uyumayan bebek

scorpion1

Banlı Kullanıcı
iyi geler benim 1 yaşında bir kızım var ve son günlerde sabah beşlere kadar uyumuyor sürekli aglıyor önce diş çıkartacak ondandır dedik ama degil dktr da gittk yalnız gece uykusunda korkutuyorlar sanırım çıglık çıglıga uyanıyor rahat uyuması için okuyabilecegim bildigiz bir dua varsa paylaşırsanız sevinirim

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
iyi geler benim 1 yaşında bir kızım var ve son günlerde sabah beşlere kadar uyumuyor sürekli aglıyor önce diş çıkartacak ondandır dedik ama degil dktr da gittk yalnız gece uykusunda korkutuyorlar sanırım çıglık çıglıga uyanıyor rahat uyuması için okuyabilecegim bildigiz bir dua varsa paylaşırsanız sevinirim
Fe darabna ala azanihim fil kehfi sinıne adeda... Bu ayeti bebeginizin kulagına 7 defa okuyup üfleyiniz, yada Ya HALİM ismini 41 defa okuyarakta üfleyebilirsiniz.. Aslında çocukları uyutmak için özel tılsımlar vardır ancak bazı çocukların direncine göre şekillendigi için tavsiye etmiyorum zira bazen çocuklarda uyku bir hayli artabiliyor..

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Fe darabna ala azanihim fil kehfi sinıne adeda... Bu ayeti bebeginizin kulagına 7 defa okuyup üfleyiniz, yada Ya HALİM ismini 41 defa okuyarakta üfleyebilirsiniz.. Aslında çocukları uyutmak için özel tılsımlar vardır ancak bazı çocukların direncine göre şekillendigi için tavsiye etmiyorum zira bazen çocuklarda uyku bir hayli artabiliyor..
çok teşekkür ederim kontenjan çok ihtiyacım vardı bu gece deneyecegim sagol.

ADHA

Banlı Kullanıcı
Bende doğal bir tavsiye vereyim.Aktarlarda Tiryak isimli Tarçınlı Bal karışımı vardır.İçinde çeşitli bitkiler var.Gerçekten güzel uyku veriyor.Bir damla bebeğe içirirseniz rahat uyur.
NOt:Bildiğimiz Afyondan hazırlanan Tiryak karışımı değildir.Zaten o yasak.Bu çok tatlı şifalı bir içeçektir.İçinde birçok bitki var.Balla karıştırılmış halde satılıyor.

su.ay

Kayıtlı Üye
bende dua arıyordum. bunu deneyeceğim .

denizkızı

Kayıtlı Üye
bizim bi komşu da 3 yaşındaki kızı uyumuyor diye 1 tatlı kaşığı dövülmüş sarımsağı biberonla mama verirken biberonu çeker sarımsağı ağzına verip tekrar mama biberonunu çocuğun ağzına dayadığı bir oluyor onu içti mi çocuk akşam 9 dan ertesi gün sabah 10 a kadar kesintisiz uyurmuş:biggrinjester::biggrinjester::biggrinjester:

scorpion1

Banlı Kullanıcı
bizim bi komşu da 3 yaşındaki kızı uyumuyor diye 1 tatlı kaşığı dövülmüş sarımsağı biberonla mama verirken biberonu çeker sarımsağı ağzına verip tekrar mama biberonunu çocuğun ağzına dayadığı bir oluyor onu içti mi çocuk akşam 9 dan ertesi gün sabah 10 a kadar kesintisiz uyurmuş:biggrinjester::biggrinjester::biggrinjester:
ciddimisin benimki 1 yaşında denesem olurmu acaba bir günü bir güne tutmaz oldu yine çok uykusuz kalıyoruz duada okuyorum ama

denizkızı

Kayıtlı Üye
bilmem ki ama o kadar çok vermeyin sarimsağı allah korusun daha küçük olduğu için mide rahatsızlığına yol açabilir yinede bi doktora danışmakta fayda var birde bi dua vardı belki arkadaşlardan bilen olabilir 7 UYURLAR diye bir dua bende vardı ancak kaybettim onu okuyabilirsiniz:):)

iremwm

Kayıtlı Üye
aslında bebeğinisin yastığının kılıfına nas suresini yazarsanız uyurrr korkutmazlarr

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
aslında bebeğinisin yastığının kılıfına nas suresini yazarsanız uyurrr korkutmazlarr
Her uyku problemi korkutulma ile gerçekleşmez... Yatagın durumu, bebegin gaz problemi, açlık susuzluk, yatış pozisyonu gibi birçok durumdan kaynaklanabilir önce bu gibi durumları kontrol etmek gerekebilir..
Başımdan geçen minik bir olay:
İlk oglum henüz 4 aylık iken gece yarısı inanılmaz derecede aglamaya başladı, hemen metsil verdik gaz olabilir diye ama hayır, yataktada bir sorun yok, gerekli okuma ve duaları yaptım sonuç yok, karnını doyurduk hayır yine aglıyor ve kesinlikle susmak bilmiyor artık oglumun göz pınarları kurudu neredeyse, hemen acile kaldırdık ki maşallah iki oglumda bebekken geceleri aglama nedir bilmediler... Neyse acile gittik doktor el ayak bacak gibi uzuvları kontrol ederek herhangibir çıkık kırık varmı diye inceledi, oda bu duruma şaşırdı ne yapsa çocuk aglamayı kesmedi.. Sonra içeri bir hemşire girdi oda inceledi ve kimsenin fark edemedigini fark etti, eşim ogluma öyle bir çorap giydirmiş ki daracık ve lastigi çok sert, çocugun ayak bilegini resmen mosmor etmiş Eger durumun farkına biraz daha geç varılsa Allah korusun ayak kangren olacaktı..
Yani demek istedigim her durum en ince detayına kadar incelenmeli, uykusuzlugun mutlaka bir sebebi vardır, önce bunu halletmeli..

PESS

Kayıtlı Üye
İş
Dans EÄŸitmeni , Grafiker
Eğer bahsettiğiniz gibi bebeğiniz korkuyorsa korkuları engellemek adına size SAFİR TAŞI'nı öneririm.Özelliği ; bebekleri korkularından uzaklaştırır.Varlıkları kişinin yanına yaklaştıramaz.Negatif enerjilerden korur.

Safir taşı bu sene mücevher grubuna girdiği için fiyatı biraz pahalı ufak boyutta bir safir taşı işinizi görür yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 40-50tl arasında değişiyor taşın büyüklüğüne göre.

Taşı aktif etmek için bir yöntem öneriyim ;

-Taşınızı yaklaşık yarım metre derinliğinde bir toprağa gömün fakat toprak temiz ferah olsun mümkünse şehirden kalabalıktan uzak biryerde olsun taşı karanlık çöktüğünde gömmeniz daha faydalı olur.Dikkat etmeniz gereken nokta taşın deliğine büyük sağlam bir ip geçirinki taşı toprağa gömdüğünüzde bulması kolay olsun ipin diğer ucu toprağın dışında birşeye bağlı olsun.toprak ile üzerini kapattıktan sonra eliniz ile toprağa bastırarak;seni toprak anaya veriyorum bütün negatif enerjilerinden arınmanı sağlasın.gibi birşey söyleyin veya kendi içinizden ne geliyorsa ama bu kısım taşın negatif enerjilerinden arınması için yapılır ona göre.

-Taş 1 gün boyunca toprakta yatsın ertesi gün güneşin en dik olduğu vakitte taşı topraktan çıkartın.ve elinizi toprağa koyarak toprak ana sana teşekkür ederim iyilik adına adadığım bu taşı negatif enerjilerinden arındırdığın için.gibi şeyler söyleyin kendi içinizden geçen birşey varsa onuda söyleyebilirsiniz.

-Hemen ardından 1litre suyun içine 1 fincan kaya tuzu ekleyip karıştırın kaya tuzu çözülene kadar.Dikkat etmeniz gereken nokta cam kavanoz olacak ve tahta kaşık ile karıştıracaksınız.Topraktan çıkarttığınız taşı kavanozun içine koyup 10 dakika güneşte bekletin.ve parmağınızı suya koyarken seni suyun berrak,merhametli,ferah eline veriyorum bu suda kendi benliğini koruyuculuğunu bul kendi özelliğini hatırla gibi birşeyler söylüyorsunuz yine içinizden geçen birşey varsa söyleyebilirsiniz.Fakat bu bölüm taşın kendi özelliklerini hatırlaması için yani kendi benliğini bulması için yapılır.

-Taşı kavanozdan çıkarttıktan sonra yine güneşin görebileceği bir noktaya asın 1 saat güneşte beklemesi yeterli.Taşa seni güneşin kudretli,büyük,ışık veren enerjisi ile buluşturuyorum.Özelliklerinin faliyete geçmesi için ondan enerjini al.diyorsunuz bu işlemde taşın enerji toplamasını sağlarsınız.tabi yine kendi içinizden gelenide söyleyebilirsiniz.

-Ardından taşınızı ılık su ile temizleyin fakat saf suda fazla bekletmeyin temizlemeyi hızlı yapmaya dikkat edin.Taşı kuruması için temiz bir pamuk ile kurulayın.Taşı kurularken ona yapması gerekeni söylüyorsunuz yani bebeğimi karanlıktan koru onun korkmasını engelle gibi ne istediğinizi söylüyorsunuz.

-Taşa bu işlemi yaptıktan sonra siyah bir bez,tül gibi birşeye koyun ve akşamın olmasını bekleyin akşam olup ay çıktıktan sonra ay ışığında 2-3 saat bekletin.taşı ay ışığına bırakırken.Toprak anaya nefatif enerjini verdin.Su ile kendi benliğini hatırladın.Güneşten özelliklerinin aktif olması için pozitif enerjini aldın ve şimdi seni son olarak ay ışığına bırakıyorum ondan ışığın gücünü al ve karanlıkta bebeğimi ışığın ile koru.diyorsunuz.

-Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra taşa sizden ve bebeğinizden başka kimsenin dokanmasına izin vermeyin.Taşı bebeğinizin avucuna koyun ve kendi avucunuzu üzerine koyun taşı hissedin ve ona seni amacına bırakıyorum yani benim bebeğim olan xxx xxx (adı soyadı) bırakıyorum bundan sonra onu korkularından,kabuslarından,kötülüklerden,negatif enerjilerden koru ona karanlıkta ışık ol.gibi şeyler söylüyorsunuz yine içinizden gelen birşey varsa onu söyleyin ve taşı bebeğinize gösterin gözüne yakın biryerde gösterin başka yerlere bakabilir çünkü.

-Bebeğiniz uyurken başucuna biryere asın.Yararını görürsünüz umarım.
Bu işlemler biraz uzun gibi gözükebilir ama söz konusu kendi bebeğiniz olunca herşeyi yapmaya değer :)

Allah acil şifalar versin

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Bence bu konuda en iyisi bir çocuk doktoruna başvurun.
Sonuçta bir bebekten bahsediyoruz.
Sakın kulaktan dolma yöntemlerle hareket etmeyin.
Yarın birgün gene acısını anne olarak siz çekersiniz.

Eğer içiniz rahat edecekse Kur'an ayetlerini okuyabilirsiniz.
Ama sakın dua görünümlü tekin olmayan şeyler yapmayın.
Hiç yoktan başınıza bela almayın derim.

Üyeler yazarken de birazcık düşünsünler.
Yok sarmısağı yok şusu busu.
Sonuçta bir bebeğin bünyesi hassas olur.
İyi edelim derken kötü etmeyelim sonra.

Tepki

Kayıtlı Üye
Merak ettim. Konuyu başlatan arkadaş bir çok tavsiye aldı ve uyguluyacağını söyledi acaba sonuç ne :) Önce siz bi doktora başvurun, okuyup üflenme kısmı sona kalsın...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
bilmem ki ama o kadar çok vermeyin sarimsağı allah korusun daha küçük olduğu için mide rahatsızlığına yol açabilir yinede bi doktora danışmakta fayda var birde bi dua vardı belki arkadaşlardan bilen olabilir 7 UYURLAR diye bir dua bende vardı ancak kaybettim onu okuyabilirsiniz:):)

siz bu işlerde pek uzmansınız sanırım.

Ü

Üye silindi 15237

Besmele-i
serifi bir kagıt üzerine 21 defa yazdıktan sonra,
uykusunda korkan çocugun boynuna asılırsa, o korku çocuktan
gider. Çocukların korunması için 21 defa bir kagıda yazılıp,
çocugun üzerine asılırsa, bütün afetlerden Allah Teala nın izniyle

Cem

Kayıtlı Üye
Ben bunu çocuğumda denedim netice aldım ( Bismillahirrahmanirrahiymi. Asa rabbüna en yübdi lena hayren minha inna ila rabbina rağıbune. ) babası okusun 3 kere okudum ve çocuk yarı uyuyor halde diger odaya yanıma geldi bana baba biliyormusun odada kimse yokmuş dedi bende tamam yatabilirsin dedim gitti yattı bir daha sorun yaşamadım

kaynak ( Kenz-Ül HAVAS )