Yorumlamanızı bekliyorum.lütfen!!!

outlander

Kayıtlı Üye
Bu rüyayı kız arkadaşım görmüş ve onu günlerdir yatamayacak kadar ürkütmüş.Öncelikle ön bir bilgi verme gereği duyuyorum;kendisi Hristiyan iken Müslüman oldu. Şimdi rüyayı özetle anlatacağım;

"Rüyasında cehenneme gidiyor ve orada iblislerin içinde buluyor kendini ve o da onlardan biriymiş. Boynuzlu ve kuyruklu.Ama çok korkmuş. Daha sonra kendini birden normal bir insan olarak evinde bulmuş ve etrafta ortodoks ikonları varmış ayrıca bu iblisler orada da etrafındaymış ve çok korkunçlarmış. Bu ikonlara dokunamıyormuş. Eğer dokunursa elleri yanıyormuş. Bunu denediği sırada uyanmış birden.."

Anlam yüklemeye çalıştım ama bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim....

ryder

Kayıtlı Üye
Bu rüyayı görmesiyle Müslüman olması arasında eğer fazla vakit geçmemişse diye mantıklı bir yorum yapmak istiyorum.

Ailesi ortodoks olduğu için yani ortodoks doğduğu için dogmatik olarak ortodoksluk ona en güvenilir en gerçek din geliyordur. Fakat Müslüman olunca ne kadar doğru bir şey yaptığını düşünse de bu doğrunun arkasında ister istemez bir güvensizlik boşluğu uyanıyor.Çünkü ortodoks çevresinden kimse yaptığı değişimi onaylamaz. Bu yüzden bilinç altı Müslümanlığa geçtiğini yadırgıyor ve çok büyük bir günah işlediğini düşündürtüyor.Kendisi böyle düşünmese de aklından geçirdiği bir düşüncedir bu. Günahkar hissettirince bilinç altı,kendisini iblis görüp ortodoksların kutsal saydığı şeylere dokunamaması gayet normal..
Eğer kız arkadaşının böyle şeyler yaşamasını istemiyorsan ona bir şekilde Müslümanlığın en doğru şey olduğunu uygulamalı olarak göstermelisin. Nasıl olacağını söyleyemem çünkü ikna olma konusu insandan insana değişir.Umarım sorununuz hallolur..

outlander

Kayıtlı Üye
O konuda kendisi zaten gayet ilgili ve müslümanlığı tamamen kendi istedi diye seçti.Bunu düşününce kendi zihninde çatışma yaşadığını pek kestiremedim ama tabi olabilirde.Ona gereken herşeyi de yavaş yavaş anlatıyorum tabi.
Teşekkürler yorum için.

ryder

Kayıtlı Üye
Rica ederim .
Şöyle düşün:

Evi terketmen gerekiyor. Sana zulüm işlendiğini düşünüyorsun ve bu yüzden evi terkediyorsun. Ama içinde bir şeyler sana çok yanlış bir şey yaptığını da düşündürüyor bir yandan. Mantıken benzer bir ilişkilendirme kız arkadaşının durumuyla da ilgili.Önemli olan Müslüman mı oldu, Müslüman olmanın artılarını buldukça,gördükçe,yaşadıkça, kendi iç dünyasındaki savaşı da sonlandırmış olur diye düşünüyorum..

outlander

Kayıtlı Üye
rica ederim
şöyle düşün;

evi terketmen gerekiyor.sana zulüm işlendiğini düşünüyosun ve bu yüzden evi terkediyosun.Ama içinde birşeyler sana çok yanlış birşey yaptığını da düşündürüyor bir yandan.Mantıken benzer bir ilişkilendirme kız arkadaşının durumuyla da ilgili.Önemli olan müslüman mı oldu,müslüman olmanın artılarını buldukça,gördükçe,yaşadıkça, kendi iç dünyasındaki savaşı da sonlandırmış olur diye düşünüyorum..

Çok teşekkürler, çok mantıklı..