Farkındalık adına küçük bir deneme

Mermaid

Kayıtlı Üye
Ne kadar zaman oldu en önemli olanın sahip olduğumuz beden olduğunu öğrenmeye başlayalı? İnsanoğlu ne kadar zamandır bedenini yükseltebileceği en yüksek kademelere yükseltebilmek uğruna sahip olduğu tüm zamanı feda ediyor? Bedenimizi en güzel, en pahalı yemeklerle beslemeliyiz, en şık, en kaliteli giysilerle donatmalıyız. En güzel evlerin içinde yaşatmalıyız onu. İş hayatında en tepelerde olmalı. En yüksek sıfatlar bedenimize verilmeli. Ve tabii dış etkenlerin(başka insanların) verebileceği zararlardan da korumalıyız bedenimizi. Hiç kimse bedenimizin en iyi şekilde yaşamasının önünde engel olmamalı. Tüm bu heyulanın arasında ruhumuzu neyle, nasıl beslediğimizin bir önemi de yok.
Ve sonra o büyük, kara gün gelir; bedenimiz yaşamının sonuna gelmiştir. Der ki insanoğlu, "zengin de olsan, fakir de, sonuçta gideceğin yer aynı" . Peki ne kadar zamandır insanoğlu bu sözü, bedenini tüm çabasına rağmen olması gerektiği en iyi konumlara getiremediğinde avunmak için söyler olmuştur? Öte yandan, o kocaman yaşantımızın özü bu mudur? Günü geldiğinde çürümek üzere toprağın altına gömülecek olan bedenimizi yüksek, güzel, arzu edilen konumlara getirebilmek için mi harcadık tüm o zamanı? Varoluşumuzun yüksek amacı bu mu gerçekten? Ruhumuza ne oldu o arada? Bedenimiz ölünce bedenimizi terkederek gitti, ama nereye? Bilemeyiz, çünkü ona bir yön vermedik. Kendimizi o bedene hapsettik, bedenimiz ölünce yaşamımız da bitti. Bu demek değil ki, tüm insanlar aynı yanılgıyı paylaşmıştır. Bazen bazıları gerçek benliğinin arayışına girer, bazen de bazıları onu bulur. O halde;
Ey Ruhum! Seni özgür bırakıyorum.
Ki Gerçek'in bilgisini özgürce arayabilesin.
Ve bedenimi senin bu arayışında sana yardım edebilsin diye hizmetine sunuyorum.
Ve sana söz veriyorum, bedenimi sağlıklı tutabilmek için elimden geleni yapacağım.
Ki senin bu arayışında sana olan hizmetini aksatmasın.

Yazan : Mermaid

ıtır shn

Kayıtlı Üye
farkında olmak,bizi kötü düşündüren bize acı hissettiren şeyi yakalamak.sonra ona tepkisiz seyirci kalıp,gidşini izlemektir bence.beden nedir ki?beden farkında olan insana göre bir araç olmayana göre bazen güzelliğinden verdiği kibir çirkinliğinden verdiği acıdır.gerçek olan herkeste olanla aynı yaşıt ruhu şahlandırmak değil.onun sahibi olan,gözünü kapadığında farkedip egolarından sıyrıldığınd,içinden bişey kıpırdamaya başlar ya,gerçek olan o dur işte.Allah'ın nefesiyle içine koyduğu;asıl sen.herşeyin üstünde eksiksiz ve meleklerin önünde eğildiği öz...ve o öze ulaşmak,ulaştıkdan sonraki huzur ruhu da eline alır bedenide hayatı da.ve sonra ağızdan çıkan her şey büyü olmaya başlar,söylersin gerçek olur.bunun için tek birşey gerek dikkatli bakış,gülümseme ve tepkisizlik...sonra yaşa dilediğini dilediğince.bize bunu veren Allah'a sonsuz şükürler olsun.dilerim farkedemeyen herkes birgün farkeder bunu