Kekik: Bir İlahi maji

Osiris

Kayıtlı Üye
Kekik;
Tymus vulgaris, uzun süredir büyü ve cadılıkla birleştirilmiştir ve dokuz Anglo-Sakson büyü bitkisinden biri olarak gösterilmiştir. Bu güzel bitkinin gezegen karşılığı Venüs' tür ve elementi sudur.
Bitki folkloruna göre saçınıza çiçekli bir kekik dalı takmak, sizi karşı cins için karşı konulmaz kılar. Ayrıca size perileri ve cinleri görme yeteneği verdiğine de inanılır. Kekik Yunanlılar için cesaret sembolüydü ve Romalılar kekiğin melankoliye iyi geldiğine inanırlardı.

Eskiden bir bakire ayakkabılarından birine bir kekik dalı ve diğerine biberiye dalı yerleştirirdi. Sonra ayakkabılarını suyla üç kez çalkalar ve yatağının yanına koyardı. Bir dua ederek yatardı ve rüyasında gelecekteki kocasını göreceğine inanılırdı.

Bir İlahi Büyü

Bu büyüyü Dolunay zamanında uygulayın.
Bir çift ayakkabı, birkaç çorba kaşığı su, bir kekik dalı ve bir biberiye dalı alın (kurutulmuş da olabilir.)
Kekiği ayakkabının sağ tekine, biberiyeyi sol tekine koyun.
Ayakkabıların ve bitkilerin üzerine üçer damla su serpin.
Sonra ayakkabıları odanızda dolunayın ışığını görecek şekilde yerleştirin.
Sonra da yatağa girmeden önce şu tekerlemeyi üç kere tekrar edin.

Ay ışığında yapıyorum bu bitki büyüsünü

Arzum ve irademle bekliyorum iyi görünüşünü

Gelecekteki aşkımın bir görüntüsü gösterilsin bu gece bana

Biberiye, kekik ve gümüş ay ışığı getirsin onu rüyama.

origanum

Yönetici
Bir not eklemek istiyorum. Türkiye'de 40 çeşit Thymus cinsine ait tür yetişmesine karşın, vulgaris türü yetişmemektedir, Avrupa bitkisidir. Diğer Thymus türleri de aynı etkiyi sağlar ama.