Turkuaz Taşlarım ve Ben

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ADHA

Banlı Kullanıcı
Herşey bundan tam 3 sene önce başlamıştı.Annemin nazardan çatlamış ve yeşillenmiş Turkuaz(ben firuza demeyi tercih ediyorum) taşlı yüzüğüne aşırı ilgi duyuyordum.Derken birgün bir gümüşçüden Turkuaz taşlı bir bayan yüzğü aldım:O taşa baktım baktım baktım.Hani duygusal bir müzik dinlersiniz, manevi bir acıyla karışık garip bir his duyarsınız.Efkâr derler.Aynı o hissi duyuyordum.Bir güzel bayana iç çeke çeke bakmak gibi dakikalarca bakıyordum taşa.Derken geçen sene yazın büyük boy bir turkuaz taş aldım.Yine aynı şey.Taşa her değdiğimde bendeki o his artıyordu.Aynı zamanda soğuk su-deniz suyuna değmişcesine bir his, bir huzur.Geçen aylarda muhitimde taşçı bir amca keşfettim.Senelerdir bu işi yapıyormuş.Ondan hiç işlenmemiş büyük boy bir ametis, bir afgan firuzesi-turkuazı(yaşlıca) ve bir firuzeden tesbih aldım.Şuan devamlı yanımda taşıyorum.Adeta bir aşkla bu taşlara bağlandım.Onları okşuyorum, derin derin gözlerimi ayırmadan dakikalarca bakıyorum.Acaba bunun nedeni nedir?Burcum yay.Ve bu taşla neler yapabilirim?
Taşlarımın Resm

ADHA

Banlı Kullanıcı
Damla şeklinde Olan Afgan firuzesidir.Özellikle bu taş beni çok etkiliyor.

blueblure

Kayıtlı Üye
Kötü haberi veren ben olmak istemezdim ama tesbihiniz sahte :D Piyasada gerçek firuze taşı bulmak çok zor,yapılan sahte taş gerçeğine çok fazla benziyor.Hatta gerçeğinden bile daha güzel,kusursuz görünüyor ama gerçeğinin yerini tutmuyor tabi..

janet

Kayıtlı Üye
Tespih boyalı havlit taşı. Huzur taşı diye bilinir ve akik grubundan. Diğeri de çin turkuazı. İğneyle ve ya makas ucuyla kazıyın bir tarafını altı beyaz çıkar. Sizi cezbeden turkuaz değil, ortada turkuaz yok çünkü. Havlitin enerjisini algılıyorsunuz.

Yakaza

Kayıtlı Üye
Şu taşların sırrını bir ben çözemedim galiba.Bana hiçbir taş hirbirşey hissetirmiyo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...