İstediğinizi sorun cevabı gelecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Evrenden istenilen enerjileri çekmek adına birçok teknik ve pozitif düşünme yöntemi okuduk ve uyguladık.Bugün sizinle paylaşacağım yazımda da farklı bir teknikten bahsedeceğim.
Bu teknikte de tabi ki olumlu ve pozitif düşünce hakim.Tek bir fark var oda evrene sorular yöneltmek.Örnek vermek gerekirse,(bu örnekleri hayatın her alanında kullanabilir ve uyarlayabilirsiniz)çarşıda gezerken vitrinde bir şey beğendiniz ama almak için yeterli paraya sahip değilsiniz,bu durumda evrene soracağınız soru şu şekilde olmalıdır. Vitrinde gördüğüm.... 'ya sahip olabilmem için sonsuz olasılıklar nelerdir?Burdaki sonsuz kelimesi çok önemlidir.Çünkü evren sizin aklınıza bile gelmeyecek türlü türlü olasılıklar yaratabilir.O nedenle evrene sorulan soruların içerisinde sonsuz olasılık kavramı yer almalıdır.Bu teknikte tek sınırınız sadece olumlu ve pozitif düşünmek olmalı.Evrene soru sormaktan çekinmeyin.Sorduğunuz sorular için notlar tutun ve takibini yapın.Sorularınıza inanın ve alışkanlık haline getirin evren cevabını muhakkak verecektir.
Sevgi ve ışıkla kalın...

gecenin_sesi

Kayıtlı Üye
bu aydınlık açıklama için teşekkürler,konuyu bam telinden yakalamışsınız,çoğu insan evrene soru sormaya hakları olduğunu bile bilemeden yaşıyorlar.aslında bu en doğal hakkımız,çünkü varolan herşey evrenle bir bütün,evrenin içinde bulunduğumuz an içinde varolabilmesini sağlayan bütünlüğün bir parçasıyız.o halde varoluşumuzun devamlılığını sağlayabilmek için bizi varedenede özgürce soru sorabilmeliyiz....
sevgi ve güçle kalın

Meyra

Banlı Kullanıcı
Denemeye değer ve deneyeceğim. Bende şöyle oluyor ki, sorduğum veya aradığım soruların cevaplarını bazen bir radyoda dj konuşmasında, bazen bir sohbette hiç ummadığım bir anda sorumun cevabını bulabiliyorum ve doğru ve yanlışı görebiliyorum. Belki yazının sizin yazdığınızla alakası olmayabilir ama ben yazmak istedim..

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Denemeye değer ve denicem. bende söyle oluyorki sorduğum veya aradığım soruların
cevaplarını bazen bir radyo da dj konuşmasında, bazen bir sohbette hiç ummadığım bir anda
sorumun cevabını bulanıyorum ve doğru ve yanlış göre biliyorum. belki yazının sizin yazdığınla
alakası olmaya bilir ama ben yazmak istedim..

Hissetiğiniz eğer gerçekten cevap olduğuysa zaten sorunuzun cevabını almışsınızdır.Aslında cevapların hepsi kendi benliğinizde zaten mevcut evren size sadece yol gösteriyor o kadar.Bu tekniği hayatınızın her alanında kullanabilirsiniz.Yeter ki pozitif düşünün.

XTX

Kayıtlı Üye
Çok güzel ve faydalı bilgiler paylaşmışsınız, teşekkürler.. Bu tekniği evimi kaybetmemek ve geri kazanabilmek adına pozitif düşüncelerle içtenlikle inanarak uygulamayı istiyorum ama durumun değişmesi benim için imkansız gibi olsada denemekte fayda var..

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Çok güzel ve faydalı bilgiler paylaşmışsınız, teşekkürler.. Bu tekniği evimi kaybetmemek ve geri kazanabilmek adına pozitif düşüncelerle içtenlikle inanarak uygulamayı istiyorum ama durumun değişmesi benim için imkansız gibi olsada denemekte fayda var..
İmkansız gibi dediğiniz anda olay zaten bitmiştir :) Evren herşeyi evet olarak algılar. Hayır yoktur. Olumsuzu bile aklınızdan geçirirseniz evren size evet diyecektir ve dolayısıyla farkında olmadan olumsuzu kendinize çekeceksinizdir. Örneğin "ben borca girmek istemiyorum" derseniz, evren size "evet" der ve borca girersiniz. Olumsuzluk kullanmayacaksınız hiç bir şekilde.

Meyra

Banlı Kullanıcı
Evet pozitif düşünmek gerekiyor ama bazen yaşadığımız hayat pozitif düşünememenize sebeb oluyor, elımden geldigi kadar pozitif olmaya çalışıyorum..

gecenin_sesi

Kayıtlı Üye
Öykümüz ünlü Çin düşünürü, Taoizm'in iki kurucusundan biri olan Lao Çu'nun (Lao Tzu) devrinde geçer. Lao Çu bu öyküyü çok sever, sık sık anlatırmış.

Efendim köyde yaşlı bir adam varmış. Çok fakir. Ama imparator bile onu kıskanırmış.. Öyle dillere destan beyaz bir atı varmış ki.. İmparator at için ihtiyara neredeyse haz...inesinin tamamını teklif etmiş, ama adam satmaya yanaşmamış. "Bu at, bir at değil benim için.. Bir dost.. İnsan dostunu satar mı?" dermiş hep..

Bir sabah kalkmışlar ki, at yok.. Köylüler ihtiyarın başına toplanmış.. "Seni ihtiyar bunak.. Bu atı sana bırakmayacakları, çalacakları belliydi. İmparatora satsaydın, ömrünün sonuna kadar beyler gibi yaşardın. Şimdi ne paran var, ne de atın" demişler..

İhtiyar, "karar vermek için acele etmeyin" demiş.. Sadece 'at kayıp' deyin. Çünkü gerçek bu.. Ondan ötesi sizin yorumunuz ve verdiğiniz karar. Atımın kaybolması bir talihsizlik mi, yoksa bir şans mı, bunu henüz bilmiyoruz. Çünkü bu olay henüz bir başlangıç. Arkasının nasıl geleceğini kimse bilemez.."

Köylüler ihtiyara kahkahalarla gülmüşler. Ama aradan iki hafta geçmeden, at bir gece ansızın dönmüş.. Meğer çalınmamış, dağlara gitmiş kendi başına. Dönerken de, vadideki 12 vahşi atı peşine takıp getirmiş.

Köylüler, ihtiyar adamın etrafına toplanıp özür dilemişler.. "Babalık" demişler.. "Sen haklı çıktın.. Atının kaybolması bir talihsizlik değil, adeta bir devlet kuşu oldu senin için.. Şimdi bir at sürün var.."

"Karar vermek için gene acele ediyorsunuz" demiş ihtiyar. Sadece atın geri döndüğünü söyleyin. Bilinen gerçek sadece bu. Ondan ötesinin ne getireceğini henüz bilmiyoruz. Bu daha başlangıç.. Birinci cümlenin ilk kelimesini okur okumaz kitap hakkında nasıl fikir yürütebilirsiniz?.."

Köylüler bu defa ihtiyarla dalga geçmemişler açıktan ama, içlerinden "Bu herif sahiden gerzek" diye düşünmüşler.. Bir hafta geçmeden, vahşi atları terbiye etmeye çalışan ihtiyarın tek oğlu attan düşmüş ve ayağını kırmış. Evin geçimini temin eden oğul şimdi uzun zaman yatakta kalacakmış.

Köylüler gene gelmişler ihtiyara..

"Bir kez daha haklı çıktın" demişler. "Bu atlar yüzünden tek oğlun uzun süre yürüyemeyecek. Sana bakacak başkası da yok.. Şimdi eskisinden daha fakir, daha zavallı olacaksın" demişler.

İhtiyar "Siz erken karar verme hastalığına tutulmuşsunuz" diye cevap vermiş. "O kadar acele etmeyin. Oğlum bacağını kırdı. Gerçek bu.. Ötesi sizin verdiğiniz karar.. Ama acaba ne kadar doğru.. Hayat böyle küçük parçalar halinde ilerler ve ondan sonra neler olacağı size asla bildirilmez.."

Birkaç hafta sonra, düşmanlar kat kat büyük bir ordu ile saldırmış. İmparator son bir ümitle eli silah tutan bütün gençleri askere çağırmış. Köye gelen görevliler, ihtiyarın kırık bacaklı oğlu dışında bütün gençleri askere almışlar. Köyü matem sarmış. Çünkü savaşın kazanılmasına imkan yok gibiymiş; giden gençlerin ya öleceğini ya esir düşüp köle diye satılacağını herkes adeta biliyormuş.

Köylüler, gene ihtiyara gelmişler..

"Gene haklı olduğun kanıtlandı" demişler. "Oğlunun bacağı kırık, ama hiç değilse yanında. Oysa bizimkiler belki asla köye dönemeyecekler. Oğlunun bacağının kırılması talihsizlik değil, şansmış meğer.."

"Siz erken karar vermeye devam edin" demiş, ihtiyar.. Oysa ne olacağını kimseler bilemez. Bilinen bir tek gerçek var. Benim oğlum yanımda, sizinkiler askerde.. Ama bunların hangisinin talih, hangisinin talihsizlik olduğunu sadece Allah biliyor."

Bir yol biter yenisi başlar.

Lao Tzu, öyküsünü şu nasihatla tamamlarmış, etrafına anlattığında: "Acele karar vermeyin. O zaman sizin de herkesten farkınız kalmaz. Hayatın küçük bir parçasına bakıp tamamı hakkında karar vermekten kaçının.

Oysa yolculuk asla sona ermez. Bir yol biterken, yenisi başlar. Bir kapı kapanırken, bir başkası açılır......
yaşamın temelinde sadece sevgi vardır,ve anlam vermediğimiz her konuda,hayatın bizie sevgiyle yaklaşmasını beklemeliyiz.ama çoğu zaman bunun yerine yaşadığımız sıkıntılı durumlara bakarak kendimizi olumsuzluk girdabına bırakıveriyoruz..işte tam o anda evrene yolladığımız mesaj şu;ben şuan bulunduğum bu olumsuz durumun tüm yaşamımı değiştirecek güçte olduğuna inanıyorum,bu nedenle giçbir şey benim yaşamımı düzeltemez....
evrene böyle bir mesajı yolladığımızdada yaşamın özünde bulunan ve tüm hayatın devinimini sağlayan o tanrısal sevgiyle kendi aramıza bir kalkan koymuş oluyoruz....

aragorn

Kayıtlı Üye
İş
Ogrenci
benimde başıma birçok örnek geldi. en basitinden sabah olan olay.. yeni kalktım sabah. şeyi düşündüm mesela.. kontör trasnferi vardı eskiden birine kontör yolluyorduk şimdi TL 'ye geçtik ya.. bunda transfer nasıl olcak diye soruyordum.. 5-10 dk sonra.. mesaj geldi telefonuma.. nasıl yollancağı yazıyordu.. :hurray::hurray:

termagant

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sorun bende mi acaba? :S Birinin beni mutlaka araması lazım, onu düşünüyorum, aradığında ne söyleyeceğime kadar kafamda kuruyorum. Hatta sesli bile düşünüyorum ama sonuç 0... Ben nerde hata yapıyorum anlamadım ?
Bu aralar zaten mix moddayım.. Bu stres öldürecek en sonunda beni...

Lütfen yardım. Nerde hata yapıyorum?

Ailuros

Banlı Kullanıcı
ya arkadaşlar sorun bendemi acaba :S birinin beni mutlaka araması lazım, onu düşünüyorum, aradığında ne söyleyeceğime kadar kafamda kuruyorum. hatta sesli bile düşünüyorum ama sonuç 0... ya ben nerde hata yapıyorum anlamadım ?
bu aralar zaten mix moddayım..bu stres öldürecek en sonunda beni...

lütfen yardım..nerde hata yapıyorum?

İstediğiniz şeyi gözünüz de büyütmeyin öncelikle ne kadar büyütürseniz olacağına dair inancınızı kaybedersiniz.Bir ikincisi aynı şeyi sürekli isteyerek de ters tepki yaratırsınız dozunda istemeniz gerekli.Burdaki tek hatanız evrenden umudu kesmeniz.O şeyin olması için en uygun zamanı bilen yine evrendir.İnancınızı kaybetmeden istediğinizi sipariş verir gibi açık ve net bir şekilde belirterek isteyin

gizlimabetperisi

Kayıtlı Üye
Seneler önce iş çıkışı bir miyav sesi duydum önünden geçip gidiyordum ki geri döndüm ve kedinin bulunduğu izbe yerin kapısını hafif araladım kedi çıktı. Buradaki konu şu kedi sesini duydum yürüyüp geçmiştim o sırada kalbimden aniden anlık olarak şu düşünce geçti "bu durumda kediye yardım etmemin maddi karşılığı ne olabilir?" Evrenden bunun cevabını istedim hani hep düşünürüz farkında olmadan bence bunu. Ve otobüs durağına gittim ki sayısal loto oynamıştım ona bakayım dedim cevap geldi valla yalan olmasın galiba şimdiki parayla 70 TL falandı.
Diyeceğim şu ki gerçekten evrene sorarsanız size cevabı geliyor.
Syg. ve svg.

termagant

Kayıtlı Üye
[SIZE=2,5]Ailuros[/size],

İlginize çok teşekkür ederim.. belki de sizin dediğiniz gibi çok üzerinde düşündüğümden gecikiyor..bir sürü kitap okudum bu konu ile ilgili. Hepsinin önerisi, uygulama şekli değişik. Benim de kafam yoruldu sanırım, karıştırdım...sakince düşüncelerimi toparlayıp yeniden deneyeceğim..önceden yapabiliyordum,bu aralar karıştırıyorum sanırım. Sizin tavsiyenize göre uygulayacağım bu sefer. Çok teşekkür ederim, saygılar...

aslında bende yapabiliyordum bunu önceden.bazen tüm sorularımın cevabı geliyordu.ama bu aralar fazla perişanım..bir derdim var çok acıtıyor içimi..ondan sanırım, toparlayamıyorum zihnimdekileri..milyonlarca şey geçiyor aklımdan bir anda..sersemledim bu aralar..
teşekkürler ilginize arkadaşlar..

bu arada,yıllardır girer bakardım bu siteye..hep okurdum ilgimi çekenleri..bu sefer,yaşadığım bir olay direk siteye çekti beni..belki yeri değil ama, iyiki böyle bir site var..Herkese teşekkür ediyorum tüm içtenliğimle..bir yerde umut oluyor insana..
İyi ki varsınız hepiniz...

Jasminum

Kayıtlı Üye
Ailuros okuduğumdan beri aklıma geldikçe ufak şeylerde deniyorum. Tutmadığı çok nadir. Teşekkür ederim paylaşım için :)

Ve gecenin_sesi aslında yaşadığımız zorluk gibi gözüken her şey eninde sonunda bize hayır getiriyor. Bunun bilincine malesef "zorlukları" yaşarken çoğumuz varamıyoruz. Ancak sonuçlarını gördüğümüzde farkedebiliyoruz veya belki o zaman bile farketmiyoruz.. Yazı bunu çok güzel anlatmış keyifle okudum teşekkür ederim :)

gecenin_sesi

Kayıtlı Üye
olanda herzaman hayır vardır,ya oluş şekline göre hayırlıdır,yada sonuçları itibarı ile....asıl ben teşekkür ederim

glysche

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldımm ve sızden yardım almak ıcın katıldımm ben sevgılımden ayrıldım ve fenaa ask acısı cekıyorum ben bu adamı gerı donmesı ıcın nasıl bır yol ızlemelıyımm bana yardımcı olabılecek varmıı..:eek:fftopic:

haziran

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldımm ve sızden yardım almak ıcın katıldımm ben sevgılımden ayrıldım ve fenaa ask acısı cekıyorum ben bu adamı gerı donmesı ıcın nasıl bır yol ızlemelıyımm bana yardımcı olabılecek varmıı..:eek:fftopic:

belki şu anda bu sözlerim pek hoşuna gitmeyebilir ama söylemeden geçemedim. hayatta çoğu kez kısa vadede insanı derinden üzen ve acıtan birçok durumun orta ve uzun vadede hayırlı olabileceğini kendimden ve çevremden birçok kere şahit oldum.

umarım bu isteğin hayırlı ise gerçekleşir. sevgiler.

senma70

Kayıtlı Üye
zor zamanlar geçirdiğim şu günlerde bu öykü benim için moral kaynağı ve adeta itici güç oldu.Benimde evrenden beklediğim cevap bu idi........:hurray:teşekkürler

Kar

Elit Üye
Mesajı okuduğum günden beri bende deniyorum sonuç harika inanın bana ,paylaşım için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...