Hitlerin etkileme gücü

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Hitlerin etkileme gücü
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Hitler kimdi? Birçok kaynakta gizli güçleri kullandigi belirtiliyor en azindan dünyaya bir baska pencereden bakiyordu. Günümüzde daha da etkin olan gizemli bir düzenin en önemli üyesi miydi?[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]Tarih, politikbüyü sanatini kullanan örneklerden söz ediyor. Ama bu büyü baska bir büyü, hocamedyum büyüleri ile hiç ilgisi yok. Hedefi toplum ve sadece güç, iktidar ve maddi çikarlar için uygulaniyor. Yöntemi ise savas, kan ve ölüm hatta doganin ölümü. Burada Naziler'den günümüze uzanan bir gizem anlatiliyor.
"Yakinlarinin anlattiklarina göre", Adolf Hitler geceleri çigliklar atarak uyaniyordu; titreyerek anlasilmaz sözcükler söylüyor; soluk soluga yatagindan firliyor, odanin ortasina dikiliyor görmeyen gözlerle bakarak 'iste o buraya da gelmis, iste o' diye inliyor sonra yine anlamsiz garip sözcükler mirildanmaya basliyordu. Zorla teskin edilip yatagina yatiriliyor ama yine firtayarak iste yine orada, kösede..." diye haykirarak tepiniyor ve çigliklar atiyordu." Bu bölüm, Nazi liderlerinden Hermann Rausching'in "Hitler Bana Dedi kî" adli kitabindan alinmistir ve eger dogruysa inanilmazdir. Dünyayi titreten Nazi Lideri'ni ne korkutabilirdi? Belki de ölümün disinda hiçbir güç.[/FONT]​
hitler1.jpg

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Hitler, sürekli olarak zamaninin çok az kaldigi endisesndeydii ve sürekli korkuyordu. Sik söyledigi seyler arasinda, "Evrenin Kesin Dönemeci" sözü vardi ama egitilmemis olan bizler, gezegende olacak olan bir kiyameti tüm anlamiyla kavrayamazdik. Kitle için "Ruhun yanlis yolu" deyimin" kutlaniyordu: "Majikal Görüs"e sahip olmak insan tekamülünün amaciydi. Kendisi, o andaki ve gelecekteki basarilarin kaynagi olan gizemli bilginin esigindeydi, ilkel dünyaya ait efsaneleri inceliyor, ilk toplumlari ve kitleleri etkileyen hayalleri arastinyordu. Doga yasalarinin degistirilmesi için kullanilan majikal antik yöntemler hakkinda bir kitap bile yazdi. Kendi gücünün, gizli güçlerden kaynaklandigina emindi, insanliga yeni bir incil'i bir an evvel bildirmek hevesi içindeydi"[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
Rauschning (Sosyalist Parti Kurucularindan)

"Führer'im, kara büyüyü tercih etmeyiniz, kara büyüyü veya ak büyüyü tercih edebilirsiniz. Ama kara büyüyü seçerseniz, artik o yasaminizdan ve kaderinizden asla bir daha çikmayacaktir. Çamura bulanmis mahluklarin sizi iyi yoldan çevirmelerine izin vermeyin, bunlar sizin yaratici gücünüzü çaliyorlar."
Hitler'le özel olarak görüsen bir yakininin konusmasindan, Rauschning'in tanikligi,..
[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]Hitler'e erismek mümkün degildi, generallerinin suikastlerinden kurtulmasi mucize olarak tanimlanmisti. insanlik tarihinde, siyasi hiçbir lidere Adolf Hitler'e tapildigi gibi tapilmamisti; Hitleri izleyen kitlelerin sayisi, neredeyse diger liderlerin tümünü izleyenlerden fazlaydi; üstelik hemen hepsi seviyordu ve hayrandi.
Hitler'in gerçek kimligine dogru...
Gerçek böyle mi? Kimdi bu adam? Çok yazilip çizilen siyasi ve askeri kisiliginin ötesinde Adolf Hitler kimdi ya da neydi? Oniki yil onun basin sözcülügünü yapan Otto Dietrich "Çilginca milliyetçi düsünceleri olan seytani bir adamdi..." diyordu.[/FONT]​
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]
Hitler için çok yorum yapilmistir. Bu garip insanin dev bir ulusu nasil olup da, neredeyse yok olmaya sürüklediginin cevabi hala net ve anlasilabilir degildir.
Birinci Büyük savas'tan gelen askerisiyasi nedenler, Komünizm'in aç, issiz ve yenik Almanya'da hatali örgütlenmesi yüzünden ülkenin iç çatismalarda bogulmasi, üstelik henüz SSCB'de bile bir fidan olan Komünizm, varligini ve amacini kanitlamak bir yana, kendini Sovyet halkina bile anlatabilmis degildi. Psikolojik yapisi çok farkli olan Alman insanina bu elbise uymuyordu ve asla uymayacakti. Yenik bir ulusun kirilan gururu, açliktan perisan bir milletin bi bilinçsizce umut arayisi, neden olarak bir irkin hedef gösterilmesi ve daha bir sürü sebep sayilabilir. Ama tüm bunlar yine de Adolf Hitler'in kitleler üzerindeki etkisini ve büyüsünü açiklamaya yeterli degildir.[/FONT]​
hitler2.jpg
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]Dünyayi yöneten gücün adi neydi?
Ruhbilim. insanin görünürde mantiga uyan eylemlerinin, gerçekte kendisinde bilmedigi veya kismen, olagan mantiga yabanci, simgecilige bagli güçler tarafindan yönetildigini söylüyor.
Oniki dil bilen, 250 sayfalik bir kitabi yarim saatte yorum yapacak kadar okuyabilen, Fransiz gizem adami ve uygulayicisi Jacaues Bergler 20. Yüzyil'da büyünün her türünün birçok biçimdepolitikayi gizli olarak yönettigi düsüncesinde;burada kastedilen büyü içerik olarak halkin bildigi siradan büyü olayindan çok uzaklarda. Bergier, büyünün soyut olmadigini ve her sekilde ortaya çiktigini söylerken, çok gizli politik büyü gruplarinin gizli bir savas içinde olduklarini, bu savasta hatanin kabul edilmedigini acimasizligin ana ilke oldugunu belirtiyor. Artik bu akil ötesi politikbüyü örgütleri, uluslarin ötesin de, kendi çikarlari için mücadele etmektedirler, bu güce bilinçsizce karsi çikanlar aldatilarak silinmekte ya da kurban edilmektedir.
çikara yönelik inanç , inancin düsünsel terörün majikal enerji alani, amaca yöneltildiginde büyü isleyecektir ve günümüzde yasanan vahsetin temelinde sadece tutucuçikarciöldürücü bir görüse siki siki bagli, politikekonomikirkçi ve dinci amaçlar pesinde olan ve kitleleri amaç ve çikarlarina göre yönlendiren çekirdek gruplar vardir. Bu gruplar sanildigindan ötede aydin ve elit üyelerden olusur. Örnek liste uzundur;
[/FONT]​
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]oNapolyon Bonaparte; (Tulteries Sarayi'nda kizil giysili hayaletler görüyordu.)
o Haiti politik sistemi,
o Honduras, Somoza örnegi,
o Güney Amerika ülkeleri,
o Rodezya, Kongo, Cad, (Cad eski Devlet Baskani Tombalbaye Bergier'e içinde renksiz bir sivinin bulundugu bir sise göstermis ve bu suyun telepatik gücünü artirdigini söyledikten sonra, kapali bir zarfin içindeki yazilari okuyarak kanitlamisti. Bergier, suyun alkoloid kompleksler ve madeni karisimlardan olustugunu söylüyordu.)
oTanzanya, Botsvvana, Zambia
oSSCB yönetiminde Küba; (Castro, Voodoo rahiplerine büyü yaptiriyordu.)
o italya, Kizil Tugaylar Örgütü, (Kizil Güçler arkamizda, dediler Ama bu SSCB degildi.
oAlmanya,Baader Meinhof.(örgüt üyelerinden birisi,yaptiklari ayinleri anlatti.)
oitalya,eski Basbakan Leone;(özelekibiyle,konutunda büyü ayinleri yapiyordu.)
oAmerikali milyarder Howard Hughes;(büyüyle baskan olacakti ama basaramadi)
oCharlas Manson ve gurubu;(Sharon Tate ve arkadaslarini kurban ettiler.)[/FONT]​
hitler4.jpg
"Yeterince insan ölmedi"Bergier'e göre Hitler ve arkadaslari üst düzeyde aydin ve egitilmis bir grup tarafindan yönetiliyorlardi.Ögretide din en büyük düsmandi;
Hitler Hiristiyanlik îçîn "bir Yahudi olan isa'nin efemine sözlerine inanmak saçmadir,Hristiyanlik Yahudi safsatasidir, bu din rahiplerle beraber yok olmalidir, haçin yerini kutsal gamali haç alacaktir." diyordu.
Gamali Haç, Hint mitolojisinden gelen eski bir simgedir; "aga dönük gamali haç yeraltı güçlerini simgeler. Nazi mit'inde, savasin amaci yeralti güçlerinin zaferi içindir, sonuçta gezegende bu güçlerin beslenecegi ve gelisecegi negatif veya uygun enerji artacaktir.[/FONT]​
Hitler, kendi liderligindeki dönemde ates çaginin yasanacagina, buz ve sogugun yenilecegine inaniyordu. Bu yüzden Rusya'daki buz çöllrine askerlerini yazlik elbiselerle yolladi. Kafkasya'ya girdikten sonra yüksek rütbeli üç SS Albayi, yüksek bir dagin zirvesine gamali haçli kara tarikat bayragini diktiler.Stalingrad yenilgisinden sonra Nazi söylevcisi Goebbeis haykiriyordu "Anlamiyor musunuz? Evrensel anlayis yenildi, ruhsal güçler yeniliyor; hüküm saati geliyor, tüm insanlar aci çekecekler ve çekmeliler..." Hitler ekliyordu: "yeterince Kayip verilmedi."[/FONT]​
Hitler ve yandaslari korkuyorlardi; karsit güçler harekete geçmisti ve cezalandirilacaklardi. Son anda bile; Berlin düstügünde, metroya siginmis 300.000 Alman vardi ve Hitler çilginca emirler verdi; "Metroyu sular altinda birakin, herkes ölsün, bu bir büyü ayinidir ve kurban gerektirir, böylece yerdeki güçler yardimimiza kosacaktir." Gerçekten çildirmis miydi? Yoksa ögretiyi mi uyguluyordu? 1923'e geri dönelim
[/FONT]​
hitler5.jpg
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]"Ona onlarla iliski kurma imkanini verdik."
Nazi Sosyalist Partisi'nin yedi kurucusundan biri olan Eckard ölüm döseginde yatiyor ve son sözlerini söylüyor;
"Hitler'i muhakkak izleyin, o benim müzigimle dans edecektir. Ona, onlarla iliski kurma imkanini verdik."
Kimlerle? Bu ne demekti? Alman Genelkurmay toplantilarinin özel bir meditasyonla basladigi anlatiliyordu; gizem Ve inanç Nazi yönetimin her yerinde yasiyor ve yasatiliyordu. Alman savasçilari gibi Japon savasçilari da büyülü güçler tarafindan desteklendikleri ve korunduklari inancindaydilar. Peki neden; iste size ana ilkeden bir ipucu; "Biri Tanrisal düzeni, düzensizlige dönüstüren, ötekiyse düzeni Tanrisal olmayan yeni bir düzene dönüstüren iki seytani güç vardir.
Büyüsel güce sahip tarikatçilarin amaci,maddeci ,iki yüzlü, zaaf dolu Bati üygarligini yok etmekti, Naziler kazanabilirdi ama uyanik ve firsatçi akil yükselerek, karanligin içinde parlayan enerjiden daha güçlü ve saf görüntüler yani enerjiler yaratti." Bu nokta çok Önemlidir; Hitlerin konusmalarinda yarattigi imajinasyon alani yani görsel etki öylesine güçlüdür ki, kitleler hipnotik bir alanin içinde artik bilinçsizdirler. Bugün eski filmleri izleyerek, Hitler'î dinleyebilirsiniz ama artik o büyü yoktur, etki yerine biraz da komedi hatta acima hissedilir, boyasi solmus, canliligini bir baska deyisle enerjisini yitirmis siradan bir insanin tutucuirkçi sözcükleri öylesine anlamsizdir ki...
[/FONT]​
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]Bu sonuç, günümüzde daha bilinçli oldugumuzdan veya o dönemin kosullarini yasamadigimizdan kaynaklanmaz. Aksine, günümüzde daha saçma ve aptalca söylevlerde bulunan ve zeka katsayisi Hitler'den çok asagilarda sürünen sayisiz lider taklidi vardir ve etkilidirler. Konuyu daha iyi vurgulamak için sözü Hitler'e birakmak en iyisi.
[/FONT]​
hitler6.jpg
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]Ama son bir söz daha var; günümüzün büyüleri artik kitleleri dogrudan etkileme yolunda degildir aksine kullanma yolundadir. Savas kadar, demokrasi, politika, ideolojiler, bölünmeye yönelik dinsel fraksiyonlar, metafizik konulardaki grup ve tarikatlar, spor, sinema, tv, yazili basin, moda, kitlelere yönelik yiyecek ve içecekler ve daha birçok sey... istenen etkinin olusmasi için büyünün enerji mühendisleri, tüm bu alanlari kullanirlar... Artik dünyamiz, baska bir kültür, daha da uygunu bilgi alanindadir; Bati Uygarligi inanç yönünden iflas etmis, Uzakdogu uygarligi pasifizmi bir kez daha seçmis ve Ortadogu dinleri ise, kan ve ates çemberinde kusatilmistir. Dinsel ve metafizik inançlar bilgelik ve bilinçlenme yerine maddeye, çikara, güç ve iktidara böylesine talip olduklari sürece, Karanlik Güç her geçen gün daha fazla egemen olacak ve yayilacaktir. Çünkü istedigi ortam budur... Adolf Hitler'in konusmalarina çok dikkat edin; gizli güçleri anlatmasi kadar, günümüze de çok yönden göndermeler yapmaktadir.[/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]" Bana sasiriyorlar; nasil oluyor da bu adam, kalabaliklar üstünde bu kadar basarili oluyor diye. Bir rastlanti mi yoksa kitlelerin mantik eksikligi mi? Aldaniyorlar Beyler, bu bir tekniktir. Kitle kendi elestiri organlarina sahiptir ama bu organlar, bireyde oldugu gibi islemezler. Kitle içgüdüterine tabi, bir hayvan gibidir; mantik ve yargidan yoksundur; ben onlarin ilkelligine dokunmadim ve hareket ettirdim, iste bu ilkel güç bir doga gücünün dayanilmazligidir. Toplum bilimcilere göre kitleleri uyusturmak gerekir, onlar devamli bir uyusukluk içinde tutulmalidirlar. Ben ancak onlan bu uyusukluktan çikardigim zaman kullanabilirim. Kitle ancak, tutucu bir hale getirildiginde kullanilabilir; Kitlenin önüne makul fikirler ve mantikli kanitlarla çiktigim zaman beni anlamiyorlar ama islerine gelen duyguyu tahrik ettigimde hemen izliyorlar. Eminim ki, kitle etkileme sanatinda kimse benimle rekabet edemez; Goebbeis bile; o bin hesap ve hile adamidir, o kadar. Kitle ne kadar büyürse, idaresi o kadar kolaylasir; toplumsal siniflarin artmasi, bireyselligin azalip, kitlesellesmesine neden olur. Aydinlardan uzak olun, onlar bugün sizi bir konuda desteklerken, yarin tersini yaparlar. Ama kitle olustugu zaman, söylediginiz her sey kalici olan hipnotik bir etkidir, önemli olan irademi kabul ettirmem" dir; bu psiko-biyolojik bir olaydir; yabanci fikirler rakiplerinin elektrik alanina yerlesirler ve hastalik belirtileri baslar. Artik önemli olan, direnisi kirmaktir; iste o zaman zehirlenmenin yarattigi yikimi artirmak en iyi yöntemdir. Buna manevi zehirlenme diyebilirsiniz..."
Danzig Krizi konusmasindan...

"Allah beni, insanligin kurtaricisi olarak seçti."
"Bilim, toplumsal bir olaydir ve bütün toplumsal olaylar gibi, kitleye getirdigi kar ve zarardan baska bir mesru sinira sahip degildir... Sansima tesekkür ediyorum ki, beni bilimsel egitimden korudu. Bu sayede, bazi ilkel inançlardan uzak kalabildim. Her seyi anitsal bir tarafsizlik ve buzdan bir ruhla yargiliyorum... Allah, beni insanligin kurtaricisi olarak tayin etti."
Bir yemek konusmasindan...

"Evrensel Yöneticiler Tarikati"
"Bireysel vicdani ve sorumlulugu öne alan Hiristiyan doktrinine karsi, bireyin hiçligini ve onun milletin göze görünen ölmezligi içinde kaliciligini kabul eden kurtaricilik doktrinini koyuyorum. insanlarin, bir kurtaricinin açisi ve ölümüyle satin alinip kurtarilmasi inancini kaldiriyor ve onun yerine yeteneklerin kaliciligi inancini öneriyorum... Merhametin tek bir tedavisi vardir; o da hastayi ölmeye birakmak. Kutsal Kadehin "Graal" bahsettigi ölümsüzlük, yalniz soylu ve asil kanli insanlar içindir... Artik milletlerin rekabeti degil, irklarin mücadelesi geçerlidir... Yahudilerin Allah'i mevcut olmayacaktir, zor zamanlar geçirecegiz ve engelleri bizzat ben ortaya çikaracagim. Sadece en sert ve erkek irk kalici olacaktir ve dünya yeni bir çehre alacaktir. Bir gün, ingiltere, Fransa ve Amerika'nin yeni liderleriyle anlasabilecegiz ama bunlar öncelikle katilmak suretiyle sistemimizi tamamlamalidirlar. O zaman Nasyonalizm'den büyük bir sey kalmayacaktir. Çesitli diller konusan ama tümü ayni kökten gelen, tümü evrensel yöneticiler tarikatinin üyesi olan güçlü insanlar arasinda anlasma olacaktir."
[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] Siyasi bir sohbetten...[/FONT]

mally

Kayıtlı Üye
Çok teşekkürler Ajan. Keşke yazıları koyu mavi yapmasaymışsınız, okuması gözleri çok yoruyor böyle.

Osiris

Kayıtlı Üye
Başlığı Küçültünüz.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Şu hitlerin bayrak tuttuğu resimde gökyüzünde bulutların arasında sanki ufo varmış gibi.
Benmi yanlış yorumladım tamam kartal yada şahin ama ufoyuda anımsatıyor ve ayrıca ufolar hakkında çalışamalar yaptıklarını duymuştum.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Şu hitlerin bayrak tuttuğu resimde gökyüzünde bulutların arasında sanki ufo varmış gibi.
Benmi yanlış yorumladım tamam kartal yada şahin ama ufoyuda anımsatıyor ve ayrıca ufolar hakkında çalışamalar yaptıklarını duymuştum.

Tabiki birçok ufo çalışması yaptılar . Hatta Hitler'in 1945 yılında ölmeyip ufolar tarafından bir müddet yanlarına alındığı iddialarıda var . Hitlerin bir çok yerde cesedi bulunmaya başlayınca bu iddia dahada güçlendi .

La-edri

Kayıtlı Üye
o resimdeki görüntü bir kartal,ve bu cok dogal cünki kartal almanlarin milli semboludur,o zamanda öyle idi günümüzdede böyledir...Hitlerin uzaylilar tarafindan kacirilmasini idda etmeleride cok dogal cünki Hitler 'in yogun bir hayran kitlesi var(di) bence bu tip hikayeler saadece onu yüceltmek amaci ile anlatiliyor..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tabiki birçok ufo çalışması yaptılar . Hatta Hitler'in 1945 yılında ölmeyip ufolar tarafından bir müddet yanlarına alındığı iddialarıda var . Hitlerin bir çok yerde cesedi bulunmaya başlayınca bu iddia dahada güçlendi .
Hitler öldü ama cesedi oradan oraya taşındı. Bunu da uçan dairelerle değil, Sovyet askerleriyle yaptılar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]Hitler ve yandaslari korkuyorlardi; karsit güçler harekete geçmisti ve cezalandirilacaklardi. Son anda bile; Berlin düstügünde, metroya siginmis 300.000 Alman vardi ve Hitler çilginca emirler verdi; "Metroyu sular altinda birakin, herkes ölsün, bu bir büyü ayinidir ve kurban gerektirir, böylece yerdeki güçler yardimimiza kosacaktir." /[/FONT][FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif] Aslında bu olay hala muallaktadır.[/FONT]

[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]Alman Genelkurmay toplantilarinin özel bir meditasyonla basladigi anlatiliyordu; gizem Ve inanç Nazi yönetimin her yerinde yasiyor ve yasatiliyordu. Alman savasçilari gibi Japon savasçilari da büyülü güçler tarafindan desteklendikleri ve korunduklari inancindaydilar. / Aslında bu tür özel bir meditasyona ayıracak zamanları olduğunu sanmıyorum ama bir kaç özel töreni de bu şekilde gizemciliğe getirmek bilemiyorum biraz zorlamadır. Öte yandan Japon İmparatorluğu da her imparatorluk gibi kendi gizemciliği ve ezoterik akımıyla harmanlanmış olduğundan gayet doğaldır ruhlar veya diğer şeyler. Hem Japon Savaş Sanatlarında düşmanın ruhuna bile saygı duyulur..[/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif][/FONT]
[FONT=Geneva, Arial, Helvetica, san-serif]Hitlerin konusmalarinda yarattigi imajinasyon alani yani görsel etki öylesine güçlüdür ki, kitleler hipnotik bir alanin içinde artik bilinçsizdirler. Bugün eski filmleri izleyerek, Hitler'î dinleyebilirsiniz ama artik o büyü yoktur, etki yerine biraz da komedi hatta acima hissedilir, boyasi solmus, canliligini bir baska deyisle enerjisini yitirmis siradan bir insanin tutucu irkçi sözcükleri öylesine anlamsizdir ki... / Biz günümüzde Hitler'in kullandığı tekniklerin bazılarını gayet de biliyoruz meraklanmayın çok çok üstün bir şey yok ortada. :)[/FONT]​

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]" Bana sasiriyorlar; nasil oluyor da bu adam, kalabaliklar üstünde bu kadar basarili oluyor diye. Bir rastlanti mi yoksa kitlelerin mantik eksikligi mi? Aldaniyorlar Beyler, bu bir tekniktir. Kitle kendi elestiri organlarina sahiptir ama bu organlar, bireyde oldugu gibi islemezler. Kitle içgüdüterine tabi, bir hayvan gibidir; mantik ve yargidan yoksundur; ben onlarin ilkelligine dokunmadim ve hareket ettirdim, iste bu ilkel güç bir doga gücünün dayanilmazligidir. Toplum bilimcilere göre kitleleri uyusturmak gerekir, onlar devamli bir uyusukluk içinde tutulmalidirlar. Ben ancak onlan bu uyusukluktan çikardigim zaman kullanabilirim. Kitle ancak, tutucu bir hale getirildiginde kullanilabilir; Kitlenin önüne makul fikirler ve mantikli kanitlarla çiktigim zaman beni anlamiyorlar ama islerine gelen duyguyu tahrik ettigimde hemen izliyorlar. Eminim ki, kitle etkileme sanatinda kimse benimle rekabet edemez; Goebbeis bile; o bin hesap ve hile adamidir, o kadar. Kitle ne kadar büyürse, idaresi o kadar kolaylasir; toplumsal siniflarin artmasi, bireyselligin azalip, kitlesellesmesine neden olur. Aydinlardan uzak olun, onlar bugün sizi bir konuda desteklerken, yarin tersini yaparlar. Ama kitle olustugu zaman, söylediginiz her sey kalici olan hipnotik bir etkidir, önemli olan irademi kabul ettirmem" dir; bu psiko-biyolojik bir olaydir; yabanci fikirler rakiplerinin elektrik alanina yerlesirler ve hastalik belirtileri baslar. Artik önemli olan, direnisi kirmaktir; iste o zaman zehirlenmenin yarattigi yikimi artirmak en iyi yöntemdir. Buna manevi zehirlenme diyebilirsiniz..." [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Danzig Krizi konusmasindan... / Burada Hitler kendisini gayet güzel ifade etmiş. Bu tür bir farkındalığa ve bilgilere sahip olduktan sonra büyüye gerek yoktur ;) [/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Allah beni, insanligin kurtaricisi olarak seçti."[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Bilim, toplumsal bir olaydir ve bütün toplumsal olaylar gibi, kitleye getirdigi kar ve zarardan baska bir mesru sinira sahip degildir... Sansima tesekkür ediyorum ki, beni bilimsel egitimden korudu. Bu sayede, bazi ilkel inançlardan uzak kalabildim. Her seyi anitsal bir tarafsizlik ve buzdan bir ruhla yargiliyorum... Allah, beni insanligin kurtaricisi olarak tayin etti."[/FONT]
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]Bir yemek konusmasindan...[/FONT]
Hitler'in bu yazısını kim çevirmişse yanlı bir çevirme yapmış. Hitler'in ömrü boyunca bir kez bile Müslümanlıktaki Allah kelimesini kullandığını sanmıyorum. Bu tür çevirilerden de nefret ediyorum. Zorla bilinç altına mesajlar yükleme derdi taşıyan sözde uyanık zihniyetlerin ürünleri.
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
Neyse özetle ben kendi fikrimi belirtmek isterim. Hitler tek başına bir şey değildi. Evet etrafında garip şeyler dönüyordu ve o da mecburen buna girdi. Ama biliniz ki şuan konuşulan şeylerin %20 si Amerikan uydurması, %30 'u İsrail safsatası ve ancak %50 si gerçektir Naziler hakkında. ;)