Kokoloji - Mavi Kuş Testi

logii

Kayıtlı Üye
Mavi Kuş Testi

BİR gün bir mavi kuş aniden camınızdan içeriye giriyor ve dışarıya çıkamıyor. Bu yolunu şaşırmış kuşta sizi çeken bir şey var. Onu beslemeye karar veriyorsunuz. Ama ertesi gün kuşun rengi sizi şaşkınlığa düşürerek maviden sarıya dönüşüyor! Bu özel kuş, ertesi gün gene renk değiştiriyor. Üçüncü günün sabahında parlak bir kırmızı ve dördüncü gün tamamen siyah oluyor. Beşinci gün uyandığınızda kuşun rengi nedir?

1. Renk değiştirmiyor, siyah kalıyor.

2. İlk rengi olan maviye dönüyor.

3. Beyaz oluyor.

4. Altın rengi oluyor.

Anahtar:

Uçup odanıza giren kuş, iyi bir şans sembolü gibi görünmektedir. Ama aniden renk değiştirerek bu mutluluğun uzun sürmeyeceği konusunda endişelenmenize neden olur. Bu duruma verdiğiniz tepki gerçek hayattaki zorluklara ve belirsizliklere vereceğiniz tepkileri gösterir.

logii

Kayıtlı Üye
1. Kuşun renk değiştirmediğini siyah kaldığını söyleyenler karamsarlardır:

Durum bir kez kötüye gidince bir daha asla düzelmeyeceğini ve daima öyle kalacağını mı düşünüyorsunuz? Belki de şöyle düşünmeye çalışmalısınız: Eğer bu en kötü durumsa o zaman daha kötüye gidemez. Unutmayın hiç dinmeyen yağmur yoktur ve en karanlık gecenin sabahında bile mutlaka güneş doğar.

2. Kuşun yeniden maviye döndüğünü söyleyenler iyimserlerdir:

Hayatın iyi ve kötünün bir karışımı olduğuna inanıyorsunuz ve gerçekle savaşmakla bir şey elde edilemeyeceğini biliyorsunuz. Şanssızlığı, soğukkanlılıkla kabulleniyorsunuz ve olayları strese ya da endişeye kapılmadan kendi akışına bırakıyorsunuz. Bu da size şanssızlığın dalgalarında sürüklenmek yerine onlarla birlikte yol almayı sağlıyor.

3. Kuşun beyaza döndüğünü söyleyenler baskı altında sakin ve kararlı davranabilenlerdir:

En kötü zamanlarda bile kaygılanmakla ya da kararsızlıkla zaman kaybetmiyorsunuz. Eğer durum çok kötüleşirse o zaman gereksiz bir üzüntünün bataklığına gömülmeden kayıplarınızı bir kenara atıp amacınız için kendinize yeni bir yol seçiyorsunuz. Bu iradeli tutumunuz, işlerinizin hep yolunda gitmesini sağlıyor.

4. Kuşun altın rengine döndüğünü söyleyenler korkusuzlardır:

Siz baskının anlamını bilmiyorsunuz. Size göre her kötü durum bir fırsat. Napolyon ile kıyasla-nabilirsiniz, demiş ki; “... imkansız: Bu sözcük Fransızca değildir.” Ancak sonsuz güveninizin sizi gafil avlamasına izin vermeyin. Korkusuz ile çılgın arasındaki çizgi çok incedir.

suzansuziş

Kayıtlı Üye
Beyaz dedim.Aslında bana pek uyan bir sonuç çıkmadı ama o an içimden beyaz gelmişti..

cibabu

Kayıtlı Üye
Ben de beyaz dedim ama gerçekten de bu kişilikte olduğumu sanmıyorum doğrusu :)

Voy

Kayıtlı Üye
Mavi demiştim ,tespitte doğru :)

özlem aydın

Banlı Kullanıcı
bu süper birşeymiş ya:beta1: altın rengi demiştim uydu bana :)

ahmet255

Kayıtlı Üye
Vallaha bende beyaz dedim aynen ben Amca oglum vefeat etmişti çok severdim ama bi damla bile göz yaşı dökmedim . Bu tür testlerde seçtigimiz cevaplar gerçekten tam uyuşuyo çogu zamn nasıl hesaplıyolar yapıyolar bunları şaşırıyorum.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci - Klasik Filoloji
Beyaz tabi ki... Altını baştan eledim diğerleri ise geriye dönüştü benim için. Kendimi seviyorum ya :D

gizmlizeynep

Kayıtlı Üye
Bende,yeniden maviye dönüşür dedim.Ayrıca düşüncelerim uyuşuyor...:biggrinjester:

Jasminum

Kayıtlı Üye
Beyaz dedim :) Çok soğuk kanlı olmasam da zor zamanları atlatmakta başarılı olduğumu kabul edebilirim :hurray:

Selçuksassa

Kayıtlı Üye
4. Kuşun altın rengine döndüğünü söyleyenler korkusuzlardır:

Siz baskının anlamını bilmiyorsunuz. Size göre her kötü durum bir fırsat. Napolyon ile kıyasla-nabilirsiniz, demiş ki; “... imkansız: Bu sözcük Fransızca değildir.” Ancak sonsuz güveninizin sizi gafil avlamasına izin vermeyin. Korkusuz ile çılgın arasındaki çizgi çok incedir.

Güzelmiş, sevdim. :)

La-edri

Kayıtlı Üye
mavi dedim ama kusun sari lacivert bir kanaryaya dönüsmesini umud ettim , simdi ben pisikopatmiyim:D :D

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
3. Kuşun beyaza döndüğünü söyleyenler baskı altında sakin ve kararlı davranabilenlerdir:

En kötü zamanlarda bile kaygılanmakla ya da kararsızlıkla zaman kaybetmiyorsunuz. Eğer durum çok kötüleşirse o zaman gereksiz bir üzüntünün bataklığına gömülmeden kayıplarınızı bir kenara atıp amacınız için kendinize yeni bir yol seçiyorsunuz. Bu iradeli tutumunuz, işlerinizin hep yolunda gitmesini sağlıyor.