Aşkı Bulmanın Yolları

biglewo

Kayıtlı Üye
Aşkı bulmak istiyor musunuz? Hemen çözümünü söyleyeyim: Aramayın! Bu ne yaman bir çelişki değil mi? Aşkı bir insan gibi hayal edelim. Adını da Mr.Love koyalım. Şimdi, Mr.Love’ın kişiliğine ve alışkanlıklarına göz atalım. ]Aşkı Bulmanın YollarıÖncelikle bilin ki, son derece kaprisli birinden bahsediyoruz. Kaç defa davet edersin, o lütfederse bir kere gelir. Öyle her davette ortaya çıkan, aramadığında bile burnunun dibinde biten zibidilere benzemez. Aşkı istiyorsan, onu iyi anlaman ve inandırman gerek. Bir kere çok narindir, en ufak şeye kırılır, gözden kaybolur, ömrünce arasan girdiği deliği bulamazsın. Sonra çok değerlidir, Anka Kuşu gibi, kaç dağın ardında yaşar, kendi istemezse ortaya çıkmaz. Biraz ürkektir, gelmeden önce adamlarını gönderir, kontrol ettirir. Hazırlık yapılmamışsa, kendini ağırlayamaya layık bir ev sahibi göremezse, gelmez. İyi ağırlanacağına, güzel bakılacağına, emek verileceğine inandığı zamana kadar ortaya çıkmaz.Yani, aşk istiyorsanız, önce onu hak ettiğinize inandırmalısınız. Bunun yolu da, yüreği temizlemekten geçer. Bütün bunlar karışık geldiyse, daha net anlatmaya çalışayım. Aşkı her çağırdığınızda bir yerlerden sesinizi duyar. Ancak, siz hazır olmadıkça gelmez. Eski ilişkilerin artıkları gönlünüzde dururken, kuşku ve korkularınız ruhunuzu ele geçirmişken, gözleriniz hala yanlış yerlerde dolaşıyorken, aşkı boşuna beklemeyin. Hayatta istediğimiz her şeyin bir bedeli var. Aşkın da elbette! Şimdi, adım adım gidelim. İlk olarak, geçmişte ne yaşamış olursanız olun, kalbinizde nefret, düşmanlık gibi negatif hisler barındırıyorsanız, diliniz küfür ve lanetle konuşuyorsa o kişiyle ilgili, aşkın gelişi zordur. Kalbi mutlaka temizliyoruz, eskiye ait tüm kırgınlıkları, kırıntıları süpürüyoruz. Evimizi temizler gibi, yüreğimizin camlarını, yerlerini siliyoruz. Çiçek kokuları gelmeli kalbimizden, taze ve canlı durmalı. Bu kısım zaten en zor halledilen yer. Diğer yapılacaklar biraz daha kolay oluyor. Yalnız, kalbi temizlerken beyindeki düşünceleri de ayıklamamız gerekiyor. Kötü olan, aklımıza geldikçe içimizde üzüntü yaratan, kızgınlık hissettiren anıları da süpürmek gerekiyor. Bilgisayara format atar gibi, hepsini siliyoruz. Zaten kötü duygular uyandıran bir aşk hikayesini ve o kişiyi sürekli hatırlamak ve kendimizi yiyip bitirmek bize bir şey kazandırmaz. Yaşandı, bitti. Aman dikkat, yanlışlıkla aldığınız dersleri, öğrendiklerinizi de çöplerle atmayın. Onlar sizin kütüphaneniz. Bir daha aynı hataları yapmamak için yerlerinde dursunlar. Unuttukça açıp bakarsınız. En zor ve önemli kısmı hallettikten sonra, iş süslemeye geliyor. Değişimlerimiz, yaşadıklarımız, öğrendiklerimizle, artık istediğimiz ilişkinin ve kişinin aşağı yukarı şablonuna sahibiz. Sıra geldi bunu aşka iletmeye. Bir liste yapalım. Ne tarz bir insanla birlikte olmak bizi mutlu eder? Ne zaman liste yapmak gerekse, şu hataya düşülür: Listeye istemediğimiz özellikleri yazmayacağız! Buna dikkat edelim, çünkü yaşadıklarımız bize, karşımızdakinde olmasını istemediklerimizi öğretti. Bunlar da doğal olarak negatif tavırlar. Biz listemizi hazırlarken, buraya doğru kayarsak, yine aynı özelliklere sahip birini çağırmış oluruz. O kısma hiç girmiyoruz. Ana hatlarını belirlediğiniz kişinin ( istediğiniz kadar detay verebilirsiniz) dünya üzerinde yaşadığından emin olun! İsteklerinizin makul olduğuna, mükemmel erkek adıyla bir robot tanımlamadığınıza, beyaz atlı prens beklemediğinize ikna olmadan listenizi bitirmeyin. Gerçekçi olun. Olmayan birini talep ederseniz, aşk size uğrayamaz. Dikkatle kontrol ettikten sonra, listenizi yakın. Doğru okudunuz, bildiğiniz gibi, kibritle yakın.
Son olarak, kendinizi iyi hissettiğiniz bir gün, ( hava ne güzel, hayat ne güzel tadında olduğunuz bir zamandan bahsediyorum) aşka seslenin. Sizi bulması için, bunu hak ettiğinize inandığınız için, aşkın güzelliklerine hazır olduğunuz için, aşkı bulduğunuzda ona çok değerli bir mücevher gibi davranacağınızı hissettiğiniz için ve en önemlisi aşka inandığınız için gelmesi gerektiğini söyleyin, dua edin.
Şimdi, yaptığınız her şeyi unutun. Listeyi yakmamızın sebebi de buydu. Tamamen unutun. Beklemekten ve aramaktan vazgeçin. Hayata karışın ve yaşamınıza devam edin. Aşk, ısrarla arandığında, kendini başka olayları unutmak ve geçiştirmek için bir maşa gibi kullanacağınızı hisseder, bu yüzden gelmez. Günlerce bir oyuncak için ağlayan çocuğa, istediği oyuncak alındığında iki günde nasıl hevesi geçer ve kırıp atarsa, sürekli aranan ve çağırılan aşk, kendini oyuncağın yerine koyar ve kaçar. Unutun, beklemeyin, aramayın. Siz kalp, ruh ve beden bütünlüğünüzle hazır olduğunuzda, aşk gelecektir. Bunların dışında gelenlere dikkat edin, çünkü aşkın kapısında şöyle bir yazı asılıdır: “Taklitlerimden sakınınız!”

alıntıdır.

cybersinerji

Kayıtlı Üye
Aşk ın ilahisi seslenirken şiddetle maddede ve manada hissettim gerçekle yüzleştim cybersinerji

xmahmutx

Kayıtlı Üye
Yere 6 köşeli yıldız çiz (2 adet üçkenin zıt olarak birleşmesi gibi.).
Birkaç adet doğal mum yak ve ayağa kalk kollarını yere paralel gelecek şekilde aç.
Tekrar edilecek sözleri siz bulun ve seslendirin.
6 Köşeli yıldızın içerisinde küçük bir ateş yakın. ateş mum ile yakılacak.
sonra geriye kalan külleri camdan dışarı serpin.
Ertesi gün aşk sizi bulmazsa bana küfür edebilirsiniz.
tabi öncelikle verilen tarifteki eksikleri tamamlamayı unutmayınız.

reidikonto

Kayıtlı Üye
sonuna kadar okudum. Sonunda vazgeçmişsin boşver demişsin.:) Aslında en dogrusu.

tttot

Kayıtlı Üye
Birkaç adet doğal mum yak ve ayağa kalk kollarını yere paralel gelecek şekilde aç.
o eksiklikler nelerdir bilen var mı yada tam tarif verebilicek biri?

ecrend

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler bugüne kadar okuduğum aşkala ilgili olan yazılar içerinde gerçekten inanarak okuduğum ve yüzümde tebesüm yaratan tek yazıydı gerçekten çok ama çok teşekkürler.
Kesinlikle uygulayacağım ben çok fazla çağırdım sanırım :)

escada35

Kayıtlı Üye
6 köşeli yıldızın içine küçük bir ateş yakın derken bu bi kağıtmı? doğrumu anladım yanı mesela kağıdı mumla yakıcaz doğrumu? ve tekrar edilecek kelimeler neledir acaba?

Wortex

Banlı Kullanıcı
Biraz garip ama güzel bir paylaşım olmuş :D

okshar

Kayıtlı Üye
Güzel paylaşım teşekkürler.Kişiliğini oluştur ve doğru kişiyi bekle.Yapılması gereken sadece bu.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Bunca zamandır ne zaman biten bir ilişkimin ardından yok ben böyle biriyle anlaşamıyormuşum, sıradakinin şurası şöle burası böle olsun huyu suyu şöle olsun desem hemen arkasından hayatıma giren kişi tam belirlediğim kıstaslarda oldu :D Ancak hep şöle bir sorun vardı ki, onlarda olmasını istediğim yönleri en uç noktasında yaşayan insanları buldum. Şöle olsun dediğime bin pişman edecek kadar :D Yani diyeceğim o ki isterken ne istediğinize dikkat edin :D

Sevgiler,
AphraeL

leyla

Kayıtlı Üye
Tekrar edilecek sözler bize ait sözler mi yoksa belirli sözler var mı?Bilgilendirmenizi rica ederim.