Hz.Hızır AS.İle görüşmek için

tılsımcı

Banlı Kullanıcı
İş
Turizm,
Bismillahirrahmanirrahim.Merecel bahreyni yeltekiyan.Beynehuma berzahun la yebğiyan (Rahman Suresi,19-20.ayetler)...meali ;19. (Suları acı ve tatlı olan) iki denizi salıvermiştir; birbirine kavuşuyorlar.2
20. (Fakat) aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmıyorlar.

Havvası; Bir insan 40 gün beş vakit namazların ardından kimseyle konuşmadan bu ayetleri harfleri adeti yani 35 defa okursa,Hz.Hızır as. ile görüşür.

SAH_MUHAMMED

Banlı Kullanıcı
Tilsimci sen bunu denedin mi_?cevap veririsen sevinirim

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Hz.Hızır kime gelecegini kime yardım edecegini kendisi belirlemiyor bunu belirleyen ona davet eden sözcükler yada dualarda degil, Kişinin hak edişi burda belirleyicidir buna izin veren ise Allah'tır dolayısı ile Hızır as. birileri çagırınca degil, hak eden ruha ulaşır..

YasinLY

Kayıtlı Üye
Doğru söylüyor Kontejyan melekler Hızır, Cebrail, Azrail diğerleri Yüce Allah'ın emri ile hareket ediyorlar... Allah dilerse Hızır A.s gelir dilerse gelmez.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Doğru söylüyor Kontejyan melekler Hızır, Cebrail, Azrail diğerleri Yüce Allah'ın emri ile hareket ediyorlar... Allah dilerse Hızır A.s gelir dilerse gelmez.

Bildiğim kadarıyla hz.Hızır melekmi peygambermi başka birşeymi bilinmiyor.

YasinLY

Kayıtlı Üye
H.z Hızır (A.s) Peygamberdir ve Kur'an'da H.z Hızır ile ilgili ayetler mevcuttur. Çoğu kişi "Hızır gelsede imdadıma yetişse." der melek zanneder ama aslında H.z Hızır (A.s)'dır.

Kehf Sûresi Ayet 65
Kehf Sûresi Ayet 82
Enbiyâ Sûresi Ayet 45
Kehf Sûresi Ayet 82
Kehf Sûresi Ayet 66
Kehf Sûresi Ayet 66
Kehf Sûresi Ayet 68

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
H.z Hızır (A.s) Peygamberdir ve Kur'an'da H.z Hızır ile ilgili ayetler mevcuttur. Çoğu kişi "Hızır gelsede imdadıma yetişse." der melek zanneder ama aslında H.z Hızır (A.s)'dır.

Kehf Sûresi Ayet 65
Kehf Sûresi Ayet 82
Enbiyâ Sûresi Ayet 45
Kehf Sûresi Ayet 82
Kehf Sûresi Ayet 66
Kehf Sûresi Ayet 66
Kehf Sûresi Ayet 68

cevabın için sağol :)

patrick

Kayıtlı Üye
YasinLY arkadaşım sizin görüşlerinizde belli yanılgılara düştüm. Bende Hızır (a.s)'ı çölde kaybolup sussuzluktan ölmek üzereyken ab-ı hayat (sonsuz hayat) vahasını bulup ordan tadan bir asker olarak bilmekteyim. Sizden ricam konuyu biraz daha araştırın ve lütfen peygamberdir gibi kesin kanılarda bulunmayın. Çünkü bu günümüzde bile tartışılmaktadır.

Kehf 65.Derken
virgul.gif
kullarımızdan bir kul buldular ki ona katımızdan bir Rahmet vermiş
virgul.gif
yine ona tarafımızdan bir ilim öğretmiştik.

Bu arada Kur'an da yanlış hatırlamıyorsam 25 (Eğer ki yanlışsa Allah affetsin İnşallah) tane peygamberden bahseder (kimine göre bu rakam 28 dir) bu anlatılan peygamberlerin hepsi bir kavime gönderilmiştir. Yalnız Hz.Lokman, Hz.Hızır, Hz.Üzeyir, Hz.Zülkarneyn gibi allahın veli kulları gibi görünen insalardan da bahsedilmiştir. Fakat onlara herhangi bir peygamberlik vasfı verilmemiştir (kastım mucizeler değildir.) Ve aynı zamanda hiç bir kavime gönderilmemişlerdir.

Sevgili arkadaşım bu kadar yazıyı yazmamın nedeni seni kırmak değil ve eğer böyle birşey olduysa yalvarırım beni affet çünkü amacım kırmak değil. Senden tek isteğim şu dur ki lütfen açığa kavuşmamış konularda direk olarak görüş belirtmek yerine ''benim düşünceme göre'' gibi terimini kullan.