Uyku ile ilgili bir yardımda bulunabilcek var mı ?

Voy

Kayıtlı Üye
Uykularım çok yorucu oluyor.Uyurken sanki daha çok yoruluyorum gibi geliyor.Çok fazla rüya görüyorum ,bazen gerçekten ayıramıycağım rüyalar görüyorum.Uyanıncada 4-5 tanesini hatırlıyorum hep.Eskidende hatırlardım ama 1-2 tanesini haberci rüyalarım olurdu onlarda genelde.Sanki gerçek orada yaşıyorumda yoruluyorum uyanık olduğum zamanlar yorgun oluyorum.Sabahları hiç dinç kalkamıyorum ne kadar uyursam uyuyum.Hatta çoğu zaman hiç uyanamıyorum.Uzmanlar bu konularda yardımcı olamıyor malesef çünkü hangi doktora gitsem ilaç veriyor ve ilaç kullanmak istemiyorum.Kendimi normalde rahatlatma yöntemlerimde benim işimi görmedi.Huzurlu ve dinlerdirici bir uyku için bir öneriniz var mı ?Ben internetten biraz araştırdım ama pek dişe dokunur bişey bulamadım.Aranızdan biri bu tür problemler yaşamıştır ve belki bir yöntem geliştirmiştir kendine diye düşündüm.Hem benzer problemlere sahip arkadaşlarımızda yararlanır diye düşündüm.

origanum

Yönetici
2 çay kaşığı ıhlamur çiçeği (sadece çiçeği olacak yapraksız) ile 1 çay kaşığı limon kabuğu rendesinin üzerine 1 su bardağı kaynamış su dökün ve 10 dk ağzı kapalı olarak bekletin, süzüp yatmadan önce için. Rahatça gevşeyip uyumanıza yardımcı olacaktır. 1 ay kadar uygulayın. Çok zorda kalırsanız bitkisel bir ilaç olan Valerian tablet alırsınız uyumdan önce ama bunu alışkanlık haline getirmeyin sadece zorda kalınca.

Voy

Kayıtlı Üye
çok teşekkür ederim origanum hemen alıp yapıcam yarın.

schutze07

Kayıtlı Üye
melissa çayı ve adaçayı yatmadan önce içerseniz rahatlatacaktır mutlaka deneyin 1 gün birini diğer gün 1 ini içerseniz iyi olur

ayrıca bitkisel bir şurup olan passiflora'yı da kullanabilirsiniz

La-edri

Kayıtlı Üye
kimileri koyun sayar ya,Allah zikri cek ,seytan bundan rahatsiz olur aninda uykunuzun gelmesine vesile olur :p :p

Voy

Kayıtlı Üye
kimileri koyun sayar ya,Allah zikri cek ,seytan bundan rahatsiz olur aninda uykunuzun gelmesine vesile olur :p :p

Ben dalga geçilecek birşey göremedim ayrıca sen samimiyetimizin nerden geldiğini de göremedim? Bir sağlık sorunumdan bahsettim farkettiyseniz psikoloji bölümünde açılmış bir konu.Saygılar

La-edri

Kayıtlı Üye
ben dalga gecmedim, deneyin isterseniz,bu sitede hakkaten herkez barut gibi...

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Uykularım çok yorucu oluyor.Uyurken sanki daha çok yoruluyorum gibi geliyor.Çok fazla rüya görüyorum ,bazen gerçekten ayıramıycağım rüyalar görüyorum.Uyanıncada 4-5 tanesini hatırlıyorum hep.Eskidende hatırlardım ama 1-2 tanesini haberci rüyalarım olurdu onlarda genelde.Sanki gerçek orada yaşıyorumda yoruluyorum uyanık olduğum zamanlar yorgun oluyorum.Sabahları hiç dinç kalkamıyorum ne kadar uyursam uyuyum.Hatta çoğu zaman hiç uyanamıyorum.Uzmanlar bu konularda yardımcı olamıyor malesef çünkü hangi doktora gitsem ilaç veriyor ve ilaç kullanmak istemiyorum.Kendimi normalde rahatlatma yöntemlerimde benim işimi görmedi.Huzurlu ve dinlerdirici bir uyku için bir öneriniz var mı ?Ben internetten biraz araştırdım ama pek dişe dokunur bişey bulamadım.Aranızdan biri bu tür problemler yaşamıştır ve belki bir yöntem geliştirmiştir kendine diye düşündüm.Hem benzer problemlere sahip arkadaşlarımızda yararlanır diye düşündüm.

Bende uykumda yoruluyorum ama inanmaz arkadaşlar diye yazmaktan çekindim.Rüyaları çok yoğun görüyorum bazılarını hatırlıyorum ama hepsi birbirinden karmaşık çoğu zamanda rüyalarımda korkuyorum ve sanki uyanık gibiyim.Daha öncelerde rüyama gördüklerimi yaşardım ama malesef o özelliğim yok oldu.Uyumak bana huzur vermiyor.Uyandığımda genelde başım çok ağrıyor.

La-edri

Kayıtlı Üye
Tanricam, bahsetiginiz olay bendede vardi millet dinlenmek icin uyur,ben butun gece tas tasimis kadar yorulurdum,vardir muhakkak bir sebebi, isin kötü yani gününüzde bayagi bu gecenin etgisi altinda kaliyor,bir moralsizlik vsa...

Voy

Kayıtlı Üye
ben dalga gecmedim, deneyin isterseniz,bu sitede hakkaten herkez barut gibi...

Dalga geçtiğiniz hissine şu ifadelerden :p ve hitap tarzınızdan dolayı kapıldım.Ben de normalde barut gibi değilimdir kimseyede böyle bir şekilde ters tepmedim şuana kadar bana ters gidilse bile ,sitede okuyan kişiler bilir bunu.Üslubunuzdan kaynaklı olabilir.Koyun sayma tavsiyesi de biraz dalga geçer gibi olmuş ben uzmanlardan yardım alamadım derken.Ama yardımcı olmaya çalıştıysanız teşekkür ederim.Kimseyi kırmak istemem.İyi akşamlar diliyorum.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Tanricam, bahsetiginiz olay bendede vardi millet dinlenmek icin uyur,ben butun gece tas tasimis kadar yorulurdum,vardir muhakkak bir sebebi, isin kötü yani gününüzde bayagi bu gecenin etgisi altinda kaliyor,bir moralsizlik vsa...

Bunun muhakkak bir sebebi vardır zaten.Ben birde huzurlu değilim.Uyumak kadar güzel bişey yoktu eskiden şimdi uykudan kaçar oldum

La-edri

Kayıtlı Üye
bana göre :p<--bu tip karekterler ve bir insana "sen" diye hitap etmek bir yakinlik gösterisidir...
baskalari böyle düsünmeyebilir elbette,yeni üye oldugum sitede daha dikkatli davranabilirdim ,sanirim sorun benden kaynaklandi,özür dilerim..
ama,uyku sorunu bende ciddi boyuta vardi 2-3 gün hic uyumazdim sonra olur olmadik yerlerde sizardim.. uyku sorunu insanin bütün gününü maf eden bir olaydir ayrica insanin pisikolojikmen etgiler,uysal bir insan birden agresiflesir,akilli birden aptallasir vsa.. ve ben size bütün samimiyetimle Allah zikrini tavsiye ederim,kendimde bunun etgisini gördüm, ve bu tavsiyeyi ilmine cok güvendigim bir zattan aldim.. insallah sifa bulursunuz...

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
bana göre :p<--bu tip karekterler ve bir insana "sen" diye hitap etmek bir yakinlik gösterisidir...
baskalari böyle düsünmeyebilir elbette,yeni üye oldugum sitede daha dikkatli davranabilirdim ,sanirim sorun benden kaynaklandi,özür dilerim..
ama,uyku sorunu bende ciddi boyuta vardi 2-3 gün hic uyumazdim sonra olur olmadik yerlerde sizardim.. uyku sorunu insanin bütün gününü maf eden bir olaydir ayrica insanin pisikolojikmen etgiler,uysal bir insan birden agresiflesir,akilli birden aptallasir vsa.. ve ben size bütün samimiyetimle Allah zikrini tavsiye ederim,kendimde bunun etgisini gördüm, ve bu tavsiyeyi ilmine cok güvendigim bir zattan aldim.. insallah sifa bulursunuz...

Ben zaten dua okumadan kesinlikle uyuyamıyorum içim huzurlu olmuyor ve benim çoğu zaman 2-3 gün hiç uyumadığım oluyor.Sonra düzeliyor tekrar aynısı oluyor

Voy

Kayıtlı Üye
Anlıyorum kusuruma bakmayın o halde benim soğukluğumdur.İçten tavsiyeniz için teşekkür ederim ama artık geçti neyseki çok eski bir konudur açtığım.Diğer arkadaşlara yardımcı olacaktır tavsiyeniz.:)