Herkesin dikkatine

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Gereken önemi vererek okumanızı rica ediyorum...

Degerli üyelerimiz içerisinde bulundugumuz hicri ay safer ayıdır..
Safer ayı belalar ve musibetlerin inanılmaz arttıgı bir dönemdir, havas yönünü tam manası ile idrak etseniz evden dışarı çıkmaz kimse ile konuşmazdınız.. Arkadaşlar bu ay her konuda dikkatli olun, hertürlü bela ve musibete karşı korunmak için sürekli ilgili ayetler sureler okuyun örnegin Felak Nas Ayet-el Kürsi gibi...
Peygamber efendimize bu ay içerisinde çeşitli belalar gelmiş büyük hastalıklara muzdarip kalmıştır..
320 bin küsür bela ve çeşitlerini yeryüzüne bu ay içerisinde indirildigi bildirilir.. Çok güçlü korunmalarınız yok ise herhangibir vefk yada uygulamada yapmamanızı tavsiye ederim..
Ayrıca aşagıda ki yöntemide uygulayarak korunabilirsiniz

Safer ayının ilk ve son çarşamba gününün gecesinde, yani salı gecesi kılınacak namazdır;
(İSLÂM'da gece günden önce gelir. Yani Cuma günü, Perşembe Günü akşam ezannı okunduğunda giriyor)
1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 17 Kevser Sûresi
2 Rekât : Fatiha'dan Sonda; 5 İhlâs Sûresi
3 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Felâk Sûresi
4 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Nâs Sûresi

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü, öğlen ve ikindi namazı arasında kılınacak namazdır;
1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 11 İhlâs Sûresi
2 Rekât : Fatiha'dan Sonda; 11 İhlâs Sûresi
Bu namazdan sonra 100 kere "Yâ dâfia'l-belâyâ, idfâ anna'l-belâyâ, fallâhü hayrun hâfizann ve hüve Erhâmü'r-Râhimin, inneke alâ külli şey'in kadir" okunmalı ve dua edilmelidir.

Allah hepinizi ve ailelerinizi korusun... selam ve dua ile

Elfangel

Kayıtlı Üye
Yazdıklarınızı daha önce duymamıştım, tavsiyelerinize kesinlikle uyacağım, teşekkür ederim. Allah sizi de korusun.

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Uyariniz tüm Havas uygulamalari icinde gecerlimi?
Allah razi olsun sizden.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Uyariniz tüm Havas uygulamalari icinde gecerlimi?
Allah razi olsun sizden.
Sadece havas uygulamaları için degil aklınıza gelebilecek herşey için geçerli.. Bu ay içerisinde eskiden ticaret yapmaktan, evlenmekten yeni eve taşınmaktan, seyahate çıkmaktan, savaşmaktan hep kaçınırlardı... Havas uygulaması yapılması çok lazım durumlar varsada mutlaka profesyonelce yapılmalı..

aysorfi

Kayıtlı Üye
Ben namazımdan sonra ayetel-kürsi 7 kez ve Allahım barik ve salli okuyup birde 3 defa salavat çekiyorum.

Peki bu ayın sonuna kadarmı sürcek ?

aysorfi

Kayıtlı Üye
Ya ben namazımda bugün herzamankinden daha çok şeytan çok uğraştı benle. Nedenlerden biride bu belkide diye düşndüm şimdi. Acaba doğruluk payı varmıdır.?

gözde

Kayıtlı Üye
Evet ben bunu geçen sene duymuştum ama vakit geçmişti.Seneye hatırlarsam yaparım demiştim..Hatırlattğın için teşekkür ederim..:)

zdn

Kayıtlı Üye
Benimde işlerimde aksilikler meydana geliyo.Sürekli sebebini sorgulayıp duruyordum ve bir anlam veremiyordum.Psikolojim bozuldu resmen:banghead: ne zaman biter bu safer ayı?

cerfin

Kayıtlı Üye
Safer ayı bitene kadar okula gitmeyim ben ya :biggrinjester:

Yeniçeri

Kayıtlı Üye
Sayin kontejyan uygun bir zaman da bize diğer hicri aylari da anlatirmisiniz?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
benimde işlerimde aksilikler meydana geliyo.sürekli sebebini sorgulayıp duruyordum ve bir anlam veremiyordum.psikolojim bozuldu resmen:banghead: ne zaman biter bu safer ayı?
24 gün var son 5 günü saymazsak 19 kaldı zira son 5 günde musibetler tekrar semaya dönüşe geçer etki giderek azalır..

cigembay

Kayıtlı Üye
Benimde eve kapınışımın nedeni bu mudur acaba ? Bakkala bile gitmek için evden çıkmak gelmiyor içimden. Bilgilendirme için teşekkürler

turco

Kayıtlı Üye
28.11.2011-Safer Ayının İlk Çarşambası Yapılacak İbadetler(Belaların Yazılıp,Yeryüzüne İndiği Ay)

SAFER AYINDA,BİR SENE İÇERİSİNDE YERYÜZÜNE İNECEK BELALARDAN ALLAH’A CC SIĞINIP BU AYDA ÇOK İSTİĞFAR ETMELİYİZ(GÜNDE EN AZ 100 KERE).

BU AYDA FELAK VE NAS SURELERİNİ HER GÜN MÜMKÜNSE 80 DEFA OKUMALI VE NAFİLE NAMAZLARLA BU AYI İBADETLE GEÇİRMELİYİZ.

BU AY İÇERİSİNDE, SABAH VE AKŞAM NAMAZLARINDAN SONRA 7 DEFA SALATI MÜNCİYE(TÜNCİNA) VE SALATI TEFRİCİYE OKUNMALIDIR.

SALATI TEFRİCİYE

“ALLÂHUMME SALLİ SALÂTEN KÂMİLETEN VE SELLİM SELÂMEN TÂMMEN ALÂ SEYYİDİNÂ MUHAMMEDİNİLLEZÎ TENHALLÜ BİHİL UKADÜ VE TENFERİCU BİHİL-KÜREBÜ VE TUKDÂ BİHİL-HAVÂİCU VE TÜNÂLÜ BİHİR-REĞÂİBÜ VE HÜSNÜL-HAVÂTİMİ VE YUSTASKAL ĞAMÂMU BİVECHİHİL KERÎM VE ALÂ ÂLİHÎ VE SAHBİHİ FÎ KÜLLİ LEMHATİN VE NEFESİN Bİ ADEDİ KÜLLİ MA’LÛMİN LEK.”

DUANIN MANASI

“ALLAHIM! BİZİM EFENDİMİZ MUHAMMED’E (SAV) KUSURSUZ BİR SALÂT VE RAHMET, MÜKEMMEL BİR SELÂM VE SELÂMET VERMENİ DİLİYORUZ. O PEYGAMBER Kİ, ONUN HÜRMETİNE DÜĞÜMLER ÇÖZÜLÜR, SIKINTILAR VE BELALAR ONUN HÜRMETİNE AÇILIP DAĞILIR, HACET VE İHTİYAÇLAR ONUN HÜRMETİNE YERİNE GETİRİLİR. MAKSATLARA O’NUN HÜRMETİNE ULAŞILIR, GÜZEL SONUÇLAR O’NUN HÜRMETİNE ELDE EDİLİR. O’NUN ŞEREFLİ YÜZÜ HÜRMETİNE BULUTLARDAKİ YAĞMUR İSTENİLİR, ALLAH’IM, ONUN EHL-İ BEYTİNE, ASHABINA DA HER GÖZ KIRPACAK KADAR ZAMANDA (HER AN, SANİYE) HER NEFES ALACAK ZAMANDA SANA MALUM OLAN VARLIKLAR SAYISINCA SALÂT ET.”

SALATI MÜNCİYE(TÜNCİNA)

OKUNUŞU: “ALLÂHUMME SALLİ ALÂ SEYYİDİNÂ MUHAMMEDİN VE ALÂ ÂLİ SEYYİDİNA MUHAMMEDİN SALÂTEN TÜNCÎNÂ BİHÂ MİN-CEMÎ’İL-EHVÂLİ VEL ÂFAT. VE TAKDÎ LENÂ BİHÂ CEMÎAL HÂCÂT VE TUTAHHİRUNÂ BİHÂ MİN-CEMÎİ’S-SEYYİÂT VE TERFE’UNÂ BİHÂ A’LÂ’D-DERACÂT VE TUBELLİĞUNÂ BİHÂ AKSÂ’L-ĞAYÂT MİN CEMİÎL-HAYRÂTİ FÎ’L-HAYÂTİ VE BA’DEL-MEMÂT BİRAHMETİKE YÂ ERHAME’R-RAHİMÎN. HASBUNELLAHU VE Nİ’MEL VEKÎL, Nİ’MEL MEVLÂ VE Nİ’ME’N-NASÎR. ĞUFRANEKE RABBENÂ VE İLEYKE’L-MASÎR.”

ANLAMI: ALLAH’IM! EFENDİMİZ MUHAMMED’E (SAV) VE ONUN EHLİ BEYTİNE SALAT ET. BU SALAVAT O DERECE DEĞERLİ OLSUN Kİ: ONUN HÜRMETİNE BİZİ BÜTÜN KORKU VE BELALARDAN KURTARSIN. BİZİM İHTİYAÇLARIMIZI O SALAVAT HÜRMETİNE YERİNE GETİRSİN, BİZİ BÜTÜN GÜNAHLARDAN BU SALAVAT HÜRMETİNE TEMİZLERSİN, O SALAVAT HÜRMETİNE BİZİ DERECELERİN EN ÜSTÜNE YÜCELTİRSİN, O SALAVAT HÜRMETİNE HAYATTA VE ÖLDÜKTEN SONRA DÜŞÜNÜLEBİLECEK BÜTÜN HAYIRLAR KONUSUNDA GAYELERİN EN SONUNA KADAR ULAŞTIRSIN. EY MERHAMETLİLERİN MERHAMETLİSİ BİZE BUNLARI MERHAMETİNLE NASİP ET. ALLA TEALÂ BİZE KÂFİDİR VE NE İYİ BİR DOST, NE İYİ BİR VEKİLDİR. EY RABBİMİZ, SENİN MAĞFİRETİNİ DİLERİZ, DÖNÜŞ YALNIZ SANADIR.

SAFER AYINDA KILINACAK NAMAZ

SAFER AYININ İLK(04 OCAK 2011 SALI) VE SON(1 ŞUBAT 2011 SALI) ÇARŞAMBA GÜNÜNÜN GECESİNDE, YANİ SALI GECESİNİ ÇARŞAMBAYA BAĞLAYAN GECE KILINACAK NAMAZDIR;

(İSLÂM’DA GECE GÜNDEN ÖNCE GELİR. YANİ CUMA GÜNÜ, PERŞEMBE GÜNÜ AKŞAM EZANI OKUNDUĞUNDA GİRİYOR)

1 REKÂT : FATİHA’DAN SONRA ; 7 KEVSER SÛRESİ

2 REKÂT : FATİHA’DAN SONDA; 7 İHLÂS SÛRESİ

3 REKÂT : FATİHA’DAN SONRA ; 7 FELÂK SÛRESİ

4 REKÂT : FATİHA’DAN SONRA ; 7 NÂS SÛRESİ

SAFER AYININ İLK VE SON ÇARŞAMBA GÜNÜ, ÖĞLEN VE İKİNDİ NAMAZI ARASINDA KILINACAK NAMAZDIR;

1 REKÂT : FATİHA’DAN SONRA ;7KEVSER, 7 İHLÂS SÛRESİ,

2 REKÂT : FATİHA’DAN SONDA; 7FELAK ,7 NAS

BU NAMAZDAN SONRA 100 KERE ”YÂ DÂFİA’L-BELÂYÂ, İDFÂ ANNA’L-BELÂYÂ, FALLÂHÜ HAYRUN HÂFİZAN VE HÜVE ERHÂMÜ’R-RÂHİMİN, İNNEKE ALÂ KÜLLİ ŞEY’İN KADİR” OKUNMALI VE DUA EDİLMELİDİR.

BU AYDA OKUNMASI TAVSİYE EDİLMİŞ ZİKİRLER

SAFER AYINDA HER GÜN MUTLAKA 100 KERE ”LA HÂVLE VELÂ KUVVETE İLLA BİLLAHİL ALİYYİL AZİYM” DENİLMELİDİR. GÜNDE 100 KERE SÖYLEYENDEN, EN HAFİFİ FAKİRLİK OLMAK ÜZERE 70 ÇEŞİT BELA, MUSİBET KALDIRILIR.

AYRICA YİNE SAFER AYINDA (VE HER ZAMAN) HER GÜN MUTLAKA GÜNDE 100 KERE SALÂVAT GETİRMEK LAZIMDIR. SALÂVAT ÇOK BELA VE MUSİBETLERİ ÇEVİRİR, DÜNYA VE AHİRETTE KURTULUŞUNA SEBEP OLUR. EN EFDÂL SALÂVAT’I ŞERİFE: ”ELLAHÜMME SÂLLİ ÂLA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN VE VE ÂLA ÂLİHİ VE SAHBİHİ EFDÂLE SALEVATİKE VE ADADE ME’LUMATİKE VE BÂRİK VE SELLİM”

ENES BİN MÂLİK’E RA PEYGAMBERİMİZİN SAV ÖĞRETTİĞİ ÇOK

TESİRLİ BİR DUA:

BU DUAYI SABAH (MÜMKÜNSE GÜNEŞ DOĞMADAN) 3 KERE VE AKŞAM GÜNEŞ BATTIKTAN HEMEN SONRA OKUYAN, KORKMAYA TEK LAYIK OLAN YALNIZ ALLAH’TAN C.C. KORKSUN . BAŞTA ZALİM DEVLET BAŞKANI , ŞEYTAN, CİN VE İNSANLARIN ŞERRİNDEN, BÜYÜ VE EFSUNLARDAN HİÇBİRİ ALLAH’IN C.C. İZNİYLE HİÇBİR ŞEKİLDE ZARAR VEREMEZ. HZ OSMAN’DAN RA BİLDİRİLDİĞİNE GÖRE ANİ BELALARDANDA KORUNUR. AYRICA ZEHİR VERİLSE TESİR ETMEZ ALLAH’IN İZNİYLE(HERGÜN OKUMAK LAZIMDIR):

“BİSMİLLAHİLLEZİ LÂ YEDURRÜ MEÂS MİHİ ŞEY-ÜN FİL-ERDİ VE LÂ FİSSEMAİ VE HÜVES SEMİÜL ÂLİYM”

BU AYDA, RABBİMİZİ ÇOK ZİKREDELİM VESSELAM.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Gereken önemi vererek okumanızı rica ediyorum...

Degerli üyelerimiz içerisinde bulundugumuz hicri ay safer ayıdır..
Safer ayı belalar ve musibetlerin inanılmaz arttıgı bir dönemdir, havas yönünü tam manası ile idrak etseniz evden dışarı çıkmaz kimse ile konuşmazdınız.. Arkadaşlar bu ay her konuda dikkatli olun, hertürlü bela ve musibete karşı korunmak için sürekli ilgili ayetler sureler okuyun örnegin Felak Nas Ayet-el Kürsi gibi...
Peygamber efendimize bu ay içerisinde çeşitli belalar gelmiş büyük hastalıklara muzdarip kalmıştır..
320 bin küsür bela ve çeşitlerini yeryüzüne bu ay içerisinde indirildigi bildirilir.. Çok güçlü korunmalarınız yok ise herhangibir vefk yada uygulamada yapmamanızı tavsiye ederim..
Ayrıca aşagıda ki yöntemide uygulayarak korunabilirsiniz

Safer ayının ilk ve son çarşamba gününün gecesinde, yani salı gecesi kılınacak namazdır;
(İSLÂM'da gece günden önce gelir. Yani Cuma günü, Perşembe Günü akşam ezannı okunduğunda giriyor)
1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 17 Kevser Sûresi
2 Rekât : Fatiha'dan Sonda; 5 İhlâs Sûresi
3 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Felâk Sûresi
4 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 1 Nâs Sûresi

Safer ayının ilk ve son çarşamba günü, öğlen ve ikindi namazı arasında kılınacak namazdır;
1 Rekât : Fatiha'dan Sonra ; 11 İhlâs Sûresi
2 Rekât : Fatiha'dan Sonda; 11 İhlâs Sûresi
Bu namazdan sonra 100 kere "Yâ dâfia'l-belâyâ, idfâ anna'l-belâyâ, fallâhü hayrun hâfizann ve hüve Erhâmü'r-Râhimin, inneke alâ külli şey'in kadir" okunmalı ve dua edilmelidir.

Allah hepinizi ve ailelerinizi korusun... selam ve dua ile

İslamda uğursuz ay gün vs.. yoktur kardeşim

denizay

Kayıtlı Üye
Bu safer ayı ayın kaçında başlayıp kaçında biter?

dertlipınar

Kayıtlı Üye
İş
emekliÄŸim
Öncelikle Allah sizden razı olsun efendim.Iilk kez duyuyorum uygulamak isterim bu çarşambayı kaçırmış oluyorum acaba çarşambaya mı başlayacağım yoksa hemen başlamam mı gerekiyor? Bilginize ihtiyacım var
Allahim'a emanet olunuz