Yardım-- bakar mısınız lütfen?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aftiel

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, konuyu nereye açacağıma karar veremedim, genel başlığı altında buraya açtım.

Benim bir kaç maruzatım olacak sizlere...

Benim ailemde özelliklede annemde, ileri derece duru görü zihin okuma ve gelecekten kesit görme yetenekleri var... Bir ara falcılıkla uğraşıyordu ama bir şeylerin ters gitmesiyle, bu olaya son verdi.

Sanırım ondan bana geçen üç dört şey var ama istem dışı oluyor..

Örneğin :

1-Çok korktuğumda ya da adrenalinim yükseldiğinde[ ecel korkusu denecek derecede olduğunda] fısıltılar konuşmalar duyuyorum .... ve mesafesi ne olursa olsun o an odaklandığım nesne ya da canlı gözümün önündeymiş kadar net gözüküyor... Bu görüntüden ziyade bir fotoğraf gibi...

ve duyduğum sesler ise sanki kafamın içinde bir mikrofon varmış da kısık desibelde revebli sesler veriyor gibi...

2- Biri ya da bir şey zarar verecek iken irkiliyorum bir şeyler oluyor...
Misal sırada yatıyorum, dayamıştım kafamı sıraya, uyku modu
iki sıra solumda serserinin biri... beni uyandırmak için tenis topunu fırlatıyor o anda başımı kaldırıyorum koca sınıfta şahit.

3-Bilmediğim bir yerde gezerken orayı daha önceden gezmiş gibi bir
arzu oluyor içimde.. hayatım boyunca da bilmediğim bir
yerde dahi hiç kaybolmadım ...

4- insanların duygularını bazen çok netçe içimde hissedebiliyorum..

Özellikle yakın arkadaşlarım ailem, uzaklarda olsalar da vb.
Ya da birinin gözlerine bakıp daldığımda, bir şeyler hissediyorum ancak ne olduğunu kestiremiyorum...

Bunlar tamamen istem dışı olan şeyler...

:S ters mi lütuf mu ceza mı anlamıyorum istedim mi olmuyor uğraşmıyorumda açıkçası.

Ancak bazen sinir bozucu oluyor...

Ben bunları realite anlamında kullanabilirmiyim... yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum...

Ya da kökten bunları hayatımdan silebilir miyim?

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Psişik yetenekler bölümümüzde birçok konu paylaşımımız var. Dilerseniz bir göz gezdirin, hiç olmazsa sizdeki özelliklerin kafanızda hem bi nevi adını koymuş olursunuz, hem de korkularınızın yersiz oduğunu tayin etmiş olursunuz. Kendinize birkaç gün zaman verin ve o zaman zarfında da sitemizdeki konulara bol bol göz gezdirin :) Sorunuz olduğunda özelden bizlere de sorabilirsiniz, konuyla ilgili başlıklarda da sorabilirsiniz.

Aftiel

Kayıtlı Üye
Psişik yetenekler bölümümüzde birçok konu paylaşımımız var. Dilerseniz bir göz gezdirin, hiç olmazsa sizdeki özelliklerin kafanızda hem bi nevi adını koymuş olursunuz, hem de korkularınızın yersiz oduğunu tayin etmiş olursunuz. Kendinize birkaç gün zaman verin ve o zaman zarfında da sitemizdeki konulara bol bol göz gezdirin :) Sorunuz olduğunda özelden bizlere de sorabilirsiniz, konuyla ilgili başlıklarda da sorabilirsiniz.

Merhaba=) dediğiniz gibi güzel konu başkıları var ancak şüphe kalbimde duruyor, korkudan ziyade isim koyamıyorum...Ayrıca kontrol edemeyeceğim hissi var hep. Ancak hoşuma gitti forum bir hayli göz gezdirdim:p=)
Ancak bakacağım.. Ayrıca çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Rica ederim görevim :) Ama bu korku durumu gayet gereksiz. Zaman geçtikçe anlayacaksınız. Adımlarınızı dikkatli ve doğru atın. Önce psişik yetenekler bölümünü bir inceleyin dediğim gibi. Ne nedir az çok kavrarsınız; daha sonra yavaş yavaş kademeli bir şekilde devam edin öğrenmeye. Zamanla anlayacaksınız. Hiç korkmanıza gerek yok :)

mecra

Kayıtlı Üye
Bence de korkmanıza gerek yok.Kontrol edebileceğinizi düşündüğünüz an olay bitmiştir.Bence bu yeteneğinizin üstüne gidip daha da geliştirmeye çalışın.Enerjinizi,yeteneklerinizi kullanmayı bilirseniz yararınıza olur.Geliştirmek içi sitede de birçok konu var.Kolay gelsin şimdiden=)

Aftiel

Kayıtlı Üye
Deneyelim zamanında bir hayli kitap kurcalayıp bir kaç şey denemiştim ancak dediklerinizi deneyip bir şeyler yapmaya çalışalım, geçmişteki tecrübelerimden edinerek söylüyorum ki:D

Gene tam bir fiyasko olacak.:D

logii

Kayıtlı Üye
'' ... Bunun bir dönüm noktası noktası olduğunu anlamalısın. Aradığın gerçek, evrenin evrimi kadar önemlidir, çünkü bu, evrimin süre gelmesine olanak tanır. Ne kadar korkarsan kork, başka seçme şansın yok. Bir kez hayatın ne olduğunu anladın mı, bu bilgiyi asla silemezsin. Şayet hayatını başka bir yöne sokmak istersen, her zaman bir şeyler kaçırdığını sezinleyeceksin. Ne yapacağını yalnız sen karar vereceksin. Ama önce biraz enerji kazanmanı öneririm... ''

Aftiel

Kayıtlı Üye
'' ... Bunun bir dönüm noktası noktası olduğunu anlamalısın. Aradığın gerçek, evrenin evrimi kadar önemlidir, çünkü bu, evrimin süre gelmesine olanak tanır. Ne kadar korkarsan kork, başka seçme şansın yok. Bir kez hayatın ne olduğunu anladın mı, bu bilgiyi asla silemezsin. Şayet hayatını başka bir yöne sokmak istersen, her zaman bir şeyler kaçırdığını sezinleyeceksin. Ne yapacağını yalnız sen karar vereceksin. Ama önce biraz enerji kazanmanı öneririm... ''

Teşekkür ederim güzel sözler ve bir nevi doğru sözler...

Haklısın. =) ozaman şu enerji kazanmaktan söz edelim nasıl olacak o ?
ve bir forumda bu başarılır onca kıtap okudum onca forumda bir şeyler denedim ama kendi kendine olmadıktan sonra olmadı... bana yol gösterin ?

Enerji toplamaktan bahsettiğin, eski İrlanda eski İngıltere vs. yerlerdeki... yerin ve üçüncü boyutun, enerji noktaları gibi yerlere gidip... + enerjimi yüklenmem ya da öğlen güneş ışığına çıkıp, saf ışığımı yakalamam. :S logi?

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hayır bunlara gerek yok. Düzenli meditasyon yapın, nefes teknikleriyle tabi. Kişiliğinizi terbiye edin. Mümkünse bir enerji sistemine uyumlanın. (reiki, gma gibi)

Aftiel

Kayıtlı Üye
Hayır bunlara gerek yok. Düzenli meditasyon yapın, nefes teknikleriyle tabi. Kişiliğinizi terbiye edin. Mümkünse bir enerji sistemine uyumlanın. (reiki, gma gibi)

:S nefsimizi terbiye etmekten bahsediyorsun sanırım .. . meditasyon nefes teknikleri :S pekala ...

ADHA

Banlı Kullanıcı
Bu özellikler size verilmiş pozitif şeyler gibi geliyor bana.Eğitmelisiniz özelliklerinizi.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
:S nefsimizi terbiye etmekten bahsediyorsun sanırım .. . meditasyon nefes teknikleri :S pekala ...

Şaşırmanıza gerek yok . Bu gibi yollarla kendinizi geliştireceksiniz . Size telekineziyide öneririm . Enerjinizi kontrol etmek için . Tabiki meditasyon çalışmalarıda gerekli enerji toplamak için . Reiki ile uyumlanmış bir enerjiyi taşlara kodlayanlar var . Sizde bunlar gibi şeyler yapabilirsiniz . Yani enerjiyi nasıl kullanacağınıza bağlı .

ADHA

Banlı Kullanıcı
Ben de enerjinizi artırmak beden ve ruhunuzu dengelmek için çok eski klasik bir metod olan riyazatı öneririm. Yani eti hayatınızdan atarak, belli süreler oruç tutup, devamlı ibadet yapmak ve yalnız kalmak. Bu işlemden fayda almayan kimseyi tanımıyorum.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Bende enerjinizi artırmak bede nve ruhunuzu dengelmek için çok eski klasik bir metod olan riyazatı öneririm.Yani eti hayatınızdan atarak belli süreler oruç tutup devamlı ibadet yapmak ve yalnız kalmak.Bu işlemden fayda almayan kimseyi tanımıyorum.

Nobel tıp armağanı kazanan ünlü Fransız bilim adamı Doktor Aleksi Karel oruç hakkında şunları söylüyor:
"Oruç sırasında vücutta depo edilmiş besin maddeleri harcanır, sonradan bunların yerine yenileri gelir, böylece vücutta bir yenilenme olur. Oruç sağlık bakımından çok faydalıdır."

logii

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim güzel sözler ve bir nevi doğru sözler...

haklısın. =) ozaman şu enerji kazanmaktan söz edelim nasıl olucak o ?
ve bir forumda bu başarılır onca kıtap okudum onca forumda bir şeyler denedim ama kendi kendine olmadıktan sonra olmadı... bana yol gösterin ?

Kısaca, enerjini nasıl toplayacağını sana açıklayayım. Belki bu metod ile sende kendi yöntemini yaratırsın. '' İlk başta bütün dikkatini çevrene yönelt. Sonra enerjiyle dolunca, çevrendekilerin nasıl göründüklerini anımsamaya çalış (Burada her bir objenin enerji alanlarından bahsediyorum). Bunu, gördüğün her şeyin varlığını gözünün önüne getirerek yap. Eşsiz güzellikleri ve her şeyin şeklini anımsa... Özellikle bitkilerin şekillerini ve parlak renklerinin ışıldamaya başladığını düşün. Ne demek istediğimi anladın mı ? Sonra ne kadar uzakta olursa olsunlar, her şeyin çok yakınında oldugunu hissetmeye çalış, onlara dokunabileceğini, bağlantı kurabileceğini düşle. Ve sonra nefes al.. (Burada bağlantı kurduğun enerjiyi nefes alarak içine çekmeni kastediyorum). '' Gözlerimizin önünde canlandırdığımız zaman, her nefes alışımızda enerjiyi içimize çekeriz ve balon gibi bizi şişirir. Enerji dolduğumuzu hissederiz. Daha hafif ve daha canlı oluruz.. '' Nefesinle enerjiyi çektikten sonra, doğru heyecanı yakaladın mı diye kendini kontrol et. Daha sonra söylediğim gibi gerçek bağlantı kurup kurmadığını böyle ölçebilirsin. ''

Aftiel

Kayıtlı Üye
Kısaca, enerjini nasıl toplayacağını sana açıklayayım. Belki bu metod ile sende kendi yöntemini yaratırsın. '' İlk başta bütün dikkatini çevrene yönelt. Sonra enerjiyle dolunca, çevrendekilerin nasıl göründüklerini anımsamaya çalış (Burada her bir objenin enerji alanlarından bahsediyorum). Bunu, gördüğün her şeyin varlığını gözünün önüne getirerek yap. Eşsiz güzellikleri ve her şeyin şeklini anımsa... Özellikle bitkilerin şekillerini ve parlak renklerinin ışıldamaya başladığını düşün. Ne demek istediğimi anladın mı ? Sonra ne kadar uzakta olursa olsunlar, her şeyin çok yakınında oldugunu hissetmeye çalış, onlara dokunabileceğini, bağlantı kurabileceğini düşle. Ve sonra nefes al.. (Burada bağlantı kurduğun enerjiyi nefes alarak içine çekmeni kastediyorum). '' Gözlerimizin önünde canlandırdığımız zaman, her nefes alışımızda enerjiyi içimize çekeriz ve balon gibi bizi şişirir. Enerji dolduğumuzu hissederiz. Daha hafif ve daha canlı oluruz.. '' Nefesinle enerjiyi çektikten sonra, doğru heyecanı yakaladın mı diye kendini kontrol et. Daha sonra söylediğim gibi gerçek bağlantı kurup kurmadığını böyle ölçebilirsin. ''

Anladım =) aslında bunu kara kalem çalışmalarımda, bir nevi uyguluyordum. Bazen kendiliğinden de olur ancak enerji açısından hiç düşünmedim ve bu denli geniş uygulamadım. Deneyeceğim içtenliğimle teşekkür ederim=)

Bende enerjinizi artırmak bede nve ruhunuzu dengelmek için çok eski klasik bir metod olan riyazatı öneririm.Yani eti hayatınızdan atarak belli süreler oruç tutup devamlı ibadet yapmak ve yalnız kalmak.Bu işlemden fayda almayan kimseyi tanımıyorum.

Aslında kendi içimde yaşıyorum, çocukluktan beri de yanlızlığı severim ancak eti hayatımdan çıkarmam =) o olmaz ancak oruç ya da hindu geleneklerindeki gibi bir besin tablosu yapabilirim... teşekkürler=)

Arkadaşlar bu derin sohbet ve bilgi alış verişi içerisinde, sizin heves heyecan, yardım severlik ve önerilerinizi de göze alarak bir şeyler deneyeceğim =) Gerçekten de teşekkür ederim insancıllığınızdan dolayı.:nopity:

ADHA

Banlı Kullanıcı
aslında kendi içimde yaşıyorum çocukluktan beri de yanlızlığı severim ancak eti hayatımdan çıkarmam =) o olmaz ancak oruç yada hindu geleneklerindeki gibi bi besin tablosu yapabilirim... teşekkürler=)
Yok eti zaten hayatınızdan çıkarmayacaksınız. Oruç tutup ibadet ettiğiniz, yalnız kaldığınız sürelerde (bu 3 şeyi birden yapmağa riyazet denir, süreyi ve miktarını siz belirleyin) et ve hayvandan çıkan yemeyeceksiniz.
Yani atıyorum 7 gün.7gün eve kapanıcaksınız, oruç tutucaksınız, devamlı ibadet edeceksiniz. Aynı zamanda iftar ve sahurlarda et ve hayvandan çıkan(peynir süt yumurta tereyağı vs) yemeyeceksiniz.

Aftiel

Kayıtlı Üye
Yok eti zaten hayatınızdan çıkarmıyacaksınız.Oruç tutup ibadet ettiğiniz, yalnız kaldığınız sürelerde(bu 3 şeyi birden yapmağa riyazet denir, süreyi ve miktarını siz belirleyin) et ve hayvandan çıkan yemiyeceksiniz.
Yani atıyorum 7 gün.7gün eve kapanıcaksınız.Oruç tutucaksınız.Devamlı ibadet ediceksiniz.Aynı zamanda iftar ve sahurlarda et ve hayvandan çıkan(peynir süt yumurta tereyağı vs) yemeyeceksiniz.

Anladım =) sağol yanlızlık kısmı güzel=) et kısmıda eh uyar bana ancak hiç mi bir insan yüzü görmücem çünkü evden cıkıp alış verış yapmam olmadı gunde bı paket sıgara almak ıcın:Ddışarı cıkmam gerek =)

ADHA

Banlı Kullanıcı
Özel olarak kendinizi toplamanız gerek. Bence görmeyin hatta eskiler mağarada falan yaparmış. Ama yalnız bir ev de yeterli bence.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hatta riyazatta insanlar sadece ekmek ve zeytin yerler, o da doyana kadar değil ölmemek için. Tabi bu tam riyazat halinde. Siz sadece et yemeyi bırakarak bile büyük değişimler görebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...