Doğru İstemek

starligth

Kayıtlı Üye
herkese merhaba son 2 günde yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum. burdan ben doğru istemenin nasıl bir şey olduğunu çok net anladım. size de umarım yardımcı olur.
maalesef sigara kullanıyorum ve dün sabah sigaramın bittiğini farkettim ve evin bir yerlerinde sigara bulayım diye düşünerek salona gittim evet orada sigara vardı vardı ama benim içmeyi sevmediğim bir sigara. bu sabah gene sigarasız kaldığımı fark ederek. lütfen içeri gittiğimde içimiden zevk aldığım bir sigara olsun diye geçirdim. ve bir baktım ki yarım paket parlement duruyor. misafir gelmiş ve unutmuş. :))

Almunecar

Kayıtlı Üye
Sigaranın hammaddesi nedir? = Tütün. Ve tütün de bir bitki.. Bitkileri de Tanrı yaratır.Siz dimağınızı ferah tutun..Bu yeter!

starligth

Kayıtlı Üye
teşekkürler sadece bazı şeyleri isterken gözden kaçırılmaması gereken ufak detayların olduğunu hatırlatmak istemiştim....

gecenin_sesi

Kayıtlı Üye
teşekkürler sadece bazı şeyleri isterken gözden kaçırılmaması gereken ufak detayların olduğunu hatırlatmak istemiştim....
evet mshady,haklısınız,çünkü sistemi şekillendirip yapılandıran unsurlar detaylardadır.ben kendi çocuklarımada aynı bakış açısını vermeye çalışıyorum;basit örnek,Allah'ım bana üniversiteyi kazandır diye istekte bulunuyorlar ve bunun yeterli oldunu düşünüyorlar,onların düşüncesine göre Allah birkez üniversiteyi kazandırsın,gerisini bunlar nasılsa halleder.ama o denli çok olasılık varki,üniversiteyi kazandığınız gün ölebilirsiniz,yada hayatınızın geri kalanını üniversite mezunu bedensel engelli biri olarak devam ettirmek zorunda kalabilirsiniz,yada hiç sevmediğiniz yeteneğinizin olmadığı bir bölümü kazanıp hayatınızın geri kalanını sizi mutlu etmeyen bir işi yaparak geçirebilirsiniz,yada bunların tam terside olabilir,işte sadece üniversiteyi kazanayım yeter diye bir istek belirtirseniz tüm bu olasılıkların olabilirliğinide baştan kabul etmiş olursunuz.o nedenle tüm isteklerimizde bu olasılık çeşitliliğini hedefimize uygun bir şekilde daraltıp o şekilde dile getirmekte fayda vardır diye düşünüyorum.
sevgi ve güçle kalın

enki

Kayıtlı Üye

teşekkürler :)

sadece üniversiteyi kazanayım yeter diye bir istek belirtirseniz tüm bu olasılıkların olabilirliğinide baştan kabul etmiş olursunuz.o nedenle tüm isteklerimizde bu olasılık çeşitliliğini hedefimize uygun bir şekilde daraltıp o şekilde dile getirmekte fayda vardır diye düşünüyorum.
sevgi ve güçle kalın

çok önemli bir noktaya ışık tutmuşsunuz, çok teşekkür ederim.
evet bazen diyoruz "olsunda nasıl olursa olsun" oysa ki çok yanlış

starligth

Kayıtlı Üye
evet denedim enkicim :D ben sana zaten sölüyordum :) hoşgeldin