çekim yasasında sorun?

biglewo

Kayıtlı Üye
arkaşdalar ben çekim yasasına, imgelemeye inan biriyim, bu yönde o kadar çok başarım oldu ki, çekim yasasınıda henüz bu kadar popüler olmadan önce kavramıştım,
... küçükken hep hayal ederdim, bizim üst kat terasta merdiven dairesi, küçük bir odada tek başıma yaşadığımı, yatağım , sobam birde minicik bir tvim olduunu, nerde duracağını bile bilirdim, öss ye çalışırken bu oda bana verildi, rahat çalışmam için , sonra üniversiteden gelen abimin minicik tv si tam da hayal ettiğim yere konuldu, odanın içine girdiim vee bir saniye ben burayıı daha öncede biliyordum dedim , o zaman fark etmiştiim hayallerin gerçekleştiğini,
... diğer bir örneğim ise, bir cihaz istiyordum avucumun içine sığan e book okuyabilceğim, foto çekebilceğim, telefon olması şart deildi ama özelliklerini kafamda belirledim, buna para vermek istemiyorum dedim, ama sahip olmak istiyorum çok net ve gelir mi acaba diye düşünmeden dilekde bulundum, aslında gelip gelmemesi de önemli değildi sadece istediim, başka bir duygu yüklemedim... ve bir hafta sonra babam yerde telefon buldu, tam istediğimiz özelliklte, sahibini aradık, herkes başkasına yönlendirdi , derken şarj bitti, sim kartı açılmadı tekrar, mesajlardan tek bir numara vardı, onu aradık telefon bzide gelip alın diye bir kaç kez ama kimse ilgilenmedi, halada bekliyorum ama telefonuda kullanıyorum :D
.... ama bir sorunum var ki araadığım aşkı kendime net şekilde çekemiyorum bu beni üzüyor. bir dönem tüm yolları deneyip birini istedim, yakışıklı, şöyle yüz hattlı hatta deri ceketine kadar bekledim, bir hafta sonra ütpanede oturuken birden yanıma gelip benimle konuşan , telefon nomu isteyen çocukla bire birdi, ama telfon nomu verdiğim halde aramadı beni , 2 gün sonra okulda gördüğümde üstünde tam da hayal ettiğim gibi kahverengi deri ceket vardı, yuuh dedim herşey mümkün şu dünyada .... onun aramasına odaklanmadım çünkü hayırlısı olsun dedim, çünkü bu işin içinde hiçbirşeye bağımlılı olmamak gerek , iyi olsaydıı tam aradğım olsaydıı çoktan yanımda olurdu dedim bekledim sadece ama gelmedii.....
şu sıralarda ne yapsam gül meditasyonu , iç telkinler hiçbiri işe yaramıyor , ne aradığımı çok iyi biliyorum bu yasanında gerçekleşeceiğine güveniyorum, inancım tam , düşünmemeye artık serbest bırakmaya çalıştım ama bu konuda süreklii ters bir direnç gösteriyorum gibi hissediyorum , sizce bunu kırmanın bir yolu varmıı ???

Angel777

Kayıtlı Üye
Eğer bir şeyi durmadan isterseniz ters teper. Miktarında isteyin. Çekim yasası her zaman etkisini gösterecek diye bir şey de yok. Birden devreye girebilir.

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Secret kitabında miktarla ilgili bir açıklama vardı.Evrenden birşey istenildiği zaman bınu bir katalogdan alışveriş eder gibi düşünüp sadece bir defa inanarak istememizi ve bu şekilde imgelememizi söylemiş.Çünkü katalogtan istemiş olduğumuz birşeyi birdaha ve birdaha sipariş vermeyiz,yada gelip gelmeyeceği konusunda şüphemiz olmaz.Belki birde bu şekilde denesen istediğin sonuca ulaşırsın.

origanum

Yönetici
Hayırsız olanı çekmek istememe düşünceniz de bu ters direncin bir nedeni.

Jasminum

Kayıtlı Üye
İstediğiniz olmuş gibi davranmak ve heyecan hissetmek de çok etkilidir. Mesela bir arkadaşınıza mektup yazın (ama göndermeyin tabi :) ) istediğiniz şey olmuş gibi anlatın. Ayrıntı ne kadar verirseniz o kadar iyi. Ama sonra aklınızı bu konuyla daha fazla meşkul etmeyin.

biglewo

Kayıtlı Üye
hııım , güzel tavsiyler teşekkür ederiyorum, zaten insan kendinde eksik hisettiği şeylere takılmasa bu kadar , herşey daha güzel olacak sanırım :)

iremmm

Kayıtlı Üye
ben bnun kitabını okumuştum yazarın kardeşi evlenmek çok istiyomuş bu yüzden çekim yasasına baş vurmuş sanki evde eşiyle birlikte yaşadığını düşünüp herşeyi iki kişilil yapmaya başlamış ve kadın 1 ay sonra evlenmiş hatırladığım kadarıyla... ama kadın evlenene kadar devam etmiş istemeye yani bi dozu olduğuu düşünmüyorum..

Ailuros

Banlı Kullanıcı
ben bnun kitabını okumuştum yazarın kardeşi evlenmek çok istiyomuş bu yüzden çekim yasasına baş vurmuş sanki evde eşiyle birlikte yaşadığını düşünüp herşeyi iki kişilil yapmaya başlamış ve kadın 1 ay sonra evlenmiş hatırladığım kadarıyla... ama kadın evlenene kadar devam etmiş istemeye yani bi dozu olduğuu düşünmüyorum..

Aslında o kadın evlenmeyi bir sefer istemiş evlenene kadar da evlendiğini imejine ederek yaşamış.Çekim yasasında bir sefer inanarak istemek önemlidir,ikinci sefer yada sürekli aynı şey istenirse zaten istediğinizin olma inancını kaybetmeye başlarsınız.
Sevgi ve ışıkla kalın

gulchn

Kayıtlı Üye
İstediğiniz olmuş gibi davranmak ve heyecan hissetmek de çok etkilidir. Mesela bir arkadaşınıza mektup yazın (ama göndermeyin tabi :) ) istediğiniz şey olmuş gibi anlatın. Ayrıntı ne kadar verirseniz o kadar iyi. Ama sonra aklınızı bu konuyla daha fazla meşkul etmeyin.

Mektup çok güzel bir fikir bencede denemek istiyorum en kısa zamanda saol jasminum :)

iremmm

Kayıtlı Üye
Aslında o kadın evlenmeyi bir sefer istemiş evlenene kadar da evlendiğini imejine ederek yaşamış.Çekim yasasında bir sefer inanarak istemek önemlidir,ikinci sefer yada sürekli aynı şey istenirse zaten istediğinizin olma inancını kaybetmeye başlarsınız.
Sevgi ve ışıkla kalın
Tabiki istersin ve isteğinde istikrarlı olursun,ama inanç kaybetme durumu istenilen şeye ne kadar inanmanla alakalı bence.

termagant

Kayıtlı Üye
bende diyorum ki nerede hata yapıyorum? şimdi buldum sorunun kaynağını.. birşeyin olmasını çok istiyorum, sürekli kafamda tutuyorum. derken düşünceler karışıyor, sonuç alamıyorum. demekki bir kere istemek lazım, sonrasında inançla beklemek..
teşekkürler arkadaşlar yardımınız için. şimdi kafamdakileri silip, yeniden yükleme yapacağım..
sevgiyle kalın..

Ailuros

Banlı Kullanıcı
bende diyorum ki nerede hata yapıyorum? şimdi buldum sorunun kaynağını.. birşeyin olmasını çok istiyorum, sürekli kafamda tutuyorum. derken düşünceler karışıyor, sonuç alamıyorum. demekki bir kere istemek lazım, sonrasında inançla beklemek..
teşekkürler arkadaşlar yardımınız için. şimdi kafamdakileri silip, yeniden yükleme yapacağım..
sevgiyle kalın..

Mümkün olduğu kadar dileğinizin olacağına odaklanarak inançla olabildiğince az istemeniz gereklidir.Ne kadar çok isteklerinizi tekrarlarsanız olacağına dair inancınızı kaybedersiniz.

termagant

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim ilginize. şu bilincimi bir temizleyeyim, arındırayım geçmişin izlerinden, sakince yeniden sil baştan başlayacağım.
Teşekkürler...

escada35

Kayıtlı Üye
Yazdıklarınız harika arkadaşlar çok beğendim ve tüm yorumları okudum.. evet bir çok örnek var hayatta yaşadığımız mesela benim en çok başıma gelen şey elde edemeyeceğim biri yada bitişle sonuçlanan dönüşü olmayan bişeyde onu isteyip hayal ediyorum ama sürekli bunu düşünmüyorum tabi, ama bir çok kez gördümki çekim yasası geri getiriyor, bu şekilde bir çok şey olması mucize dediğim şeyler oldu hayatımda.

termagant

Kayıtlı Üye
Birde ben yapabilseydim yeniden.:) Eskiden oluyordu.. şimdi yine başladım çalışmalara. Umarım başarırım..

Ailuros

Banlı Kullanıcı
birde ben yapabilseydim yeniden :) eskiden oluyordu.. şimdi yine başladım çalışmalara. umarım başarırım..

Eskiden oluyorsa siz bu işi başarmışsınız demektir,yani şimdi de olur.Şimdi olmamasının nedeni inanmaktan çok ummanız olmasın:D Böyle söyledikçe hep itersiniz enerjileri.Olumsuzlukları uzaklarştırın kendinizden.

termagant

Kayıtlı Üye
evet benim sorunum bu sanırım :) sürekli kafamda tutuyorum birşeyleri, olsun oldu olacak vs habire birşeyler kuruyorum kafamda. çekim yasası napsın, diyordur sanırım bu kız delirdi yine :)
teşekkür ederim ilgin için. sakinleşip yeniden deneyeceğim :)) ummadan :)

true_blood

Kayıtlı Üye
Bir arkadasımız mektup yazın demis o halde olmasını istedigimz seyler için bir defterde tutabiliriz,bu defterede yazabiliriz diye dusunuyorum