Ankh ( Kulplu Hac )

XXIV

Kayıtlı Üye
b-499177-ankh.gif

Sonsuzluğu, kadın ve erkek birlesimini ve evrensel yasamın büyüsünü simgeler.Tau hacının üzerinde kücük bir daire olan en yaygın eski mısır sembollerinden biridir. Nil'in anahtarı ve kulplu haç olarak da bilinir.Sembol maya ve inka yazıtlarında sıklıkla gecmektedir.Bu sembol bir cok mısır ilhahının elinde rastlanmaktadır ama en cok isis'in elinde rastlanır..

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci - Klasik Filoloji
Ankh hakkında binlerce teori daha var. Nil Deltası'nın şekli,cennetin anahtarı,ölümden sonraki yaşamın anahtarı vs. saymakla bitmez. Kendim de kullanıyorum. Bildiğim tek şey kullanmayı bırakamadığım. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben de kullanıyorum. Üstüne tılsım ekletip kullanıyorum. Ayrıca majikal gücüne, geometrik şekli de doğru elementle katkıda bulunur (amacına göre).

focus

Kayıtlı Üye
Biraz detaylandırıp anlatabilir misiniz?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Biraz detaylandırıp anlatabilir misiniz?
Elbette. Burada bahsettiğim amaçlar çeşitli olabilir. Bunlara uygun olarak, lapis, altın türleri, gümüş, akik, bazı ahşaplar, diğer taşlar vs. vs. kullanılabilir. Bir de yine amaca göre, uygun majikal alfabe veya semboller de eklenir. Kişisel enerjinizi bu ''Ankh'' ile uyumlar ve kullanırsınız.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Elbette. Burada bahsettiğim amaçlar çeşitli olabilir. Bunlara uygun olarak, lapis, altın türleri, gümüş, akik, bazı ahşaplar, diğer taşlar vs. vs. kullanılabilir. Bir de yine amaca göre, uygun majikal alfabe veya semboller de eklenir. Kişisel enerjinizi bu ''Ankh'' ile uyumlar ve kullanırsınız.

Kullandığım ya da yüklediğim anlam hayat,pozitiflik. Gümüşten yapılma. Ama majikal alfabe veya sembol ekleme nasıl yapılıyor. Bir de benim Ankh'ımın üzerinde yazılar var. Ama anlamını çözemedim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kullandığım ya da yüklediğim anlam hayat,pozitiflik. Gümüşten yapılma. Ama majikal alfabe veya sembol ekleme nasıl yapılıyor. Bir de benim Ankh'ımın üzerinde yazılar var. Ama anlamını çözemedim.
Üzerindeki yazıların anlamını bilmeniz daha doğru olur. Sonuçta bir etkileşim istiyorsanız, bütünleşip, uyumlanmak gerekecektir. Bunun için de iyi bir tanıma ve bilme süreci gerekecektir. Bu sürece gerektiğinde trans hali ile moleküllerine kadar bilmek ve tanımak dahildir. O halde diyebiliriz ki, elbette üstündeki yazılar da önemlidir.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Elbette. Ama harflerin tamamını bilmediğim için gerçekte ne yazıyor bilmiyorum. Hiyeroglifler sadece alfabeden ibaret değiller ki. Bir işaret bir kelime hatta tanrı veya cümleye tekabül edebiliyor.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
O sebeple dışarıdan değil, genelde kendi yaptırdığınız veya yaptığınız objeleri tercih edin.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Acaba bu Hristiyan'lık taki Hac mı merak ettim. Yani bende kullanabilirim.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Bilmeyen insanlardan farklı tepkiler alabiliyorsunuz. Umrunuzda olmazsa kullanabilirsiniz tabii ki. Hristiyanlıkta kullanılan Haç değildir. Amacını araştırın, size uygunsa kullanın ne sorun olabilir ki.

vampir

Kayıtlı Üye
İş

Hac ile alakası yoktur. Şekli itibariyle benzerlik gösterse de ilgisi olmayan herkes hac zanneder. Ama hacdan daha öncesine dayanır hikayesi ya da varlığı. Ben ilk başlarda çok tepkiyle karşılaştım gerek sosyal ortamda gerekse aile içinde veya çevrede. İnsanların fikirleriyle uğraşabilme ya da ikna yöntemin varsa kullanabilirsin. Ya da hiç takmayıp insanları kullanabilirsin. Ama sabırlı olman gerekir. Özellikle dinsel açıdan.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Anladım ama hangi amaçlar için kullanılıyor ?

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Anladım ama hangi amaçlar için kullanılıyor ?

Benim bildiğim kadarıyla bir kullanım amacı yoktur. Ancak Eski Mısır yazıtlarına ve papirüslerine baktığımızda, İsis'in elinde ve diğer tanrı/çaların elinde görülür. Genelde ya bir testi görevinde yaşam suyu içirilirken ya ellerinde tutarken ya da bir kelime olarak kullanılır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Benim bildiğim kadarıyla bir kullanım amacı yoktur. Ancak Eski Mısır yazıtlarına ve papirüslerine baktığımızda, İsis'in elinde ve diğer tanrı/çaların elinde görülür. Genelde ya bir testi görevinde yaşam suyu içirilirken ya ellerinde tutarken ya da bir kelime olarak kullanılır.
Size şöyle bir ipucu vereyim; bir şey ne ifade ediyorsa, gerekli düzenlemelerle, o ifade edilen şeyin etkisi arttırılabilir ve/veya yönlendirilebilir. ;)

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Size şöyle bir ipucu vereyim; bir şey ne ifade ediyorsa, gerekli düzenlemelerle, o ifade edilen şeyin etkisi arttırılabilir ve/veya yönlendirilebilir. ;)

Anladım. Peki bu düzenlemeler daha önce bahsettikleriniz mi yoksa başka mı? Açıklayabilir misiniz?

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Anladım. Peki bu düzenlemeler daha önce bahsettikleriniz mi yoksa başka mı? Açıklayabilir misiniz?
Kendimden örnek vereyim o halde, belki anlamanızı kolaylaştırabilir. Şimdi, Ankh'ın anlamlarına bakarsak, Nil'in Anahtarı, sonsuzluğun anahtarı gibi tanımlar görürüz. Benim yüklediğim hem korunma, hem meditasyon sırasında eğer Mısır ile alakalı çalışıyorsam 3. gözüme koyarım, hem de anlam açısından Mısır Tanrıları'nın Ölümsüzlüğünü simgelediğine inanırım. Genelde Eski Mısır aşkı olanlarda daha çok görürsünüz Ankh'ı ;)

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Kendimden örnek vereyim o halde, belki anlamanızı kolaylaştırabilir. Şimdi, Ankh'ın anlamlarına bakarsak, Nil'in Anahtarı, sonsuzluğun anahtarı gibi tanımlar görürüz. Benim yüklediğim hem korunma, hem meditasyon sırasında eğer Mısır ile alakalı çalışıyorsam 3. gözüme koyarım, hem de anlam açısından Mısır Tanrıları'nın Ölümsüzlüğünü simgelediğine inanırım. Genelde Eski Mısır aşkı olanlarda daha çok görürsünüz Ankh'ı ;)

Tamam. Yaptığım da zaten buydu. Ben farklı bir şey var sanıyordum. Teşekkür ederim. En son düşüncenize de katılıyorum. Zaten kullanmayan, bilmeyen kişiler yanlış anlamlara yüklüyorlar. Sağolun Yeşil Çingene ve Chillout.

Midnite

Kayıtlı Üye
o kadar basit tanımlı olmasada gnostikler tarafındanda kullanılıyormuş, hristiyanlıktan kastınız neydi bilemem ama