Kundalini ve Aydınlanma

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Kundalini aydınlanma sistemi 1
Kundalini uyanışı ya da işleyişi için emniyet
tedbirleri
Eğer kundalini süreci içindeyseniz veya olmaya niyetiniz varsa lütfen bu kurallara uyun ve günlük
olarak uygulamaya başlayın.Lütfen okuyun ve emniyet tedbirlerini uygulayarak başlayın.Lütfen üç kez farklı ortamlarda okuyun ki size nasıl yardım ettiğini ve kundalini’nin kendi özelliklerini gösterdiğini hissedin ayrıca içinizde aradıklarınızı da göstermeye başlayacaktır.Okuduktan sonra günlük olarak
uygulayın.Gece veya gündüz ya da tüm gün içinde bazen o an’ı bulun. Bunları yaparken tecrübeleriniz artacak.Lütfen günlük hayatınıza ‘’kilit’’leri koyun.

DİL YUKARI
Bu hareket kafatası çevresinden boynun iki yanına kan akışını ilave enerjiyle tamamlamasına izin verir.Dilinizin ucu damağınızın ikinci etli bölümüne değmeli ve bastırmalısınız.Bu yeni huyunuz olmalı.

GÖZLER YUKARI
Gözler kaşların ortasından hizalanıp yarım santim yukarıya hiza alınıp şaşı bakılmalı.Gözler kapalı olursa daha rahat olur.Bu hareket Kundalini’yi yukarıya çıkartacak ya da çekecektir

PARMAKLARIN POZİSYONU:
Baş parmak ikinciyle birleşip yuvarlak olmalı ve diğerleri ise yan yana durmalı.Bu parmak kilididir.

SU
Kundalini açığa çıkarken böbreği ve böbrek üstü bezini uyaracak ve harekete geçirecektir.Böbrek ve üst
bezi kızgınlaşabilir.Genişliyormuşçasına hissedilir ve gerçekten kızgınlaşır. Üst bezler bir miktar
adrenachrome salgılayacak ya da vücutta hızlı değişiklikler görülecektir.Bu durum sizi korkutabilir ve
kaygı verdirebilir.Temiz,sağlıklı,hijyenik sular tercih edilmelidir ve bolca içilmelidir.(memba
suları,klorlanmamış su,saf su vs.)Bol miktarda karpuzda yediğinizde aynı işlemi uygulamış olursunuz üstelik böbrekleri çok sakinleştirici etkisi vardır.
PROGRAMLARINIZ(TV,sinema,kitap,müzik,aile,ibadet) Haberler ve haberleşme bir çok eğlenceli
kaynaktan negatif ve dehşet uyarıcılarıyla okuyarak,görerek ve işiterek kültür dünyamıza
girmeye çalışır.Bu durum kundalini aydınlanması yeni yeni başlayan biri için hiç de yardım edici değildir. Kundalini enejisi çıkanlar için dehşet,aşırı şehvet,nefret gibi duygular tamamen acı ve zarar verici olabilir
bu duygular kundalininin birçok enerjiyi korunmasız bıraktığında kötü ve talihsiz olayları oluşturur.Bu yüzden siz tecrübenizi elde edene kadar korku filmleri,kitapları ya da radyo programları olmamalıdır.Müzik melodisi güzel bile olsa şiddetli,nefret dolu dramatik müzik dinlememeli ya da kısa
kesilmelidir.Aile arası problemlerin açığa çıkartmak zordur.Günlük hayatınıza ve gece
hayatınıza getirebileceğiniz kadar sevgi,huzur,bağışlayıcılık getirmeye çalışın.Hayatınızın evrimleşmesindeki bu enerji ortamını oluşturmak için en güzel örneklemeleri izlemeli zor olsada bunu bir
öncelik yaptığınız da siz ve kundalininiz için aşırı derecede faydalı olduğunu bilmelisiniz.

YİYECEK TERCİHLERİ
Vücudunuzun kazanmaya başladığı yeni tatlara ve arzulara önem gösterin.Eğer vejeteryansanız et yemeye ilgi göstermeye başlayın.Size kendini sunduğu için yediğiniz ete şükredin,kutsayın o hayvanı ve sevin.Gelişmenize uygun olarak kundalini etin içinde de ne olduğuna ihtiyaç duymaktadır.Bu çeşit proteine ihtiyaç duyar ve ister,kendinizi bırakın.Durumlar aksi için de geçerlidir,etçilseniz kundalini sizin vejeteryan olmanızı ister,tereddüt etmeyin uygulayın!Organik ürünlerin satıldığı yerler bulun ve tavşan gibi yiyin.Gerçekten daha çok mutlu olacağınıza söz veriyorum. Bu kısa bir süre için olacak ve aydınlanma hareketlenmesinde gelişiminiz geriden değiştirecektir.Kundalini sizi belirsiz şüpheli dönemleri bilmenize izin vermeyecektir.
Bağışlayıcılık
Kundalini aydınlanması metodunda duygusal blokajlar problerin ana kaynağı ve dengesizliğini oluşturan
sebeplerdir.Acı,keder,gam,suçluluk, bitiklik, vazgeçmişlik,korku gibi duygular kundalini bağlamında acı şeklinde açığa çıkabilir.Üstelik bu koşulları beslemekle de alakalıdır.Yıllar sonra bu ve bunun benzeri zor sorunlarınızı çözmek zordur hatta imkansızdır da diyebiliriz.Öncelikle niyetinizi geliştirmeye ihtiyacınız var ve de faaliyetlerle bu niyetinizi takip etmelisiniz.Kararlılığınız bir insanın yaşadığı tüm acılardan ve kederden geçmeye doğru bir yol bulur.Buna bağışlayıcılık diyoruz.Kimseye karşı değil kendinize karşı
bağışlayıcı olun.Sevginin kutsal tezahürüdür bağışlayıcılık.

ÖZET
Bağışlayıcılığın bize hoşgörü için sunduğunusevgi tezahürleri ortamını fark edersek bu maddi dünyada hepimizin kendimizden faklı kabiliyetlerle temasa geçeceğeni ve onlardan öğrenmeye hazır olduğumuzu fark etmeyi algılayabiliriz. Yürekten ifadelerle gayet samimi bir şekilde içten günlük uygulamalar yapmalıyız;kundalini enerjileri bağlamında bu uygulamalar çok önemlidir.Aydınlanmayla gelen özel yetilere ve becerilere zemin hazırlar. Size zarar veren tüm insanları gözden geçirin.Sizin başkalarına yaptığınız zararlarıda düşünün.Hayat tecrübenizden size zarar veren ve sizin karşı tarafa verdiğiniz etkilendiğiniz sahneleri düşünün.Hepsini ve kendinizi bilinçli olarak bağışlayın.Hala karmik yan etkiler
görülse de sizi iyileştirme de uzun bir yol katedilecektir.Dolayısıyla her gün pratik yapın ve bağışlamak için yeni hatıraları seçin.Başkalarından aldığımız tecrübelerin eylemlerimizdeki yansımaları dürüstçe kabul edilmelidirKendinize karşı dürüst davranmak ahenkli çalışmak için başka bir etkendir. Bağılayıcılık kusur bulmadan önce yapılması ve yetiştirilmesi gereken önemli bir görevdir.Öylesine yapılacak basitçe bir şey değil esaslı bir görevdir.Bağışlamaya devam ederken karşılaşılan ağır duygusal blokajlarda kutsal sevgi yapılanmakta olan yeni durumunuza yavaşça sızar ve daha önceki örneklerdeki duygu patlamaları yerine huzur,iç rahatlama ve yüklerinizden arınma gibiduygular gelir.Blokajlar dindirilir ve kundalini vücudunuzu güçlendirmeye devam eder.En uygun sonuçlar için bunlar günlük
uygulanmalı ve açık bilinç periodunuz boyunca sıkça yapılmalıdır.Mesela arabaylasınız yolda biri önünüze geçti veya herangi bir sıkıntı yarattı bağışlayın onu gitsin.Bunu derhal yapın ve görün yeni başlayan hayatınızda sorunsuz, problemsiz, mutlu,yolunda giden şeyler olacak.bunları kademeli olarak kendinize fazla yüklenmeden kalbinizden ve aklınızdan niyetinizi koruyarak uygulayın.Kundalini için
enerjinizi dağıtmanızla birlikte hayat geçiş sürecinizde acil etkilerini göreceksiniz.her şeyin içinde yaptığınız pratikler ikinci huyunuz olacak o yüzden pratik yapın.İnsan etkileşiminize uygun düşer bu görüş.Kurallar sevgi ve bağışlayıcılık üzerinedir.

COŞKU
Kendinizi tanımadığınız bir ortamda rahatsız hissetme tecrübeleriniz vardır. Sizden coşkulu olduğunuz anları hafızanıza işlemeye başlamanızı istiyorum.Coşkunluğunuzu istiyorum. Korkutan şeyleri tecrübe ederken bunları tüm gün pratik yapmanızı istiyorum. Coşkunuzla bu tepkinizi hemen alt
edin,durumlar ne olursa olsun algılarınız hafızanızı değiştirecektir.bu durumları nerde yaşıyorsanız hemen oraya ‘not yapıştır!’nerede olursa olsun arabanızda,buzdolabınızda nerede hatırlatıyorsa ‘’C’’ harfi koyun.Kundalini yolunuzda yeni akıl durumlarınıza yardım edecektir.

GÜVEN
Sizde oluşan bu aşamaya güveninin.Tanrı’nın her şeyi seyrettiğini bilin ve anlayın.Ruh her şeyi
seyrediyor.Bizim öğrettiğimiz kısımlarıyla sevgi ve bağışlayıcılığı uyduladığınız sürece kutsallık adına emin kollardasınız.eğer kasten bilerek kötü yerlere giderseniz neler çekeceğinizi bilmelisiniz.Gerçekten bilmelisiniz.O yüzden kundalini ‘ye güvenin.Gündeminizin en iyi yerini oluşturacak ve izin vermeseniz aktif olamayacak ve hatta bunu bilmek durumunda kalacaksınız.

DÜRÜSTLÜK
İçinizdeki enerjinin çalıştığını hissettiğinizde neler olduğununa dair kendinize karşı dürüst olun.Yadsımalara karşı dikkatli olun.Yadsımalara düşmeye başladığınızda kundalini sizi uyarmaya
başlayacaktır ki bu bildirmeyi kaçırabilirsiniz o yüzden ne kadar dürüstçe hissediyorsanız bunun farkında olun. Kafaya bir şeyi takmadan kendinizi yakından seyredin.Huzur duyduğunuzda ya da omurganız hareketlendiğinde geçmişe doğru hesaplaşmalar yapmayın,düşünmeyin bile.Tabiki bunlar olurken. Belirgin ve dürüst olun.burada öğrendiğiniz açıklamalara uyup uymadığına bakın.Eğer aklınıza
sorular gelirse web sayfasına gidin,seminar chat odalarına bakın yada açıklamanızı yapın size yardım
gelecektir.sizi izliyoruz ve araştımalarınızı inceliyoruz.

SEVGİ
Sevgi aktifleşmesi olup biteni gösterir.Bu aktif sevgiyi aktif bağışlayıcılıkla ve diğer insanlara bunu sunmayla ilgilenerek belli edin.kendinizi küçük düşürerek veya itibarınızı beş paralık ederek değil sevgi dolu bir sırdaş,metanetli bir arkadaş olarak yapın bu işleri.Küçük büyük herkese yardım ederek kendinizi tehlikeye atmadan ortak olun.Bu sizin kundalini sisteminizi temiz ve çabuk açmaya izin
verecektir.Bu saçma gözükebilir ama sevgi sizi hızla kucaklayacaktır her zaman kazandığı gibi
sevgi gücünü gösterecektir.sevgi enerji hızlanmanıza sebep olacak ve daha önce yaşadığınız negatif olayları artık yaşamayacaksınız.Kundalini ailesinde başkalarına hizmet ya da başkaları için pratik
yapmak esas alınmalıdır.Diğeleri bu öğretiler olmadan aydınlandığı için korkunç acılar çekiyorlar ve kalbim onlar için yerinden çıkacak gibi oluyor. Gerçi kendi yararlarına olduğunda ya da kötü zamanlarda bunu öğrenecekler.Sizin şimdilerde öğrendiklerinizi öğrenecekler.Daha önce de gözleneceğinizi ifade ettiğim gibi bu yapabileceğiniz en iyi emniyet tedbiri pratiği olacak,gerçekten,sizi gözleyenler müsaade vermeyecekler eğer sevginizin pratiği için zarar görürseniz.Kundalini evrimi denilen bu aşamada bir koruma altına alınacaksınız ve bu amaca uygun fırsatları yakalayacaksınız.pratik
yaptıkça iletişim ve teminatlar bu kaynaktan size verilecek bu yolda size yadım edilecek.Hatırlayın sizin ‘’teşekkür ederim’inizi’.

ŞÜKRAN
Aklınıza tufan gibi gelen bilgelik akışına, düşüncelerinize ve fikirlerinize şükredin.Şükran duyun size verilen bu yeni ve önemli anlayışın ifadesine.’’Bu böyledir’’.Hayatınıza gelen ve fırsatları çıkaran
insanlara;ailenize,arkadaşlarınıza şükredin.İçinizden ve kalbinizden bu hediyelere şükredin ve daha önemlilerinin geleceğini düşünerek şükredin.Yürüdüğünüz bu yolun doğasında bu var.Çabalar ve azimli
istikametler bolca mükafatlandırılacaktır.

DUA
Emniyet tedbirleri içinde en zor pratik yapılabilecek olan bir yerdesiniz. Özellikle benim gibi hikmetli bir ortamda veya duayla büyümemişseniz! Bu konuda çok yanlış anlamalar var ama bu konuya girmeyeceğim.Fakat şunu söylemeliyim bu önemli bir konu ve pratik yapılmalıdır.Hz.İsa gerçektir,Hz.Meryem gerçektir,Yahveh,Buda,Allah(c.c.),Zeus,Kibele, daha bir çoğu.Hepsi gerçektir.Bu durum gerçekten sizden bazılarınızı geriyor olabilir ve bu benim içinde öyleydi.Oysaki perdenin arkasındaki hisstiğimiz gerçek budur.Hepsine dua etmenizi söylemiyorum ama hiç olmazsa
sevdiğiniz bitanesine o da yoksa TANRI’yı seçip dua etmenizi söylüyorum.Bir arkadaşımıza,bir yabancıya,ailenizden birine iyileşmesi için dua edin.Kendiniz için dua edin.Ne olmak istediğinize karar verin ve ne istiyorsanız karar verin.Bunu kundalini’nin sizi ona götürmesi için dua ederek isteyin.Bu
yakınlarınız size çok yardımcı olabileceklerdir.Hiçe saymayın çünkü alışmamışsınız bunları yapmaya.Kendinizi bu duruma alıştırın ve günlük pratikleriniz olsun bunlar.

HAREKET
Dans edin,yoga yapın,savunma sanatlarıyla uğraşın.Bu aktiviteler vücudunuzu enerjiyle dolduracak,hücrelerinize ve kaslarınıza iyi gelecektir.İyileşmenize yardım edin,aktif olun,hareket edin,canlanın!Oynayın,yürüyün ama sakın oturmayın ve televizyon bağımlısı olmayın.Durgun enerjinizin tepkisine önderlik edecektir ve siz de bunu istemezmisiniz?Güvenin bana.

TEK BURUN DELİKLİ NEFES ALMA
Sağ burun deliğinizi başparpağınızla kapatıp hafifçe soldan nefes verirseniz bu İda’nızı hareketlendirecektir. Tam tersini yaparsanız Pingala’nız aktif hale gelecektir.Bu uygulamalar gerçekten çok faydalıdır.Sizi çok etkileyecek,huzur bulacaksınız.

ETKİLİ DUA/ALTERNATİFLİ NEFES ALMALAR
Yukarıda anlatıldığı gibi nefes alıp verirken ‘’tanrı aşkına’’ yada’’isa aşkına’’ yada ‘’Allah aşkına ‘’ diyip nefes alabilirsiniz.Sizin için önemli olan kutsallığı bulup nefes alın.Üçleme yapın.Mantranızı söyleyin ve nefes alırken bunu söyleyin sonrada nefesinizi soldan verin.Tam derin nefes almışken bunu yineleyin ve bunu üç kez tekrarlayın.Nefes verirken burun deliklerinizi değiştirin.yani nefesi sağ burun deliğinden alırken mantrayı söyleyin soldan verirken sağ burun deliğini kapatın.’’Allahım seni çok seviyorum’’
diyebilirsiniz.Bu nefes alış verişler daha sonra yer değiştirilerek yapılacaktır.

ÖRNEKLER:
(sağ burun kapalı)
‘’allahım sana çok şükür…allahım sana çok şükür…allahım sana çok şükür..
(nefesin sonuna kadar alındığı durumda)
Allahım sana çok şükür..allahım sana çok şükür…allahım sana çok şükür…
(burun delikleri kapatıldığında ve sol delik kapanıp sağdan nefes verildiğinde)
‘’tanrım aydınlanmamı sağla..aydınlanmamı sağla…aydınlanmamı sağla…
(nefes alışın bittiği yerde) tekrar
‘’ Muhammed aşkına x 3’’ Burun deliklerinin yer değişimi ve soldan nefes veriş)
Tanrım sana şükrederim x 3
15 kez dönüşümlü devam edininiz

Kökü olan sebzeler yemeye başlayın Havuç, pancar, turp, şalgam, Meksika patatesi, patates, soğan, kereviz, sarımsak, gingseng,zencefil.
Bir haylice su ve karpuz …ciğer ve böbreğin işini kolaylaştırın.köklü sebzelerin suyu da iyi gelir.

ŞAMAN ORUCU
Birinci gün:Tüm gün sadecesu için+dua ve meditasyon pabileceğiniz kadar sık aralıklarla yapınız.
İkinci gün:Tüm gün köklü sebzelerin suyu+dua ve meditasyon
Üçüncü gün: aynısı

PRATİKLER
Her gün veya gece yada ikisi bir arada
TİBET BEŞLİSİ
Her hareket 6 tekrarlı çok yavaş

BAĞIŞLAYICILIK
Özetlemeler,bağışlayıcılık(kendinizi ve
başkalarını)

ŞÜKRAN DUYGUSU
Öğretilerin zamanla kazandırdığı iyi ve kötü durumlar için Teslim olma Sevgi,coşku ve arzularınızla tamamen enerjiye açılmanız,kundalini size nasıl ilham verirse… Shakti ‘ye dua İlahe enerji ve aydınlanma için kişisel tanrı olma durumu Alternatif nefes almalalı Dua etme 15 dolaşım daha fazla değil(dil yukarı,gözler yukarı,parmaklar kilitli)
Meditasyon