Uçan adam fenomeni

logii

Kayıtlı Üye
http://www.youtube.com/watch?v=tW6pVFOpE6Q

Bilim dünyası şu sıralar 'levitasyon' ya da havada asılı durabilen insanları inceliyor. Tarih boyunca bu tür olayların yaşandığı biliniyor. Mitolojide uçmak tanrılara özgü bir yetenek sayılıyordu. Ancak çok az sayıda da olsa bazı insanların da uçabildiğinden söz ediliyor. örneğin Hindu Brahmanlar, Yogiler, Hint fakirler, Saint Hermitler...

Hinduların Sanskrit yazılarında 'havada asılı durmanın yöntemleri' tek tek rehber halinde yer alıyor. Hint tarihi belgeleri, yerden 90 santim yükseklikte havada durabilen ustaların örnekleriyle dolu.

M.ö 527'de Zen Budizminin kurucusu Bodhidharama'nın Tibet'teki Şaolin Manastırı'nı ziyaret edip, buradaki Budist rahiplere 'levitasyon sanatını' nasıl öğrettiği birçok tarihi belgede yer alıyor. Dahası günümüzde bile Hindistan'da ve Tibet'te 'havada durabilen' insanlar hiç de az değil.

Avrupa'da ise bilinen ilk 'levitasyon ustası' bir rahibe olan Azize Theresa. Onun 'uçuşuyla' ilgili belgeler 1565 yılından kalma ve bu deneyimi 230 kişinin gözleri önünde yaşadığı anlatılıyor.

Ancak asıl önemlisi günümüze 'uçan adam' olarak anılan Amerikalı Chris Angel olayı.

Chris Angel; David Coperfield ya da David Blaine gibi bir sihirbaz değil. Ama uçabiliyor. Ya da havada asılı durabiliyor. Tam bir 'levitasyon' ustası. Bilim adamları onun bu 'uçuşlarını' tekrar tekrar izlediler. "Gerçek mi?" sorusuna "Gerçek" dediler. Buna getirebildikleri açıklama ise beyin enerjisi ile yaratılan bir çeşit yerkeçimsiz ortam sayesinde 'havada asılı durmanın' mümkün olabileceği yönünde... Ancak bu beyinsel enerjinin nasıl oluşturulabildiği sorusu bir cevap bulamadı.

Süper-iletkenlerle yapılan bir deney sonucunda bir insanın bir süper-iletken üzerinde durduğu zaman yerden 5 santim kadar yükselebildiğini gösterdi. Ancak süperiletken kullanmadan 'uçabilen' insanların sırrı hala çözülemedi.

Mermi tren diye bilinen Japonların ve Fransızların süper-hızlı trenleri de "manyetik levitasyon" denilen teknoloji ile saatte 350 km hızı aşabiliyor. Süper-iletkenler sayesinde bu trenler seyir halindeyken raylara deymeden gidiyor. Ancak bu şekilde bu yüksek hızlara ulaşabiliyorlar.

İgnas

Kayıtlı Üye
Chris Angel bir ilizyonisttir,internette numaralrını anlattığı veya başkalarının açığa çıkarttığı videolar var.

logii

Kayıtlı Üye
Var elbette ama hepsi değil.. Bazıları show amaçlı.. İmajesi güçlü bir kişi..

İgnas

Kayıtlı Üye
bazı numaralarında bedensiz varlıklardan yardım aldığını duymuştum bilginiz var mı?

Whısper

Kayıtlı Üye
Chris'in numaraları ya da uçması değil de bir kadını ulu orta bir park ta 2 ye böldüğünü gördüm ? Açıklaması yok.. Hiç bir şekilde ilizyon değil gibi duruyor, tabi kamera yardımı yoksa.. Kadını 2 arkadaşı tutuyor, kadının belden aşşağısı bir arkdaşının belden yukarsı da öteki arkadaşının elinde kalıyor, fazla sürmeden video bitiyor... Böyle birşey mümkün mü???

logii

Kayıtlı Üye
Olabilir.. İmkansız diye birşey yoktur.. :D

danny

Kayıtlı Üye
Emeğe saygı hakikatten, samanı takdir ettim bükemediğin bileği öpeceksin derler. Chris'in ifrit gibi bir şeyden yardım aldığını duymuştum. Kafa karıştıran videoları adamın ama işin hakkını veriyor.:D

Osiris

Kayıtlı Üye
Zihinsel aldatma yeteneğide var....Yapan kişi hariç kimse göremiyor gerçeği..Ancak chris'in yaptıkları show ve illüzyon.Bazı yabancı sitelerde delilleri var.

İgnas

Kayıtlı Üye
Zihinsel aldatma yeteneğide var....Yapan kişi hariç kimse göremiyor gerçeği..Ancak chris'in yaptıkları show ve illüzyon.Bazı yabancı sitelerde delilleri var.

Katılıyorum, hangi gazetenin marifetiyse, uçan adam diye bir haber çıktı. Her parapsikoloji sitesinde görülüyor.