmel sonuçlara ulaşmalarına yardımcı olmuştur. Onaylamalar birçok başarısızlığı başarıya dönüştürmüştür. İnsanlığın gelişim tarihinde birçok mucize yaratmışlardır. Her nasılsa onaylamaları kullanan birçok kişide onun çalışmadığı görmüştür. Neden bu durumlarda işe yaramamıştır? Bu insanlar onaylama tekniklerini kullanırken hangi öğeleri eksik yapmışlardır? Bu soruları sürekli kendime sorup cevaplarını aradım. Sonuç olarak hiçbir kitap bu sorunun cevabını verememiştir. Belli bir durum için bir kitap bazı ipuçları veriyor fakat diğerleri için vermiyor. Başka kitaplar başka durumlar için ipuçları veriyor. Ben test ederek etkisiz olanları ayıkladım. Sadece etkili sır teknikleri bıraktım. Onaylamanın amacı, size bu etkili teknikleri vermeden önce onaylamaların gerçek amacını anlamanız gerekiyor. Basitçe ifade edersek onaylamaların amacı, emirleri bilinçli zihinden bilinçaltı zihne vermektir. Bilinçaltı zihnin her şeyi doğru olarak kabul etme gibi bir yeteneği vardır. Neyi ele alırsa alsın onu gerçeğe dönüştürür. Onaylamanın amacı mesajı bilinçaltı zihne geçirmek ve mesajın doğru olduğunu inandırmaktır. Öyleyse bu bizi etkili onaylamanın ilk elemanına götürür. Onaylama bilinçaltı zihin tarafından mutlaka inanılır olmalıdır. İnsanların kullandığı birçok onaylama ilk aşamada başarısız olur. Çünkü bilinçaltına realist olmayan mesajlar vermeye eğilimli olup pozitif cevaplar bekleriz. Eğer iflas etmişseniz ve kendinize yılda 100.000 dolar kazanacağım derseniz bu sizin zihniniz tarafından kabul edilebilir mi? Eğer obez denecek şekilde şişmansanız ben çok çekiciyim derseniz zihniniz buna inanır mı? Şüpheliyim. Eğer iflas etmişseniz ve yılda 100 bin dolar kazanmak istiyorsanız ya da şişmansınız ama çekici olmak istiyorsanız... Ne yapmalısınız... Ben en iyi yolun seçiyorum ile biten onaylamalar olduğunu buldum. “Yılda 100.000 dolar kazanıyorum” demek yerine “yılda 100.000 dolar kazanmayı seçiyorum” deyin. Ben çekiciyim demek yerine “ben insanların beni çekici bulduklarını hissetmeyi seçiyorum.” Farkı hissettiniz mi? 2. bilinçaltı zihin kanıt arar... Bir onaylamanın bilinçaltına gidebilmesi için milyonlarca kez tekrarlanması gerektiği konusunda yanlış bir anlama vardır. Bu gerekli bir doğru değildir. Onaylamalarımız yerleştirmek için tekrarlama metodunu kullanabiliriz fakat daha kolay bir yolu vardır. O da kanıtladığınız anda onaylamanızı ifade edin. Birçok insan fakirlik içindedir. Çünkü para ile acıyı birleştirmişlerdir. Ne zaman para harcasalar hemen borçlarını paralarını düşünürler. Bu durumda otomatik olarak acıya neden olur. Bu sizin paraya iliştirdiğiniz sizi zengin veya fakir yapan bu duygudur. Bunu kendi avantajınıza nasıl döndürürsünüz? Para harcarken acı hissetmek yerine para harcarken zevk hissetsek, zevkle para harcamayı bağdaştırsak ne olur? Bir dahaki sefere alışverişe çıktığınızda ödemek için paranızı veya kredi kartınız çıkardığınızda kendinize her zaman harcadığımdan daha fazla param var deyin. Bu doğrudur çünkü bilinçaltı zihniniz kanıtı görür. Parayı harcadıktan sonra cebinizde paranız veya kredi kartınızda limit varsa bu onaylama doğrudur. Öyleyse bilinçaltı zihniniz buna inanır... Birinci ve ikinci metodu birbiri ile kaynaştırıp şöyle bir onaylama yapabiliriz. “Her zaman harcadığımdan daha fazla param olduğunu hissetmeyi seçiyorum.” Nasıl hissettiğinize bakın. Bunun için defalarca onaylama yapmanıza gerek yok. Birkaç kez tekrarlamanız ve gerçek hayatta kanıtlanması bilinçaltınızın buna inanmasını sağlayacaktır. Onaylama duygularınız tetiklemelidir. Bilinçaltı zihin için bir gerçekte o kelimelerle konuşmaz. Onunla sadece duygularla veya hislerle iletişim kurabilirsiniz. Duygularınız tetiklemek için 2 metot vardır. Birinci metot duyguları kapsayan kelimeler kullanmaktır. Neşe, zevkli, rahat, hoş gibi sözcükler etkili şekilde iş görür. İkinci metot ise imajinasyonu kullanmaktır. onaylamalarınızda belirttiğiniz durumları çoktan gerçekleşmiş gibi vizualize edin. Kendinizi o durumda görün ve o duyguları hissedin. 4.onaylama mutlaka 3 p metoduna uymalıdır. 3 p metodu pozitif, şimdiki zaman, kişisel (positive-present- personel) onaylamalar mutlaka olumlu olarak belirtilmelidir. “Ben şişman değilim demek yerine slim olmayı seçiyorum” deyin. Bunun nedeni şudur. Zihin ben şişman değilimin anlamını bilmeden önce şişmanın anlamının ne olduğunu düşünür. O zaman bildirim kaçınılmaz bir şekilde şişmanlık hissine götürür. Onaylamalar mutlaka şimdiki zamanda olmalıdır. Birçok kitap bunu belirtmiştir. Ancak ben buna biraz genişleterek inanırım. Benim lüks bir arabam var derseniz zihniniz buna inanmaz. Bunu burada belirtmemin nedeni bunu birinci teknikle birleştirirseniz daha iyi çalışır. Şimdi şöyle deyin. “lüks bir araba sahibi olmayı seçiyorum.” Zihniniz bunu gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Onaylamalar mutlaka kişisel olmalıdır. Bilinçaltınız sadece sizin için çalışır. Eğer Ann beni seviyor derseniz, bu etkili olmaz. çünkü an üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur. Şimdi şöyle deyin. “Ann’nin beni gerçekten sevdiğini hissetmeyi seçiyorum” deyin. Bu sefer sizin kontrolünüzdedir. Çünkü duygularınız kontrol edebilirsiniz. Kişisel gelişim onaylamaları mutlaka kıyaslamalı ifade edilmelidir. “ben kendime güvenliyim” demek yerine “gittikçe daha fazla kendime güvenli oluyorum” demek kadar etkili değildir. Daha da iyi bir onaylama ise “gittikçe kendime daha fazla güvenli olmayı seçiyorum “ demektir. Kıyaslamayı kullanmanın nedeni ise sizin ne kadar kendinize güvenli olacağınız sınırı yoktur. Aksi halde zihniniz sizin yeterince kendine güvenli olduğunu düşünür ve daha fazla bir şey yapmaya gerek duymaz. Onaylamalarla ilgili araştırmalarım sonucunda bu 5 tekniğin çok etkili olduğunu gördüm. Bu 5 tekniği kullanırsanız sonuçların şaşırtıcı olacağı konusunda size garanti veririm. Bu tekniklerden bir ikisini kullansanız bile onaylamalarınızın daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Ders 3:

Mutluluğa ulaşmak için en kolay insanlar genelde istediklerinin para veya ilişki olduğunu düşünürler. Aslında istedikleri şey mutluluktur. Zenginlik ilişkiler sağlık sadece mutlu olmanın ödülleridir. Mutluluk evrenle uyum içinde olmanın titreşimsel durumudur. Bildiğiniz gibi benzer titreşim frekansları birbirini çeker. Öyleyse mutluluk vibrasyonu daha fazla zenginlik daha iyi ilişkiler veya daha iyi bir sağlığa sahip olmanıza neden olur. Çünkü bu şeyler hayatınıza daha fazla mutluluk eklerler ve onlar mutlulukla aynı titreşimdedir. Eğer paranın peşinden koşarsanız ona sahip olmanız çok uzun sürebilir ama mutluluğun peşinden koşarsanız para size akar. Aynı şey sağlık ve ilişkiler içinde uygulanabilir. Ben hayatta ulaşmanız gereken nihai amacın mutluluk durumu içinde olmak olduğuna inanırım. Mutluluğa ulaşmanın kolay yolu var mıdır? Evet, şimdi onu size göstereceğim. Dr. Waye Dyer’dan bir deyiş öğrendim; bunu hiç unutmuyorum. Bu deyiş “nasıl hizmet edebilirim” diye sormaktır. Dr. Dyer gün boyu mantra gibi “nasıl hizmet edebilirim” diye söylediğini ifade eder ve hiçbir zaman notlarını yanına almadığını konuşmaya başladığında sözcükler kendiliğinden aktığını söyler. Dr. dyer hayatın her alanında başarılı olan biridir ve başarısının en büyük nedeni de “nasıl hizmet edebilirim” mantrasında yatar. Şimdi kendinize sorun "nasıl hizmet edebilirim" diye bu nihai mutluluğun anahtarıdır.

Sizinle bazı deneyimlerimi paylaşacağım. Hayatımda en sevdiğim şeylerden biri insanların yaşam kalitelerini artıracak makaleler yazmaktır. Bir makaleyi bitirdiğimde bütün bedenimde pozitif enerji akışı olur. Bazen şaşırırım bu makalenin yazısı nereden geliyor diye. Nasıl bu kadar çok makale yazabiliyorum? Her hafta birçok kişi nasıl benim makalelerimi okuyor diye? Sonunda fark ettim. Sır şu cümledeydi “nasıl hizmet edebilirim.” Her zaman bir makale yazmaya oturduğumda “nasıl hizmet edebilirim” diye sorarım. Şaşırtıcı bir şekilde fikirler geliyor ben sadece yazıyorum. Bu işlemin nasıl çalıştığını anlamıyorum. Bir gün anladım ki bu bilgiler benden gelmiyor onlar Tanrı’dan geliyor. ( ya da yüksek bilinçten) Ben sadece akan bu bilgilerin kanalıyım. Ben Tanrı’nın dünyaya hizmet ettiği bir kanalım sadece. Çünkü burada olmamın nedeni bu. Ne zaman hizmet etsem pozitif enerji hissediyorum ve mutlu oluyorum. Hayatımın amacının hizmet etmek olduğunu öğrendim ve bu herkes için de böyledir. Bu Tanrı’nın bizim öğrenmemizi istediği şeydir. Bu gerçeğin farkındalığına vardığınızda kendiniz tam hissedersiniz. Hayatınızın amacı hizmet etmektir. Kendiniz için mutluluk arıyorsanız, o sizden kaçabilir ama başkalarının mutluluğu için çalışıyorsanız o size kendiliğinden gelir. Bunu biliyorum ne zaman bir makale bitirdiysem kendimi son derece mutlu hissediyorum. Çünkü biliyorum ki birçok kişi bu yazılarımdan faydalanıyor ve az da olsa hayatında iyi yönde bir gelişme oluyor. Belki okuyanların % 90 herhangi bir şey yapmıyor. Bu insanın doğasındadır ama okuduklarında farkındalıklarında bir gelişme oluyor. Uzun vadede bunun yararını görüyorlar fakat % 10 kişi harekete geçiyor ve benim bu sözlerim onların hayatları daha iyiye doğru gelişmesine yardımcı oluyor. Yaptığım ne büyük şey bu. Bundan gurur duyuyorum ve bundan büyük mutluluk duyuyorum. Öyleyse bugün başlayarak kendinizi başkalarına yardım etmek için yollar bulun. Buna bağımlı olacaksınız. Çünkü başkalarına yardım etmek gerçekten çok zevklidir. Sizin yardımınız insanların hayatlarını değiştirecektir. Mail grubumdan sık sık mailler alıyorum ve benden yardım istiyorlar onların sorularına cevap verirken çok mutlu oluyorum. Biliyorum ki sözlerim bu kişilerin hayatlarını daha iyiye geliştiriyor. Ne muhteşem değil mi?

Bilmenizi istediğim sır… Hizmet ettiğiniz zaman yararlanan kişi yardım ettiğiniz kişi değil sizsiniz. Bunu tuhaf bulabilirsiniz ama bu gerçektir ve evrensel kanun olan sebep sonuç kanunu tarafından hükmedilir. Başkalarının deneyimlemesine neden olduğunuz her şey katlanarak size geri döner. Başkalarının sevgi hissetmesine neden olduğunuzda hayatınızda daha fazla sevgi bulursunuz. Başkalarının zenginleşmesine yardım ettiğinizde daha fazlasını hayatınızda bulursunuz. Başkalarının başarılı olmasına yardım ettiğinizde başarılı olmayı garanti edersiniz. Bu evrensel kanundur ve asla başarısız olmaz. Öyleyse hayatınızda ne deneyimlemek istiyorsanız önce başkalarının onu deneyimlemesine yardımcı olun. Bu amaçlarınıza ulaşmanın en kolay yoludur ve mutluluğa ulaşmanın da en kolay yoludur.

Song Chengxian

Ü

Üye silindi 58480

Merhaba,

Çok güzel ve yaygın hale gelen bir olumlama yöntemi paylaşmak istiyorum,
Her sabah işe giderken yolda gördüğünüz ağaçların yapraklarını yeşil dolarlarmış gibi algılamaya özen göstertirsek,
zincirleme olarak yağan yağmurları dolarlarımızı besleyen bereket yağmurları olarak algılayabilirsek/hayali bile yeter ve
yine zincirleme olarak ofisimize yeşil yapraklı bir bitki alıp zincirleme reaksiyonun son halkası olarak yanıbaşımızda tezahür ettirirsek

Para akışı enerjimize tabiatın enerjisi ile destek olabiliriz ... Beyin işe diye giderken etrafta paraların yeşerdiği yolallardan geçtikçe kıtlık bilincini kıracaktır
Evdeki bitkilerimizi de mümkünse yağmur suyu ile sulamamız ciddi bir bilinç altı manevrası yaratacaktır.

Hayal etmek, hayat vermektir