Fikri olan yardım etsin lütfen

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Fikri olan yardım etsin lütfen
Mrb arkadaşlar,

Anlatacagım konu hakkında fikirlerinize ihtiyacım var.

Ben Güneydoğu'da çalışan biriyim.Çok kötü bir aile yapısından kalma bozuk bir psikolojim var.Aile işi şiddet,yokluk,annemin defalarca intihar girişimi vs vs..

Geçen yaz biriyle bir beraberliğe başladım.İlişkinin en başında bir gün dayanamadım,onu üzmek istemediğim için durumumu anlattım ve bitmesi için direttim.Seninle her şeye razıyım diyerek sabahlara kadar ağladı.Belki bana inanmaz diye İzmir'e kadar gidip bir psikiyatra götürdüm onu.Durumumu anlattı ama o vazgeçmedi.Peki deyip devam ettim,çok sevdigini her şekilde yanımda olacagını sanmıştım.

1 ay sonra eş durumuyla tayine başvurabilmek için resmi nikah yaptık.Beceremezsem ne olacak diyordum hep,ona da açıkladım bunu defalarca.Gene vazgeçmedi.Ben de çok sevdigim için attım sonunda imzayı.Düğünü yazın yapacaktık.

Ama bana annesiyle babasının boşanma durumundan pek bahsetmemişti.Annesi babasıyla ayrılırken mahkemenin kendisine verecegi malı düşündü ve boşanmadan önce düğün yapmaya yanaşmadı.Kendi takılarınla kendi düğününü yap dedi resmen bana.Ayıracak bizi düşüncesiyle çok telaşlandım.Meselenin takı degil,annesinin hareketi oldugunu açıklamadım ona.İzmir'de oturmak istemiyorum deyince ayrılalım dedi.urmaya.Razı oldum orada otGene gittim İzmir'e.Sırf onun için annesinden özür diledim.2 oğlunun başı üstüne yalan yere de yemin etti gözümün içine baka baka.Sustum,aramız düzelsin diye uğraştım Allah var.Geri döndüm,2 gün sonra domuz gribi tatilinde geri gittim İzmir'e.Annesi "neden geliyor bu kız,ailesi merak etmiyo mu bunu" gibi sözler söylemeye başladı defalarca.Artık dayanamadım,ben gideceğim dedim.O gün kavga ettik,benim takı peşinden koştuğumu iddia etti.Gene ayrılalım dedi.İkna etmeye çalıştım.3 gün ofisinde kaldım belki cayar diye,bir kere dönüp bakmadı.Etmediği hakaret kalmadı.

Sonra Ankara'ya gittim dayanamadım.Bir yandan ara beni derken bir yandan her arayışımda tersledi.Artık ailem de dayanamadı,ayrıl dediler.Görev yerime döndüğümde kendi adına açtığı siteye bakıyordum.Çok seviyorum,çok üzülüyorum vb yazılarını okuyup gene arıyordum umutlanıp.Her arayışımda suçlayıp kapatıyordu.

Bir gün "Artık ailem de istemiyor bu kadar üzüldüğümü görünce,neden bu kadar uzattın "dediğimde,"Baban şimdiye kadar takmıyordu seni şimdi mi aklına gelmişsin?" dedi.Rahatsızlıgımı ilk defa duyuyormuş gibi dalga geçti.Ertesi sabah avukata gittim dava açtım.

Dava açtıktan sonra iftira attı bana.Ne oldugunu da söylemedi,birileri bir şey söyledi dedi.Günlerce ağladım "Ben ne yaptım" diye.Kim ne dediyse yüzleşelim dedim kabul etmedi.1 ay sonra dalga geçer gibi,"Bilerek yaptım" dedi.Şöyle de bir şey var ki,benden önceki kız arkadaşına da benzer bir iftira attıgını da öğrendim kısa bir zaman sonra.Allah'ın işi...

Çok canım yandı,onurum kırıldı.Kandırılmış gibi hissediyorum kendimi.İnsan tanımadıgına bile bu kadar zulmetmezken bu nasıl sevgi dedim hep.Hala aklıma geldikçe hıçkıra hıçkıra ağlıyorum.Bazen güzel zamanlarımız aklıma geliyor,özlüyorum ama onu özlemeyi kendime yediremiyorum.Geri dönsün diye bir şeye başvurmadım hiç çünkü ben eski ben değilim dönse bile ama çok sevmiştim,25 yaşıma geldim,daha kimseyi evlenecek kadar sevmemiştim.

Nasıl kurtulabilirim bu sıkıntıdan?Aylardır ağlıyorum.Düşünmemeye çalışıyorum ama birikip birikip patlıyor sonra.Unutmak istiyorum olanları.Dikkatimi hiç bir şeye veremiyorum,psikolojim daha da kötü oldu onu tanımadan öncesine göre.Özgüvenim sıfıra indi.Canım öyle yandı ki bedelini ödemesini istiyorum.Hiç beddua eden biri değilken 3 ay sonra dayanamadım ettim.12 saate yakın uyuyorum,işime geç kalıyorum.Uyumak bir kaçış gibi geliyor.Yediremiyorum kısacası yapılanları.

Uzun uzun yazdım ama artık dayanamıyorum,bazen intiharı bile düşündüğüm oluyor.Çok ağır geldi bu kez...

Voy

Kayıtlı Üye
Çok zor bir durumda kalmışsınız gerçekten size sizin bilmediğiniz birşeyler söylebilmeyi çok isterdim gerçekten ama ne yazık ki bende bilmiyorum pskolojik tedavi,meditasyon ve zaman dışında birşey.Ama kendinizin değerinin herzamankinden çok farkına varmanızı ve bunu düşünmenizi öneriyorum yinede,sizin bu durumda geçirdiğiniz her an kazandığınız hayattan,ilerlemenizi engelleyen kayıp ve zarar verici saatler,günler haftalar..Ne kadar değerli olduğunuzun farkına varın ,aslında ne kadar güçlü olduğunuzun ve size zarar veremiyceklerinin.Bunun için üzülmek ,acı çekmek normal ama kahrolmayın.Ne için olursa olsun kahrolmayın bu çok önemli.Üzülmekle kahrolmak arasında çok ince bir çizgi vardır.Ve öfke aslında insanı acıyla birleştiğinde yakınına duyulan öfke en çok yorandır,uyku uyutmaz,yemek yedirtmez öfke duygusunu bilincimden çıkartalı çok oldu ama çıkartmadan önce en çok acısını çektiğim duyguydu ,öfkenizi yenmeye çalışın.Ben kendime hep söyle derdim karanlığın en koyu olduğu an güneşin doğmasına en yakın andır derdim bilirsiniz bu lafı sizede ben söylemek isterim.Umarım bir an önce atlatırsınız bu kötü günlerinizi..

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Psikolojik destek almaya çalışıyorum doktorlardan.Bedensel rahatsızlıklarımdan ötürü 2 ameliyatım bittikten sonra biraz daha yoğunlaşacağım bu konuya.Dediğiniz gibi,insanı öfke yiyip bitiriyor.İnsanlara üzüntüyü belli etmemeye çalışırken gizli saklı...Kendimi hırpalamamayı öğrendim ama geçmiyor.Sanki bir şey içimi kemiriyor.Aileme kızıyorum beni düzgün yetiştirmedikleri için.Görüşesim gelmiyor onlarla.Diğer insanlara güvenim sarsıldı.Sanki ömrümün 60lı yıllarındayım ve ölüm yakın.Ruhum yaşlandı...

Teşekkür ederim cevap verdiginiz için.Allah sizi böyle dertlere düşünmesin.

Voy

Kayıtlı Üye
Ne demek elden geldiği kadar tavsiye vermek benimkisi,suç ne sizde ne ailenizde ,ailenize özellikle annenize daha çok yakınlaşmak daha iyi gelebilir diye düşünüyorum.Bu size sizi içten koruyan insanların var olduğunu ,sadece zarar vermeye çalışanların değil ,korumaya çalışanlarda var olduğunu hatırlatıp,öfkenizi minnetinizin dengelenmesinde yardımcı olabilir.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Voy arkadaşımız çok dogru yazmış katılıyorum ayrıca unutma senin psikolojinden daha bozukmuş erkek arkadaşınınki bence bunu düşünmeye çalış nikahının altındaki bir bayana iftira atan bir erkege nekadar güvenebilirsin bunu yapan ilerde ne yapmazki kendi kendini tekrar yetiştir kendi kendini tedavi etmeye çalış arkadaşım umarım karşına onu unutturacak adam gb adam çıkar...:nopity:

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Haklısınız zaten psikologlar vs de aynısını söylüyor.Bunları düşündükçe değmez diyorum ama dayanamadığım anlar oluyo.Dün de çok bunaldım ve yazma ihtiyacı duydum.İyi de geldi.Bıkmıştım çünkü mutlu rolu yapmaktan.Öneriler aldım bu sayede.

Teşekkür ederim,Allah hayırlısını nasip etsin siz de...

cibabu

Kayıtlı Üye
Bazı açılardan sizi gayet iyi anlıyorum özellikle de aile ile ilgili.Ama unutmayın ki insanların ailelerini seçmeleri maalesef ki mümkün değil ve ne olursa olsun onları değiştiremezsiniz.Sadece yaşadıklarınızdan kendi adınıza paylar çıkartabilirsiniz .sizde ileride bir aile sahibi olacaksınız ve onların yaptığı hataları yapmayacaksınız.
İlişki yaşadığınız insanla da bence iyi ki bitmiş ilişkiniz çünkü görünen o ki o kişi düzgün bir karaktere sahip bir insan değil.Onunla herşeyin baştan bitmesi hayırlı olmuş sanmam ki onunla ilişkiniz devam etseydi sizi ileride mutlu edebilsin. Belki de şuan yaşadığınız üzüntülerden daha beterlerini yaşayacaktınız.Biliyorum söylemesi kolaydır ama inanın herşeyde bir hayır vardır ve sizin için doğru olan buymuş.Ve bunu atlatmanın tek yolu da zaman.Bu zaman içersinde arkadaşlarınızla olup sürekli bişeylerle uğraşırsanız sanırım bu süreci atlatmanıza daha yardımcı olur.Belki de küçük bir tatil bile iyi gelebilir yeni insanlarla tanışacağınız.
Unutmayın ki insanın kendisinden daha değerlisi yoktur ve hiçbirşey üzülmeye değmez.Nede olsa dünyaya bir kez geliyoruz üzülerek zamanınızı harcamayın :)

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Doğru diyorsunuz,öyle biriyle devam etmek mutsuzluk verirdi.Ben de sütten çıkmış ak kaşık degilim tabi ama hep dürüst oldum,iki yüzlülük yapmadım,yalana iftiraya başvurmadım.En azından bunların bırakın sevgiye,insanlığa dahi sığmayacagını biliyorum.

Aklımdan o kadar şey çok geçiyor ki,ben nasıl sevdim böyle birini?,bir daha sevebilir miyim?,dava süreci nasıl gidecek?,hiç mi vicdanı yoktu?,sevgi bu mu?,insanın eşi de bunu yaparsa insan nasıl güvensin?,sevmediyse heves miydi? yolun başından döndük tamam ama ben bir daha o imzeyı aynı sevinçle atabilecek miyim?vs vs vs.. Ama zamanla bunlar geçecek biliyorum.Bu kez ağır oldu ama geçecek...Şimdi kendime meşgaleler buluyorum oyalanmak için.Bi şekilde düşünmemeye çalışıyorum.Zaman gerek sanırım bana,her şey duruşmadan sonra daha kolay olacak...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bahesettiğiniz olay çaba ile bekyerek geçmez. bilinç altının temizlenmesi lazım. yaşadığınız bölgeye yakın kişisel gelişim zumanlarını tercih edebilirsiniz. en fazla 6 seasnta tamamen size yeni bir hayat vereceklerdir. ankaraya gelme şansınız olursa bende yapabilirim. uzaktan bazı işlemler yapılabiliyor ama garanti konusunda netlik verilemeyebilir. sonuçta bir maliyet harcayacaksınız. o yüzden mutlaka yüz yüze görüşmeler yapın internetten araştırın. bulduğunuz bir kurum yada kişi olursa bana soru sorabilirisniz. uygun bir kişimidir. ne tür yöntemler uyguluyor ona göre karar verebiliriz.

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Urum ben Ankara'lıyım ama ancak yaz tatilinde gidebiliyorum oraya.Bilinç altı temizleme konusunu biraz araştırdım.Bir psikiyatri kurumunda terapilere başlayacağım burun ameilyatımdan sonra.Ne tür terapiler veriyorlar bilmiyorum ama gittiğim zaman size danışacağım.Teşekkür ederim ilginiz için..