VEHUIAH (1.melek)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

VEHUIAH (1.melek)
Merkür kuşağının 72 meleğinin ilkidir.
Vehuiah inanç gücü isteğini kuvvetlendirerek büyük işler başarmaya yardımcı olur.

Kategorisi: Her türlü nesnenin üzerinde yüksekte duran ilah.

Çağırma: Tanrının ruhuyla (rahmetiyle) aydınlanmak için

Mezmur: 3. ve 4. ayet (incil) Rabbim sen benim kalkanımsın onurumsun sen sana borçluyum dikilişimi.

özellikleri:
olumlu;
ilham
Yaratıcılık
Kapasitesi, başlamak için başlatmak için
Başarı
lider
çözümleyici
cesaret
bolluk
enerji verici

olumsuz:

Dinamizm ve irade eksikliği
Inatçı, acımasız, otoriter, heybetli
Tetikleyiciler öfke,

çözüm bulduğu konular:

cesaret vermek
Arka (sırt çevresi) iyileştirmek
Başlangıçta, başlamak için yardımcı olmak
Yanıkları iyileştirmek
Güven vermek
Ayakları ve bacakları tedavi etmek
Tembelliği kesmek
Sinirlilik, sinirsel gerginlik, çabuk heyecanlanma gibi sorunları çözmek
Kötümserliği gidermek
Azim vermek
Yorgunluğu geçirmek
Zayıflatma
İradeli kılmak

Takvimler ve İkamet durakları

Fiziksel : Mart 21 Mart 25 için
Duygusal : Ocak 09, Mart 21, Haziran 03, Ağustos 17, Ekim 30
Fikri : 00:00 00:19 arasında her gün
Residence : Kether (hayat ağacındaki bölüm)

fiziksel: çağırma zamanı için en uygun ay
duygusal: çalışma yapmak için en uygun zamanlar
fikri: çalışma yapmak için en uygun saat aralığı

1. ses dosyası nasıl zikredeceğinizi gösteriyor
2. ses dosyası ise meditasyon yaparken dinleyeceğiniz müzik

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
Urum paylaştığın için teşekkürler, yalnız sana belki biraz saçma bir soru gibi gelebilir ama, melek çağırılınca geliyor mu, yoksa bazı çalışmalarda olduğu gibi zikrederken bir enerji yoğunlaşması gibi birşey mi hissediyoruz? rica etsem biraz açıklayabilir misin acaba? ayrıca şöyle birşey de takıldı aklıma, zikir esnasında tamamen beynimiz zikre mi odaklanmalı, yoksa çözüm istediğimiz konuyu da düşünmeli miyiz?

gözde

Kayıtlı Üye
urum paylaşımın için teşekkürler..benimde bir sorum var?çalışma güzelde mesela bazı çalışmaların başarılı olabilmesi için yapan kişinin belli bir enerjiye sahip olması gerekir.öyleki herkes her çalışmada başarılı olamaz.buda onlardan birimi yoksa herkesin yapıp sonuç alabileceği birşeymi??

Ajan 47

Kayıtlı Üye
urum paylaşımın için teşekkürler..benimde bir sorum var?çalışma güzelde mesela bazı çalışmaların başarılı olabilmesi için yapan kişinin belli bir enerjiye sahip olması gerekir.öyleki herkes her çalışmada başarılı olamaz.buda onlardan birimi yoksa herkesin yapıp sonuç alabileceği birşeymi??

Bana kalırsa her çalışmada belli bir yoğunluk seviyesine ulaşmak gerekir .

Osiris

Kayıtlı Üye
Ruhsal olaylarla ilgili melekler için çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum =)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Urum paylaştığın için teşekkürler, yalnız sana belki biraz saçma bir soru gibi gelebilir ama, melek çağırılınca geliyor mu, yoksa bazı çalışmalarda olduğu gibi zikrederken bir enerji yoğunlaşması gibi birşey mi hissediyoruz? rica etsem biraz açıklayabilir misin acaba? ayrıca şöyle birşey de takıldı aklıma, zikir esnasında tamamen beynimiz zikre mi odaklanmalı, yoksa çözüm istediğimiz konuyu da düşünmeli miyiz?

1. evet çağırınca geliyor. zaten siz çağırmasanız da sizin melekleriniz sizin yanınızda size zaten yardımcı oluyorlar. yüzlerce değişik örnekle melekelerle irtibat kuran kişilerin anlatımları da mevcut. duyu organlarımızla algılandığından da bahsediliyor. fazla detay veremiyorum. kendi deneyimlerimi paylaşamıyorum. bilinç altınızın etkilenmemesi için.

2.çalışmalarda niyetten sonra nefesinize odaklanacaksınız. bu arada daha çalışmanın şeklini anlatmadım. önce melekleri tanıtacağım. çalışma sonra detayları öğreneceksiniz. şimdi çalışma yapmayın.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş

bir kural vardır. bir şeyi dünyada bir kişi yapabiliyorsa herkes yapabilir. hangi çalışma olursa olursa yapamayacağınız anlamına gelmez. her şeyi yapabilecek kudrete sahibiz. isteyelim ve çalışalım yeter. enerji arttırma çalışmaları da yapılacak. bu çok derin ve uzun bir konu. belki tamamını 1 senede anca başlayacağım. yani bu daha başlangıç.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Melek isimlerinin telaffuzlarını çok dikkatli dinlemenizi tavsiye ediyorum. Şayet Vehuiah'ın sonunda ''h'' harfini kalın ve gırtlaktan çıkan bir ses olarak zikretmezseniz bu Meleğin sunduğu özelliklere ulaşmanız pek de olası değil. Ayrıca, tabiri caizse gırtlağı kibar olanlar bu harfi çıkarmakta zorluk çekebilir, bu kişiler bir süre pratik yaptıktan sonra bu harfi seslendirebilir hale gelecektirler.

Başlık için teşekkürler Sayın Urumhamatahayil, paylaşımların devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

ruuby

Kayıtlı Üye
Sevgili Urum, bundan sonra hangi melek icin bilgilendirme vereceksin bilemiyorum; ama ben mumkunse yakin zamanda Mumiah icin gereken bilgileri ogrenmek istiyorum. Cok kisisel bir istek mi oldu bilmiyorum; ama ozellikle Mumiah icin meditasyon mp3unu merakla bekliyorum... Tesekkurler...

NeZiR

Banlı Kullanıcı
Bu kabalah'a ait derslerden bir zikr'dir.
Bnei Baruch çizgisinde kabala dersi
gören talabelerin çektikleri bir zikr.

cigembay

Kayıtlı Üye
öncelikle bu önemli paylaşımın için çok teşekkür ediyorum. payaştığın mp3 yükleyemedim nedeniini bilmiyorum yardımcı olurmusun. yazıların devamını merakla bekliyorum..

Mustafa_Sami

Kayıtlı Üye
Hayatta bilmediğimiz ne kadar çok şey varmış. emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. bu konularda gerçekten gelişmek istiyoum.

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Denedim İsmini Zikreddim Dinleyerek İnş Faydası Olur.

prosafak

Kayıtlı Üye
Bu Melek dediğiniz Allah değilmi yani Tanrı Yehova. yani kutsal ruh ile Yehova aynımıdır? Yani bu isimden daha üstünü varmıdır acaba?

Yakaza

Kayıtlı Üye
Melekler Allah'ın nurdan yaratmış olduğu varlıklardır.Erkek ve dişilikleri yoktur.Yemezler,içmezler,günah işlemezler.Allah'ın emri dışına çıkmazlar.Sadece Allah'ın emrini yerine getirirler.Yehova Yahudilerin kullandığı isim.Yani yahudiler Allah'a Yehova der.Kutsal ruh ise Cebrail(Cibril)dir.Yani vahiy meleğidir.Allah isminden haşa daha üstünü yoktur olamazda.

Öktem

Kayıtlı Üye
Bu Melek dediğiniz Allah değilmi yani Tanrı Yehova. yani kutsal ruh ile Yehova aynımıdır? Yani bu isimden daha üstünü varmıdır acaba?

Yehova ibranicede ondan üstün olmayan kişi anlamına geliyor, yahudiler Allah'ın ismi olarak bunu biliyorlar.
Fakat islamiyette gerçek olan şudir ki böyle bir isim asla geçmemektedir. Kuranda eski kitaplardaki bilgilerin de mevcut bulunduğu kesin olduğundan bu isim Allah'ın ismi değildir sadece ingilizcedeki "God" kelimesi gibidir.

Önemli olan kelime değil hitap edilen kişi olduğundan bu onların içerlerindeki söyleme niyetlerine bağlıdır. ki bu durumda Allah'ı anmış oldukları düşünülebilir.

Görüyorum ki kabala eğitimi yani siyonizmin başucu kitabı olan kabala kitabı eğitimi alırken "İnşaallah" ibaresi kullananlar var. Bu gerçekten cehaletin ne safhada olduğunu gösteriyor. Kabala iblise hizmet edenlerin kitabıdır Allah'a değil. Allah'ı aştıklarını ve onu haşa ezip geçtiklerini düşünenlerin kitabı ve öğretisidir. bunu da iyi bilin ve düşünün tarafınızı doğru seçin ve o tarafta kalın.

codzombi

Kayıtlı Üye
Yehova ibranicede ondan üstün olmayan kişi anlamına geliyor, yahudiler Allah'ın ismi olarak bunu biliyorlar.
Fakat islamiyette gerçek olan şudir ki böyle bir isim asla geçmemektedir. Kuranda eski kitaplardaki bilgilerin de mevcut bulunduğu kesin olduğundan bu isim Allah'ın ismi değildir sadece ingilizcedeki "God" kelimesi gibidir.

Önemli olan kelime değil hitap edilen kişi olduğundan bu onların içerlerindeki söyleme niyetlerine bağlıdır. ki bu durumda Allah'ı anmış oldukları düşünülebilir.

Görüyorum ki kabala eğitimi yani siyonizmin başucu kitabı olan kabala kitabı eğitimi alırken "İnşaallah" ibaresi kullananlar var. Bu gerçekten cehaletin ne safhada olduğunu gösteriyor. Kabala iblise hizmet edenlerin kitabıdır Allah'a değil. Allah'ı aştıklarını ve onu haşa ezip geçtiklerini düşünenlerin kitabı ve öğretisidir. bunu da iyi bilin ve düşünün tarafınızı doğru seçin ve o tarafta kalın.

Kabala öğretisi , Tanrının öğretisidir , şeytanın değil , Rab bile yahudilerden size geçip kullanılıyor , cehennem tasviri de aynı şekilde öyle , daha da yazayım mı havasstan bahsedeyim mi ? İlk kaynakların peygamber ibrahime dayandığını söyleyen kabalistler var , öğreti tanrı tarafından ibrahime indirilmiştir şeklinde. Azıcık okuyup baksaydınız Kabala nedir ne değildir diye. Şeytanı övecek tek kelime bulamazsınız , hadi onu geçtim iblise nasıl hizmet ediyor onu anlayabilmiş değilim !

Siyonizmin başucu kitabı değildir , siyonizm ile alakalı değildir , kabalayı kötü amellerde kullanan da vardır iyi amellerde kullanan da vardır , havass öğretisi de o zaman iblise hizmet ediyor diyelim senin mantığınla gidersek ? Muhiddin İbn Arabi özellikle bir çok kişiye ışık olmuş biriyken , öğretilerindeki benzerlik kabaladakilerin neredeyse aynısıdır , o zaman ne diyelim? Abramelin majisi , havass ekolüne de benziyor. Siyonizm ırkçılıktır , Kabala da ırkçılığa yer yoktur , ırkçılık olsa idi yahudilerden başka kimseye öğretilmezdi zaten.

Öktem

Kayıtlı Üye
Kabala öğretisi , Tanrının öğretisidir , şeytanın değil , Rab bile yahudilerden size geçip kullanılıyor , cehennem tasviri de aynı şekilde öyle , daha da yazayım mı havasstan bahsedeyim mi ? İlk kaynakların peygamber ibrahime dayandığını söyleyen kabalistler var , öğreti tanrı tarafından ibrahime indirilmiştir şeklinde. Azıcık okuyup baksaydınız Kabala nedir ne değildir diye. Şeytanı övecek tek kelime bulamazsınız , hadi onu geçtim iblise nasıl hizmet ediyor onu anlayabilmiş değilim !

Siyonizmin başucu kitabı değildir , siyonizm ile alakalı değildir , kabalayı kötü amellerde kullanan da vardır iyi amellerde kullanan da vardır , havass öğretisi de o zaman iblise hizmet ediyor diyelim senin mantığınla gidersek ? Muhiddin İbn Arabi özellikle bir çok kişiye ışık olmuş biriyken , öğretilerindeki benzerlik kabaladakilerin neredeyse aynısıdır , o zaman ne diyelim? Abramelin majisi , havass ekolüne de benziyor. Siyonizm ırkçılıktır , Kabala da ırkçılığa yer yoktur , ırkçılık olsa idi yahudilerden başka kimseye öğretilmezdi zaten.

söylediklerinin tamamı zırva

neye dayatıyorsun, ben inancıma dayatıyorum, islamiyete inanmıyorsan söylediklerime inanmak zorunda değilsin, ben islamiyetteki yerinden bahsettim.

ve benim inancıma göre sen şu anda zırvalıyorsun.

Müslüman olmadığı düşünerek doğru kaynaklardan tarih kitaplarını okumanı tavsiye ederim. hz süleymanı öncesini ve sonrasını, ibrahimi, musa yı, ki musa bizim inancımıza göre büyünün karşısında en çok savaş vermiş peygamberdir. insanlığa tek karşı olan iblistir bu kadar kısa bir bilgi bile size büyünün kaynağı olan herşeyin iblise gittiği gerçeğini verir.

ben bildiğimden vazgeçmem sabaha kadar anlatsanda benim için tek gerçek vardır ve değişmeyecektir. sanırım sizin de öyle.