Oğlak (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak

MellSpell

Kayıtlı Üye
Oğlak (Capricorn) 22 Aralık - 20 Ocak

GENEL ÖZELLİKLERİ

Yıldızınız : Satürn (Disiplin ve düzenlilik)
Grubunuz : Toprak, negatif
Burcunuzun cinsiyeti : Dişi
Burcunuzun türü : Öncü
Üstün yeteneğiniz : Karar ve direniş
Emeliniz : Yükselmek
Amacınız : Yükseğe ulaşıp başta kalmak
Yenmeniz gereken huyunuz : Fazla meraklılık
Uğurlu gününüz : Cumartesi
Uğurlu taşınız : Lal
Uğurlu renkleriniz : Kurşuni, koyu kahverengi, nefti
Uğurlu çiçekleriniz : Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya
Uğurlu kokularınız : Kamelya, cam, fulya
Uğurlu müziğiniz : Halk Müziği
Muhtemel hastalıklarınız : Diz, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıkları
Uygun olan eş : Boğa ve Başak
Başarılı olacağınız meslekler : Madencilik, çiftçilik, mimarlık, planlamacılık, ormancılık, askerlik, doktorluk, kimyagerlik, dişçilik, berberlik, güzellik uzmanlığı, devlet memurluğu, kuyumculuk
Olumlu yönleri : Temkinli ve fedakar. Güvenilir ve dürüst. Düzen kurucu, yönetici, çalışkan. Derin anlayış gücüne sahip, diğer insanların ihtiyaçlarını anında sezinleme yeteneği.
Olumsuz yönleri : Pinti ve talep edici. Antipatik ve sıkı ağızlı. Otoriter. Doymak bilmez ve hırslı. Sadece pozisyon ve prestije değer verici.

KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Oğlak toplum içindeki yerini oluşturabilmek için yenilgiler, belirsizlikler, küçük kazançlarla geçen uzun zamanlar ve engellerle karşılaşır. Baskılara dayanabilmek için iki kaynağa sahiptir: sabır ve öz disiplin. Diğer burçların aksine, o bekleyebilir. Kararını verdikten sonra, baskılara aldırmadan rotasını çizer. Hedefe erişmek için doğal duyguların kontrol edilmesi ve yönlendirilmesi gerekir. Sakıncalı olan bunların tümüyle bastırılabilir olmasıdır. Oğlak'ın diğer kaynağı içgüdüsel pratikliktir. Hayallerin hayatındaki yeri o hayallerin gerçekleşebilmesi olasılığına bağlıdır. En üstün anlamda zirveye tırmanmak ister. Kendisine saygısı zaten vardır ve kim olduğunu bilmektedir. Stratejisi erken gelişim dönemlerinde yalnız başına zaman geçirmektir. Ardından toplumun var ettiği dünyaya girer. Tek hedefi vardır. Kendine doğal geleni yapmak. Aldığı toplumsal rolde kendi öz benliğini ifade edebilmek. Övgüye ve yergiye kayıtsız kalarak amacında ilerlemek.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ

Bu burçtan doğan erkek, her şeyden önce hırslıdır. Çok genç yaştan itibaren yükselmeyi, başarıya erişmeyi hayal eder. Her arzusuna kavuşacak kadar kafalı, güçlü, çalışkan, sebatlı ve dikkatlidir. Onun için paranın büyük önemi vardır. Beğendiği, sevdiği insana her şeyi verebilir, ama israftan hiç hoşlanmaz. Oğlak burcu erkeği zıt burcu olan Yengeç'ten aldığı etkiyle zaman zaman karamsarlaşır ve hayata küser gibi olur. Bunu sebebini genelde kendisi bile bilmez. Ayrıca Oğlak erkeği çabuk kırılır. Bu burçta doğan erkek iyi para kazanır. Bugün varlıklı olamasa bile, yarın servet yapabilir. Paraya saygısı vardır.

OĞLAK BURCU KADINI

Oğlak burcunda doğan kadınlar toplumda çok beğenilen, zarif, hoş, nazik ilgi çeken tiplerdir. Aynı zamanda zekidirler. Dikkatli hareket etmeyi sever ve herkese kolay kolay güvenmezler.İhtiyatlı ve şüphecidirler. Havailikten, saygısızlıktan, cahillikten nefret ederler. Çevresindeki erkeklerle ilgilenir ve onlarla sağlam dostluklar kurarlar. İdeal iş kadınıdırlar. Seçtikleri işte çabuk başarıya ulaşırlar. Çok enerjik, çalışkan ve hırslıdırlar. Toplumda çok beğenilirler çünkü yakışacak şekilde giyinmeyi, makyaj yapmasını bilir ve daima zevkli şeyleri seçerler.

YÜKSELEN BURCUNUZ OĞLAK

Eğer Astroloji haritanızda Oğlak Burcu yükseliyorsa o zaman titiz ve çok dikkatli bir kişisiniz demektir. Yaptığınız her işte son derece sabit kararlar alıp işe öyle başlarsınız. Yani her yaptığınız iş sistemli ve organizeli olmalıdır. Ayrıca hayatınızda daima emniyet içinde yaşamak istersiniz. Eğer diğer insanlar üzerinde otorite sahibi olmak istiyorsanız öncelikle kendiniz diğerlerine nasıl servis ve yardımda bulunabilirsiniz diye düşünmeniz gerekiyor. Sizce bu davranış biçimi diğer insanların saygı ve sevgilerini elde edebilmek için gerekli olan tek yol. Sorumluluk duygunuz son derece gelişmiş olduğu için ciddi bir tavır sergiliyorsunuz etrafınıza karşı. Zaman ilerleyip yaşlandıkça daha da olgunlaşacaksınız. Profesyonel bir başarı elde etmeniz mümkün ama biraz zaman alacak.

Angel777

Kayıtlı Üye
OĞLAK BURCU ERKEĞİ
Bu burçtan doğan erkek, her şeyden önce hırslıdır. Çok genç yaştan itibaren yükselmeyi, başarıya erişmeyi hayal eder. Her arzusuna kavuşacak kadar kafalı, güçlü, çalışkan, sebatlı ve dikkatlidir. Onun için paranın büyük önemi vardır. Beğendiği, sevdiği insana her şeyi verebilir, ama israftan hiç hoşlanmaz. Oğlak burcu erkeği zıt burcu olan Yengeç'ten aldığı etkiyle zaman zaman karamsarlaşır ve hayata küser gibi olur. Bunu sebebini genelde kendisi bile bilmez. Ayrıca Oğlak erkeği çabuk kırılır. Bu burçta doğan erkek iyi para kazanır. Bugün varlıklı olamasa bile, yarın servet yapabilir. Paraya saygısı vardır.
Tam beni tarif ediyor...

büşranur

Kayıtlı Üye
Anne burada birisi beni tarif etmiş ama pinti de demiş! Şaka bir yana sanki beni anlatmışsınız:willy_nilly:

Lodos

Kayıtlı Üye
Çok klasik bir oğlak erkeğiyle aylardır yazışıyoruz. :) Klasik dediğim inatçı, dediğim dedik, utangaç ama aslında kalbini açmaktan korkan, bu yüzden de ciddi ilişkilerden kaçan birisi. :) Bana çok değer veriyor, bunu söylüyor da ama biliyorum benimle ilişkide olmak korkutuyor onu. E tabi ben de insanım, sabır sabır, bazen tartışıyoruz ve ağır laflar edip kalbimi kırıyor. Kırıyor dediğim de; ayrı kalmamız sebebiyle kızıyor bana. :) Hani neden konuşamıyoruz, görüşemiyoruz filan diye. Ama öte yandan çıkma da teklif etmediği için sevgilimmişçesine her saniye görüşmüyorum... Şimdi bu noktada yardımınıza ihtiyacım var: Bu ciddi ilişkilerden korkan ama bana gerçekten değer veren ve hep yanımda olmak isteyen bu klasik oğlakla nasıl baş edebilirim? Onun dilini nasıl çözebilirim?

Perina

Banlı Kullanıcı
Çok klasik bir oğlak erkeğiyle aylardır yazışıyoruz. Klasik dediğim inatçı, dediğim dedik, utangaç ama aslında kalbini açmaktan korkan, bu yüzden de ciddi ilişkilerden kaçan birisi. Bana çok değer veriyor, bunu söylüyor da ama biliyorum benimle ilişkide olmak korkutuyor onu. E tabi ben de insanım, sabır sabır, bazen tartışıyoruz ve ağır laflar edip kalbimi kırıyor. Kırıyor dediğim de; ayrı kalmamız sebebiyle kızıyor bana. Hani neden konuşamıyoruz, görüşemiyoruz filan diye. Ama öte yandan çıkma da teklif etmediği için sevgilimmişçesine her saniye görüşmüyorum... Şimdi bu noktada yardımınıza ihtiyacım var: Bu ciddi ilişkilerden korkan ama bana gerçekten değer veren ve hep yanımda olmak isteyen bu klasik oğlakla nasıl baş edebilirim? Onun dilini nasıl çözebilirim?

Aslında bir çok konuda hatta en iyi ve en çok sevdiğim konu olan astrolojide bile tavsiye etmekten korkan biriyim, tavsiyeden ben uzak durmalıyım, tavsiye kim ben kim ama tavsiyeden de geri duramıyorum ne yazık ki. :)

Değerli bir erkeğin bence tanımı şu: Değer veren ve sonsuza dek yanınızda kalmaya azimli olan. Tam da bir oğlak erkeğini tanımladım sanırım. :) Ama bu tavsiye olmadı tam olarak. Tavsiyem onunla böyle mesafeli kalmaya devam edin bence. Oğlak geleneksel bir erkektir ne de olsa. Evet çekingendir ama bırakın bu çekingenliğini kendisi azaltsın.

**

Flood mesaj olmasın diye buraya şunları da eklemek istiyorum: Ben yay burcunun son gününde doğmuşum. Tam olarak son günü sayılmaz ama aralığın 20'si gece vakti doğduğumdan, 21'ine yakın bu tarih ve sanırım son günü doğmuş gibi oluyorum. Buna bazen şükrediyorum çünkü bu Oğlak burcu özelliklerini de taşıdığımı gösteriyor. :) Aslında yay olmaktan mutluyum, iyi ki yay burcuyum (çünkü Yay'ın sonsuz şansına o kadar çok ihtiyacım oldu ki). Ama yay burcu hakkında bazı astrologlar öyle olumsuz şeyler yazıyorlar ki (hepsi değil bazıları, bazıları da harika, çok harika yorumlar yapıyorlar); insan yay olduğu için üzülebiliyor. Oğlağın tutarlı, geleneksel, ayakları yere basan, sağlam yapısını seviyorum. Yay burcunun uçuk yapısına karşı benim için sağlam bir kale evet. :)

Not:"Değerli bir erkeğin bence tanımı şu:D"

Lodos

Kayıtlı Üye
Sevgili perina çok teşekkür ederim öncelikle tavsiyeleriniz için. :) Zira tam da ihtiyacım olduğu bir zamanda okudum cevabınızı. :) Sanırım haklısınız, bazen onunla ara verince bana daha bir tutkuyla döndüğünü görüyorum. Birkaç kez aramıza dargınlık girdiğinde ve sonrasında barıştığımızda beni saatlerce arıyor ve hatta yine böyle bir zaman sonrasında sırf buluşabilelim diye beni tam 3 saat sokakta beklemişti. :) Tanımlamanız da ziyadesiyle doğru, kendisi tam da 'Değer veren ve sonsuza dek yanımda kalmaya azimli olan birisi' :) ve hep yanımda olacak gibi hissediyorum ama işte geçmişte bir takım kalp kırıklıkları yaşadığı için bende aynı şeyin olmasını istemiyor ve o yüzden sanırım açılmakta gecikti. :( Kim bilir belki de benden yeterince emin olamadı. :( Umarım bu inatçı oğlağımın dilini zamanla çözebilirim. :)

ikbal1505

Guest
Konunun tarihine bakarsanız bu geçen yıla ait burç bilgileri. İyi forumlar.