Akrep (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım

MellSpell

Kayıtlı Üye
Akrep (Scorpio) 24 Ekim - 22 Kasım
GENEL ÖZELLİKLERİ
Yıldızınız : Mars ve Plüton (Çekicilik, cazibenin temsilcisi)
Gurubunuz : Su, Negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Burcunuzun türü: Duran
Üstün yeteneğiniz: Sezgi
Özelliğiniz : Kararlılık ve İnceleme.
Emeliniz : Zenginlik
Amacınız : Hayat boyu zenginlik
Yenmeniz gereken huyunuz : Acımamak, ihmal etmek
Uğurlu gününüz : Salı
Uğurlu taşınız : Topaz
Uğurlu renkleriniz : Korkırmızısı, siyah
Uğurlu çicekleriniz : Kırmızı karanfil, hanimeli, ateş çiceği
Uğurlu kokularınız : Misk, manolya
Uğurlu müziğiniz : Marşlar ve canli parcalar
Muhtemel hastalıklarınız : Boğaz, boyun, mesane, uretra, makat, böbrek ve üreme organlari hastalıkları, tansiyon
Uygun olan eş : Yengeç ve Balık
Başarılı olacağınız Meslekler : Yönetici, organizator, endüstri lideri, komutan, satış yöneticisi, müdür, operator,dişçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyacı, müzisyen, müzik aletleri yapımcısı, tamirci, yazarlık, denizci, havacı,sosyal hizmetler uzmanı
Olumlu yönleri : Güçlü duygular, gaye sahibi olma, düş yeteneği, durumları önceden sezme yeteneği, kararlılık.
Olumsuz yönleri : Kıskançlık, inatçılık, alınganlık, sinsilik, güvenmeme, kuşkuculuk.
Akrep burcu iki tiptir. Birisi yerlerde sürünen Akrep, diğeri göklerde uçan Kartal. Bir Akrep ile birlikte iseniz "hangi" Akrep ile birlikte olduğunuzu da öğrenmelisiniz. Ya onunla birlikte göklerdeki mutluluklara uçacaksınız, ya da yerlerde sürüneceksiniz.
Akreplere tavsiye : Bir Boğa ile tanıştığınızda dikkatli olun. Burcunuzun tam karşıtı olan Boğa burcu aslında Akrep'in tam bir tamamlayicisidir. Akrep, bu yeni insana iki yanlı ve ezici bir ilgi duyar. Buna iki aşamalı bir ilişki de diyebiliriz. Özellikle başlangıçta Akrep, Boğa burcunun telaşsız sukünetinin üstesinden gelmek ve onu biraz sarsabilmek için, alışılmışın dışında ve sıcak bir yaklaşım takınmak isteyebilir. Ancak çoğu kez bunu başaramaz ve istemeden saldırganlaşır. Öte yandan Boğa ise bu ilk karsılaşmada vaziyeti kavrayıp duygularına hakim olursa, kısa sürede Akrep'i avucunun içine alır ve onun tüm benliğini yönetir.
KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ
Dışarıdan katı görünmelerine rağmen aslında aşırı derecede derindirler. Söylediğiniz en ufak bir şey onda çok büyük yaralar açabilir. Böyle bir olayla karşılaştıklarında saldırganlaşırlar. Hırslı, duygusal ve muhafazakardır. Bilgiyi uygulamaya, uygulamayı da düşünceye dönüştürme yeteneğine sahiptir.Kendinden çok emindir.Girdiği her tartışmada ezici bir üstünlüğü vardır.Titiz yapısıyla dikkat çeker. Rahatlatıcı her yalanı, yatıştırıcı her yarı-doğruyu, her sahte pembe tabloyu bozmaya, kendini tanımaya kesin bir şekilde kararlı ve keskin bir akıl. Bunlar Akrep'in kaynaklarıdır. İçgüdüsel olarak kuşkucudur.
AKREP ERKEĞİ
Bu burcun erkeği çok bakımdan ilgi çekicidir. Su grubu olduğu için çok derin hisleri vardır. Diğer taraftan da analizci bir kafaya sahiptir. Akrep burcu erkeği, kadınlar tarafından çok beğenilen bir tiptir. O analizci kafası sayesinde karşısındaki insanı çabucak inceler ve anlar. Kendince bir karara varır ve bu karar çoğunlukla doğrudur. Aklına koyduğu şeyi muhakkak yapar. En kötü tarafları onunla yıllarınızı geçirip dostça ayrıldığınızda sakın onun için her zaman özel bir insan olacağınızı zannetmeyin. Çünkü ilişki bitince arkasına dönüp bakmaz.
AKREP KADINI
Akrep burcu kadını, daima dikkatli ,ihtiyatlı ve gururu konusunda son derece hassastır. O, dostları ve sevdikleri için pek çok şeye katlanabilir. Ama için için kendisinin üstün olduğunu hisseder. Alçakgönüllü gibi gözükse de zaman zaman kendini beğenmişliğini de hissedebilirsiniz. Kafasının içinde sürekli hayata dair planlar kurar. Akrep burcu kadınının hayat görüşü başkalarından farklıdır. O ya hep ya hiç diye düşünür. Bir şeyin birazını elde etmenin değeri yoktur. Ya istediğine tamam ile kavuşur ya da uzaklaşır. Bu iş, dostluk ve sevgide kendisini gösterir. Akrep kadını karşısındakini (özellikle yengeç erkeklerini) elde etmek için her yolu dener.
YÜKSELENİNİZ AKREP BURCU
Eğer Astroloji haritanızda Akrep Burcu yükseliyorsa o zaman lüzumlu gördüğünüz işlerde hemen hiç vakit kaybetmeyen ve elini çabuk tutan bir insansınız demektir. En önemli özelliklerinizden birisi de problemleri ana hatları ile değerlendirip esasa yönelmek ve konuların can alıcı noktaları ile uğraşmaktır. Sevmediğiniz bir durum ise başkalarının sizin özel işlerinize burunlarını sokmalarıdır.Ayrıca az ve kalıcı arkadaşlıkları vardır.Hoşlanmadığı insanlarla aynı ortamlarda bulunmamaya gayret gösterir.

alin

Kayıtlı Üye
Yeni konu açmadan, burçlar konu olmuşken, akrep burcunun konusunu bir gösterelim. :) Eee akrep denilince bir sürü şey akla geliyor; gizem, bilinmeyeni bilinir kılma hevesi, araştırma ve nedense az da olsa akrep misin soruları yıllardır? Hmm akrep burcu demek denilir ve kalınır nedense...Bu sitede, fazlaca olabilir gibi geldi bana...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yeni konu açmadan burçlar konu olmuşken akrep burcunun konusunu bir gösterelim:) Eee akrep denilince bir sürü şey akla geliyor gizem bilinmeyeni bilinir kılma hevesi araştırma ve nedense az da olsa akrep misin soruları yıllardır? Hmm akrep burcu demek denilir ve kalınır nedense...Bu sitede fazlaca olabilir gibi geldi bana...

Evet nedense akrep olduğunuzu söylediğinizde illa ki garip tepkiler alırsınız.
Örneğin:
- Hmmmm demek akrep? (tek kaş havada)
- Iııığğ akrep! (iki kaş havada,ağız çarpık)
- Akrep haa! (dudaklar bükülü kafa sallanır)
- Vaaay akrep? ( dudak kenarı büzülü, tek kaş kalkık)
- hmmm... (kaçayım buradan bakışı)
- Hadi ya! (karmaşık)
Böyle uzar gider bu liste. Neymişiz yahu, zodyakta bir tek bize bu kadar ilginç tepki veriliyor. :smash:

alin

Kayıtlı Üye
Aynen ve nedense bunu yıllardır konuşamadan geçti, gitti ömür.:) Hani nedir, burcun ismiyle alakalı olsa sadece, hangi burcun adı çok manalı ki. :) Bir de boş ana gelince, yok ya kinci değilimdir, haset yok yahu açıklamaları. Neymişiz anlamak bir yana, baktık ki olmuyor, kaçın yahu diyesi geliyor insanın.

Charmed

Kayıtlı Üye
Bana acilen "akrep burcuna nasıl davranmak gerekir?" ve "akrep burcu erkeğini baştan çıkarmanın 10 altın kuralı" isimli rehber kitaplar lazım, elinde olanlar bana ulaşsın. :D :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bana acilen "akrep burcuna nasıl davranmak gerekir?" ve "akrep burcu erkeğini baştan çıkarmanın 10 altın kuralı" isimli rehber kitaplar lazım, elinde olanlar bana ulaşsın :D :D

Akrep burcu erkeği olarak size tavsiye vereyim.
Nasıl davranılır:
- Dürüst olun (ne olursa olsun) asla yalan söylemeyin
- Mantıksız davranışlardan sakının
- Sevginizi belli edin bir şekilde. Samimi olun yeter, o anlar.
- Sahiplenmeyi bilin ama boğmak gibi değil
- Stratejik oyunlara girişmeyin şah-mat eder, oyun olduğunu anlar, şah-mat edemezse dahi o oyun tahtasını kafanıza geçirebilir(saldırganlaşır). Kabul etmeyeceğini düşündüğünüz bir şey istiyorsanız bile açıkça ve mantığını anlatarak söyleyin
- Asla yarıştırmayın
- Zekasını ve sezgilerini gerçekten hafife almayın
- Güvenin ve bunu belli edin, misliyle geri güven verilecektir ödül olarak
- Affınıza sığınarak, kadınsal triplere girmeyin

Baştan çıkarmak:
- Sizi çekici bulmuşsa bir şey yapmanıza gerek yok, baştan çıkmıştır yeşil ışık bekler
- Havalı olun ama kibirli değil
- Bakımlı olun ama kokoş değil
- Seksi olun ama açık saçık abartarak değil (yoksa sizi farklı değerlendirebilir)
- Gözleriniz akrep erkeği için en vurucu silahınızdır, iyi kullanın ve makyajınızı buna göre yapın
- Mimiklerinizi ve ses tonunuzu ayna karşısında çalışın (bunu gerçekten yapın)
- Dişi olun. Bu dişilik yeri geldiğinde efendilik, yeri geldiğinde baştan çıkarıcılık, yeri geldiğinde şefkat, yeri geldiğinde estetik olmalıdır.

alin

Kayıtlı Üye
Yalan söylememek, sadık olmak, sabırlı olmak, arada dik çıkışlarına göz yummak, bakımlı olmak, sonuna kadar sevip, sahip olmak vs vs. O an tepki koyacaklarını bilsen bile doğruyu söylemek, arkadan iş çevirmemek, şeffaf olmak tercih sebebidir. Biraz da saman alevi parlamaları anında, denge kurabilmek. Yanlış yapma, ölene kadar sırtında taşır, sırcıdır dosttur, yanlışlar da akrep çeşitleriyle yön değiştirebilir. Sürünen, yürüyen, uçan akrep var derler, yani bol çeşitli nadir burçlardan. Sürünen akrepten, uçan akrebe giderken kin, hırs, sivrilik boyutları, oldukça farklılık gösterir. Kişiden kişiye değişmek de bu yüzden. Anlayacak, önemli olduğunu hissettireceksin. Sezgileri kuvvetlidir, bir bakışla çok şey anlayabilir, ardından yapılan bir işi anlamaz nasıl olsa mantığıyla ilerlememeli. Cazibe vb. çok girmeyelim ancak önem teşkil eder.Yok sürünen akrep cinsiyse kişi, bir daha düşünün derim. Uçan akrep denilen kısımdaysa, kazandığınızda kaybetmek için çaba sarfetmeniz gerekir, o da bahsettiğim, sevgi dışı davranışlarla olur.

Charmed

Kayıtlı Üye
Akrep burcu erkeği olarak size tavsiye vereyim.
Nasıl davranılır:
- Dürüst olun (ne olursa olsun) asla yalan söylemeyin
- Mantıksız davranışlardan sakının
- Sevginizi belli edin bir şekilde. Samimi olun yeter, o anlar.
- Sahiplenmeyi bilin ama boğmak gibi değil
- Stratejik oyunlara girişmeyin şah-mat eder, oyun olduğunu anlar, şah-mat edemezse dahi o oyun tahtasını kafanıza geçirebilir(saldırganlaşır). Kabul etmeyeceğini düşündüğünüz bir şey istiyorsanız bile açıkça ve mantığını anlatarak söyleyin
- Asla yarıştırmayın
- Zekasını ve sezgilerini gerçekten hafife almayın
- Güvenin ve bunu belli edin, misliyle geri güven verilecektir ödül olarak
- Affınıza sığınarak, kadınsal triplere girmeyin

Baştan çıkarmak:
- Sizi çekici bulmuşsa bir şey yapmanıza gerek yok, baştan çıkmıştır yeşil ışık bekler
- Havalı olun ama kibirli değil
- Bakımlı olun ama kokoş değil
- Seksi olun ama açık saçık abartarak değil (yoksa sizi farklı değerlendirebilir)
- Gözleriniz akrep erkeği için en vurucu silahınızdır, iyi kullanın ve makyajınızı buna göre yapın
- Mimiklerinizi ve ses tonunuzu ayna karşısında çalışın (bunu gerçekten yapın)
- Dişi olun. Bu dişilik yeri geldiğinde efendilik, yeri geldiğinde baştan çıkarıcılık, yeri geldiğinde şefkat, yeri geldiğinde estetik olmalıdır.

Not edeyim bunları :smash:
Dürüst olun ve güvenin kısmı en sıkıntılı kısım. Gizli saklı işler çevirmeye bayılır akrep. Hatta arada yalan da söyler. Bu yalanlar öyle asılsız, alakasız ve yersizdir ki, kafada fazlasıyla soru işereti bırakır. Bir oğlak olarak yalanlarını iyi analiz ederim, fakat yüzüne vuramam, çünkü işin içinden yine haklı çıkmasını bilir. Gerçekten, bu durumda satranç tahtası örneğiniz devreye giriyor. Akrep bakımlıdır, ve bakımlı insanları sever. Bu konuda sorun yok zaten. Yüzümü gözümü boyamam ama yine de bakımlıyım yani :biggrinjester:
Dediğiniz gibi, akrebin güvenini kazanmak, ve ona güvenmeyi öğrenmek - Çok zor.

alin

Kayıtlı Üye
Nasıl bir akrebe denk geldiğinizle alakalı sanırım..Yalan söylemek ?? Aksine kaldıramayacağı şeylerden olabilir.Saldırgan olmayı yalancı olmaya tercih edebilir o hırçın anda buradan da kaynaklanır.Aslında güvenini kazanmak zor değildir evet şüphecidir ancak sıfır puanlamayla başlamaz her zaman ilişkilerine.Aksine güven sarsıldıkça puan düşürür.Her burcun farklı etkileşimleri var yükselen ay burcu vs gibi ama akrep burcunun burç açıklamasında kendi içinde ayrılyor sanırım net ayrımların nedeni de bu.

Charmed

Kayıtlı Üye
Yalan söylememek sadık olmak sabırlı olmak arada dik çıkışlarına göz yummak bakımlı olmak sonuna kadar sevip sahip olmak vs vs.O an tepki koyacaklarını bilsen bile doğruyu söylemek arkadam iş çevirmemek şeffaf olmak tercih sebebidir.Biraz da saman alevi parlamaları anında denge kurabilmek.Yanlış yapma ölene kadar sırtında taşır sırcıdır dosttur yanlışlar da akrep çeşitleriyle yön değiştirebilir.Sürünen yürüyen uçan akrep var derler yani bol çeşitli nadir burçlardan.Sürünen akrepten uçan akrebe giderken kin hırs sivrilik boyutları oldukça farklılık gösterir kişiden kişiye değişmektebu yüzden.Anlayacak önemli olduğunu hissettireceksin.Sezgileri kuvvetlidir bir bakışla çok şey anlayabilir ardından yapılan bir işi anlamaz nasıl olsa mantığıyla ilerlememeli.Cazibe vb. çok girmeyelim ancak önem teşkil eder.Yok sürünen akrep cinsiyse kişi bir daha düşünün derim.Uçan akrep denilen kısımdaysa kazandığınızda kaybetmek için çaba sarfetmeniz gerekir o da bahsettiğim sevgi dışı davranışlarla olur.
Flood yapmış bulunuyorum ama görmemişim bu mesajı.
Akrep burcu cömerttir, dostdur, gizli duygusaldır ve su grubundaki ateştir diyebilirim. Fakat tanıdığım çok akrep oldu, ve hiç biri yeterince dürüst olamadı. Hep birşeyleri sakladı ve küçük yalanlar söyledi. Ama dürüstlük bekledi. Onlarda çözemediğim birşey bu. Onun dışında evet, akrepler çok farklı olabiliyor. Akrep kadını ile akrep erkeği iki farklı dünyadır. Akrep erkekleri de kendi aralarında farklıdır; duygusalından tutun da, işgüzarına kadar.

alin

Kayıtlı Üye
Evet arka arkaya yazıldı ben de sayın chilloutun yazısını görmeden yollamıştım.Dürüst olmayan akreplere denk gelmişsiniz ancak akrep bayanı olarak ilginç bir şekilde oldukça fazla akrep tanıdım.Anında sürünen uçan ayrımını yapabildim bir de haklısınız erkek kadın ayrımı da gözlemlediğim kadarıyla var.Ancak dürüstlük konusunda sanırım yanlış örneklere denk gelmişsiniz hani kibirdi sivri duruştu denk geldim ama genelde dürüstlüğe önem verildiğini de gözlemledim.Acil bahsettiğiniz kişide ise dürüst olmama durumu iyice düşünün derim :)

Charmed

Kayıtlı Üye
Nasıl bir akrebe denk geldiğinizle alakalı sanırım..Yalan söylemek ?? Aksine kaldıramayacağı şeylerden olabilir.Saldırgan olmayı yalancı olmaya tercih edebilir o hırçın anda buradan da kaynaklanır.Aslında güvenini kazanmak zor değildir evet şüphecidir ancak sıfır puanlamayla başlamaz her zaman ilişkilerine.Aksine güven sarsıldıkça puan düşürür.Her burcun farklı etkileşimleri var yükselen ay burcu vs gibi ama akrep burcunun burç açıklamasında kendi içinde ayrılyor sanırım net ayrımların nedeni de bu.
Doğum saatini söylemiyor ki net olarak anlayayım.. Ay Burcunun oğlak olduğunu tahmin ediyorum, hem kariyer hayalleri var, hem de hesaplamalarda doğduğu günün büyük kısmında ay oğlak burcunda hareket etti. Bu açıdan aramızda yeterli bir uyum var. Fakar kişinin venüsünün akrepte, marsının da terazide olması nedeni ile, aşktan ne istediğini anlayamıyorum.. Terazisi marsta olduğu için bana "cinsel" iltifatlar yapıp, sonra da hiç yapmıyor ve zıt davranıyor; bu dengesizliği insanı deli eder. Venüsü ise akrepte, aşkta da duygusal ayrıca; venüsü su grubunda. Ama aşkı bile garip gizemlerle süslemeye çalışıyor..

Sanırım haklısınız alin, dürüstlük konusunda bir istisnaya rastlamışım. Dürüst mü değil mi çözemiyorum. Gerçek ismini bile benden saklamaya kalktı; gerisini siz düşünün. Tek söylediği şey: Bana güven, sadece güven.
İşte o güveni kazanmak lazım..
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim sevgili Alin ve Chillout.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Bende bir akrep burcu kadınıyım burcumla da hep gurur duydum.Bazen insanların korkması için bile akrep burcuyum demem yetiyor neden anlamıyorum aslında içten içe çokda duygusalızdır dışarıya pek göstermiyor olabiliriz ama merhametliyizdir sadece yanlış yapmadıgın sürece zehrimizde acımızda kendimizdedir

Perina

Banlı Kullanıcı
Akrep denildi mi dururum yalan yok:)Ve sanırım gizlimabedde en fazla akrep vardır:)Ve kova da çoktur diye düşünüyorum..Burç olarak değilse bile bu iki burcun tesiri çoktur bence burada:)

Ve akreple savaşılmaz bunu da bilirim:)Çünkü muhakkak kazanır..Çünkü kazanmamak O'NUN lügatinde yoktur..Korkunç ve tehlikeli olabilir..Ama dost ve çok harika da olabilir..Bence bu insan karşısında yapılacak en doğru tepki onun korkunçluğu yada harkuladeliği karşısında dik ve sarsılmaz bir durş sergileyebilmektir..Sevmesine de nefretine de hiçbirşeyine de aldırmayın bence..Yoksa kolayca kişiliğinizi ve huzurunuzu kaybedebilirsiniz..Kendinize sımsıkı sarılın..O halinizle size dost diyorsa dostusunuzdur..Savaşınızı kazandınız..Eğer tersi durumdaysanız savaşınızı yine kazandınız ama dostu değilsiniz..Ama size saygı duyacaktır böylece..Sakın kendinizi yok etmeyin..Çünkü bu onu kolayca yapar..

Sennin

Kayıtlı Üye
GENEL ÖZELLİKLERİ
Yıldızınız : Mars ve Plüton (Çekicilik, cazibenin temsilcisi)
Gurubunuz : Su, Negatif
Burcunuzun cinsiyeti: Dişi
Burcunuzun türü: Duran
Üstün yeteneğiniz: Sezgi
Özelliğiniz : Kararlılık ve İnceleme.
Emeliniz : Zenginlik
Amacınız : Hayat boyu zenginlik
Yenmeniz gereken huyunuz : Acımamak, ihmal etmek
Uğurlu gününüz : Salı
Uğurlu taşınız : Topaz
Uğurlu renkleriniz : Korkırmızısı, siyah
Uğurlu çicekleriniz : Kırmızı karanfil, hanimeli, ateş çiceği
Uğurlu kokularınız : Misk, manolya
Uğurlu müziğiniz : Marşlar ve canli parcalar

Burda hiç biri tutmuyo.Diğerlerindede çok az tutan var.Pek isabetli gelmedi bana :)

gümüş

Kayıtlı Üye
2 akrep çok eski arkadaşım var 2 si de dişi. Biri dünya tatlısı, diğeri eyvah eyvah :) Beyazla siyah kadar ayrılar birbirlerinden her konuda. Tanıdığım tek akrep erkek te ayaküstü on yalanı ardarda yüzü bile kızarmadan muhteşem bir serilikte söyleyebiliyor o nedenle burçlara pek bağlamak istemesem de burç olunca konu, dünya tatlısı kankamı alıyorum bir kenara akrep mi ? aman aman ! diyorum maalesef :)

AJA

Elit Üye
Akrep demeyin bana ne geIdiyse başıma akrepIerden geIdi :D Amannnn.. :D

alin

Kayıtlı Üye
Akrepler çok yokmuş mağdurları yine ayy akrep mi modunda :) Sn. gümüş o ayırdığınız kişiyi de ayırmayın o da bir akrep ama uçan akreptendir.Evet hırs kıskançlık ağır basan sürünen akrepler de var ancak onlar bile merhametlidir.Yolda tanımadığımız birisinin başına bir iş gelse en son görmemiş gibi çekip giden de akreptir bu kadar yabana atmayalım :) Çok akrep tanırım ortak özellikler bakışlar vs var elbette ancak o kadar bambaşka kişilikler ki.sn Jungfrau şansınıza oluşmuş bir durum değilse siz de akrep tanıdık çoksa yaklaşım da çoktur değil mi ama yani mutlak sevilen taraflar olmuştur :) Yine akrep savunmasındayız hayırlısı :)

canmert196

Kayıtlı Üye
bırıde bana akrep bayana nasıl davranmalıyım yazabılır mı :D