PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : El CAMİİ

Kontejyan
01.02.2010, 23:30
Allah'ın EL CAMİİ ismi celilesi hakkında kısa bilgi;
Bu isim ile sıfatlanan kimseler kutup olurlar, istedikleri nesne yada şahısları etraflarında toplayabilirler,
kaybolan eşyaları bulmak için bu isim kullanılır,
Esaretten kurtulmak, yangın ve bogulma tehlikesini def etmek için yine bu isim önde gelir,
Bu isim avcılıktada kullanılır.. En önemli havası en başta belirttigim üzere kişiye verdigi kutup özelligidir,çevrenizi kendinizde toplayabilirsiniz kişilere özel yapıldıgı takdirde El Vedud esması ile kullanılarak azametli celbiye saglar, Giden terk eden sevgiliyi yeniden döndürür.. Özel duası ve görevlisinin adları ile vefki yapılmaktadır.. selam ile

İgnas
02.02.2010, 04:35
eline sağlık kontejyan.El cami esmasının zikri kişiye bir nevi liderlik,insanları yönlendirme yeteneği veriyor tahminimce,doğru anlamışmıyım?

gezgin
02.02.2010, 19:06
kontejyan nasıl oluyor bu yazabilirmisin?

Yeniçeri
02.02.2010, 21:01
Teşekkür ederiz Sayın kontejyan

Kontejyan
02.02.2010, 23:26
eline sağlık kontejyan.El cami esmasının zikri kişiye bir nevi liderlik,insanları yönlendirme yeteneği veriyor tahminimce,doğru anlamışmıyım?
Evet liderlikte diyebiliriz ancak asıl işareti sevgi ve saygıya reva olarak sizi göstermesi, kalplerin sizden uzaklaşmaktan haya duymasıdır, liderlik vasfı ise diger bir esma ile olur, Kainatı çekip düzene koyan Kainatin yöneticisi aynı zamanda kainatın lideridir buna binaen liderlik vasfını veren esma EL VALİ ismi celilesidir, kısacası sizde haklısınız tahmininizde... Ama liderligin özel ismi degildir...

carmina
07.05.2010, 04:06
özel duası ve vefkini paylaşmanız mümkünmü acaba tşklr

frigya16
07.05.2010, 16:00
CAMİ; Anlamı topalayan, bir araya getiren demek zaten. Güzel bi anlatım olmuş teşekkürler.

Kontejyan
07.05.2010, 16:14
http://www.ressim.net/upload/6ba1a260.bmp

وَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنْفَقْتَ مَا فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا مَا أَلَّفْتَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَكِنَّ اللَّهَ أَلَّفَ بَيْنَهُمْ إِنَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

Okunuşu:
Ve ellefe beyne kulubihim lev enfakte ma fil erdı cemıam ma ellefte beyne kulubihim ve lakinnellahe ellefe beynehüm innehu azızün hakiym..

xilode
07.05.2010, 16:31
meraba ben bu uygulayamayı tam olarak anlamadım ne işe yaradığını anladım ama nasıl yapılyor yada yapılmıyormu sadece dua ile mi oluyor bide o yukarıda verdiğiniz arapça yazılar ne işin :S

URUMHAMATAHAYİL
07.05.2010, 18:50
anlayamdığınız kısımları sorun anlatalım.

YasinLY
07.05.2010, 18:53
arapça olarak el cemui mi yazıyor yoksa camii şeklinde mi yazıyor birde arapça olarak Yasin ismi yasin suresindeki isim mi ?

URUMHAMATAHAYİL
07.05.2010, 19:01
cami dir yazımı için cim elif mim ayın kullanılır. türkçe olarak cami (çatılı a) ya da camii olarak yazılır.

yasin diye esma yoktur.

süre adıdır. ya sin harflerinden meydana gelir. sonra isim gibi kullanılmıştır. yoksa iki tane arap harfidir.

Adramelech
07.05.2010, 19:06
Ben yine soracağım bu okumaya mı girer diye.

Kontejyan
07.05.2010, 19:11
Ben yine soracağım bu okumaya mı girer diye.
Sadece esmayı okursanız okumaya girer, vefk ve diger işlemini yaparsanız islami büyüye girer...

GrizzlyBear
07.05.2010, 19:14
Sorunuzu yanlış anlamadıysam isminizin arapçada hangi harflerle yazıldığını soruyorsunuz sayın YasınLY. Yasin ismi Ye-Elif-Sin-Nun harflerinden oluşur. İlk başta ne sorumak istediğinizi açıkçası tam anlamadım biraz daha açık ve anlaşılır şekilde ifade ederseniz çok da iyi olur.

Saygılar.

YasinLY
07.05.2010, 19:15
master bir sorum daha olacak arapça olarak orada el caamiu yazıyor yani mim harfinin altında esre var bir tane cezm var o da el yani elif ve lam harfi için resime göre sanırım el caamiu değil mi ?

Kontejyan
07.05.2010, 19:17
master bir sorum daha olacak arapça olarak orada el caamiu yazıyor yani mim harfinin altında esre var bir tane cezm var o da el yani elif ve lam harfi için resime göre sanırım el caamiu değil mi ?
evet camiu şeklinde yazacaksınız, vefk'i paint brush ile çizdigim için net olmamış olabilir... siz camiu yada camii olarak yazın...

Adramelech
07.05.2010, 19:27
Sadece esmayı okursanız okumaya girer, vefk ve diger işlemini yaparsanız islami büyüye girer...

Teşekkürler, peki bunun başarıyla sonuçlanması için esma ve vefki bir arada mı yapmak gerekir yoksa herhangi birini yapmak yeterli midir?

Wortex
07.05.2010, 19:38
Dostum lıderlık ıcın bıldıgın esma varmı yoksa el valıyı okusak aynı etkıyı yaparmı yardımcı olrmuısun...

Kontejyan
07.05.2010, 20:41
Dostum lıderlık ıcın bıldıgın esma varmı yoksa el valıyı okusak aynı etkıyı yaparmı yardımcı olrmuısun...
Er RAKIYB esmasınıda kullanabilirsiniz... El VALİ esmasınıda...

bendeniz
07.05.2010, 22:19
Vefki nasil yazacagiz hem harfler var hemde sayilar dörtlü vefk sirasina göremi yoksa yukaridan baslayip alti dogrumu???

Kontejyan
07.05.2010, 22:23
Vefki nasil yazacagiz hem harfler var hemde sayilar dörtlü vefk sirasina göremi yoksa yukaridan baslayip alti dogrumu???
Sagdan sola dogru yazacaksınız, resimde görüldügü gibi.. üst sıra bitecek sonra 2.alt sıra başlayacak... Mürekkep olarak dogal bir mürekkep kullanın...

bendeniz
08.05.2010, 01:07
El Vedud ile bu nu nasil birlestirebiliz. Esma sadece okunacakmi beraberinde mi yazacagiz. Yazma günü ve tütsüsü varmi??

Kontejyan
08.05.2010, 01:12
El Vedud ile bu nu nasil birlestirebiliz. Esma sadece okunacakmi beraberinde mi yazacagiz. Yazma günü ve tütsüsü varmi??
Okuma yaparken İkisi birleştirilir... Kişiye niyet ile beraber okunur, ayrı ayrı 4lü vefk'i yada 7li vefk'te yapılabilinir, yazma işlemi sırasında herhangibir güzel tütsü kullanmak elbette ki iyi olacaktır, gün olaraksa hayr işlemlerinde her zaman yeni ay ile birlikte yapmanızı tavsiye ederim.. selam ile

kanii
10.05.2010, 22:13
bu uygulama muhabbet için mi
üzerimizde mi taşıyacağız
kaç kere okunacak

Kontejyan
10.05.2010, 22:33
bu uygulama muhabbet için mi
üzerimizde mi taşıyacağız
kaç kere okunacak
Tam manası ile Muhabbet için degil ama Vedud ismi ile kullanılırsa etkisi bu yönde daha kuvvetli olacaktır, üzerinizde taşıyacaksınız...
Her periyotta 114 kere okuyunuz gün içerisinde bikaç periyot halinde okuyunuz

kanii
10.05.2010, 22:37
muhabbet için sadece vedüd mü yazılacak cami yerine

Kontejyan
10.05.2010, 22:45
muhabbet için sadece vedüd mü yazılacak cami yerine
ikisi beraber daha iyi olacaktır...

bendeniz
10.05.2010, 23:01
Sayin Kontejyan, Vedud 'un 4lü vefkinede buraya ekleyebilirmisiniz

carmina
07.06.2010, 05:32
http://www.ressim.net/upload/6ba1a260.bmp

وَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنْفَقْتَ مَا فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا مَا أَلَّفْتَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَكِنَّ اللَّهَ أَلَّفَ بَيْنَهُمْ إِنَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

Okunuşu:
Ve ellefe beyne kulubihim lev enfakte ma fil erdı cemıam ma ellefte beyne kulubihim ve lakinnellahe ellefe beynehüm innehu azızün hakiym..

çok tşklr yardımlarınız için

miracles
07.06.2010, 11:06
Sayın kontejyan,
Vedud ve Cami esmalarını vefkten bağımsız olarak okumak için nasıl birleştirebiliriz, okuma sayısı ne olmalı?

Kontejyan
07.06.2010, 13:19
Sayın kontejyan,
Vedud ve Cami esmalarını vefkten bağımsız olarak okumak için nasıl birleştirebiliriz, okuma sayısı ne olmalı?
Ya Camiül Ya Vedud şeklinde okuyabilirsiniz ebcedi degeri 134 yapmaktadır; lakin biraz daha güçlendirerek hud 90.ayet ve Büruc 14.ayetin Vedud tecellisini 2 ayette gördügümüz için 2 daha aldık, Camii esması ise kuran bütünlügü içinde sadece Ali imran 9. Nisa 140 ayetlerde geçer 2 de buradan aldık oldu 138 Allah tektir Teki sever kutsi sırrından ötürü bundan 1 çıkardık sayımız 137 oldu..
137 bize Mü'min esmasını verdi, bizde müminleriz hamd olsun sırra vakıf edildik... yani okuyuş şeklimiz Ya Camiül Ya Vedud sayımız 137 olacak....

miracles
07.06.2010, 16:14
Ya Camiül Ya Vedud şeklinde okuyabilirsiniz ebcedi degeri 134 yapmaktadır; lakin biraz daha güçlendirerek hud 90.ayet ve Büruc 14.ayetin Vedud tecellisini 2 ayette gördügümüz için 2 daha aldık, Camii esması ise kuran bütünlügü içinde sadece Ali imran 9. Nisa 140 ayetlerde geçer 2 de buradan aldık oldu 138 Allah tektir Teki sever kutsi sırrından ötürü bundan 1 çıkardık sayımız 137 oldu..
137 bize Mü'min esmasını verdi, bizde müminleriz hamd olsun sırra vakıf edildik... yani okuyuş şeklimiz Ya Camiül Ya Vedud sayımız 137 olacak....
Çok güzel açıklamışsınız.Teşekkür ederim. Acaba kişi isimlerinin ebced değerini eklemeye gerek var mı, Okumaya belli bir süre devam etmek gerekiyor mu? Mesela 7 gün gibi.

Kontejyan
07.06.2010, 16:17
Çok güzel açıklamışsınız.Teşekkür ederim. Acaba kişi isimlerinin ebced değerini eklemeye gerek var mı, Okumaya belli bir süre devam etmek gerekiyor mu? Mesela 7 gün gibi.
Kişi isimlerinin ebcedi degerine gerek yok ancak kagıdın sag üst sol alt köşesine degerler yazılabilir belki birazdaha kuvvet kazanır ama çok önemli degil.. Okumada 7 gün vs sınırlandırmayın zor degil bir müddet devam edin..

dado
07.06.2010, 20:09
s.a ben yeni üyeyim yanlız yanlış anlaşılmak istemiyorum sadece ögrendmek istedigim bir şey var şimdi esma ul husna ebced sayısına göre çekim oldugunu biliyoruz. 137 nerden çıkıyo yani hangisin,in ebced sayısı...? ya camiu 114 ya vedud 20. birde bunları çekerken yatsı namazından sabah zamanı zamanı süresincemi çekilecek aradaki zaman o saatlermi!

Kontejyan
09.06.2010, 05:13
s.a ben yeni üyeyim yanlız yanlış anlaşılmak istemiyorum sadece ögrendmek istedigim bir şey var şimdi esma ul husna ebced sayısına göre çekim oldugunu biliyoruz. 137 nerden çıkıyo yani hangisin,in ebced sayısı...? ya camiu 114 ya vedud 20. birde bunları çekerken yatsı namazından sabah zamanı zamanı süresincemi çekilecek aradaki zaman o saatlermi!
Ebced degerlerinin 134 çıktıgını biliyorum yukarıda yazdım, 137'ye nasıl ulaştıgımı ve gerekçesini detaylandırdım.. Yavaş ve sakin okursanız sanırım idrak edersiniz... Vakit olarak Şehadet vaktini seçebilirsiniz...

cryptomnesia
28.08.2010, 02:48

Liderlik Vasfında size El Vahid ismi yardımcı olabilir.

zümrüdüanka
25.01.2011, 17:23
Her Esma'nın zikri yapılırken vefki üzerimizde mutlaka taşınmalı mıdır? Taşınmazsa zikrin faydası olmaz mı ? Yoksa zikrin etkisini arttırmak için mi vefk yapılıyor ? Teşekkür ederim

YasinLY
25.01.2011, 19:39
Konuyu açan üye yasaklı. Adminastor yardımcı olabilir...

ddddd2503
20.04.2011, 17:29
Benim anlayamadıgım şey sadce ya camii demek yeterlimi ? asıl temel sorunum bu benim yanında okunması gereken bırsey varmı ?

Yakaza
07.11.2011, 22:21

Bunun türkçesi nedir arkadaşlar?

ina
24.11.2011, 04:43

Bunun türkçesi nedir arkadaşlar?
enfal suresi ayet 63 sevgili kardesim: Ve (Allah), onların kalplerini birleştirmiştir. Sen yeryüzünde bulunan her şeyi verseydin, yine onların gönüllerini birleştiremezdin, fakat Allah onların aralarını bulup kaynaştırdı. Çünkü O, mutlak galiptir, hikmet sahibidir. turkce mealide budur ( diyanet) sevgiyle

mimar52
25.11.2011, 22:32
ya maniül camii ise ayırmak için kullanılır

Qpr-anka
31.12.2011, 23:59
CAMİ = Cebrail (a.s) Azrail (a.s) Mikail (a.s) İsrafil (a.s) 4 büyük (görevli) melek isimlerinden oluşan (allahu alem )rivayetlere göre çok etkili bir esma ...Varlıkları bir araya toplayan .