Bitkilerle Tedavi ve Majikal Kullanımları

aris

Kayıtlı Üye
Bir konuyu bitirmeden bir konu daha acayım dedim yavaş olacak ama burda resimlerle karışımlarla uygulama alanlarıyla latince isimleriyle hem bir bitkisel kür ansiklopedisi oluşacak hemde neyin nerde nasıl kullanıldığını öğreneceğiz

cadı adayları buraya dememin sebebi majikal uygulamalarda ağırlıkla cadıların nasıl kullaandığından bahsedeceğim diğer konularada değineceğim ama ağrlık cadı uygulamaları olcak

rukne ve tedavi bölümünde açmamın sebebi yine bitkilerin ağırlıklı olarak tedavi edici özelliğinden bahsedeceğim

başlayalım

Abdestbozanotu

( pimpinella saxisfrage) :Gülgillerden; siyah ve yeşil boya çıkartılan bir bitkidir. Rutubetli yerlerde yetişir. Boyu 70 santimetre kadardır. Kökü akıcıdır.

Kullanıldığı yerler:
Mideyi kuvvetlendirir. Göğüs ağrılarını dindirir. Ateşi düşürür. Boğmaca, öksürük ve baş ağrılarını keser. Vücuda dinçlik verir. Balgam ve ter söker. Burun kanamalarını keser. Bademcik şişlerini indirir. Mide yanması ve bağırsak gazlarını giderir. Çıbanın olgunlaşmasına yardım eder.

ervadocevy2.jpg

kolaylıkla bulabileceğiniz bir bir bitkidir türkiyenin heryerinde yetişir kpardıktan sonra ters bir şekilde asın ve kurumasını bekleyin yaş olarak kullanmayın

bu bitli havasta kara büyülerde kullanılırken cadılarda iyileştirici olarak kullanılır en çok kullanılan cadı bitkilerinden biridir özeilikle cilde sürmek koklamak için kullnılır oral yolla alımı nadirdir. tüm cadı uygulamalarında cam bir kap tercih edin 10 grm 1 çay kaşığı kadar yeterli olacaktır aşk büyülerindede kullanımı sabittir.
alıntı

zenithmx

Kayıtlı Üye
Kullanıldığı yerler:
Mideyi kuvvetlendirir. Göğüs ağrılarını dindirir. Ateşi düşürür. Boğmaca, öksürük ve baş ağrılarını keser. Vücuda dinçlik verir. Balgam ve ter söker. Burun kanamalarını keser. Bademcik şişlerini indirir. Mide yanması ve bağırsak gazlarını giderir. Çıbanın olgunlaşmasına yardım eder.

nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba. Kaynatılarak içilecekmi yoksa direk yutuluyor yeniyormu. saolun paylaşımınız için.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
ervadocevy2.jpg

kolaylıkla bulabileceğiniz bir bir bitkidir türkiyenin heryerinde yetişir kpardıktan sonra ters bir şekilde asın ve kurumasını bekleyin yaş olarak kullanmayın

nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verebilirmisiniz acaba. Kaynatılarak içilecekmi yoksa direk yutuluyor yeniyormu. saolun paylaşımınız için.

Nasıl kullanılıyor yazılıdır zaten

zenithmx

Kayıtlı Üye

orayı anladımda üstad. yenilcek bişeymi onu anlamadım. bu konuda çok cahilim sanırım :) mide sorunları yaşayan bi dostum var ona önereceğim o yüzden soruyorum. tşkler.

Kar

Elit Üye
Mide problemi için birçok bitki var yurdumuzda, benim bildiğim civan perçemi ,biraz acı ama çok şifalıdır kurutulmuşu çay olarak tüketilir.Aktarlarda hazırlanmış bulabilirsiniz kudret narı buda kullanılabilinir.