rüyalarım

3l1f

Kayıtlı Üye
yorum yapıcak arkadaşımıza şimdiden teşekkür ediyorum.

şimdiye kadar gördüğüm ve çok etkilendiğim bir kaç rüyamı anlatacağım.
ilki 2006 yılında ananemi kaybettiğimiz sene gördüğüm rüya dır.
1-) teyzemlerde kalıyordum kuzenimle birlikte yatıyorduk.kuzenim 7 yaşındaydı ozaman.uyku esnasında birilerinin beni nasıl uyandıracakları hakkında konuşmalarını duydum çocuğu üstüne atalım falan diyorlardı ki küt diye üstüme atıldı kuzenim gözlerimi açtım onu kendi yastığına doğru ittirdim birazda korktum tabi yorganı kafamı çekip uyumaya çalıştım tam dalıyordum kuzenimi tekrar üstüme attılar uyumamam için.sonra bir anda ananemin odada oldugunu hissettim gözlerim kapalıydı yorgan üstüme çekiliydi ama odanın içini net bir şekilde görebiliyodum.tam yüzümün dönük olduğu tarafda başıma dikilmiş üstünde kefen ama elbise şeklinde, içimden dedimki nasıl kefenlediysek üst tarafı hiç bozulmamış ama altını kendine elbise gibi yapmış dedim önündede 4 sandık ve sandıkların içi altın bilezikler kolyeler takılar çeyrekler falan dolu hepsi.dedim anane bunlar ne senin kardeşinin ve kuzenlerinin çeyizleri dedi.bende bunları napıcaz anane git nolur korkuyorum şuanda dedim ona bakarak konuşuyorum ama tekrar belirtmek istiyorum bütün vücudum yorganın altında saçımın teli bile gözükmüo yani o derece ama görüyorum ananemi neyse ben korkuyorum deyince yatağın diğer tarafına geçti fakat makyaj masasının aynasından onun orda dikildiğini gördüm anane yine görüyorum seni git lütfen dedim gitmiş gibi görünmedi ama odanın içinde hala oldugunu biliodum.sonra dua okumak istedim ama sadece besmele çekip kalıyordum duaya başlayamıyordum bi kaç defa besmele çektim sonra sabah ezanı okunmaya başladı ve hemen yataktan kalktım.günlerce etkisinden kurtulamamıştım

biraz karışık anlattım sanırım :)

3l1f

Kayıtlı Üye
2. rüyam

biz silivrikapıda oturuyoruz bilenler bilir surlar falan vardır.etrafımızda bir çok mezarlık ve türbeler vardır.sokagımızın başındada peygamber efendimiz(s.a.v) torunlarından seyyid seyfullah hz lerinin türbesi var yedi emirler türbesi diye geçer ismi.
neyse rüyamda edirnekapı sur kemerinin ordayım evime geliyomuşum birilerinin fatih sultan mehmet han geliyor diye bağırıştıklarını falan duydum heyecanlandım kalabalığın oraya doğru ilerlerken fatih sultan mehmetin, peygamber efendimizin (s.a.v) torunun türbesini sorduğunu duydum.yanına yaklaştım ben orada oturuyorum isterseniz beraber gidelim dedim tamam dedi.başladık yürümeye ona türbe önceden çok bakımsızdı ama belediye düzenledi çok güzel oldu seyyid seyfullah hz.lerinin de üstünü kubbe gibi yaptılar falan diye anlatmaya başladım,türbenin başına kadar geldik beraber türbenin arkası boş arsadır ordan geçtik kenarda durup beraberce el açıp fatiha okumaya başladık duaya devam ederken türbenin hemen karşısında tarihi çeşme var yedi emirler çeşmesi o tarafdan 1992 de vefat eden dedemin geldiğini gördüm.fatih sultan mehmet e dönerek kusura bakmayın ben gitmek zorundayım dedem geliyor ben onu uzun senelerdir görmüyorum falan diyerek hemen arsadan bizim sokaga doğru atlayım dedemin yanına koşuyorum sarılıyorum okadar kanlı canlı ki sanki gerçekmiş gibiydi çok özledim seni diyorum öpüyorum falan fatih sultan mehmeti gösteriyorum ona sonra diyorum ki gel eve gidelim kardeşim babam flanda seni çok özlemiştir onlarda görsünler diyorum biraz önüne doğru ilerleyip elini tutmak için elimi geri atıyorum boşa gidiyor elim kafamı bi çeviriyorum geri dedem yok fatih sultan mehmete bakıyorum oda yok hemen uyanıyorum sonra...

3l1f

Kayıtlı Üye
3. rüyam ( bu istihare idi aslında)

niyetiminin ettigim duaların dilekelrimin kabul olmayacağı ve hayırlı olup olmadığını öğrenmek için istihare namazı kılıp hiç kimseyle konuşmadan yattım.rüyamda ki bu 3.kez oluyor.peygamber efendimiz muhammet mustafa (s.a.v) görüyorum.önümde bi çark var aynı çarkı felekteki gibi düşünün ama onun küçük ve ahşap olanını üstündede 4 tane küre var 3ü beyaz 1i şeffaf camdan.sağ yanımda duruyor peygamberimizde(s.a.v.)benim kürelerden birini seçmem gerekiyormuş hangisini seçicem diye bekliyor.ben araların bir tek o farklı diye şeffaf olanı seçiyorum.direk yüzüne bakmıyorum ama gözümün yanından onun tebessüm ettigini görüyorum sonra bana onu seçeceğini biliyordum senin için hakkında hayırlısı olsun dedi. sevinçle uyanmıştım rüyadan.

3l1f

Kayıtlı Üye
4. rüyam
çitlilerle çevrili yeşillik içinde bi bahçenin kapısında dikiliyorum.yanımda bir anda peygamber efendimizin(s.a.v.) oldugunu farkediyorum. ama diğer onu gördüğüm rüyalarımdaki gibi yüzüne bakamıyorum utanıyorum yaptığım günahlardan falan.neyse biranda cebrail a.s yanımıza geliyor gökten bana bi dua okuyor hesapta bana vahiy geliyormuş içimden diyorum ki peygamber efendimizin yanında bana niye geliyor ben utancımdan yüzüne bile bakamazken falan diye geçiyorum.cebrail a.s duayı arapça okuyup bitiriyor.bitince ona diyorum ki ama ben arapça bilmiyorum ve söyledikelrinden hiç bir şey anlamadım türkçesini söylermisin diyorum oda bana türkçesini söylüyor duanın adıda ya TÜHÜHA sesli harflerin hepsi şapkalı yada TÜHAHA bana ezberle bunu diyor.rüyadan hemen sonra uyanıyorum.ilk uyandığımda kelimesi kelimesine aklımdaydı ama içimden tekrar ettim sabah hatırlarım artık ozaman yazarım dedim çünkü rüyayı görüp uyandıgım için biraz korkmuştum o yüzden kalkmak istemedim yataktan.

yani dauadan aklımda kalan sadece dua nın ismi ya tühüha yada tühaha böyle bir dua varmı diye araştırdım ama bulamadım belki ayetlerin içinde falan geçiyordur ama arapçam yok dediğim gibi pek bişey elde edemedim.

NighT_marE

Kayıtlı Üye
Bu yorumlar beni aşar ama şunu söyleyebilirm ki rüyaların gerçetken çok güzel..

3l1f

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim ilk rüyam bayağı korkutmuştu beni onun dışında gerçekten diğerlerini gördüğüm için mutluyum ama lütfen biri bana son rüyamdaki kelime ile ilgili yardımda bulunsun rica ediyorum.