Acilen lütfen YARDIM!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

samir_22

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Sitede epeyce bir süreden beri üyeyim. Bir ara forum görevlisi bile oldum. Ancak bazı işlerimden dolayı uzun bir süre sizlerden ayrı kaldım. Baktım ki arkadaşlarin bir bölümü değişmiş.

Yönetici arkadaşlardan bir yardım talebim olacaktı. Ben 23 yaşında bir erkeğim. Küçüklüğümden beri bazı duygularımın çevremdeki diğer erkeklerden farkı olduklarının farkında idim. Ancak bu sadece "gereğinden fazla ilgi" şeklinde idi ve cinsi bir yönü yok idi. Bu süre zarfında kızlara hem cinsel, hemde duygusal yönden ilgim devam etmekteydi. Bu durum yakın bir zamana kadarda böyle devam etti. Ancak yakın bir zamandan beri hemcinslerime olan ilgim gereğinden fazla artmaya başladı. İş yavaş yavaş cinsellik yönüne dahi kaymaya başladı. Yani eskiden "gereğinden fazla ilgi" olan bu duygu karışıklığı artık cinsel yönden ilgi duymaya evrilmeye başlamıştı. Kızlara eskisi kadar olmasada yinede ilgim devam etmekte. Ancak bunun sürekli azaldığını hissediyorum. Bu durum bana büyük bir rahatsızlık vermekte. Normal bir insana göre dindar bir kişilğe sahibim. Maneviyatım bazı uhrevi şeyleri görecek kadar güçlüdür. Şu an kafam çok karışık. Toplum ve din tarafından hoş karşılanmayan bir şeye ait olmayı tahayyül dahi edemiyorum.

Bu aykırı duygulardan kurtulmak istiyorum. Sırf bu duyguları yok etmek için yakın zamanda evlenmeyi düşünüyorum.Bu konuda bana yardım edebilecek birileri var mı acaba?

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kusura bakmayın ama kesinlikle uygun olmayan biçimde düşündüğünüzü düşünüyorum. İslam konferansı bile eşcinselliğin doğuştan olduğunu Allah'ın taktiri olduğunu kabul etmiş(İran ve Suudi Arabistan hala onaylamasa da). Siz neler söylüyorsunuz.

Kendinizi uçuruma sürüklemeyin. Bastırmaya çalışmayın duygularınızı. Açık konuşuyorum lütfen mazur görün beni ama evlenip eşinizi erkeklerle aldatmaktansa kendinizi kabul edin ve bir eşcinsel olarak mutlu bir hayat sürün.

Toplum onaylamıyor olabilir. Elbet onlar da değişirler. Hem toplumun sizi törpülemesine izin vermeyin. Mücadele edin. Şuna emin olun ki hissettikleriniz evlenseniz de afedersiniz her gün farklı bir kadınla birlikte de olsanız değişmeyecek. Lütfen eşcinselliğin tedavi edilmesi gereken bir yanlış olduğunu sanmayın.

samir_22

Kayıtlı Üye
Kusura bakmayın ama kesinlikle saçmaladığınızı düşünüyorum. İslam konferansı bile eşcinselliğin doğuştan olduğunu Allah'ın taktiri olduğunu kabul etmiş(İran ve Suudi Arabistan hala onaylamasa da). Siz neler söylüyorsunuz.

Kendinizi uçuruma sürüklemeyin. Bastırmaya çalışmayın duygularınızı. Açık konuşuyorum lütfen mazur görün beni ama evlenip eşinizi erkeklerle aldatmaktansa kendinizi kabul edin ve bir eşcinsel olarak mutlu bir hayat sürün.

Toplum onaylamıyor olabilir. Elbet onlar da değişirler. Hem toplumun sizi törpülemesine izin vermeyin. Mücadele edin. Şuna emin olun ki hissettikleriniz evlenseniz de afedersiniz her gün farklı bir kadınla birlikte de olsanız değişmeyecek. Lütfen eşcinselliğin tedavi edilmesi gereken bir yanlış olduğunu sanmayın.

Merhaba öncelikle yanıtınız için teşekkürler. Ancak söylediklerinizin çoğuna katılmıyorum. Öncelikle bunu bir duygu karmaşıklığı olarak görüyorum. Ancak hayatımda hiç eşcinsel ilişki yaşamadığım için böyle bir duyguların olması kafamı dahada karıştırıyor.

Ayrıca bu duygu karmaşıklığını tamamen kabul edip hayatımın bir parçası haline getirerek buna uygun bir yaşam tarzı benimsemem %0,1 ihtimal dahilinde bile değil. Çünkü yaşadığım çevre Solculuğu CHP'ye oy vermekten ibaret gören ve diğer yönlerden bir SAADET'liden farksız olan bir aile çevresi. Gerçi böyle bir durumu toplumun tamamına yakını kabullenemez zaten. İşte böyle bir ortamda içimde oluşan duygu karmaşasını kabullenip hayatımın bir parçası haline getirmem asıl uçurumun kenarına kendimi sürüklemem demektir. Şu an üniversite bitti. Ailem evlilik konusunda yavaş yavaş beni sıkıştırmaya başladı. Anlayacağınız yapacak bir şey yok. Umuyorum ki bir hetero evliliği içimdeki duygu karmaşıklığını büyük öçlüde giderir.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu sizin kendinizi fark etme ve kendinizi tanıma durumunuzun bir göstergesidir. Birçok kişi böyle durumları sorun teşkiledebilecek ve ya diğer insanlara göre anormal bir durum gibi görebiliyor. Bu da kişilerin kendilerini sorgulama ve bişeyleri değiştirme çabasına girmelerine neden oluyor. Bütün insanlar doğdukları zaman bisexsüel olarak doğarlar.Kişi daha sonra din inanıs gelenek görenek aile toplum millet yaşayış tarzı çarpık ilişkiler toplumdan dışlanma korkusu gibi daha çoğaltabileceğimiz birçok şeçeneklerden yararlanarak yönelimini belirler. Yapılan bilimsel araştırmalardanda artık bunun bir tercih meselesi olmadığını hormonlara bağlı bir durum olduğunu ispatlamışlardır. Maalesef ki bizim toplumumuzda bu yönde bir farklılık olan insanları dışlamak çok daha kolay bir yol olduğu için toplum böyle davranıyor. Normal olmak istiyorum diyen arkadaşlar oldukça çok başvuruyor bizlere. Kime göre normal olmak istiyorsunuz. Size göre mi normal başkalarına göre mi? Hayat sizin neden başkalarına göre yaşamaya çalışacaksınız. Benim fikrim bu kendinizi tanıma süreciniz ve bu dönemde size herhangi bir değişim yaşatmaya çalışmak yerine bu farkındalığınızı gözlemlemeyi yeğlerim. Bu olayın ne maneviyatla ne ruhani bir boyutla ne de inanışsal bir durumla ilgili olmadığının siz de farkındasınız. Evlenecek olsanız bu ilginiz devam ettiğinde ne yapacaksınız. Psikologlar bunu bir ruhsal bunlarım olara kgörüp evlendirmeyi önerenleri bile oluyor. Aile öğrendiği zaman evlendirdiğimiz zaman bu durum gider diyorlar. Böyle evliliklerin % 95 inin geri boşanmayla sonuçlandığını yapılan araştırmalar kanıtlamıştır. Diğer %5 lik kısmıda ya cocukları için ya da toplum korkusundan cesaret edemedikleri ortaya çıkmıştır. Umarım hayatınızı kendiniz yönetmeyi ve farkındalığınızı arttırmayı denersiniz. Herşey o zaman daha farklı bir gözle bakabileceğinizi düşünüyorum.

samir_22

Kayıtlı Üye
Bu sizin kendinizi fark etme ve kendinizi tanıma durumunuzun bir göstergesidir. Birçok kişi böyle durumları sorun teşkiledebilecek ve ya diğer insanlara göre anormal bir durum gibi görebiliyor. Bu da kişilerin kendilerini sorgulama ve bişeyleri değiştirme çabasına girmelerine neden oluyor. Bütün insanlar doğdukları zaman bisexsüel olarak doğarlar.Kişi daha sonra din inanıs gelenek görenek aile toplum millet yaşayış tarzı çarpık ilişkiler toplumdan dışlanma korkusu gibi daha çoğaltabileceğimiz birçok şeçeneklerden yararlanarak yönelimini belirler. Yapılan bilimsel araştırmalardanda artık bunun bir tercih meselesi olmadığını hormonlara bağlı bir durum olduğunu ispatlamışlardır. Maalesef ki bizim toplumumuzda bu yönde bir farklılık olan insanları dışlamak çok daha kolay bir yol olduğu için toplum böyle davranıyor. Normal olmak istiyorum diyen arkadaşlar oldukça çok başvuruyor bizlere. Kime göre normal olmak istiyorsunuz. Size göre mi normal başkalarına göre mi? Hayat sizin neden başkalarına göre yaşamaya çalışacaksınız. Benim fikrim bu kendinizi tanıma süreciniz ve bu dönemde size herhangi bir değişim yaşatmaya çalışmak yerine bu farkındalığınızı gözlemlemeyi yeğlerim. Bu olayın ne maneviyatla ne ruhani bir boyutla ne de inanışsal bir durumla ilgili olmadığının siz de farkındasınız. Evlenecek olsanız bu ilginiz devam ettiğinde ne yapacaksınız. Psikologlar bunu bir ruhsal bunlarım olara kgörüp evlendirmeyi önerenleri bile oluyor. Aile öğrendiği zaman evlendirdiğimiz zaman bu durum gider diyorlar. Böyle evliliklerin % 95 inin geri boşanmayla sonuçlandığını yapılan araştırmalar kanıtlamıştır. Diğer %5 lik kısmıda ya cocukları için ya da toplum korkusundan cesaret edemedikleri ortaya çıkmıştır. Umarım hayatınızı kendiniz yönetmeyi ve farkındalığınızı arttırmayı denersiniz. Herşey o zaman daha farklı bir gözle bakabileceğinizi düşünüyorum.

Merhaba yule. Söylediklerinize katılıyorum ve sizi anlıyorum. Ancak benide anlamanızı istiyorum. Yaş ilerledikçe bazı şeylerin üstü örtülemiyor maalesef. Bazı şeylerin bende farkındayım. Ancak bahsettiğim koşullar, çevre v.b. sebepler pek çok şeyi engelliyor. Kafam çok karışık gerçekten. Hemde çooookkk. Evliliğin ne kadar devam edeceğini zaman gösterecek artık. Şu an bu konuda yorum yapamıyorum. Eşcinselliğe ana avrat küfredilen bir yerde böyle bir hayat sürmeye kalkmaktır bence uçuruma sürüklenmek. Elbette başkaları için değil kendim için yaşıyorum. Ancak hayat gerçeklerinide unutmamak gerek. Ne yazık ki bazı şeyleride gözardı etmemek gerek. Öyle bir durum ki sakal bıyık hikayesi gibi.

yule

Yönetici
İş
Maalesefki toplumla yaşana bireyleriz ve bu durum ve ikilemler bizleri psikolojik olarak çökertiyor. Tabi ki sizi de anlıyorum yine de kendiniz engellemeye çalışmanız sizi daha fazla bu yönlere çekecek ve daha fazla yıpranmanıza devam edecektir. Evlilikle ilgili birşey söylemiyorum. Kendi düşünceniz bana göre evlenilecek kişiye ben olsam böyle bir şey yapamam. Bir denek gibi göremem kimseyi. Denedim değişemedim olmadı demek bence sorumluluğu üzeirnizden atma çabasıdır. Tam olarak kendinizin farkındalığını bitirmeden bir evlilik yapmak ve ya bir şeyler planlamak sizi yanlış bir yola sürükleyecektir. Zamanı değerlendirin ve önce kendinizi tam olarak tanıyıp ne istediğinizi iyice ortaya koyun. Ondan sonra gelecek ile ilgili planlarınızı yapın diye öneririm.

obsesif

Kayıtlı Üye
Kendiniz bile tam olark farkında değilken olayın,bence evlenmeyin

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Sayın W.Taylor ;kesinlikle önce bir psikologa görünün ve çok rahat olun.Bu durumu psikolojik bir rahatsızlık sınıfından çıkaran ilk örgüt Amerikan Sağlık Örgütleri idi.Bu durumun son araştırmalarla yine bir "kişilik bozukluğu" olduğunu ortaya çıkaran şimdi yine AMERİKA'daki bir sağlık örgütüdür..Psikoterapi yöntemiyle birçok kendini "homoseksüel"" sanan erkek "heteroseksüel" olmuştur.Türkiye'de de bu amaçla kurulmuş klinikler şu anda mevcut.Gidip rahatlıkla tedavi olmanızı dilerim.Bu bir kişilik bozukluğudur.Eğer dine göre konuşacaksak evet İslam'a aykırı bir durumdur ama daha önemlisi "İnsan doğasına aykırı bir durumdur"...

yule

Yönetici
İş
Sayın osho.

Tespitlerinizi ya da düşüncelerinizi kesin doğru olarak ifade etmemenizi öneririm. Size göre kişilik bozukluğudur. Bana göre hormonsal bir durumdur. Yani kesin yargı içermemesi gereklidir. Siz böyle bir durumda kaldınız mı daha önce. Ya da böyle bi durumda gidip tedavi felan gördünüz mü. Ben tedavi için birçok yere başvuranları gördüm. Söyledikleri şey şu.
Sırf artık rahat bıraksınlar diye tedavi oldu ve geçti artık diyorum diyorlar. Yani siz ve sizin gibilerin baskısından kurlulmak ve bakışlarını değiştirmek için ve dışlanmaktan korktukları için böyle bir yol seçmek zorunda kalıyorlar. Herhalde kisme böyle bir durum istemez. Bir erkek ile bir kız elele tutuşup gezerken herşeyi rahatça yaşarken böyle durumdaki kişilerin herşeyi dört duvar arasında yaşamayı kendilerinin seçmeyeceklerini düşünmelisiniz. Bişeyler söylerken önce empati yapınız sonra konuşunuz. Sizlerde düzeyli bir muhabbet ve paylaşımda olmamız için uyum içerisine girmemiz için öncelikle karşınızdaki insanların düşüncelerine duygularına onay vermeseniz bile saygı göstermeniz gerekir.

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Kesin ifadelerle konuşmam tamam yanlıştır haklısınız;ancak kesinlikle saygı dersi vermeyin.Ben ne yapması gerektiği konusunda fikir verdim,burada saygıyla alakalı bir durum yoktur.Bunun dışında söylediklerim;öznel olanlar tabii ki kendi fikirlerim ve diğer dediklerim ABD'de son araştırmalardan sonra ortaya atılan bir tezdir ve uygulama sonucunda birçok hastayla yapılmış röportajlar vardır,internetten araştırılabilir.Doğruluk payı ne derseniz,karşıt görüşün doğruluk oranı neyse bunun doğruluk oranı da odur.

yule

Yönetici
İş
Zaten kimseye bişeyi kabullendirmek için söylemiyorum bunları. Önyargıların kırılması çok zordur. Bu saygı sözünü size söylerken kızım sana söylüyorum gelinim sen anla olayıdır. Bu kişileri toplum böyle görüyor ve bende bunun yanlışlığını dile getiriyorum sadece O yüzden gereksiz olarak uzatmanın anlamsızlığını düşünerek bu tartışmayı kapatıyorum.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
ancak kesinlikle saygı dersi vermeyin.Ben ne yapması gerektiği konusunda fikir verdim,burada saygıyla alakalı bir durum yoktur.

Ah evet zaten " insan doğasına aykırı bir durumdur" diyerek eşçinsellere hakaret etmiş olmuyorsunuz. Saygılı olduğunuzdan o kadar emin olmayın derim.

İgnas

Kayıtlı Üye
Ah evet zaten " insan doğasına aykırı bir durumdur" diyerek eşçinsellere hakaret etmiş olmuyorsunuz. Saygılı olduğunuzdan o kadar emin olmayın derim.

bunun saygıyla alakası olduğunu düşünmüyorum.seks isteği,yani üreme güdüsü adı üstünde üremek için bize bize verilmiştir,ister evrim ister tanrı tarafından diyin.Üreme imkanının olmadığı eşcinsel ilişkiler "doğaya aykırı"
,doğal içgüdülerimize ters bir durum.osho bunu dile getirmiş sanırım,ben burda bir hakaret görmüyorum,bir gözlem bu sadece.hakaret etmek isteyen daha başka cümleler kurabilir tahminimce.
Belki de eşcinsellik doğaya aykırı değildir,doğanın istemediği genlerin bir sonraki nesle geçmesini engellemek için kurduğu bir düzendir,tartışılabilir.
ama gene de burada hakaret olduğunu düşünmüyorum,gerçekçi bakmaktan yanayım.Sizin mesajınızdan alıntı yaparak cevap verdim ama sadece düşüncemi belirtmek içindi,şahsınızla tartışmak gibi bir niyetim yok.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
doğal içgüdülerimize ters bir durum.

Bu bölüme katılmıyorum. İçgüdülerimizi düzenleyen şey hormonlardır. Eşcinsellerin hormonları daha farklı çalıştığı için daha farklı içgüdüler oluşur. Onlar kendileri ite ite oluşturmaz(yapan da vardır belki bilemem). Yapay bir şekilde oluşmadıkları için onlar da doğal içgüdüdür.

orenkayali

Kayıtlı Üye
Kusura bakmayın ama kesinlikle saçmaladığınızı düşünüyorum. İslam konferansı bile eşcinselliğin doğuştan olduğunu Allah'ın taktiri olduğunu kabul etmiş(İran ve Suudi Arabistan hala onaylamasa da). Siz neler söylüyorsunuz.

tamamiyla onaylamiyorum.Islam örgütünün kabul etmesi onu mesru göstermez.
Bu konuda Islam ne diyor ona bakmalisiniz.Her iki cins icinde benzemeyi dahi lanetliyor.Siz islam örgütünü referans veriyorsunuz.
Bu bir hastaliktir.Dogustan veya sonradan duygu yanilmasi,sapmasidir.Tedavi edilmesi lazimdir.

Bu konuda Islam ne diyor ona bakmalisiniz.Her iki cins icinde benzemeyi dahi lanetliyor.Siz islam örgütünü referans veriyorsunuz.
Bu bir hastaliktir.Dogustan veya sonradan duygu yanilmasi,sapmasidir.Tedavi edilmesi lazimdir.
Zaten konuyu yazan arkadas ta dini duygularindan dolayi (vicdani-Fitrati) izdirap cektigini yazmis.

samir_22

Kayıtlı Üye
Öncelikle bütün herkese yorumları ve yanıtları için teşekkürler. İlk olarak belirtmeliyim ki herkes özgürce görüşlerini açıklayabilir. Ancak bunu yaparken birbirimizi kırmamalıyız. Lütfen sözcüklerimizi seçerken daha dikkatli olalım.

Herkes kendi düşüncelerini açıklamış doğru veya yanlış. Kimisi hormonsal yani biyolojik olarak görmüş, kimiside bir tür hastalık olarak telakki etmiş. Ben bu durumda biyolojik etkenlerinde etkili olduğunu düşünüyorum. Ancak yaşantılarında etkisi yadsınamaz. Kişinin çevresi, aile yapısı, ailede babanın etkisi v.b. sebepler buna ortam hazırlayabiliyor maalesef. Tek katılmadığım şey bunun sonradan kişinin iradesi dahilinde seçildiği iddiasıdır. Bugün eşcinsellik sadece insanlarda değil hayvanlarda da mevcuttur. Bir irade ve seçim sahibi olmayan hayvanlarda da bu durumun görülmesi konunun iddia edildiği gibi olmadığını göstermektedir. İslamcı yazar Emine Şenliklioğlu bir ara bu konuyla epeyce ilgilendi. Pek çok kişiyle temasları oldu. Yazar yaptığı araştırmalarında bu kişilerde kadınsal hormonların diğer hemcinslerine göre daha fazla olduğunu tespit etti. Bunun tıbbi yöntemlerle tedavi edilebileceğini iddia etmekte yazar.

İnanın şu an kafamın içi çok karışık. Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim. Bu durum içimde her geçen gün büyüyen bir mahluk gibi.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
tavsiye istediğiniz yer doğru bir yer değil. kimseninde size tavsiyede bulunması gerekmiyor. siz kendiniz daha iyi bilirsin isizn için uygun ne ise onu yapın.

bazı kişilere göre gay olmak çok korkunç bir şey iken bazıları için sıradan bir olaydır. kimi,n ne dediğinin bir önemi yok sizin için gerekli ne ise onu yaşayın ve sonuçlarını görün.
konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...