Derse odaklanmak için sübliminal mesaj

logii

Kayıtlı Üye
cinnett7dzcy3ap1.jpg

Derslere odaklanmak veya ders çalışmaya heveslendirecek bir ses dosyası yapabilmen mümkün mü ?

mally

Kayıtlı Üye
Mükemmel ötesi bir yardım olur.

zayice

Kayıtlı Üye
Benimde ihtiyacım var derslere odaklanmak için :)

ahmet255

Kayıtlı Üye
Güzel olur ihtiyacım yok gerçi ama benim arkadaşlara gönderirim birşeyi bir kere duymam yetiyor benim için.Hatta 5,6 saat derse giren hocalarımın bazıları defter tutmamam için izin verdi :D

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
olur tabiki yaparım. bunun için çapa atmam lazım. ders çalışırken sık kullandığınız neler yazabilirseniz bir ortalama alıp ona göre çalışma hazırlayayım.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Ben ders çalışırken ne uyutacak kadar tekdüze ne de ritimleriyle vs. konsantrasyonumu her an dağıtmayacak kadar dengeli müzikleri tercih ediyorum. Lorena Mckennitt'in şarkıları da bu yönden çok uygun bence. Ders sırasında beyni yormayıp aksine dinginleştiriyor...

Saygılar,
AphraeL

Wortex

Banlı Kullanıcı
Ya muzık beyın birşeye odaklanmıyor mu?Bu yuzden ders çalısma olanağı azalmıyor mu?Ben mi yoksa yanlıs biliyorum .

AphraeL

Kayıtlı Üye
ya muzık beyın bırseye odaklanmıyomu bu yuzden ders calısma olanagı azalmıyomu benmı yoksa yanlıs bılıyom .

Aslında uzmanların çoğu ders çalışırken müzik dinlemenin odaklanmayı zorlaştıracağını söyler. Bu nedenle de tavsiye etmezler. Burda Urumun hazırlayacağı çalışmaya gelince, ders çalışırken mi dinleyeceğiz bilmiyorum. Belki de derse başlamadan önce dinleyin der kendisi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
sanırım yanlış anlaşılmış müziği sormuyorum. biliyorsunuz subliminal mesajlarda telkin var. ben telkin hazırlayacağım. bu telkinde çapa atma dediğimi bir yöntemi uygulayacağım.

ders çalışıken kullandığınız. masa olur saat olur . kitap defter kalem gibi heryede kullandığımız değilde özellikle ders çalışırken. kullandığımız masa lambası olur bu tür lü şeyler. müzik işin bahanesi. onun bir önemi yok. ister ders çalışırken dinleyin ister öncesinde eğer belli bir çapa bulamazsam başka bir düşüneceğim. genelde bireysel çalıştığım için herkezin kendisine göre çalışma yapıyorum genel bir şey hazırlamak çok zor birşey.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kalem sanırım ders çalışan herkes için ortak bir nokta.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
evladım yazdım ya oraya kalem defter gibi genel olmasın. birinin telefonu yazmak için bile elinize aldığınızda ders çalışma isteği gelebilir.