ay ile güneş arasındaki açı nasıl hesaplanır?

arizona_34

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar bana vefklerde kullanılan ay ile güneş arasındaki açının nasıl hesaplanacağını anlatabilecek birisi var mı?

arizona_34

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar bu konuda bulduğum 2 kaynak eşleşmiyor acaba hangisi doğru? word a attım buradan bakabilirsiniz

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
vefklerde kullanılan ayin menzilleri ve ay ile yıldız (gezegen arasındaki açıdır. ) ay ile güneş arasındaki açı bizi ilgilendirmez.

ama hesaplarken yıldızların buluduğu yer ay sembolünün altındadır. epimeris takvimine bakınca görüsünüz oarada ay ile güneç arasındaki açı değil güneş burcundaki gezegen ile ay burcundaki gezegen arasındaki açı hesplanır. sitemizde detaylı bilgi mevcuttur.

ayın ise menzilleri hesaplanır onun güneşle bir alkası yok. o konuda sitemizde mevcut

arizona_34

Banlı Kullanıcı
açı derken kastettiğim zaten gezegenler arası açı.benim yaptığım ilk yöntem bu konuda doğru mu yanlış mı?onu söylerseniz sevinirim

bu konularda ayrıntılı bilgileri sitede bulamadım yardımcı olurmusunuz?

poipuman

Kayıtlı Üye
Sitenin Kutuphane bolumunde Bulent Kisa'nin yazmis oldugu "Havvasin Derinlikleri" adli kitabini indirebilirsin (birinci cilt). Konu ile ilgili butun bilgiler o kitapta mevcut, Zaten takip ettigim kadariyla sitedeki hemen herkes o kitaptan alinti yapip buraya "paste" ediyorlar. Iyi sanslar.