Cinler hakkında yapılan hata..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Arkadaşlar bir konunun altını çizmek istedim zira son zamanlarda ülkemizde sıklıkla rastladıgım büyük bir hatadır.. İnsanlarımız Cinler hakkında konuşurken ''Üç harfliler, ismi lazım degiller, şunlar bunlar'' gibi bazı kelimeler türeterek sözde onlardan korunmuş oluyorlar.. Bakınız arkadaşlar;
1.Cinler estafurullah aptal degildir siz 3 harfliler dediginizde sanki onlardan bahsettiginizi anlamayacaklarmı?
2.Cinleri davet etmek için insanlar binlerce sene ugraş verip metotlar geliştirirken cin kelimesini söylediginizde yanınızda peyda olacak degildir..
3.Cinler'den kormak yersizdir onlar kimseye zarar ziyan vermek için degil kendi hayatlarını kendi amellerini emir ve yasaklarını ifa etmek için yaratılmışlardır.. Bu bağlamda onları canavar yada korkutma istegi güden varlıklar olarak düşünmeyiniz..
4.Peygamberimiz Cinlerden bahsederken bir hadis-i Şerifinde ''Onlar sizin kardeşlerinizin yiyecegidir'' sözü geçer burda kardeşleriniz dedigi Cinlerdir dolayısı ile Peygamber Cinne Kardeş derken biz onları düşman olarak görmemeliyiz..
5.Cinler; 3 harfliler dedigimz için asıl size cephe alır zira isimlerini anmaktan kaçınmak korkunun ve onları aşagılamanın ifadesidir...

Tüm bu sözlerimi özetleyecek olursak, Cinni varlıklarla aramızda maddesel yaratılıştan kaynaklı farklar dışında fıtrat farkı yoktur, onlar bizim kardeşimizdir, Kuran'da Kulluk tabiri hayvanlar için degil cin ve insanlar için vardır dolayısı ile onlarla bizim gayemiz aynıdır.. Ne biz onları üzelim nede onlar bizi üzsün.. selam herkesin üzerine olsun...

Yeniçeri

Kayıtlı Üye
usta çok güzel yazmışsın onlar için her şeyi yaptırırım demekte onlara çok büyük saygısızlık eline sağlık

auk__12

Kayıtlı Üye
Güzel paylaşım teşekkür ederiz.Bana kalırsa onlardan korkmamızın nedeni,onları göremeyişimiz.Her şekile girebilmeleri Ve bize zarar verebilecekleri korkusu.Neticede biz onlara zarar vermezsek onlarda bize vermez değil mi? Gecenin bir köründe üstüne sıcak su dökseler nasıl hissedersin?Gidip adamı dövmek istersin değil mi? Onlarda bizlerde gibi yaşamaya çalışıyorlar işte.İyisi de var Kötüsü de.Kötülerden CC'ye sığınırız.Allah'ın izniyle hiç bir şey olmaz..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Güzel paylaşım teşekkür ederiz.Bana kalırsa onlardan korkmamızın nedeni,onları göremeyişimiz.Her şekile girebilmeleri Ve bize zarar verebilecekleri korkusu.Neticede biz onlara zarar vermezsek onlarda bize vermez değil mi? Gecenin bir köründe üstüne sıcak su dökseler nasıl hissedersin?Gidip adamı dövmek istersin değil mi? Onlarda bizlerde gibi yaşamaya çalışıyorlar işte.İyisi de var Kötüsü de.Kötülerden CC'ye sığınırız.Allah'ın izniyle hiç bir şey olmaz..
Emin olunuz ki insanların şerli ve kötülerinin sayısı cinlerin kötülerinin sayısından daha fazladır.. Üstelik şerli insanın yaptıklarının yanında şerr dolu cinnin yaptıkları masumluktan öteye hal alamaz..

hicvar

Kayıtlı Üye
Hep aklıma şu soru gelir: Cinler de insanlara "5 harfliler!" diyorlar mıdır ki?

beytullah

Kayıtlı Üye
kontejyan arkadaşımız galiba farklı bizlerden :biggrinjester: arkadaşından bahsediyormuş gibi sanki:eek:fftopic:

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Sayın Beytullah güldürüyorsunuz insanı.. Biraz araştırın, öğrenin, sonra ahkam kesin!

gezgin

Kayıtlı Üye
kontejyan kardeşim onlar kardeşlerimiz diyorsun ama 5senedir ne çektiğimi biliyormusun nefes alamıyorum yutkunamıyorum sürekli sıkıntı veriyorlar ee nolucak şimdi onlar kardeşimiz diye hiç birşey yapmıycazmı?:banghead:

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
kontejyan kardeşim onlar kardeşlerimiz diyorsun ama 5senedir ne çektiğimi biliyormusun nefes alamıyorum yutkunamıyorum sürekli sıkıntı veriyorlar ee nolucak şimdi onlar kardeşimiz diye hiç birşey yapmıycazmı?:banghead:
İnsanlarda kardeşimizdir ama bazen kötülük yaparlar bize, bu onlarla kardeş oldugumuzun aksini göstermez sadece kötülük yapanın kardeşlik olgusundan duygusundan habersiz oldugunu işaret eder.. Çok yakın akrabalarımız bile zarar verir bazen bilerek ama akrabadır sonuçta.. Tamamen kişiseldir.... Cinler kardeşlerimizdir elbette ama size zarar veriyorlarsa genel cinler vermiyor bir yada birkaç tanesi veriyor bu zararı sorun onlarda.. Yada siz onlara bir zarar vermişsinizdir intikam alıyor veyahut ders veriyorlardır kendilerince.. Şifa bulmanızı ümid ediyorum inşallah kısa zamanda kurtulursunuz... selam ile kalın

cerfin

Kayıtlı Üye
Ya cinlerin ayaklarının da ters olduğu söyleniyor öyle mi gerçektende?:willy_nilly:

cerfin

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim açıklama için.Aklımda hep bir soru işaretiydi bu..