Varlıkların görünüsü ve sekillendigi bicimler

aris

Kayıtlı Üye
Cin dumansız ateşten yaratılmış bizimle beraber aynı yer ve mekânda fakat başka bir boyutta yaşayan canlılardır. Dumansız alevden yaratılmışlardır. Cinler insanlar yaratılmadan evvel yaratılmışlardı. Onlar dünya üzerinde yaşıyorlar gece ve gündüz dolaşabiliyorlardı. Hz Adem(A.S) yaratıldıktan sonra Allah C.Celalehü gündüzü insanlara geceyide cinlere tahsis etti. Böylece gündüz insanlar işlerini çalışmalarını gezmelerini vs yapar gece uyurlarkan cinlerde gündüz uyurlar gecede diğer işlerini yaparlar, gezerler velhasıl uyanıktırlar. İkindi ezanıyla beraber uyanıp sabah ezanına kadar dolaşırlar. Bu aynı Türkiyede sabah olurken Amerikada akşam olmasına benzer biz daha yeni uyanıp işlerimiz için dağılırken onlarda işlerini bitirip eve dönmüş ve bir zaman sonrada uyku için hazırlığa başlamış olurlar .Böyle bir benzetme yapılabilir.
Cinler doğarlar, büyürler, ihtiyarlar küçülürler ve kaybolup giderler(ölürler). Gençleri cüsse bakımından büyük olur. İhtiyarladıkça küçülürler. Bazıları çok kuvvetli olabilir hatta 7 adet cin padişahı vardır, bunlar onların en kuvvetli olanlarıdır. Bunların bir tanesi 500-1000 cinin sahip olduğu güce sahip olabilir. Cinler cüzlere (parçalara) ayrılabilirler. Yani aynı anda birkaç yerde birden olabilirler. Bu şuna benzer bir sigara dumanı düşünün bu sigara dumanını havaya üflediğinizde onun bir parçasını elinizle bölüp ayırabilirsiniz hatta ayırdığınız bu parçayı bir torbaya koyup başka bir yere götürebilirsiniz. Çok abuk bir benzetme oldu ama sanırım olayı anlatmaya yetmiştir. Cinler Çok hızlı hareket ederler. Şöyle ki normal güce sahip bir cin dünya etrafında 8 sn. kadar bir zamanda dolaşabilir hatta güçlü olanları 3sn de bile dolaşabilir. Daha hızlı olanlarıbile mevcut olabilir?. Bu şu anlama gelebiliyor,, bir cin çok kısa bir süre içinde gidip bir şey hakkında bilgi edinip gelebilir. Eğer bir cin bir noktaya odaklanırsa bir cisme etkiyip onu delip geçebilir(fiziksel olarak). Fiziksel olarak bulunduğumuz boyuta geçebilir ve bizim gözümüze değişik şekillerde görünebilirler. Yaklaşık 99 şekle bürünebilirler. Ancak bu haliyle insanlara görünmeleri yasaktır. Bir şekilden kendi hallerine yahut başka hallere geçebilirler. Size göründüklerinde onlara nasıl muamele etmelisiniz?. Bu konuda daha ileride bilgi verilecektir. Şekilleri: insan şekline benzer görünümde yaklaşık 1 metre boylarında görünebilirler ama bu açıklama çok sınırlayıcı oldu aslında onların bizim hayatımızda hiç görmediğimiz türden şekilde olanları vardır, onlarında hayvan türünden olanları mesela at, kedi, köpek, eşek, keçi vs. eseta bu şekilde olanları vardır aynı dünyadaki hayvanlar gibidirler. O amaçla kullanılabilirler(kendi aralarında) mesela süvari olan cinler bu tür cin olan atlara binerler. Cinler şekle girerler, hatta şekle girerken bazen öyle şekilsiz şekillere girerlerki kafası koç kafasına, ayakları at ayağına arka tarafı tavşana sırtı keçiye benzeyebilir. Veya daha değişik hayvanların toplamından oluşabilir. Bazılarının kendilerine has şekilleri vardır. Mesela mezerlık perisi simsiyah olup görünüşü yaralı bir kartalı andırır, yürürkende yaralı bir kartalın yürüyüşü gibidir, tırnaklarıarı arkaya dönüktür vs. vs.
alıntı

whitebalance

Kayıtlı Üye
Çok faydalı bilgi için teşekür ederim.
Peki Aris senin bu konuda birçok yazın mevcuttur ama çoğusu
alıntıdır. Sana sormak istediğim soru, acaba kendi tecrübelerin
var mı? Varsa, tecrübelerini bilmek isterim.

sayborg

Banlı Kullanıcı
güzel bilgiler için saol... Sevgili arkadaşım haklısın birde şu var bunuda ben ekleyeyim ani bir flash ışığı onlara büyük zararlar ve hatta ölmelerine bile debep ıoluyor ben avlarken bu yöntemide kullanıyorum bilginize....

MaHaRa

Kayıtlı Üye
güzel bilgiler için saol... Sevgili arkadaşım haklısın birde şu var bunuda ben ekleyeyim ani bir flash ışığı onlara büyük zararlar ve hatta ölmelerine bile debep ıoluyor ben avlarken bu yöntemide kullanıyorum bilginize....

Selâmlar;

Güzel kardeşim
Allah çabanızı ziyâde etsin.
Bu "avlama" hususuna takıldım
kaldım. Sizden istirham etsem
acaba bu "avlama"yı ben fakir'e de
anlatır mısınız?. Aynı A'lem'in mahlukat'ından mi
söz edeceğiz, diye anlamak istiyorum.

Umarım ki bu arzumuz size ağır gelmez,
gelmez de biz de ilminizden faidalanırız
inşâ_Allah (c.c)

V'esSelâm

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
hz süleyman çiinlerini cagırmak için su isimleri kullanırmıs sator,arepa,tenet,opera,rotos,ıah ıah ıah,enam,ıah,ıah,ıah,kether,chokmah,bınah,gedulah,tıphereteh,netzach,had,yesad,malkuth,abraham,ısaac,jacob,shodrach,meshach,abednego
yanlız arkadaşlar siz ne olur olmaz denemeyin bence kaynagım hz süleymanın kıtabıdır
tabı bu kitap suanda bır müzede ve itinayla korunmaktadır.

agrasif

Kayıtlı Üye
merhaba.burada yeniyim çok bilgiler ve dualar öğrendim.herkezden Allah razı olsun.benim bir sorunum var cvp verirseniz çok mutlu olacağım.evimin içinde koridorda aynı yerden geçen uzun boylu siyah şapka ve siyah paltolu gibi bir gölge geçiyor.aynı anda kızlarımda gördü.namaz kılarım gusul abdestsiz dolaşmam.. sizde ne olabilir.

ayaz

Kayıtlı Üye
sevgili agresif kardeşim,bilmen lazımki ,her evin ver- her mekenın görünen ve görünmeyen sahipleri vardır,kimine görünür kimine görünmezler.sen yinede korkma.ama içini rahatlatacaksa sana bir ayet söylüyeyim,bunu yaptıktan sonra hiçbir kötülük sana zarar veremez inşallah...Bismillahi ve billahi ala milleti Resulullah..de va allaha sığın gerisini merak etme yatarken kalkarken birsefer oku kafi gelir, allaha emanet kardeşim.....Wesselam..

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
İbn Ömer (r.a.) den yapılan rivayete göre, Peygamber (s.a.v.) Efendimiz ölüyü kabre koyarken: "Bismillahi ve ala milleti Rasulillah'i" derdi. Diğer bir lafızla: "ve ala sünneti Rasulillah'i" derdi.

Rasûlullah(s.a.v) ölüyü mezara koyduğu zaman şöyle dua ederdi:

Bismillâhi ve billâhi ve alâ milleti Rasûlillah.

Anlamı: Allah’ın adı ve Allah ile ve Rasûlullah’ın milleti üzere.

Bismillâhi ve billâhi ve alâ sünneti Rasûlillah sallallahu aleyhi ve selem.

Anlamı: Allah’ın ismiyle ve Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve selemin dini ve sünneti üzere.

Kaynak: Gönül İncileri

Halüsinasyon

Kayıtlı Üye
arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var. duyduğum olaylarda hep daha inançlı kişilere gözüküyor bunlar. cinlere inanmayan bu konuda bilgisi olmayan kişilere hiç musallat olmuyorlar. acaba insanlar mı onları rahatsız ediyor da geliyorlar ? yani aslında onlarla uğraşmasak bize görünmezler