ruhsal olarak yenilenme ve rahatlama için

Voy

Kayıtlı Üye
Bu benim sıklıkla yaptığım bir yöntemdir Çok işime yarıyor gerçekten ,paylaşmak istedim.Üzerinize rahat birşeyler giyin bol bir tişort
olabilir mesela.5 tane mum hazırlayın çemberin etrafına.Oturacağınız yere bir çember çizin sizi tam olarak içine alıcak ben bunu benim kişisel sınırım olarak algılamak ve dışardan hiçbir enerjinin içine giremiyceğini algılamak için yapıyorum.O çemberi boyunca sizin özel alanınız bir kalkan gibi imgeleyin ama sadece sizin delebilceğiniz bir kalkan.Odanızda çalışan ne varsa kapatın,prizler dahil etrafınızda mümkün olduğunca az yabancı enerji olsun.Herşey hazırsa ve rahatsız edilmeyeceğinizden eminseniz bağdaş kurun.Bir süre rahatlamaya geçin gözlerinizi kapatın.Hiçbirşey düşünmemeye çalışmayın.Sadece rahatlayın bırakın zihniniz boşalsın.Yeterince konstantre olduğunuzu hissettiğiniz zaman (ki bu yaklaşık 20 dk sürebilir)Önce size öfke veren anılarınzı deşin,hepsini atlamadan teker teker tekrar yaşayın içinizde aynı öfkeyi hissediceksiniz.Her bir anının sonunda nefes alın ve o kötü anıyı siyah ,yoğun rahatsız edici bir dumanmış gibi imgeleyerek nefesinizle dışarı atın çemberin dışına çıksın.Burada tarif ettiğim şekilde sırayla size acı veren ,kırıldığınız,haksızlıpa uğradığınız ,size zayıf hissettiren tüm negatif anıları ve insanları affederek siyah dumanı çemberin dışına çıkartın.Ama hepsine teker teker aynı özeni göstermeye dikkat edin hepsini tekrar yaşayıp aynı affediciliği gösterin ve salın.Dışarıdan gelen negatif anılarınız bittikten sonra,sizin insanlara yaptıklarınızı haksızllık ,aşağılama ve tünegatif şeyler gerçekten objektif olarak hatırlayıp,aynı şekilde tekrar yaşayın ve pişman olun herolaydan özürdileyerek kendinizi affedin.Gerçekten konstanre olabildiğinizde boğazınızda yumruk gibi birşey hissedebilirsiniz ama bunun sonunda kendinizi affedebilmeniz çok önemli.Çabalayınız.
Bu anılarına siyah duman gibi çemberinizin dışına itin.Unutmayın onların bilmesi gerekmiyor içiniz dahi düşünmüş olsanız bunu atlamayın.Tüm negatif anıların birleşek tüm vücunuzdan güçle ve hızla dağıldığını imgeleyin.Şimdi negatif her anı bittiğinde kendinize 5 dk verin.Gözlerinizi kapalı tutmaya devam edin.Sıra pozitiflerde.Derin bir nefes alın ve pozitif anılarınızı tekrar yaşayın .Size yapılan tüm güzel şeyler iyilikleri dünün içten bir dostun sarılması ,size verilen bir hediye,yardım isteklerinze verilen destekler,
sizi koruyan ve gözten insanlarla olan anılarınız bunları da yukarıda anlattığım gibi teker teker imgeleyin ve içinizi,etrafınızı saran güven ve sevgi duygusunu hissedin.Bu anıların herbirin sonunda havada uçuşan altın rengi veya mavi ışıklar imgeleyin parlak ve sıcak,her anının sonunda bu ışıkları içinize derin derin çekin.Burada da hiç bir anıyı atlamayın ve özen gösterin.Hepsine teşşekür edin içtenlik ve minnetle
Negatif kısmında ki gibi sizin insanlara olan etkilerinize geçin.Onlar için yaptığınız iyi olan herşey ve yine içinizden düşündüğünüz tüm içten güzel duygular.Bu anılarına ışıklar halinde içinize doldurun.Hepsini feda edin.Çünkü hepsi o canlıların hakları olan güzelliklerdi.
Şimdi derin bir nefes alarak etrafınızda dolaşan tüm ışıkları alanınıza alın.5 dk daha dinlenin.Ve bu sırada içinizde dolaşan rahatlığı ve ışıkları imgeleyin.Daha sonra kalkıp yüzünü ve boynunuzu yıkamanızın faydası olucağına inanıyorum.Umarım işinize yarar.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Bu çalışma bana mantıklı geliyor . Teşekkürler paylaşım için .

ADHA

Banlı Kullanıcı
BUna benzer çok çalışmalar var, ama uygulamadım.Bana Ruhsallıktan çok psikolojik geliyor bu çalışmalar.

My_soul

Banlı Kullanıcı
Evet güzel paylaşım gerçekten bende okudum teşekkürler voy =)

Voy

Kayıtlı Üye
:) ne demek umarım işinize yarar.