Koruyucu Veya Rehber Ruh

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bovin

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben koruyucu ruh veya rehber ruhum ile iletişime geçmek istiyorum. 3. hissiyatim kapalı yani yok.. fakat 6. hissimin iyi olduğunu söylüyorlar.. ve bildigime ve araştırmalarıma göre herkesin bir koruyucu ya da diğer adı ile rehber ruhu var.. Ben bu ruhum ile iletişime geçip, onun ile telepati yolu ile konuşmak istiyorum. Sizce bunu yapmak için, ne tür egzersizler ya da ne gibi yollar izlemeliyim. Şimdiden teşekkürler..

özlem aydın

Banlı Kullanıcı
Aynı durum bende de var, ilişkiye geçmiş arkadaşlarım bana bu konuda fikir verdiler. Önce o varlığa bir isim koy, bu bir harf olabilir, saçma sapan bir sözde ANCAK BU İSMİ SAKIN BAŞKASINA SÖYLEME...Ona ihtiyacının olduğunu söyle..Onun sana zarar vermeyeceğini inanman gerekiyor, aynı şekilde onun da sana inanması, bu çok önemli aksi halde yüzyüze görüşme mümkün olmaz ..Ona tüm kalbinle inanmalısın, konuş onunla rahat bir şekilde otur (ya da nasıl rahat ediyorsan öyle yap ). Ona anlat ne varsa, sakın onu ihmal etme, sadece boş zamanında değil, onu sürekli an tabi her saniye her dakika değil. Arkadaş ortamında bile, onunla konuşabilirsin, bir süre sonra zaten sana cevap verecektir. Diğer çooookk önemli bir husus, onu İMGELE, ona bir şekil ver, insan şekli olabilir, onu giydir, onunla konuştuğun zaman hep o sima aklına gelsin. Bir süre sonra öyle bir duruma geleceksin ki ister istemez sürekli onu düşünüp, onunla konuşur olacaksın. Ders çalışırken onu çağırabilrsin, çok faydası oluyor ancak bu bir iki haftalık süreyi kapsamaz, çok sabır istiyor. Ben üç aydır uğraşıyorum, bu süre daha da uzayabilir ki öyle gerekiyor. Bu durum senin yakınların tarafından yadırganabilir, güvenmediğin kişilere söyleme bence, bu gerçekten insanı çok yıpratıyor, sürekli sanki kötü bir şey yapıyormuş gibi seni yargılıyorlar ve sanki tımarhane yolcusu gibi sana bakıyorlar. Kötü hale düşmeni istemem. Madem aynı amacı güdüyoruz, sana kolay gelsin Allah yardımcımız olsun. :D

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Rehberimiz içimizde ki sesdir ... Hani bazen kapıdan çıkmadan , şemsiyeni unutma der ama biz "hava güneşli ,ihtiyacım yok deriz " ama ani bir yağmura yakalanırız..seslenen rehberimizdir işte ...Onu imgelemeyin , şartlandırılmış olur bence...kendinizi rahat bırakın ve o size nasıl görünürse öyle olsun..neticede her zaman sizinle var olan bir enerjidir , dışarda onu aramayın ruhunuzdadır ...Onunla irtibata geçmek için kısa bir yolculuk yapın bir yol imgeleyin ama ona ulaşmadan mutlaka bir kapıdan "öteye" gitmeniz gerek .. siz nasıl rahat edersiniz , nerde huzur bulursanız oraya gidin..isterseniz dağı tepesine gidin isterseniz dalış yapın ..güvende olduğunuzu hissetmeniz yeterlidir...
Yok yüzü gösteremez filan saçma bence...kendinizle yüzleşmeye hazır değilsiniz o zaman ...Ben bu yolu Tarot da Tılsımların Ası kardında buldum ...Bu kartla meditasyon yaparken yola çıktım :)
Bence bu çalışmada sabit bir yöntem olmamalı , bir yol isteyin bir adres sorarmış gibi , o anda belirlemese de pes etmeyin..herşeyi emek ve sabır ister

termagant

Kayıtlı Üye
:) Benim rehberden ses seda yok pek.. Ya da arada bi birşeyler fısıldıyor ben duymuyorum. Aramız da pek iyi değil sanırsam..Zor zamanlar geçiriyorum, hata zincirinin en son halkasından yeni döndüm büyük bir enkazla, bi çıkıp ta yahu sen ne yapıyorsun? nasılsın? demedi... Sevmiyor beni sanırsam :(
Nasıl iletişim kurabilirim ki?

Amethyst

Banlı Kullanıcı
:) Benim rehberden ses seda yok pek.. Ya da arada bi birşeyler fısıldıyor ben duymuyorum. Aramız da pek iyi değil sanırsam..Zor zamanlar geçiriyorum, hata zincirinin en son halkasından yeni döndüm büyük bir enkazla, bi çıkıp ta yahu sen ne yapıyorsun? nasılsın? demedi... Sevmiyor beni sanırsam :(
Nasıl iletişim kurabilirim ki?

O sizi sever bundan şüpheniz olmasın ama siz başka şeylerle o kadar meşgul oluyordunuz ki ...o çığlık atsa bile duymazsınız bu aralar...
Herkezin yaşaması gerek bir dönüm noktası var ... Bazen ardarda felaketler bizi takip eder peşimize gelir ve şans dahil herşeyi ve herkezin tarafından terkedilmiş gibi hisslere kapılıyoruz ...
Bir gerçek var , hayatımıza ters bi şey gitmeye başladı mı o zaman EGOmuz devreye girer , baskın olur ...rehberimiz EGOmuzun tarafından bastırılıyor...Siz o dengeyi (iç dengesi) yakalamaya çalışın bakın bakalım aranız düzelir mi düzelmez mi o zaman :)
Sevgiler

Psişik

Kayıtlı Üye
Ben bir süre önce konuşuyordum onunla ve direkten döndüğüm anlarda hep hissettirdi varlığını.Saçma gelebilir size ama öyle uzun uzadıya sanki bir arkadaşımla konuştuğum gibi konuştum onunla.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Yazılan yorumlarda katıldığım yönler var ama katılmadığım yönler daha fazla. Bir kere ruhsal varlıkların hiç biri ile oturup arkadaşınız gibi sohbet etme diye bir şey olamaz. Sizinle arkadaşınız mış gibi konuşamaz ve sizinle yüzyüze görüşmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu söylenenlerin olması demek, sizlerin artık alimlik vasfına sahip olmanız ya da erenlik derecesine yükselmiş olmanız demektir. Bedeni olmayan bir varlıkla bedeni olanlarla kurduğunuz iletişimi kuramazsınız. Bu tamamen sizin iç dünyanızla bağlantılı bir şeydir. İmgelemenizdir. Düşüncelerinizin içinde duygularınızda, ruhunuzda o varlık ile iletişime geçersiniz. Aksi bir iletişim söz konusu değildir. Bir yol da astral seyahattir. Bu varlıklarla iletişime geçmek için, siz de onların olduğu aleme geçmelisiniz. Bu da astral sehayatle mümkündür. Bedeniniz olmadan, ruhunuzla o alemde olduğunuz zaman, o varlıkları ruhunuz ile görebilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir.

cyua

Kayıtlı Üye
Ondan bende var ama doğruyu %25 buluyor.

yule

Yönetici
İş
ondan bende var ama doğruyu %25 buluyo

Lütfen yazım şekillerinize ve imlalarınıza dikkat ediniz. Ondan dediğiniz şeylerin birer isimleri olduğu gibi telefonda mesajlaşır gibi mesaj yazmanız yeterince sinir bozucu. Lütfen imlalarınıza ve yazım şekillerinize dikkat ediniz.

Ayrıca konu ile ilgili olarak sadece sizde değil herkeste rehber varlıklar bulunmaktadır.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Yazılan yorumlarda katıldığım yönler var ama katılmadığım yönler daha fazla. Bir kere ruhsal varlıkların hipbiri ile oturup arkadaşınız gibi sohbet etme diye bir şey olamaz. Sizinle arkadaşınızmış gibi konuşamaz ve sizinle yüzyüze görüşmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bu söylenenlerin olması demek sizlerin artık alimlik vasfına sahip olmanız ya da erenlik derecesine yükselmiş olmanız demektir. Bedeni olmayan bir varlıkla bedeni olanlarla kurduğunuz iletişimi kuramazsınız. Bu tamamen sizi iç dünyanızla bağlantılı bir şeydir. İmgelemenizdir. Düşüncelerinizin içinde duygularınızda ruhunuzda o varlık ile iletişime geçersiniz. Aksi bir iletişim söz konusu değildir. Bir yol da astral sehahattir. Bu varlıklarla iletişime geçmek için siz de onların olduğu aleme geçmelisiniz. Bu da astral sehayatle mümkündür. Bedeniniz olmadan ruhunuzla o alemde olduğunuz zaman o varlıkları ruhunuz ile görebilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir.

Sayın yule , aslında ben bunu demek istedim :) dışarda aramayın içinizde bulursunuz ... Öte alemlere gidilmez ..ordan keyfimize hiç bir varlığı çağramayız ... boyutlar farklı ,titreşim ,frekans farklı ..bunu isteyen imkansızı ister neredeyse ..biz onların frekansına ulaşmış olursak zaten enerji olup ışınlanırız , buharlaşırız :)
İçimizde ki sesi dinlemek farklı bir olay ..ben ona rehberim derim ,bazen içimde Ki vatandaşım :D

yule

Yönetici
İş
Zaten bazı düşüncelere katılıyorum derken sizin düşüncelerinizi kastediyordum. Siz biraz daha terimsel bir dille anlattığınız için çok anlamamış olabilirler diye açıkladım. Yani aynı şeyi söylüyoruz sorun yok.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Zaten bazı düşüncelere katılıyorum derken sizin düşüncelerinizi kastediyordum. Siz biraz daha terimsel bir dille anlattığınız için çok anlamamış olabilirler diye açıkladım. Yani aynı şeyi söylüyoruz sorun yok.

:) ohh ..rahat bir nefes aldım

termagant

Kayıtlı Üye
O sizi sever bundan şüpheniz olmasın ama siz başka şeylerle o kadar meşgul oluyordunuz ki ...o çığlık atsa bile duymazsınız bu aralar...
Herkezin yaşaması gerek bir dönüm noktası var ... Bazen ardarda felaketler bizi takip eder peşimize gelir ve şans dahil herşeyi ve herkezin tarafından terkedilmiş gibi hisslere kapılıyoruz ...
Bir gerçek var , hayatımıza ters bi şey gitmeye başladı mı o zaman EGOmuz devreye girer , baskın olur ...rehberimiz EGOmuzun tarafından bastırılıyor...Siz o dengeyi (iç dengesi) yakalamaya çalışın bakın bakalım aranız düzelir mi düzelmez mi o zaman :)
Sevgiler

Öncelikle teşekkür ederim, güzel yorumun için.. Bazen iyi birşeyler de yaptırıyor insana bu iç ses, bazen de kötü.En son EGO dediğimize uydum, başıma gelmeyen kalmadı :( Asla yapamam, yapmam dediğim birşeyi yaptım (ki çok ta kötü birşeydi) ve şimdi perişanım..Onun yüzünden mi, benim yüzümden mi bilemiyorum ama...Neticede yanlışa götürdü beni...üzüldüm,kırıldım,pişamnlık duydum ki hala da öyleyim..O iç sesimden de hiç ses yok şimdi :(
Sadece yüreğimin çığlıklarını duymaya çalışıyorum...

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Öncelikle teşekkür ederim, güzel yorumun için.. Bazen iyi birşeyler de yaptırıyor insana bu iç ses, bazen de kötü.En son EGO dediğimize uydum, başıma gelmeyen kalmadı :( Asla yapamam, yapmam dediğim birşeyi yaptım (ki çok ta kötü birşeydi) ve şimdi perişanım..Onun yüzünden mi, benim yüzümden mi bilemiyorum ama...Neticede yanlışa götürdü beni...üzüldüm,kırıldım,pişamnlık duydum ki hala da öyleyim..O iç sesimden de hiç ses yok şimdi :(
Sadece yüreğimin çığlıklarını duymaya çalışıyorum...

Rica ederim ...
Bu durum ebediyen değildir ,bunu bilin ..bu da geçecek şimdiye kadar bir çok şey geride bıraktığınız gibi ...

termagant

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim..Umarım sesime ses verir de ne yapacağımı söyler bana :)

Teşekkürler...

cigembay

Kayıtlı Üye
Shirley Maclaine'nin ''sevginin sonsuz dansı'' adlı kitabını okumanızı öneririm.

cyua

Kayıtlı Üye
Doğru söylüyorsunuz sayın amethyts.Size katılıyorum ama benim rehber ruhum öyle bi hal aldı ki sanki içimdeki varlık bir iyilik meleği gibi konuşuyor.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Doğru söylüyorsunuz sayın amethyts.Size katılıyorum ama benim rehber ruhum öyle bi hal aldı ki sanki içimdeki varlık bir iyilik meleği gibi konuşuyor.

Teşekkür ederim ..Rehberiniz "öyle bir hal" almaz alamaz çünkü o sizsiniz zaten .. doğduğunuz anda sizinle beraber doğudu ve hep sizinle beraber olacak demek istiyorum..Ona melek demek yanlış ,ya da sonrada size katılan bir ruhani varlık zaten sözkonusu bile olamaz ... Özvarlığınızdır :)
Bazı yeteneklere sahipsiniz sanırım ama tarafımdan açıklaması yok bunun
Sevgiler

Mermaid

Kayıtlı Üye
meraba Arkadaşlar ben koruyucu ruh veya rehber ruhum ile ileşime gecmek istiorm 3. hissiyatim kapalı yani yok.. fakat 6. hissimin ii oldugunu soluyolar.. ve bildigime ve arastırmalarıma göre herkezin bir koruyucu yada diyer adi ile rehber ruhu var.. ben bu ruhum ile iletişime gecip onun ile telepati yolu ile konsmak istiyorm Sizce bunu yapmak için ne tur egzersizler yada ne gibi yollar izlemeliyim şimdiden tesekkurler..

Belki ilginizi çekebilir, bu konuda daha önce forumda paylaşılmış bir konu. Kendi rehberinizi görebilmek için yapılan bir uygulama, iletişim kurmanıza yardımı olur mu bilemiyorum.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=861

Ayrıca güvendiğim bir kaynaktan aldığım tavsiyeyle bir kitap satın aldım bu konuda, 2 gün önce filan. Ancak henüz okumaya başlayamadım. Yine de kitabın adını vereyim : Koruyucu Meleğinizle İrtibat / Richard Webster ( New Age yayınları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...