İnsan Psişesi Nedir?

aris

Kayıtlı Üye
İnsan Psişesi Nedir??

İnsan psişesi nedir diye hiç düşündünüz mü?? Herkeste merak uyandıran, biraz ürküten, genelde uzak durulması önerilen Psişe ve Psi Yetenekleri insandan ayrı düşünmemiz mümkün mü? Ya da ne kadar sağlıklı? Psişe, mtapsişik terimler sözlüğünde, bedene bağlı ruhun görünümleriyle ilgili olan, normal dışı olaylara ait fenomenlerin ana kaynağı kabul ediliyor.
Elbette herkesin bir psişesi yani ruhsallığı var. Fakat bu ruhsallığın görünümleri kişiden kişiye değişiyor.
Psişik Deneyimin ilk yararı, insanın bir tür anti-madde evreniyle temasını sağlaması ya da yine bir tür paralel evrenle akort olup, kendi deneyimlerini zenginleştirmesidir. Çünkü insan için bu tip her temas mucizevi bir değiştirici-dönüştürücü etki taşır. Yaşama bakışı her deneyimden sonra zenginleşir, derinleşir… Kendini, evreni ve diğer insanları algılaması değişir. Bu tip bilgiler ve deneyimler; bizim diğerlerine ve varolan her şeye duyduğumuz anlayışın, sevginin, saygının artmasını sağlar. Sonuçta hepimiz aynı dünya gemisini paylaşan, benzer deneyimleri yaşayan, öğrenmeye ve bilgilenmeye çalışan varlıklar değil miyiz??

Farkındalık ve Özgürlük

Bir bilim olarak Parapsikolojinin ilgi alanına giren ve beş duyuna dışına taşan tüm fenomenler ya da diğer adıyla “Psişik Deneyimler”; fizik gözle görülmeyenin görünür hale gelmesi ve insanın bu yönünü yaşamın doğal devinimleri olarak algılamasını sağlar ki FARKINDALIK VE ÖZGÜRLÜK ancak böyle gelişir.
Günümüz insanı maalesef bu yönünü görmezden gelerek ya da bilgisizlik nedeniyle ondan korkarak, sadece madde boyutundaki ayağını salt gerçeklik kabul edip, paralel bir evrende olan diğer ayağını unutmuştur. Bu durum ise insanın kozmik bir yolculukta, tek ayakla yürümeye çalışan, hep tökezleyen edimlerde bulunması anlamına gelir.

Uzun bir yolculuğa çıktığımızı düşünelim ve tek ayakla topallaya topallaya yürümeye çalışıyoruz. Ne kadar zor değil mi? Hemen yoruluruz ve yürümekten vazgeçip ilk bulduğumuz yerde oturmak hatta mümkünse bir daha kalkmamak isteriz.
Parapsikolojinin ve psi yeteneklerinin yani insan psişesinin bilimsel yönünü kanıtlamak ve insanı güven içinde rahat, geniş adımlarla yolda yürür hale getirmek için yapılan araştırmalar çok yararlıdır ve bizi verimli bir geleceğe taşır. Ölümden sonra yaşamın bilimsel olarak da var olduğunu anlayan insanlık ailesinin tüm davranışları ve yaşam modelleri de bu biliş halinden etkilenecektir.

Belki de çok şikayet ettiğimiz günümüz insanının içinde bulunduğu karanlık ve zor tünelden çıkmasını sağlayacak tek ışık Bilimle-Ruhsallık arasında kurulacak şarlatanlıktan uzak bir köprüdür…
alıntı

rosemimosa

Kayıtlı Üye
Konuyla ilgili açıklamalarınız, gerçekten çok etkileyici. Ben bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. İlk önce olayın teorisini almak için okumaya başladım, yazılarınız başlangıç noktam. Aynı zamanda psişik güçleri ve telepatiyi güçlendirmek için subliminal müzikler dinliyorum bir de telekinezi ile ilgili yaklaşık bir aydır bir deneyim var. Küçük kağıt pervane deneyi. Henüz gözle görünür bir sonuç yok ama devam ediyorum. Bana önerebileceğiniz teknikler var mı veya nereden başlayabilirim ve nelerin üzerinde özellikle çalışmam gerekir?
Bana özellikle şunu yap şunu yapma diyebileceğiniz önerileriniz var mı?
Teşekkürler.